Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[KRK] Kraków Balice - terminal
krakow-balice-terminal,1285,79072
Strona 5 z 26

Autor:  Zeus [ 22 Maj 2018 21:45 ]
Temat postu:  Re: [KRK] Kraków Balice - terminal

Cytuj:
Cytuj:
lotnisko w Krakowie nie jest portem przesiadkowym i nie posiada strefy tranzytowej.

Posiadać, posiada. Tyle, że przejście pozostaje zamknięte 8-)

bo cieć klucze zgubił ;(

Autor:  p.wl [ 23 Maj 2018 02:59 ]
Temat postu:  Re: [KRK] Kraków Balice - terminal

Pasazerowie w dudzie maja strefe transferowa, woleliby podwyzszenie ILS.

Autor:  seal [ 23 Maj 2018 08:44 ]
Temat postu:  Re: [KRK] Kraków Balice - terminal

@p.wl: zdecydowanie się zgadzam, co jesień a ja mam jakiś dolot na long-haula gdzieś indziej jest zastanawianie się czy wylecę...

Autor:  kondziu98 [ 23 Lip 2018 21:19 ]
Temat postu:  Re: [KRK] Kraków Balice - terminal

Transfer w Balicach bez ponownej kontroli dostępny od ostatniego weekendu. Więcej informacji: http://www.krakowairport.pl/pl/lotnisko ... a2985.html

Autor:  olaaa [ 23 Wrz 2018 11:38 ]
Temat postu:  Re: [KRK] Kraków Balice - terminal

Mam pytanie, jechałam kiedyś pociągiem z głównego na lotnisko (baaardzo dawno temu) i trzeba było się przesiadać na autobus.
Wiem, że kolejka była modernizowana. Jak daleko jest z dworca na lotnisko?
10.20 przyjeżdża kolejka a 12.05 mam wylot. Jednak z tego co zrozumiałam flydubai nie ma opcji odprawy online i muszę być min. 60 min przed odlotem na lotnisku.

Autor:  4989341 [ 23 Wrz 2018 12:39 ]
Temat postu:  Re: [KRK] Kraków Balice - terminal

kolejka po modernizacji przyjeżdża na samo lotnisko.
do odpraw 5minut z buta

Autor:  Legion1 [ 09 Lis 2018 17:52 ]
Temat postu:  Re: [KRK] Kraków Balice - terminal

Mam pytanie z innej beczki jako, że nigdy nie leciałem z lotniska w Krakowie ;) Jutro mam lot do Dubaju o 12:05. Tyloko bagaż podręczny. Czy na lotnisku w godzinach porannych mogę się spodziewać większych kolejek czy raczej wszystko idzie tam sprawnie ?

Autor:  MacGyver [ 09 Lis 2018 18:05 ]
Temat postu:  Re: [KRK] Kraków Balice - terminal

idzie sprawnie

Autor:  klonowiec [ 10 Lis 2018 01:28 ]
Temat postu:  Re: [KRK] Kraków Balice - terminal

Niemniej lepiej być na miejscu 2 godziny przed.

Autor:  gda12 [ 25 Lut 2019 15:58 ]
Temat postu:  Re: [KRK] Kraków Balice - terminal

witam, 15 marca wracamy z Ammanu Ryanem- przylot na 14:10- tylko bagaż podręczny, czy zdążymy na pociąg do Krakowa odjazd z Balic 14:38? To 28 minut...

Autor:  Zeus [ 25 Lut 2019 15:58 ]
Temat postu:  Re: [KRK] Kraków Balice - terminal

Raczej nie, bo kontrola graniczna po drodze.

Autor:  marek2011 [ 25 Lut 2019 16:31 ]
Temat postu:  Re: [KRK] Kraków Balice - terminal

Szanse jakieś są, ale pod warunkiem, że przylot nastąpi o czasie, albo nieco przed nim i nie traficie na szczególnie długą kolejkę do kontroli paszportowej. FR zwykle parkuje pod samym terminalem, tak aby możliwe było przejście po płycie, jednak 100% gwarancji takiej nie ma. Od momentu przejścia kontroli to dotarcia na stację wystarczą 3 minuty biegiem.

W każdy razie nie konstruowałbym w oparciu o to żadnych dalszych planów, typu przesiadki na dworcu na pociąg dalekobieżny z zapasem 10 minut, bo nawet jeśli się uda dotrzeć na stacje to pociąg lotniskowy może być opóźniony, albo odwołany - są remonty torów i zdarza się to teraz nierzadko. A jak ruszy o czasie, to lubi często stanąć w trasie na kilka-kilkanaście minut z uwagi na powyższe.

Warto zauważyć, jeszcze jedną rzecz - na takich lotniskach jak AMM czy RAK FR nie jest w stanie wymusić restrykcyjnego czasu obsługi i odlotu - moje doświadczenia są takie np. z RAK: samolot z KRK przyleciał 15 minut przed czasem, deboarding, boarding sprawny, a następnie czekanie 20 minut na zakończenie powolnej obsługi związanej z tankowaniem itd., a potem jeszcze 30 minut oczekiwania na zezwolenie na start od lokalnej ATC. W efekcie wrócił opóźniony do Krakowa o dobre 20 minut (zużył cały zapas z bloku na rejs plus trochę nadrobił w drodze).

Autor:  gda12 [ 25 Lut 2019 17:00 ]
Temat postu:  Re: [KRK] Kraków Balice - terminal

dziękuję za pomoc, informacje bardzo przydatne

Autor:  kaviorwiki [ 26 Lut 2019 23:10 ]
Temat postu:  Re: [KRK] Kraków Balice - terminal

Witam,w jakich godzinach jest czynny sklep Aelia Duty Free?

Autor:  Zeus [ 26 Lut 2019 23:23 ]
Temat postu:  Re: [KRK] Kraków Balice - terminal

Google prawdę powie...
https://aelia.pl/nasze-sklepy/krakow-balice/

Autor:  Jacaranda [ 13 Kwi 2019 13:24 ]
Temat postu:  Re: [KRK] Kraków Balice - terminal

kondziu98 napisał(a):
Transfer w Balicach bez ponownej kontroli dostępny od ostatniego weekendu. Więcej informacji: http://www.krakowairport.pl/pl/lotnisko ... a2985.html
Czy uda cie dokonać tranzyt w Krakowie bez powtórnej kontroli bezpieczeństwa na takiej trasie: Oslo Rygge - Kraków - Lwów.

Bagaz tylko podręczny, obydwa dwa loty so obsługiwany przez Ryanair

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Autor:  bonifacy [ 13 Kwi 2019 13:39 ]
Temat postu:  Re: [KRK] Kraków Balice - terminal

W tę stronę nie widzę najmniejszego problemu

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Autor:  ewaolivka [ 22 Kwi 2019 10:24 ]
Temat postu:  Re: [KRK] Kraków Balice - terminal

Może ktoś pomoże, bo Kraków wiadomo-odwiedzony wiele razy :) , ale lotniska nie znam. Czy jest szansa, że zdążę na Filxbusa o 14.45 skoro przylot planowy o 14.00 ?
Flix odjazd z dworca. Czym, taxi?-ile? Pytam o cenę. I o czas. lot w środku tygodnia.

Autor:  horacy19 [ 22 Kwi 2019 12:49 ]
Temat postu:  Re: [KRK] Kraków Balice - terminal

Jedyna szansa to pociąg. Ale niestety zaraz po 14:00 nie jedzie.
Wg. mnie nie ma szans zdążyć w tych godzinach.

Autor:  wtak [ 22 Kwi 2019 13:18 ]
Temat postu:  Re: [KRK] Kraków Balice - terminal

Przychylam się niestety do opini @horacy19

Strona 5 z 26 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/