| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Język hiszpański w Brazylii jezyk-hiszpanski-w-brazylii,658,147126 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | gregorio [ 07 Gru 2019 11:20 ] |
| Temat postu: | Język hiszpański w Brazylii |
Cześć wszystkim. Mam pytanie odnośnie znajomości języka hiszpańskiego wśród Brazylijczyków. Czy macie jakieś doświadczenie lub wiedzę w tej kwestii? Z góry dziękuję za informacje. | |
| Autor: | samaki9 [ 07 Gru 2019 11:32 ] |
| Temat postu: | Re: Hiszpański a Brazylia |
Tak samo jak z angielskim czyli słabo. Jedyne to , że niektóre słowa sa podobne. | |
| Autor: | kostek966 [ 07 Gru 2019 12:17 ] |
| Temat postu: | Re: Hiszpański a Brazylia |
potwierdzam, znajomość języków w Brazylii jest b. słaba, być może przy granicy jest łatwiej porozumiewać się hiszpańskim, który różni się bardzo od dialektu, którym mówią Brazylijczycy, natomiast ludzie są bardzo otwarci i pomocni i bez znajomości języka też można się dogadać, a przynajmniej załatwić najważniejsze rzeczy | |
| Autor: | boots [ 07 Gru 2019 12:20 ] |
| Temat postu: | Re: Hiszpański a Brazylia |
Nie jest to specjalnie lubiany tam język. | |
| Autor: | namteH [ 07 Gru 2019 13:24 ] |
| Temat postu: | Re: Hiszpański a Brazylia |
Z mojego doświadczenia wiem, że nie warto się nastawiać na znajomość hiszpańskiego w Brazylii. | |
| Autor: | j_a [ 07 Gru 2019 14:20 ] |
| Temat postu: | Re: Hiszpański a Brazylia |
Sam byłem świadkiem rozmowy w hotelu, gdzie Brazylijczycy mówili po portugalsku a recepcjonista po hiszpańsku i ku mojemu zdziwieniu najwyraźniej się rozumieli i dogadywali Jak coś powiesz po hiszpańsku, to zrozumieją prędzej niż po angielsku (upraszczając), gorzej będzie ze zrozumieniem odpowiedzi. | |
| Autor: | BusinessClass [ 07 Gru 2019 14:24 ] |
| Temat postu: | Re: Hiszpański a Brazylia |
Mówienie do Brazylijczyków po hiszpańsku to jak mówienie do Polaków po rusku - zrozumieją ale lubiany to Ty nie będziesz... | |
| Autor: | j_a [ 07 Gru 2019 14:39 ] |
| Temat postu: | Re: Hiszpański a Brazylia |
Pytanie, czy chcesz być lubiany czy np. znaleźć drogę | |
| Autor: | billabong [ 07 Gru 2019 14:45 ] |
| Temat postu: | Re: Hiszpański a Brazylia |
W 100% zgadzam się z @BusinessClass tutaj. Kontekst będzie na bank zrozumiany, nawet jeżeli nigdy się nie uczyli. Z angielskim jest dużo ciężej szczególnie poza rejonami turystycznymi. | |
| Autor: | Lord Sidious [ 07 Gru 2019 22:40 ] |
| Temat postu: | Re: Hiszpański a Brazylia |
tu potwierdzę, co wyżej. Raczej niechętni, ale bywa lepiej rozumiany niż angielski, co więcej coś potrafią najczęściej powiedzieć. I to się przydaje w sytuacjach awaryjnych. Na lotnisku w Salvadorze miałem odwołany lot... i po angielsku nikt mi nie potrafił wytłumaczyć o co chodzi. Dostałem nawet op** od pani w okienku (jedynej która znała angielski z obsługi), ze w tej części świata używa się hiszpańskiego... to przeszliśmy na hiszpański. Niestety rozmowa dalej się nie kleiła Plus jest wiele słów na tyle podobnych, że można potem zgadywać ich znaczenie, zwłaszcza jak są pisane. | |
| Autor: | rw30 [ 11 Gru 2019 17:11 ] |
| Temat postu: | Re: Język hiszpański w Brazylii |
z cyklu 'mythBusters flaja', rw30 proudly presents: gregorio napisał(a): Czy macie jakieś doświadczenie lub wiedzę w tej kwestii? Mamy. Jak chodzi stricte o odpowiedź na Twoje pytanie: gregorio napisał(a): Mam pytanie odnośnie znajomości języka hiszpańskiego wśród Brazylijczyków. ..to zgadzam się częściowo z przedmówcami. A cześciowo się nie zgadzam Ogólnie ze znajomością hiszpańśkiego jest w Brazylii przeciętnie a raczej słabo. Natomiast jeśli sprawa interesuje Cię nieco szerzej, czyli np. czy znajomość języka hiszpańskiego ułatwia porozumiewanie się i/lub podróżowanie w Brazylii, to odpowiedź brzmi: jak najbardziej, dużo (mam na myśli: duuuuuuuuużooooooooooo) bardziej niż znajomość angielskiego. Oczywiście zależy to od stopnia znajomości języka, natomiast zakłądając, że mówisz po hiszpańsku dobrze lub bardzo dobrze, to: 1. będziesz mógł zrozumieć sporo (większość?) komunikatów pisanych / ostrzeżeń / wskazań kierunku etc. - o ile w wymowie portugalski mocno się różni od hiszpańskiego, o tyle język pisany jest często bardzo podobny. 2. będziesz się w stanie dogadać z miejscowymi w podstawowych sprawach - jak dojść, ile kosztuje, jak zapłacić etc. Przy czym bardzo nie polecam na początku konwersacji zadać pytania 'czy mówisz po hiszpańsku?' - bo odpowiedź w większości przypadków będzie negatywna, co nie znaczy, że nie da się dogadać. Trudno natomiast poprowadzić będzie jakąkolwiek sensowniejszą rozmowę [chyba że bawi Cię 2-3 minutowe męczenie się by uzgodnić o co chodziło w jednym zdaniu, i tak ciągle. Mnie nie bawiło] Powtórzę: to co napisałem tyczy się dobrej / bardzo dobrej znajomości hiszpańskiego. Jeśli masz zamiar tuż przed wyjazdem pouczyć się paru podstawowych zwrotów z rozmówek, to jakoś szczególnie Ci nie pomoże. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |