Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Kapsztad - wypożyczenie samochodu
kapsztad-wypozyczenie-samochodu,562,33802
Strona 1 z 3

Autor:  przemos74 [ 27 Sie 2013 00:10 ]
Temat postu:  Kapsztad - wypożyczenie samochodu

Cześć,

Chciałbym wypożyczyć na lotnisku w Kapsztadzie samochód na okres tygodnia. Z uwagi na lewostronny ruch potrzebuję pojazdu z automatem i pełnym ubezpieczeniem. Czy możecie mi coś polecić? Zupełnie nie wiem, jaką firmę wybrać.

Pozdrawiam,
Przemek

Autor:  bartek. [ 27 Sie 2013 00:56 ]
Temat postu:  Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu

A po co Ci automat i dlaczego pełne ubezpieczenie?

Autor:  Macieqx [ 27 Sie 2013 08:34 ]
Temat postu:  Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu

@bartek. , pewnie dlatego, że ciężko się przestawić na inny ruch i w związku z tym wzrasta ryzyko stłuczki/wypadku (czego nie życzę koledze)

Autor:  przemos74 [ 27 Sie 2013 08:44 ]
Temat postu:  Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu

dokładnie tak, a do tego jest to kraj podwyższonego ryzyka, a będę poruszał się poza miasto
Proszę o rady.

Autor:  luuk [ 07 Lis 2014 12:52 ]
Temat postu:  Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu

co do ubezpieczenia to oczywiscie zawsze rekomenduje pelne.
nigdy nie wiadomo co moze nas spotkac po drodze.
pamietajcie o ubezpieczeniu przedniej szyby - rozbicia przez kamyki na drodze.
co do ruchu lewostronnego to czlowiek przyzwyczaja sie po 10 minutach :-)

Autor:  opo [ 07 Lis 2014 13:08 ]
Temat postu:  Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu

nie kupuj ubezpieczenia przez firmę wypożyczającą samochód. Wyjdzie najdrożej, choć najwygodniej w przypadku konieczności skorzystania z ubezpieczenia (bezkosztowo).
Ja zawsze kupuje w worldwideinsure.com
możesz też porównać oferty na http://www.money.co.uk/excess-insurance ... urance.htm
http://www.moneymaxim.co.uk/compare-car ... -insurance
Ubezpieczenia zazwyczaj są pełne, często włącznie z szybami i oponami. Za każdym razem przeczytaj jednak dokładnie warunki, bo mogą być wyłączenia jak np. za campervany (nie da się ubezpieczyć), samochody 4x4 (nie mam doświadczeń), czy jazdę po off-road.

Szczęśliwie nigdy nie musiałem korzystać z ubezpieczenia, więc nie wiem jak wygląda likwidacja szkody w szczegółach.
Generalna zasada jest taka, że wypożyczający zabiera Ci excess, a ubezpieczyciel później to zwraca.

Autor:  RaDiDaM [ 21 Sie 2018 20:30 ]
Temat postu:  Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu

Jakieś nowe wieści z frontu?

Autor:  Oszukani [ 21 Sie 2018 20:40 ]
Temat postu:  Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu

@RaDiDaM masz jakieś konkretne pytania ? Wypożyczałem auto w Kapsztadzie w listopadzie

Autor:  apadlo [ 26 Sie 2018 18:14 ]
Temat postu:  Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu

Braliśmy furę z żoną w Europcar Southern Sun Cape Town. Pani obsługująca się uśmiechała, że na bank mamy full cover u pośrednika, więc nawet jak coś pociągnie z karty to - hehe - oddadzą. Nie mieliśmy, więc uśmiechać się przestała. Za to po wyjeździe obciążyła mnie równowartością 100 PLN (400 zamiast 300) i na maile przestała odpowiadać. Chargeback poszedł, uznany.
Czy Europcar to oszuści/złodzieje? Pozostawię to każdemu do rozstrzygnięcia :)

Autor:  gregoryty [ 26 Sie 2018 18:48 ]
Temat postu:  Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu

Po co przepłacać - nie bierz automatu.
W listopadzie przejechaliśmy ponad 1000 km z Port Elizabeth do Kapsztadu i spoko było cały czas. Po 30 minutach przyzwyczaisz się

Autor:  jimi [ 26 Sie 2018 18:52 ]
Temat postu:  Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu

Z własnego doświadczenia: zmieniać biegi lewą ręką, to od razu się w mózgu ustawia. Gorzej, że co skrzyżowanie żona do mnie: a po co wycieraczkami szybę zamiatasz, jak nie padało tutaj od miesięcy.

Autor:  jprawicki [ 08 Wrz 2018 13:33 ]
Temat postu:  Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu

Ja brałem w Europcar na lotnisku i było bezproblemowo. Automat to dobry pomysł ale wyjdzie pewnie sporo drożej.

Faktycznie z tymi wycieraczkami to kupa śmiechu jest :)

Autor:  RaDiDaM [ 17 Gru 2018 22:20 ]
Temat postu:  Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu

Wypożyczyliśmy dwa auta w Budget. Sprawy papierkowe zajęły pięć minut. Na powrocie gość szybko obszedł auto dookoła, podziękował, przybił piątkę i tyle. :) Kasa dwa dni później odblokowana. Wypożyczyliśmy VW Polo oraz Forda Fiestę. Spisywały się bez zarzutu. Auta z przebiegiem 5-10 k.

Autor:  Runo-88 [ 25 Lip 2019 14:48 ]
Temat postu:  Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu

Planuję wynająć na lotnisku w Kapsztadzie auto na 2-3 dni.
Nocleg mam na Long Street.
Gdzie można zostawić w sensownym i bezpiecznym miejscu auto na noc?
Jakiś parking nad/podziemny?
Bo domyślam się, że wzdłuż ulicy, nawet pomimo ,,opłaconego ochroniarza", nie jest to dobry pomysł? :)
Wolałbym odstawiać auto nawet gdzieś dalej od hotelu i wracać wieczorem uberem... :)

Autor:  jprawicki [ 30 Lip 2019 16:53 ]
Temat postu:  Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu

Wiem, że to żadna porada ale zapytaj w hotelu, w którym śpisz. Na pewno coś podpowiedzą. My spaliśmy w Green Bay i właściciel wskazał nam bez problemu spokojną uliczkę na uboczu 100m od pensjonatu.

pozdrawiam

Autor:  Runo-88 [ 07 Sie 2019 10:20 ]
Temat postu:  Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu

Hostel na Long Street nie raczy odpisywać na wiadomości wysyłane za pośrednictwem bookingu, więc problem rozwiązałem anulując rezerwację i bookując hostel na Green Point z prywatnym parkingiem :)

Autor:  mmaratonczyk [ 13 Paź 2021 07:43 ]
Temat postu:  Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu

Ląduje o 22.30 w CPT. Czy ktoś o tej porze wypożyczał auto?? Zastanawiam się czy jest bezpiecznie żeby w nocy jechać do miasta. Myślałem żeby wziąć ubera do miasta i rano wrócić po auto, ale to strata czasu i kasy bo za wypożyczenie mi się cena nie zmienia. Ktoś przerabiał nocną jazdę do centrum?

Autor:  JanuszOnTour [ 27 Maj 2022 20:39 ]
Temat postu:  Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu

Wypożyczalnia: 1First/Sixt

Pośrednik: DiscoverCars

Samochód: Economy Nissan Almera albo podobny, EDAR/EDAR
Honda Amaze 2021 1.2 benzyna w automacie przebieg 28k + nasze 1,6k

Cena: 3352 ZAR + 18 EUR kaucja pośrednika za 8 dni, rezerwowane 4 miesiące przed. Manual był tańszy o +/- 300 PLN
Kaucja 15000ZAR z czego 12000 ZAR preutoryzowane, a 3000 ZAR pobierane z konta na poczet depozytu razem z ceną wynajmu.

Odbiór samochodu: Na parkingu z człowiekiem z obsługi zaznaczamy dodatkowe zarysowania, które są parafowane i w drogę. Standard.

Zwrot samochodu: Nie byli zainteresowani jakąkolwiek kontrolą. Ok? Ok i podpisanie protokołu.

Podsumowanie: Preutoryzacja zdjęta z KK następnego dnia, natomiast ciekawostką jest to, że każdy samochód jest dotankowywany przez wypożyczalnie. Nieistotne jest wskazanie na wyświetlaczu. Liczą sobie za to 25 ZAR Fee + tyle ile wejdzie do zbiornika u nas 56,5 ZAR. Depozyt pomniejszony o tę kwotę wrócił po blisko dwóch tygodniach na kartę.

Autor:  Wykus [ 28 Maj 2022 19:25 ]
Temat postu:  Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu

mam pytanie - przy tej cenie jaki był okres wypożyczenia i jakie brałeś ubezpieczenie?

Autor:  marcino123 [ 03 Paź 2022 13:59 ]
Temat postu:  Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu

Podobnie jak opisywał @JanuszOnTour Discovery cars > sixt/first. Po zwrocie szybkie oględziny, bez problemu podpisanie i w ciągu 24h zdjęta blokada z KK na poczet kaucji.

Tankowanie jakieś 20-30km od lotniska, ale nie odliczyli niczego w związku z tym ostatnim odcinkiem.

Automat, toyota starlet. Szału to nie robiło, ale do przodu jechało ;)

Strona 1 z 3 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/