| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Kair / piramidy kair-piramidy,328,70498 | Strona 2 z 5 |
| Autor: | Washington [ 24 Sty 2023 12:31 ] |
| Temat postu: | Re: Kair / piramidy |
Mając tyle samo przeznaczyłem 3 dni na Kair i było co robić, mimo że miasta zawsze zwiedzam w błyskawicznym tempie i nie jestem ich fanem. Ale tam masz takie nagromadzenie historii że 3 dni to optimum na sam Kair i okolice i to w wersji zobaczenia tylko głównych miejsc. | |
| Autor: | jaszon [ 24 Sty 2023 12:47 ] |
| Temat postu: | Re: Kair / piramidy |
Zdecydowanie sugeruję ograniczyć się tylko do Kairu (z pobliskimi przyległościami). 3 dni wypełnisz po brzegi do ostatniej minuty. | |
| Autor: | turczy [ 25 Sty 2023 01:08 ] |
| Temat postu: | Re: Kair / piramidy |
Dzięki. Zostanę w Kairze. Luksor ogarnę następnej zimy. | |
| Autor: | michal24 [ 30 Sty 2023 18:25 ] |
| Temat postu: | Re: Kair / piramidy |
Witajcie. W maju wybieram się do Kairu na 5 dni. W tym czasie chcemy również wygrzać się w hotelu nad basenem. Napiszcie proszę czy Kair jest na tyle bezpieczny aby wybrać się pociągiem do Aleksandrii na jedną noc. Wybieram się z dzieckiem 11 latką i żoną. Miło jeśli ktoś podpowie jakieś nieszablonowe miejscówki do zwiedzania. | |
| Autor: | ZFR [ 30 Sty 2023 20:45 ] |
| Temat postu: | Re: Kair / piramidy |
Jechałem pociągiem z Kairu do Aleksandrii w listopadzie. Nie zauważyłem nic niepokojącego. | |
| Autor: | lukket [ 30 Sty 2023 23:29 ] |
| Temat postu: | Re: Kair / piramidy |
Pociągiem faktycznie spokojnie i komfortowo, ale dość powoli | |
| Autor: | ELBE [ 22 Mar 2023 21:16 ] |
| Temat postu: | Re: Kair / piramidy |
Które piramidy w Gizie można zwiedzać wewnątrz ? Czy tylko piramidę Cheopsa ? Czy pozostałe też ? | |
| Autor: | michal24 [ 25 Kwi 2023 10:41 ] |
| Temat postu: | Re: Kair / piramidy |
Ktoś ma namiary na polskiego przewodnika po Kairze? | |
| Autor: | rob_sad [ 25 Kwi 2023 10:54 ] |
| Temat postu: | Re: Kair / piramidy |
ELBE napisał(a): Które piramidy w Gizie można zwiedzać wewnątrz ? Czy tylko piramidę Cheopsa ? Czy pozostałe też ? Cheops zostanie za około miesiąc zamknięty i to być może nawet na lata. Pozostałe dwie można zwiedzać w środku, Mykerynos będzie otwierany po długim zamknięciu. Bilety do środka trzeba kupić przy kasach wraz z głownym biletem. | |
| Autor: | Pecel87 [ 25 Kwi 2023 11:06 ] |
| Temat postu: | Re: Kair / piramidy |
A ktoś mógłby powiedzieć czy tak naprawdę warto włazić do środka poza samym faktem bycia w środku? | |
| Autor: | boots [ 25 Kwi 2023 12:05 ] |
| Temat postu: | Re: Kair / piramidy |
Nie warto, same kamienie. | |
| Autor: | south [ 25 Kwi 2023 12:05 ] |
| Temat postu: | Re: Kair / piramidy |
Moim zdaniem warto dla "faktu bycia w środku". Ale nie znajdziesz tam żadnych dzieł sztuki, czy spektakularnych widoków. W środku jest tylko korytarz, sala z sarkofagiem, smród i zaduch. | |
| Autor: | Pecel87 [ 25 Kwi 2023 12:12 ] |
| Temat postu: | Re: Kair / piramidy |
Zrozumiałem Wasz sarkazm, ale nieopodal sprzedają bilety do nieczynnego muzeum więc wolałem spytać o doświadczenia | |
| Autor: | sko1czek [ 25 Kwi 2023 12:46 ] |
| Temat postu: | Re: Kair / piramidy |
@Pecel87 @ELBE A może poczytajcie obfitującą w przydatne informacje m.in. na ten temat relację @Woy? rodzinnie-dookola-egiptu,213,169757 Jak brakuje wam czasu, to ułatwię poszukiwania: część o piramidach, Gizie i Kairze znajduje się w jej ostatniej, końcowej części. | |
| Autor: | Pecel87 [ 25 Kwi 2023 12:51 ] |
| Temat postu: | Re: Kair / piramidy |
^^^ No mniej więcej tyle jest w tej relacji: Woy napisał(a): O samych piramidach nie będę nawet pisał, bo nic odkrywczego nie dodam. Do środka nie wchodziliśmy wiedząc skądinąd, że nie za bardzo jest po co. | |
| Autor: | paweł p [ 25 Kwi 2023 12:57 ] |
| Temat postu: | Re: Kair / piramidy |
To oczywiście jest mocno subiektywne, jeden będzie zachwycony, dla drugiego nie warto. Jak nie wejdziesz to się nie przekonasz, mi się podobał sam fakt bycia w środku. | |
| Autor: | sko1czek [ 25 Kwi 2023 13:03 ] |
| Temat postu: | Re: Kair / piramidy |
Przypomniało mi się, z pobytu pod koniec marca br. podano, że wejście do piramidy Cheopsa ma zostać w czerwcu 2023 zamknięte. Zapewne na dłużej- wnętrze piramdy idzie do remontu. | |
| Autor: | paweł p [ 25 Kwi 2023 13:07 ] |
| Temat postu: | Re: Kair / piramidy |
A w środku było tak ![]() | |
| Autor: | south [ 25 Kwi 2023 13:16 ] |
| Temat postu: | Re: Kair / piramidy |
No nie, te 2 zdjęcia jednak nie oddają tego wszystkiego co zobaczysz wewnątrz piramidy Cheopsa. Tak jak napisano wyżej - wejdź i sam się przekonaj, nic nie stracisz, a możesz zyskać wrażenia związane z obcowaniem z tym, jakby nie było, jedynym w swoim rodzaju miejscem. | |
| Autor: | paweł p [ 25 Kwi 2023 13:24 ] |
| Temat postu: | Re: Kair / piramidy |
Środek tez mi się podobał, jednak bardziej podobała mi się Piramida w Dahszurze ![]() ![]() | |
| Strona 2 z 5 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |