| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Kapsztad - wypożyczenie samochodu kapsztad-wypozyczenie-samochodu,562,33802 | Strona 1 z 3 |
| Autor: | przemos74 [ 27 Sie 2013 00:10 ] |
| Temat postu: | Kapsztad - wypożyczenie samochodu |
Cześć, Chciałbym wypożyczyć na lotnisku w Kapsztadzie samochód na okres tygodnia. Z uwagi na lewostronny ruch potrzebuję pojazdu z automatem i pełnym ubezpieczeniem. Czy możecie mi coś polecić? Zupełnie nie wiem, jaką firmę wybrać. Pozdrawiam, Przemek | |
| Autor: | bartek. [ 27 Sie 2013 00:56 ] |
| Temat postu: | Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu |
A po co Ci automat i dlaczego pełne ubezpieczenie? | |
| Autor: | Macieqx [ 27 Sie 2013 08:34 ] |
| Temat postu: | Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu |
@bartek. , pewnie dlatego, że ciężko się przestawić na inny ruch i w związku z tym wzrasta ryzyko stłuczki/wypadku (czego nie życzę koledze) | |
| Autor: | przemos74 [ 27 Sie 2013 08:44 ] |
| Temat postu: | Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu |
dokładnie tak, a do tego jest to kraj podwyższonego ryzyka, a będę poruszał się poza miasto Proszę o rady. | |
| Autor: | luuk [ 07 Lis 2014 12:52 ] |
| Temat postu: | Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu |
co do ubezpieczenia to oczywiscie zawsze rekomenduje pelne. nigdy nie wiadomo co moze nas spotkac po drodze. pamietajcie o ubezpieczeniu przedniej szyby - rozbicia przez kamyki na drodze. co do ruchu lewostronnego to czlowiek przyzwyczaja sie po 10 minutach | |
| Autor: | opo [ 07 Lis 2014 13:08 ] |
| Temat postu: | Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu |
nie kupuj ubezpieczenia przez firmę wypożyczającą samochód. Wyjdzie najdrożej, choć najwygodniej w przypadku konieczności skorzystania z ubezpieczenia (bezkosztowo). Ja zawsze kupuje w worldwideinsure.com możesz też porównać oferty na http://www.money.co.uk/excess-insurance ... urance.htm http://www.moneymaxim.co.uk/compare-car ... -insurance Ubezpieczenia zazwyczaj są pełne, często włącznie z szybami i oponami. Za każdym razem przeczytaj jednak dokładnie warunki, bo mogą być wyłączenia jak np. za campervany (nie da się ubezpieczyć), samochody 4x4 (nie mam doświadczeń), czy jazdę po off-road. Szczęśliwie nigdy nie musiałem korzystać z ubezpieczenia, więc nie wiem jak wygląda likwidacja szkody w szczegółach. Generalna zasada jest taka, że wypożyczający zabiera Ci excess, a ubezpieczyciel później to zwraca. | |
| Autor: | RaDiDaM [ 21 Sie 2018 20:30 ] |
| Temat postu: | Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu |
Jakieś nowe wieści z frontu? | |
| Autor: | Oszukani [ 21 Sie 2018 20:40 ] |
| Temat postu: | Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu |
@RaDiDaM masz jakieś konkretne pytania ? Wypożyczałem auto w Kapsztadzie w listopadzie | |
| Autor: | apadlo [ 26 Sie 2018 18:14 ] |
| Temat postu: | Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu |
Braliśmy furę z żoną w Europcar Southern Sun Cape Town. Pani obsługująca się uśmiechała, że na bank mamy full cover u pośrednika, więc nawet jak coś pociągnie z karty to - hehe - oddadzą. Nie mieliśmy, więc uśmiechać się przestała. Za to po wyjeździe obciążyła mnie równowartością 100 PLN (400 zamiast 300) i na maile przestała odpowiadać. Chargeback poszedł, uznany. Czy Europcar to oszuści/złodzieje? Pozostawię to każdemu do rozstrzygnięcia | |
| Autor: | gregoryty [ 26 Sie 2018 18:48 ] |
| Temat postu: | Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu |
Po co przepłacać - nie bierz automatu. W listopadzie przejechaliśmy ponad 1000 km z Port Elizabeth do Kapsztadu i spoko było cały czas. Po 30 minutach przyzwyczaisz się | |
| Autor: | jimi [ 26 Sie 2018 18:52 ] |
| Temat postu: | Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu |
Z własnego doświadczenia: zmieniać biegi lewą ręką, to od razu się w mózgu ustawia. Gorzej, że co skrzyżowanie żona do mnie: a po co wycieraczkami szybę zamiatasz, jak nie padało tutaj od miesięcy. | |
| Autor: | jprawicki [ 08 Wrz 2018 13:33 ] |
| Temat postu: | Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu |
Ja brałem w Europcar na lotnisku i było bezproblemowo. Automat to dobry pomysł ale wyjdzie pewnie sporo drożej. Faktycznie z tymi wycieraczkami to kupa śmiechu jest | |
| Autor: | RaDiDaM [ 17 Gru 2018 22:20 ] |
| Temat postu: | Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu |
Wypożyczyliśmy dwa auta w Budget. Sprawy papierkowe zajęły pięć minut. Na powrocie gość szybko obszedł auto dookoła, podziękował, przybił piątkę i tyle. | |
| Autor: | Runo-88 [ 25 Lip 2019 14:48 ] |
| Temat postu: | Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu |
Planuję wynająć na lotnisku w Kapsztadzie auto na 2-3 dni. Nocleg mam na Long Street. Gdzie można zostawić w sensownym i bezpiecznym miejscu auto na noc? Jakiś parking nad/podziemny? Bo domyślam się, że wzdłuż ulicy, nawet pomimo ,,opłaconego ochroniarza", nie jest to dobry pomysł? Wolałbym odstawiać auto nawet gdzieś dalej od hotelu i wracać wieczorem uberem... | |
| Autor: | jprawicki [ 30 Lip 2019 16:53 ] |
| Temat postu: | Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu |
Wiem, że to żadna porada ale zapytaj w hotelu, w którym śpisz. Na pewno coś podpowiedzą. My spaliśmy w Green Bay i właściciel wskazał nam bez problemu spokojną uliczkę na uboczu 100m od pensjonatu. pozdrawiam | |
| Autor: | Runo-88 [ 07 Sie 2019 10:20 ] |
| Temat postu: | Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu |
Hostel na Long Street nie raczy odpisywać na wiadomości wysyłane za pośrednictwem bookingu, więc problem rozwiązałem anulując rezerwację i bookując hostel na Green Point z prywatnym parkingiem | |
| Autor: | mmaratonczyk [ 13 Paź 2021 07:43 ] |
| Temat postu: | Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu |
Ląduje o 22.30 w CPT. Czy ktoś o tej porze wypożyczał auto?? Zastanawiam się czy jest bezpiecznie żeby w nocy jechać do miasta. Myślałem żeby wziąć ubera do miasta i rano wrócić po auto, ale to strata czasu i kasy bo za wypożyczenie mi się cena nie zmienia. Ktoś przerabiał nocną jazdę do centrum? | |
| Autor: | JanuszOnTour [ 27 Maj 2022 20:39 ] |
| Temat postu: | Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu |
Wypożyczalnia: 1First/Sixt Pośrednik: DiscoverCars Samochód: Economy Nissan Almera albo podobny, EDAR/EDAR Honda Amaze 2021 1.2 benzyna w automacie przebieg 28k + nasze 1,6k Cena: 3352 ZAR + 18 EUR kaucja pośrednika za 8 dni, rezerwowane 4 miesiące przed. Manual był tańszy o +/- 300 PLN Kaucja 15000ZAR z czego 12000 ZAR preutoryzowane, a 3000 ZAR pobierane z konta na poczet depozytu razem z ceną wynajmu. Odbiór samochodu: Na parkingu z człowiekiem z obsługi zaznaczamy dodatkowe zarysowania, które są parafowane i w drogę. Standard. Zwrot samochodu: Nie byli zainteresowani jakąkolwiek kontrolą. Ok? Ok i podpisanie protokołu. Podsumowanie: Preutoryzacja zdjęta z KK następnego dnia, natomiast ciekawostką jest to, że każdy samochód jest dotankowywany przez wypożyczalnie. Nieistotne jest wskazanie na wyświetlaczu. Liczą sobie za to 25 ZAR Fee + tyle ile wejdzie do zbiornika u nas 56,5 ZAR. Depozyt pomniejszony o tę kwotę wrócił po blisko dwóch tygodniach na kartę. | |
| Autor: | Wykus [ 28 Maj 2022 19:25 ] |
| Temat postu: | Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu |
mam pytanie - przy tej cenie jaki był okres wypożyczenia i jakie brałeś ubezpieczenie? | |
| Autor: | marcino123 [ 03 Paź 2022 13:59 ] |
| Temat postu: | Re: Kapsztad - wypożyczenie samochodu |
Podobnie jak opisywał @JanuszOnTour Discovery cars > sixt/first. Po zwrocie szybkie oględziny, bez problemu podpisanie i w ciągu 24h zdjęta blokada z KK na poczet kaucji. Tankowanie jakieś 20-30km od lotniska, ale nie odliczyli niczego w związku z tym ostatnim odcinkiem. Automat, toyota starlet. Szału to nie robiło, ale do przodu jechało | |
| Strona 1 z 3 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |