| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Koleje w UK koleje-w-uk,1408,53717 | Strona 2 z 2 |
| Autor: | Adrian.jg [ 06 Paź 2014 09:39 ] |
| Temat postu: | Re: Koleje w UK |
Możesz jechać poźniejszym. Po kliknieciu Select na national rail na konkretnym bilecie wyswietla Ci sie zawsze dodatkowe menu z informacja jakimi dokladnie pociagami mozesz jechac jesli nie zdazysz na ten, na ktory masz wykupiony bilet. W Twoim przypadku wyglada to tak: | |
| Autor: | Anonim3 [ 06 Paź 2014 09:40 ] |
| Temat postu: | Re: Koleje w UK |
Kliknij na link "Other off peak trains you can travel on with this ticket" pod każdym z połączeń. Tam będziesz miał listy pociągów, którymi z takim biletem możesz jechać. | |
| Autor: | santech [ 06 Paź 2014 10:01 ] |
| Temat postu: | Re: Koleje w UK |
dzięki, u mnie chyba już czas do okulisty, pzdr | |
| Autor: | sawiet [ 07 Paź 2014 13:38 ] |
| Temat postu: | Re: Koleje w UK |
Pojawila sie nowa wyszukiwarka, ktora sprawdza, czy lepiej kupic bilet na cala trase czy w rozbiciu na odcinki: http://www.moneysavingexpert.com/split- ... cketySplit Osobiscie nie testowalem, ale oszczednisci moga byc rzedu 50%. | |
| Autor: | endru [ 10 Paź 2014 22:34 ] |
| Temat postu: | Re: Koleje w UK |
Ktoś wyżej pisał o Luton. Jeżeli kupuje się normalny bilet return do Londynu to kosztuje on dziś 14 funtów, ale jak jesteście grupą (przynajmniej 3 osoby) to zapłacicie po 9 funtów. Musicie tylko podróżować w obie strony razem Jeśli chcecie jeszcze przemieszczać się po Londynie to wystarczy dopłacić do tego biletu return około 2 funtów (nie wiem dokładnie, bo ja kupowałem bilet w Hitchin za 12 funtów, to pare kilometrów na wschód od Luton). Opcja się nazywa Super Off-Peak Day Travelcard. W sumie za te 3 osoby powinno wyjść około 35 funtów. Za tą kwotę pewnie można wynająć też auto, ale w centrum Londynu podróżuje się metrem a nie samochodem Ogólnie kolej jest w UK droga i jeśli kupujecie na ostatnią chwilę lub na krótkie odcinki (coś typu Luton-Londyn), to tylko grupowe bilety (3 i więcej osób) pozwalają coś zaoszczędzić. Na dłuższe odcinki można kupić czasem coś taniej, ale to na konkretny pociąg w godzinach poza szczytem (późno wieczorem albo wcześnie rano). Wszystkie pociągi i ceny można znaleźć na stronie nationalrail.co.uk. Pozdrawiam | |
| Autor: | Adrian.jg [ 11 Paź 2014 17:32 ] |
| Temat postu: | Re: Koleje w UK |
sawiet napisał(a): Pojawila sie nowa wyszukiwarka, ktora sprawdza, czy lepiej kupic bilet na cala trase czy w rozbiciu na odcinki: http://www.moneysavingexpert.com/split- ... cketySplit Osobiscie nie testowalem, ale oszczednisci moga byc rzedu 50%. W 80% moich podróży po UK koleją bilety kupowałem właśnie na odcinki i było taniej, z tym, że zawsze szukałem ręcznie. Wyszukiwarka ciekawa, choć przy moich testach głównie nic nie znajdowała, a wybierałem bardzo różne trasy. No nic może uskutecznią ją w najbliższym czasie. Warto też kombinować i łączyć odcinki kolejowe z połączeniami np. megabusa czy national expressa. | |
| Autor: | pabien [ 12 Sty 2023 23:11 ] |
| Temat postu: | Re: Koleje w UK |
Do jutra, dużo biletów po 0,5 - 1,5 funta https://media.northernrailway.co.uk/new ... start-2023 | |
| Autor: | Jac [ 13 Sty 2023 10:14 ] |
| Temat postu: | Re: Koleje w UK |
Zalecam baardzo duza ostroznosc przy planowaniu obecnie podrozy koleja w UK. Co tydzien sa jakies strajki roznych grup - maszynisci, konduktorzy, signalling staff itd. Takie czasy | |
| Autor: | terrop [ 18 Lut 2023 21:07 ] |
| Temat postu: | Re: Koleje w UK |
Opóźnienia i utrudnienia są często, jak się na jakieś trafi to jest opcja zwrotu kosztów biletu https://www.southernrailway.com/help-and-support/journey-problems/delay-repay-compensation, w zależności od długości opóźnienia zwracają % kwoty. Działa całkiem sprawnie - po kilku dniach od wypełnienia formularza wysyłają zwrot. | |
| Autor: | KL_user [ 20 Lut 2023 10:48 ] |
| Temat postu: | Re: Koleje w UK |
Hej potrzebuję pomocy. Była kiedyś ciekawa wyszukiwarka najtańszych połączeń w Wielkiej Brytanii. Wyglądała następująco. Wyszukiwało się jedną z kilkadziesiąt ustalonych wcześniej relacji. W wynikach w górnej belce były dni miesiąca, po lewej stronie podział danego dnia na cztery części po sześć godzin. W ten sposób można było się bardzo szybko zorientować jakie są realne ceny pociągów dla danej trasy hurtem przez najbliższe miesiące. Teraz szukam tego i nie mogę znaleźć. Może pamiętacie jak ta strona się nazywała, albo poratujecie linkiem? | |
| Autor: | Sudoku [ 25 Maj 2025 14:37 ] |
| Temat postu: | Re: Koleje w UK |
Odkopię temat. Mam pytanie odnośnie polityki cenowej. Gdzieś czytałem, żeby kupować z wyprzedzeniem, to będzie taniej. Ale jak sprawdzałem na interesującej mnie trasie, to bilety w czerwcu są tańsze niż w sierpniu. Czyżby jednak model FR/W6? A ponieważ te ich pociągi zbyt tanie nie są, to gdzie w tej chwili da się wycisnąć najniższe stawki? | |
| Autor: | m4tt [ 26 Maj 2025 14:10 ] |
| Temat postu: | Re: Koleje w UK |
Sudoku napisał(a): Czyżby jednak model FR/W6? tak jest już od bardzo dawna, nie wiem czy u wszystkich przewoźników | |
| Strona 2 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |