| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Karta płatnicza karta-platnicza,849,69019 | Strona 2 z 2 |
| Autor: | obibok [ 09 Lut 2017 10:46 ] |
| Temat postu: | Re: Karta platnicza |
Gdzieś czytałem (nie pamiętam, w przewodniku?), że najlepszą opcją są czeki podróżne, które rzekomo są akceptowane w większości sklepów. Chyba jestem już za stary, bo wiem, że dawniej coś takiego było, ale teraz brzmi... dziwnie. | |
| Autor: | becek [ 09 Lut 2017 11:06 ] |
| Temat postu: | Re: Karta platnicza |
Kasica88 napisał(a): Wybieram sie w czerwcu do Australii i znajduje dosc sprzeczne informacje nt. kart platniczych... A wiec mam karte VISA (bank Nordea, w euro), jest to karta 'plaska', mozna nia placic online. Ma ktos jakies doswiadczenie w takowej kwestii? Jesli w/w karta jest do niczego, bede zmuszona pozyskac karte kredytowa (co mnie nieco przeraza, bo nigdy takiej nie mialam...) i tu moj bank oferuje wypuklaka master card - zrobi robote ? Dodatkowe info, bede wypozyczac pojazd (samochod), czy jest to w ogole w Aus mozliwe bez karty typowo kredytowej ? W Europie nie ma problemu, pobierali depozyt z posiadanej przeze mnie visy, ale kto wie czego spodziewac sie po drugim koncu swiata... bede wdzieczna za pomoc i sugestie:) kartę kredytowa wypada mieć, tak jak telefon jest XXI w | |
| Autor: | ara [ 09 Lut 2017 11:09 ] |
| Temat postu: | Re: Karta platnicza |
@becek może przez te prawie 2 lata od napisania posta, @Kasica88 zaopatrzyła się już w kredytówkę | |
| Autor: | Kasica88 [ 09 Lut 2017 11:32 ] |
| Temat postu: | Re: Karta platnicza |
Dalej nie mam Ale moja VISA sprawna, jak dotad, wszedzie:) | |
| Autor: | obibok [ 09 Lut 2017 12:28 ] |
| Temat postu: | Re: Karta platnicza |
Jak pierwszy raz pewien bank nas namawiał w pracy na kredytówki, to było dla mnie jak wstąpienie w nieznany świat, którego chciałem uniknąć. Teraz bez kredytówek sobie życia nie wyobrażam - płacę praktycznie tylko nimi, mając stale wyzerowane konto, bo jak coś odłożę, to daję choćby na lokatę. Oczywiście ma to zady i walety - zaletą jest, że można płacić, nie martwiąc się, czy się ma pieniądze, a wadą jest, że można płacić, nie martwiąc się, czy się ma pieniądze. | |
| Autor: | Japonka76 [ 09 Lut 2017 13:41 ] |
| Temat postu: | Re: Karta platnicza |
Kasica88 napisał(a): Dalej nie mam Ale moja VISA sprawna, jak dotad, wszedzie:) To pozazdrościć. Moja VISA z BZWBK nie zadziałała w Australii. Po wielu różnych próbach w różnych sklepach i bankomatach udało się tylko raz wypłacić 150 dolarów australijskich. Gdyby nie możliwość zapłaty dolarami amerykańskimi w sklepie z pamiątkami i wydaniu nam reszty a dolarach australijskich pewnie nie mielibyśmy na jedzenie w Sydney. | |
| Autor: | Kasica88 [ 09 Lut 2017 14:02 ] |
| Temat postu: | Re: Karta platnicza |
Niestety mieszkam w takim troche dziwnym kraju i mam nietypowy kontrakt i ichniejszy bank mi kredytowki nie wyda. VISA poki co nie zawiodla, natomiast zawsze w dalszej podrozy mam ze soba '+1' wyposazonego w kk:) Koniec OT | |
| Autor: | RKS1926 [ 24 Maj 2018 20:51 ] |
| Temat postu: | Re: Karta platnicza |
MELBOURNE Maj 2018 - bez problemu płaciliśmy w sklepach naszymi kartami debetowymi VISA i MASTERCARD. | |
| Autor: | adam1987 [ 26 Wrz 2023 11:08 ] |
| Temat postu: | Re: Karta płatnicza |
Obecnie raczej bez problemu z płatnościami kartą praktycznie za wszystko, ale co mam wrażenie się pojawiło niedawno, sporo miejsc pobiera dodatkową prowizje za płatność kartą. Jednym z przykładów jest Aldi i 0,5% prowizji. Należy natomiast uważać, bo nadal w mniejszych miastach za bilety autobusowe zapłacimy gotówką u kierowcy. Teoretycznie możemy sobie wyrobić kartę i ją naładować, ale wcale nie ma tak wiele punktów ich sprzedaży. Jeśli chodzi o bankomaty to commonwealth bank chciał pobrać aż 7,5 AU$ prowizji przy wypłacie 20. ANZ nadal bez prowizji. Natomiast zapytał mnie z jakiego konta chce pobrać pieniądze, wybrałem cheque i przeszło, | |
| Autor: | bergamoot [ 07 Paź 2023 18:01 ] |
| Temat postu: | Re: Karta płatnicza |
Dokładnie, w niektórych miejscach prowizja kartą dochodzi do 2% więc warto się zaopatrzyć w gotówkę | |
| Autor: | ms993 [ 01 Wrz 2025 10:34 ] |
| Temat postu: | Re: Karta płatnicza |
Ma ktoś jakieś bardziej aktualne doświadczenia z bankomatami? Są obecnie jeszcze jakieś bez opłat? | |
| Autor: | ms993 [ 10 Paź 2025 17:13 ] |
| Temat postu: | Re: Karta płatnicza |
Odpowiem sobie sam - ANZ nadal bez prowizji, próbowałem jeszcze atmx i tam było ponad 7$. Prowizje za płatność kartą były w większości miejsc, zwykle na poziomie 1-1,5%. Opłat nie było za to na stacjach benzynowych i w dużych supermarketach (poza Aldi). | |
| Strona 2 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |