| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Kreta - atrakcje kreta-atrakcje,1256,10182 | Strona 5 z 24 |
| Autor: | Phlox [ 21 Wrz 2013 13:34 ] |
| Temat postu: | Re: Kreta |
Dzisiaj wróciłem z Krety i dużo czasu spędziłem na eksploracji dna morskiego ponieważ lubię poławiać ciekawsze okazy muszli Generalnie jeżeli dno jest piaszczyste to nie ma potrzeby zakładania obuwia. Jeżeli są skały to trochę tak jak chodzenie po polu minowym Jeśli chodzi o transfer to tani, wygodny i godny polecenia jeśli chodzi o punktualność w przypadku Krety jest http://www.a2btransfers.com/ z kodem zniżkowym A2B15 (to mi polecił wcześniej greg0). Obsługuje tam transfer holidaycrete.com W ciągu dnia i nocy jest bardzo ciepło. Od morza wieje wiatr, więc na plaży jest całkiem przyjemnie. Chmury faktycznie są na niebie czasami całkiem sporo, ale skupiają się w centralnej części wyspy, w samych górach, tylko czasami zasłonią na chwilę słońce. Późniejszym popołudniem 16-17 zdarza się, że słońce zajdzie już za chmurami całkowicie. Taka pogoda była przez cały ostatni tydzień i z prognoz widzę, że ma by tak samo. | |
| Autor: | mregal [ 21 Wrz 2013 16:06 ] |
| Temat postu: | Re: Kreta |
dzięki : ) ostatnie chyba juz pytanie o wycieczke do wąwozu Samaria, bo rozumiem że jak tam dojadę własnym autkiem/skuterem to wyjde z drugiej strony.... jak z powrotem dostać się do autka/skuteru ? | |
| Autor: | Janek [ 23 Wrz 2013 19:59 ] |
| Temat postu: | Re: Kreta |
Hej, Jesli ktoś wybiera się na Kretę w pazdzierniku i w terminie 11-14 pazdziernika chciałby wybrać sie do Wąwozu Samaria a ma samochod to moglibysmy wspolnie zrobic taki trip zeby zredukowac koszty i "stracic" jak najmniej czasu! tzn: my juz mamy samochodzik wynajety na ten okres, ale ze jadac do wawozu samaria zostawia sie auto na "gorze" czyli na poczatku wawozu i potem z powrotem jest bez sensu wracać z buta te 16km to wymyslilismy ze mozna w 2 ekipy sie dogadac a mianowicie: 1 EKIPA jedzie swoim autkiem na parking przy wawozie i np o godz 19 ktos z drugiej ekipy (1 os) podjezdza po te osoby (na "doł" czyli po przyplynieciu promem) i podwozi je do ich auta a drugiego dnia robimy na odwrot czyli 2 EKIPA jedzie do samari a jedna os z 1 podwozi ich do auta. W ten sposob oszedzamy sporo kasy - bo autobus kosztuje po 16E od osoby a po drugie oszczedzamy czas bo nie trzeba dymac na 7 rano do Chani na autobus i jest sie bardziej niezaleznym. Pozdrawiam kontakt na priv | |
| Autor: | Zeus [ 23 Wrz 2013 21:24 ] |
| Temat postu: | Re: Kreta |
Janek, nie oplacza sie samochod do Samaria. Lepiej autokarem, na spokojnie. Po wyjsciu z Samaria, na Agia Roumeli, to stamtad jest tylko prom, ktory plynie do Sfakia, i z tamtad do Chania. Cenowo wyjdzie tyle samo. | |
| Autor: | Bobik [ 23 Wrz 2013 21:54 ] |
| Temat postu: | Re: Kreta |
Zeus-ie, jako że jesteś mocno zorientowany w temacie to zapytam Ciebie Gdybyś miał teraz spędzić tydzień na Krecie to co (poza Balos) pojechałbyś zobaczyć Z góry dzięki! | |
| Autor: | Zeus [ 23 Wrz 2013 22:10 ] |
| Temat postu: | Re: Kreta |
Kissamos, Samaria, Sfakia, Paleochora Mozna do Rethimnon pojechac albo warto do Knossos | |
| Autor: | piterek [ 23 Wrz 2013 23:57 ] |
| Temat postu: | Re: Kreta |
Gdybyś miał teraz spędzić tydzień na Krecie to co (poza Balos) pojechałbyś zobaczyć To zależy na czym Ci zależy, w części zachodniej jest naprawdę sporo ciekawych miejsc. Ja bym dodał, plaże Elafonissi, Falasarna, Stavros, wioski w okolicach Vamos, Aptera, Frangocastello, no i warto zgubić się w wąskich uliczkach w Chanii, odkryje się wiele ciekawych miejsc. Pozdrawiam | |
| Autor: | michał_wro [ 24 Wrz 2013 09:29 ] |
| Temat postu: | Re: Kreta |
Zeus a jak to wychodzi cenowo? Jak dostać się z Chanii do wąwozu? Autobusem, wycieczka z biura lokalnego? piterek Czu te atrakcje które wymieniłeś są osiągalne bez samochodu? | |
| Autor: | Zeus [ 24 Wrz 2013 09:38 ] |
| Temat postu: | Re: Kreta |
http://bus-service-crete-ktel.com/timet ... ine=3&lg=2 Chania - Omalos jedzie sie jakies 45 minut, koszt to okolo 6.9 euro. Sa 3 autobusy 0615, 0745 i 0845 Potem wąwóz (zaleczam wziąsc jedzenie, woda tam jest pod dostatkiem z kranikami) Z Agia Roumeli, ostatni prom odplywa o 1730 10 euro A z Sfakia ostatni bus jedzie o 1815 (czeka na prom) 1:40 sie jedzie i koszt 7 euro | |
| Autor: | michał_wro [ 24 Wrz 2013 09:56 ] |
| Temat postu: | Re: Kreta |
Zeus - dzięki za cenne informację. Co polecasz na Krecie oprócz już wymienionych wyżej, które są osiągalne autobusem. | |
| Autor: | Grzywon [ 24 Wrz 2013 10:11 ] |
| Temat postu: | Re: Kreta |
Zeus jeszcze jedna prośba - możesz podać jakieś lokalne przedsiębiorstwo (z Chanii), które zajmuje się wynajmem skuterów? Z góry dzięki! | |
| Autor: | Zeus [ 24 Wrz 2013 10:19 ] |
| Temat postu: | Re: Kreta |
Kolo starowki jest jeden dobry, ale to bylo pare dobre lat temu, nie wiem cy dalej jest. Uwaga, trzeba miec prawo jazdy na skuter, w grecji zeby sobie wynajac i pojezdic na skuterze. | |
| Autor: | bronek40 [ 24 Wrz 2013 11:04 ] |
| Temat postu: | Re: Kreta |
ja polecam zrobić balos nasza wersją pierwszym autobusem do Kissamos, potem parę kilometrów z buta, prosto można złapac stopa na półwyspie, jeżeli nie stoisz z butelka piwa w ręku tym samym jesteś bardzo wcześnie na Balos póki nie zwali się stonka z promu jest bardzo fajnie wrócić możesz promem, kupująć bilet w jedną strone na promie dalej autobus ktel skomunikowany z promem bardzo fajna wycieczka Wąwóz samaria polecam dojazd autobusem, niezapomniane przeżycia z uwagi na mega wąskie drogi i góry | |
| Autor: | mregal [ 24 Wrz 2013 22:06 ] |
| Temat postu: | Re: Kreta |
Bronek40 ile zaplaciles za prom w droge powrotną ? Byles jeszcze gdzies gdzie warto ? wycieczka na wlasna reke do wąwozu autobusem - promem - autbusem tez Cie wyniosla okolo 23 euro tak jak napisal ZEUS ? | |
| Autor: | ianvs [ 25 Wrz 2013 00:06 ] |
| Temat postu: | Re: Kreta |
Wlasnie jestem na Krecie, w wąwozie Samaria byłem parę dni temu. Ceny wyglądają następująco. Dojazd z Chanii do Omalos i powrot autobusem ze Sfakii na jednym bilecie 14,30E. Wejscie do wąwozu 5, prom z Agia Roumeli do Sfakii 10E. | |
| Autor: | bronek40 [ 25 Wrz 2013 18:05 ] |
| Temat postu: | Re: Kreta |
okolo 10 eur | |
| Autor: | KasiaR [ 01 Paź 2013 21:01 ] |
| Temat postu: | Re: Kreta |
| Autor: | michał_wro [ 02 Paź 2013 14:38 ] |
| Temat postu: | Re: Kreta |
Ktoś ma racjonalny plan na dotarcie na Santorini z Chanii? | |
| Autor: | Zeus [ 02 Paź 2013 14:45 ] |
| Temat postu: | Re: Kreta |
był to na forum pare razy. Są promy z Heraklion do Santorini | |
| Autor: | bronek40 [ 02 Paź 2013 14:49 ] |
| Temat postu: | Re: Kreta |
michał_wro napisał(a): Ktoś ma racjonalny plan na dotarcie na Santorini z Chanii? KTEL + ANEK | |
| Strona 5 z 24 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |