| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [KRK] Kraków Balice - terminal krakow-balice-terminal,1285,79072 | Strona 5 z 26 |
| Autor: | Zeus [ 22 Maj 2018 21:45 ] |
| Temat postu: | Re: [KRK] Kraków Balice - terminal |
Cytuj: Cytuj: lotnisko w Krakowie nie jest portem przesiadkowym i nie posiada strefy tranzytowej. Posiadać, posiada. Tyle, że przejście pozostaje zamknięte bo cieć klucze zgubił ;( | |
| Autor: | p.wl [ 23 Maj 2018 02:59 ] |
| Temat postu: | Re: [KRK] Kraków Balice - terminal |
Pasazerowie w dudzie maja strefe transferowa, woleliby podwyzszenie ILS. | |
| Autor: | seal [ 23 Maj 2018 08:44 ] |
| Temat postu: | Re: [KRK] Kraków Balice - terminal |
@p.wl: zdecydowanie się zgadzam, co jesień a ja mam jakiś dolot na long-haula gdzieś indziej jest zastanawianie się czy wylecę... | |
| Autor: | kondziu98 [ 23 Lip 2018 21:19 ] |
| Temat postu: | Re: [KRK] Kraków Balice - terminal |
Transfer w Balicach bez ponownej kontroli dostępny od ostatniego weekendu. Więcej informacji: http://www.krakowairport.pl/pl/lotnisko ... a2985.html | |
| Autor: | olaaa [ 23 Wrz 2018 11:38 ] |
| Temat postu: | Re: [KRK] Kraków Balice - terminal |
Mam pytanie, jechałam kiedyś pociągiem z głównego na lotnisko (baaardzo dawno temu) i trzeba było się przesiadać na autobus. Wiem, że kolejka była modernizowana. Jak daleko jest z dworca na lotnisko? 10.20 przyjeżdża kolejka a 12.05 mam wylot. Jednak z tego co zrozumiałam flydubai nie ma opcji odprawy online i muszę być min. 60 min przed odlotem na lotnisku. | |
| Autor: | 4989341 [ 23 Wrz 2018 12:39 ] |
| Temat postu: | Re: [KRK] Kraków Balice - terminal |
kolejka po modernizacji przyjeżdża na samo lotnisko. do odpraw 5minut z buta | |
| Autor: | Legion1 [ 09 Lis 2018 17:52 ] |
| Temat postu: | Re: [KRK] Kraków Balice - terminal |
Mam pytanie z innej beczki jako, że nigdy nie leciałem z lotniska w Krakowie | |
| Autor: | MacGyver [ 09 Lis 2018 18:05 ] |
| Temat postu: | Re: [KRK] Kraków Balice - terminal |
idzie sprawnie | |
| Autor: | klonowiec [ 10 Lis 2018 01:28 ] |
| Temat postu: | Re: [KRK] Kraków Balice - terminal |
Niemniej lepiej być na miejscu 2 godziny przed. | |
| Autor: | gda12 [ 25 Lut 2019 15:58 ] |
| Temat postu: | Re: [KRK] Kraków Balice - terminal |
witam, 15 marca wracamy z Ammanu Ryanem- przylot na 14:10- tylko bagaż podręczny, czy zdążymy na pociąg do Krakowa odjazd z Balic 14:38? To 28 minut... | |
| Autor: | Zeus [ 25 Lut 2019 15:58 ] |
| Temat postu: | Re: [KRK] Kraków Balice - terminal |
Raczej nie, bo kontrola graniczna po drodze. | |
| Autor: | marek2011 [ 25 Lut 2019 16:31 ] |
| Temat postu: | Re: [KRK] Kraków Balice - terminal |
Szanse jakieś są, ale pod warunkiem, że przylot nastąpi o czasie, albo nieco przed nim i nie traficie na szczególnie długą kolejkę do kontroli paszportowej. FR zwykle parkuje pod samym terminalem, tak aby możliwe było przejście po płycie, jednak 100% gwarancji takiej nie ma. Od momentu przejścia kontroli to dotarcia na stację wystarczą 3 minuty biegiem. W każdy razie nie konstruowałbym w oparciu o to żadnych dalszych planów, typu przesiadki na dworcu na pociąg dalekobieżny z zapasem 10 minut, bo nawet jeśli się uda dotrzeć na stacje to pociąg lotniskowy może być opóźniony, albo odwołany - są remonty torów i zdarza się to teraz nierzadko. A jak ruszy o czasie, to lubi często stanąć w trasie na kilka-kilkanaście minut z uwagi na powyższe. Warto zauważyć, jeszcze jedną rzecz - na takich lotniskach jak AMM czy RAK FR nie jest w stanie wymusić restrykcyjnego czasu obsługi i odlotu - moje doświadczenia są takie np. z RAK: samolot z KRK przyleciał 15 minut przed czasem, deboarding, boarding sprawny, a następnie czekanie 20 minut na zakończenie powolnej obsługi związanej z tankowaniem itd., a potem jeszcze 30 minut oczekiwania na zezwolenie na start od lokalnej ATC. W efekcie wrócił opóźniony do Krakowa o dobre 20 minut (zużył cały zapas z bloku na rejs plus trochę nadrobił w drodze). | |
| Autor: | gda12 [ 25 Lut 2019 17:00 ] |
| Temat postu: | Re: [KRK] Kraków Balice - terminal |
dziękuję za pomoc, informacje bardzo przydatne | |
| Autor: | kaviorwiki [ 26 Lut 2019 23:10 ] |
| Temat postu: | Re: [KRK] Kraków Balice - terminal |
Witam,w jakich godzinach jest czynny sklep Aelia Duty Free? | |
| Autor: | Zeus [ 26 Lut 2019 23:23 ] |
| Temat postu: | Re: [KRK] Kraków Balice - terminal |
Google prawdę powie... https://aelia.pl/nasze-sklepy/krakow-balice/ | |
| Autor: | Jacaranda [ 13 Kwi 2019 13:24 ] |
| Temat postu: | Re: [KRK] Kraków Balice - terminal |
kondziu98 napisał(a): Transfer w Balicach bez ponownej kontroli dostępny od ostatniego weekendu. Więcej informacji: http://www.krakowairport.pl/pl/lotnisko ... a2985.html Czy uda cie dokonać tranzyt w Krakowie bez powtórnej kontroli bezpieczeństwa na takiej trasie: Oslo Rygge - Kraków - Lwów.Bagaz tylko podręczny, obydwa dwa loty so obsługiwany przez Ryanair Sent from my MI 6 using Tapatalk | |
| Autor: | bonifacy [ 13 Kwi 2019 13:39 ] |
| Temat postu: | Re: [KRK] Kraków Balice - terminal |
W tę stronę nie widzę najmniejszego problemu Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | ewaolivka [ 22 Kwi 2019 10:24 ] |
| Temat postu: | Re: [KRK] Kraków Balice - terminal |
Może ktoś pomoże, bo Kraków wiadomo-odwiedzony wiele razy Flix odjazd z dworca. Czym, taxi?-ile? Pytam o cenę. I o czas. lot w środku tygodnia. | |
| Autor: | horacy19 [ 22 Kwi 2019 12:49 ] |
| Temat postu: | Re: [KRK] Kraków Balice - terminal |
Jedyna szansa to pociąg. Ale niestety zaraz po 14:00 nie jedzie. Wg. mnie nie ma szans zdążyć w tych godzinach. | |
| Autor: | wtak [ 22 Kwi 2019 13:18 ] |
| Temat postu: | Re: [KRK] Kraków Balice - terminal |
Przychylam się niestety do opini @horacy19 | |
| Strona 5 z 26 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |