Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Koleje w UK
koleje-w-uk,1408,53717
Strona 2 z 2

Autor:  Adrian.jg [ 06 Paź 2014 09:39 ]
Temat postu:  Re: Koleje w UK

Możesz jechać poźniejszym. Po kliknieciu Select na national rail na konkretnym bilecie wyswietla Ci sie zawsze dodatkowe menu z informacja jakimi dokladnie pociagami mozesz jechac jesli nie zdazysz na ten, na ktory masz wykupiony bilet.

W Twoim przypadku wyglada to tak:

Image

Autor:  Anonim3 [ 06 Paź 2014 09:40 ]
Temat postu:  Re: Koleje w UK

Kliknij na link "Other off peak trains you can travel on with this ticket" pod każdym z połączeń. Tam będziesz miał listy pociągów, którymi z takim biletem możesz jechać.

Autor:  santech [ 06 Paź 2014 10:01 ]
Temat postu:  Re: Koleje w UK

dzięki, u mnie chyba już czas do okulisty, pzdr

Autor:  sawiet [ 07 Paź 2014 13:38 ]
Temat postu:  Re: Koleje w UK

Pojawila sie nowa wyszukiwarka, ktora sprawdza, czy lepiej kupic bilet na cala trase czy w rozbiciu na odcinki: http://www.moneysavingexpert.com/split- ... cketySplit
Osobiscie nie testowalem, ale oszczednisci moga byc rzedu 50%.

Autor:  endru [ 10 Paź 2014 22:34 ]
Temat postu:  Re: Koleje w UK

Ktoś wyżej pisał o Luton. Jeżeli kupuje się normalny bilet return do Londynu to kosztuje on dziś 14 funtów, ale jak jesteście grupą (przynajmniej 3 osoby) to zapłacicie po 9 funtów. Musicie tylko podróżować w obie strony razem :)
Jeśli chcecie jeszcze przemieszczać się po Londynie to wystarczy dopłacić do tego biletu return około 2 funtów (nie wiem dokładnie, bo ja kupowałem bilet w Hitchin za 12 funtów, to pare kilometrów na wschód od Luton). Opcja się nazywa Super Off-Peak Day Travelcard. W sumie za te 3 osoby powinno wyjść około 35 funtów. Za tą kwotę pewnie można wynająć też auto, ale w centrum Londynu podróżuje się metrem a nie samochodem ;)

Ogólnie kolej jest w UK droga i jeśli kupujecie na ostatnią chwilę lub na krótkie odcinki (coś typu Luton-Londyn), to tylko grupowe bilety (3 i więcej osób) pozwalają coś zaoszczędzić. Na dłuższe odcinki można kupić czasem coś taniej, ale to na konkretny pociąg w godzinach poza szczytem (późno wieczorem albo wcześnie rano). Wszystkie pociągi i ceny można znaleźć na stronie nationalrail.co.uk.

Pozdrawiam

Autor:  Adrian.jg [ 11 Paź 2014 17:32 ]
Temat postu:  Re: Koleje w UK

sawiet napisał(a):
Pojawila sie nowa wyszukiwarka, ktora sprawdza, czy lepiej kupic bilet na cala trase czy w rozbiciu na odcinki: http://www.moneysavingexpert.com/split- ... cketySplit
Osobiscie nie testowalem, ale oszczednisci moga byc rzedu 50%.


W 80% moich podróży po UK koleją bilety kupowałem właśnie na odcinki i było taniej, z tym, że zawsze szukałem ręcznie. Wyszukiwarka ciekawa, choć przy moich testach głównie nic nie znajdowała, a wybierałem bardzo różne trasy. No nic może uskutecznią ją w najbliższym czasie. Warto też kombinować i łączyć odcinki kolejowe z połączeniami np. megabusa czy national expressa.

Autor:  pabien [ 12 Sty 2023 23:11 ]
Temat postu:  Re: Koleje w UK

Do jutra, dużo biletów po 0,5 - 1,5 funta

https://media.northernrailway.co.uk/new ... start-2023

Autor:  Jac [ 13 Sty 2023 10:14 ]
Temat postu:  Re: Koleje w UK

Zalecam baardzo duza ostroznosc przy planowaniu obecnie podrozy koleja w UK. Co tydzien sa jakies strajki roznych grup - maszynisci, konduktorzy, signalling staff itd. Takie czasy :?

Autor:  terrop [ 18 Lut 2023 21:07 ]
Temat postu:  Re: Koleje w UK

Opóźnienia i utrudnienia są często, jak się na jakieś trafi to jest opcja zwrotu kosztów biletu https://www.southernrailway.com/help-and-support/journey-problems/delay-repay-compensation, w zależności od długości opóźnienia zwracają % kwoty. Działa całkiem sprawnie - po kilku dniach od wypełnienia formularza wysyłają zwrot.

Autor:  KL_user [ 20 Lut 2023 10:48 ]
Temat postu:  Re: Koleje w UK

Hej potrzebuję pomocy. Była kiedyś ciekawa wyszukiwarka najtańszych połączeń w Wielkiej Brytanii. Wyglądała następująco. Wyszukiwało się jedną z kilkadziesiąt ustalonych wcześniej relacji. W wynikach w górnej belce były dni miesiąca, po lewej stronie podział danego dnia na cztery części po sześć godzin. W ten sposób można było się bardzo szybko zorientować jakie są realne ceny pociągów dla danej trasy hurtem przez najbliższe miesiące. Teraz szukam tego i nie mogę znaleźć. Może pamiętacie jak ta strona się nazywała, albo poratujecie linkiem?

Autor:  Sudoku [ 25 Maj 2025 14:37 ]
Temat postu:  Re: Koleje w UK

Odkopię temat. Mam pytanie odnośnie polityki cenowej. Gdzieś czytałem, żeby kupować z wyprzedzeniem, to będzie taniej. Ale jak sprawdzałem na interesującej mnie trasie, to bilety w czerwcu są tańsze niż w sierpniu. Czyżby jednak model FR/W6?
A ponieważ te ich pociągi zbyt tanie nie są, to gdzie w tej chwili da się wycisnąć najniższe stawki?

Autor:  m4tt [ 26 Maj 2025 14:10 ]
Temat postu:  Re: Koleje w UK

Sudoku napisał(a):
Czyżby jednak model FR/W6?

tak jest już od bardzo dawna, nie wiem czy u wszystkich przewoźników

Strona 2 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/