Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Kanada - post Covid-19
kanada-post-covid-19,760,159234
Strona 4 z 7

Autor:  kacperq [ 27 Gru 2021 18:11 ]
Temat postu:  Re: Kanada - post Covid-19

Chciałbym podzielić się informacją jak teraz wygląda przekraczanie granicy. Lot WRO-MUC-YVR. Dokumenty sprawdzane tylko przy check-inie we WRO, w Kanadzie już nikt żadnych papierów nie chce. Kodu z ArriveCan też nie. Przed kontrolą graniczną jest się kierowanym do takich komputerków, skanuje się paszport i odpowiada na dość sporo pytań- od przewozu marihuany po kwestie covidowe. Wbrew tego co ogłaszał minister zdrowia, testy po przylocie dalej pozostają wyrywkowe. Po zabraniu bagażu, przy wyjściu czeka dwóch strażników, którzy kierują albo do kolejki A- test, albo kolejki B- brak testu. Mnie skierowali do B, gdzie po prostu wychodzi się z lotniska i można jechać dalej.

Autor:  maxima [ 28 Gru 2021 19:59 ]
Temat postu:  Re: Kanada - post Covid-19

a czy ktoś z Was korzystał z tranzytu przez Kanadę? Dalszy lot poza Kanadę.
Ze strony wynika brak konieczności testu: https://travel.gc.ca/travel-covid/trave ... ransit-air
ale martwi mnie ten zapis:
Cytuj:
Overnight connections are not possible at:

Montréal-Trudeau (YUL)
Calgary International (YYC)
Vancouver International (YVR)

tymczasem AC sprzedaje bilety z tranzytem przez YUL 21h oczywiście w nocy (12-9 rano).
Spędzenie tego czasu może być męczące, ale czy to oznacza, że ktoś mnie wygoni stamtad skoro nocne tranzyty nie są dopuszczalne??

Autor:  cccc [ 28 Gru 2021 20:41 ]
Temat postu:  Re: Kanada - post Covid-19

@maxima mozesz spokojnie pozostac do 24h w halach tranzytowych, bez opuszczania lotniska i przez ten czas nikt Cie stamtad nie wygoni.
Pozdrawiam.

Autor:  Sudoku [ 28 Gru 2021 21:27 ]
Temat postu:  Re: Kanada - post Covid-19

Sama ucieknie. ;)
A tak na serio, to @maxima te dłuższe tranzyty są dozwolone chyba tylko w Toronto.

Autor:  maxima [ 28 Gru 2021 21:29 ]
Temat postu:  Re: Kanada - post Covid-19

wg tego zapisu tylko YYZ, ale AC sprzedaje na YUL. No i co w związku z tym sie może wydarzyć?

Autor:  cccc [ 28 Gru 2021 23:07 ]
Temat postu:  Re: Kanada - post Covid-19

@maxima podaj dokladna trase z datami lotow wg. dokonanej rezerwacji, albo zaatakuj na infolinie AC, jesli nie masz jeszcze rezerwacji i wiele pytan.
Pozdrawiam.

Autor:  monroe [ 28 Gru 2021 23:36 ]
Temat postu:  Re: Kanada - post Covid-19

maxima napisał(a):
wg tego zapisu tylko YYZ, ale AC sprzedaje na YUL. No i co w związku z tym sie może wydarzyć?

Nikt nie napisał, że w Montrealu są one niedozwolone (w sensie przez lotnisko w YUL) - nawet nocne ;)
Są one w teorii dozwolone ale musisz mieć test i opuścić międzynarodową strefę tranzytową na ten czas udając się do ogólnodostępnej strefy (tzw. landside) więc przejść kontrole graniczną i de facto znaleźć się na terytorium Kanady.

Tak jak pisałem w innym wątku - jeśli lecisz np. na Kubę z oferty AC i nie chcesz robić po drodze testu to:
- musisz wybrać lot przez Toronto z przesiadką max. 24h (przez YUL krótszą i nie nocną);
- nie możesz mieć lotów wewnątrz Kanady, np.: HAV-YUL-YYZ-FRA bo to nie przejdzie bez testu (musisz opuścić strefę tranzytu międzynarodowego).

Autor:  maxima [ 29 Gru 2021 00:29 ]
Temat postu:  Re: Kanada - post Covid-19

w sumie logiczne, pytanie czy przy odprawie na pierwszym lotnisku sprawdzają test, jeśli kraj docelowy nie wymaga testu.
Nie ma chyba wiec co ryzykować ;)

Autor:  oskiboski [ 29 Gru 2021 00:46 ]
Temat postu:  Re: Kanada - post Covid-19

Sprawdzaja tez tranzyt :)

Autor:  tartal [ 31 Gru 2021 12:26 ]
Temat postu:  Re: Kanada - post Covid-19

rozumiem że jak mam przesiadkę w Toronto tam ok 21 godzin i chciałbym wyjść na miasto to tak normalnie test trzeba mieć itd. itd. tak jakbym miał wjeżdżać do Kanady ?

Autor:  monroe [ 31 Gru 2021 12:51 ]
Temat postu:  Re: Kanada - post Covid-19

@tartal
No tak...

Autor:  wilczagorka [ 03 Sty 2022 23:18 ]
Temat postu:  Re: Kanada - post Covid-19

a jak to jest ze sprawdzaniem na granicy planu potencjalnej kwarantanny? dla w pełni zaszczepionych nie ma (to jest określane na granicy) ale jak komuś wyjdzie pozytywny test na granicy?
po za tym jest napisane, że "Travellers who qualify as fully vaccinated may be exempt from quarantine. Eligibility will be determined at the border. However, before you travel you must still make plans for suitable quarantine and enter those plans into ArriveCAN."

Autor:  oskiboski [ 03 Sty 2022 23:53 ]
Temat postu:  Kanada - post Covid-19

Odpowiadaj na pytanka w Arrivecan zgodnie z prawda(czy gdybysmy skierowali Cie na kwarantanne to mozesz byc odizolowany od lekarzy i osob starszych i czy ktos bez kontaktu przyniesie Ci papier toaletowy). Nikt nie pyta o plan podróży. Zrób PCR,wgraj szczepionke do systemu (fotki z jednej i drugiej) i leć jeśli w arrivecan masz I lub V i tyle :) nie zapomnij o ETA

Autor:  batq [ 12 Sty 2022 22:02 ]
Temat postu:  Re: Kanada - post Covid-19

Dla potomnych - przyleciałem dziś do YYZ. Oczywiście przed przylotem zrobiłem RT-PCR, mam pełne szczepienie, tj. dwie dawki, do tego wypełniłem te ich eTA i ArriveCan, w którym część pytań jest wg mnie bez sensu, ale to pikuś.

Po przylocie - random testing, czyli jeśli chcesz wyjść do miasta, tak jak ja, ze względu na kilka godzin layoveru, wszyscy zostają skierowani do Hindusów (serio, 100% Hindusów) którzy każą Ci zeskanować i otworzyć kolejną aplikację w chmurze, która nazywa się SwitchHealth. W tej appce podajesz swoje dane, tak jak w ArriveCan (oczywiście obie appki nie są połączone, bo któż mógłby na to wpaść xD) więc wypełniasz to g**** i dochodzisz do momentu, gdzie trzeba podać numer telefonu, a tu niespodzianka - numer musi być Kanadyjski, więc Pan Hindus podaje Ci numer do ich NFZu xD i mówi niech się martwią, jak tak wymyślili, następnie musisz podać adres i oczywiście również tylko w Kanadzie, nie ważne, że jesteś obcokrajowcem na layoverze (wg nich chyba przylatują tu sami Kanadyjczycy :lol:), na co miła Pani Hinduska podaje adres lotniska xD ogólnie parodia. Dalej już standard, pierwsza stacja - dostajesz patyczek, druga stacja - testowanie, kolejne trzy - po naklejce, choć nikt chyba nie wie po co to wszystko. Do teraz, tj. 5 godzin od testu, nadal nie ma wyniku, więc pewnie będzie, jak już będę w samolocie xD aha, to RT-PCR, a nie antygen, więc Kanada to bogaty kraj.

P.S. - w Toronto jest obecnie ścisły lockdown, więc w mieście prawie żywej duszy, poza tymi, którzy przemykają jak zjawy tu i ówdzie. Restauracje tylko take-away, etc…, więc średni czas na zwiedzanie, ale i tak wg mnie warto podczas layoveru, bo to bardzo ładne miasto.

Śmieszne te czasy.

Autor:  tartal [ 12 Sty 2022 23:52 ]
Temat postu:  Re: Kanada - post Covid-19

Z tego co czytałem wynik jest po ok 48 godzinach najwcześniej .. no ktoś napisał że dostał po 40 godzinach …. Szybciej nie widziałem aby ktoś pisał ..
ja powinien być w sobotę na YYZ…

Autor:  batq [ 13 Sty 2022 12:56 ]
Temat postu:  Re: Kanada - post Covid-19

@tartal właśnie wylądowałem w WAW, więc jakikolwiek byłby wynik, to mogą sobie go wydrukować i powiesić na ścianie, ewentualnie zadzwonić na podany numer, który przekieruje ich na biurko obok ?

Autor:  tartal [ 13 Sty 2022 13:30 ]
Temat postu:  Re: Kanada - post Covid-19

Ale ten wynik to na meila ponoć przychodzi czy jakoś….

Autor:  pilotbombowca [ 18 Sty 2022 11:18 ]
Temat postu:  [YUL] Montreal International Airport - przesiadka

Cześć,
Zastanawiam się nad kupnem lotów do CUN z tranzytem przez YUL. Jakie są obecnie obostrzenia dla zaszczepionych?Czy potrzebne są testy?

Autor:  Zeus [ 18 Sty 2022 11:30 ]
Temat postu:  Re: Tranzyt przez YUL

kanada-post-covid-19,760,159234&p=1494031&hilit=yul#p1494031
kanada-post-covid-19,760,159234&p=1494069&hilit=+yul#p1494069

Autor:  pilotbombowca [ 24 Sty 2022 01:01 ]
Temat postu:  Re: Kanada - post Covid-19

Przylatuje do Montrealu 12:05 wylatuje do Cancun 16.35
Przy powrocie przylatuje 19:45 wylatuje do Monachium 21:15.
Tylko tranzyt. Przyjalem 2 dawki Phizera.
Czy potrzebuję test? I czy polecę tym lotem 21:15 bo czytam ze nocne zakazane. Ale czy ten jest juz traktowany jako nocny?

Strona 4 z 7 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/