Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Offline
#61 PostWysłany: 04 Sie 2022 15:15 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10221
HON fly4free
Ale kawa ciągle wyraźnie tańsza niż w Krakowie, Warszawie czy innym Gdańsku ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#62 PostWysłany: 04 Sie 2022 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 553
Loty: 152
Kilometry: 182 192
Krajów: 38 / 17.8%
niebieski
7,5 zł za espresso to wyraźnie taniej niż w Warszawie?
(pomijam, że to dwa razy więcej niż w Albanii :))
_________________
35/51: ALB, AUT, BIH, BUL, CRO, CYP, CZE, DEN, ESP, FIN, FRA, GBR, GEO, GER, GRE, HUN, ITA, KOS, LAT, LTU, MDA, MKD, MLT, MNE, NED, NOR, POL, ROU, RUS, SLO, SRB, SUI, SVK, SWE, TUR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#63 PostWysłany: 04 Wrz 2022 17:41 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 165
Loty: 202
Kilometry: 281 717
Krajów: 33 / 15.4%
dzidzi napisał(a):
Wróciłem właśnie z Chorwacji i chciałem wybrać pieniądze z bankomatu. Karta Visia Świat Intensive mBanku. W Puli obskoczyłem jakieś 15, w Rijece z 8, wszystkie miały prowizję oprócz tych z Agram Banka, tu lokalizacja bankomatów:
https://www.agrambanka.hr/bankomati/
Wybrałem z nich w Rijece i Zagrzebiu bez prowizji. Wygląda na to, że od tego roku wszystkie banki pobierają prowizję, chyba, że zależy to od karty, ale raczej wątpię. Wybierałem po 1000 kun, bo za pierwszym razem mi wyskoczyło, że więcej nie można to potem się tego trzymałem.


Wielkie dzięki za namiary. Właśnie wypłaciłem w Rijece 3500 kun - też przeszło bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#64 PostWysłany: 05 Wrz 2022 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 1169
Loty: 252
Kilometry: 357 872
Krajów: 65 / 30.4%
platynowy
a propos kun - od dzis zaczyna sie okres przejsciowy, czyli ceny sa i w kunach i w euro. Wiec wlasciwie problem walutowy w HR znika :D
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
KL_user uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#65 PostWysłany: 07 Wrz 2022 13:37 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 165
Loty: 202
Kilometry: 281 717
Krajów: 33 / 15.4%
Niby tak, ale będąc na miejscu stwierdzam, że dalej bardziej opłaca się mieć i płacić kunami - posługiwanie się EUR zwłaszcza na targach, w małych sklepikach to wciąż egzotyka. Za to w barach, restauracjach nie ma problemu z płatnością kartami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#66 PostWysłany: 10 Wrz 2022 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 6485
Loty: 519
Kilometry: 742 179
Krajów: 74 / 34.6%
HON fly4free
Lotnisko DBV: bez prowizji można wypłacić w bankomacie Privredna Banka Zagreb (Revolut, MC). Bankomaty PBZ są oczywiście także w Dubrowniku, niedaleko portu i na Starym Mieście.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Etiopia, Gambia, Ghana, Reunion, Rwanda, Senegal, Uganda, WKS | | Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Nepal, Oman, Tajlandia, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Kanada, Kolumbia, Meksyk, Panama + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#67 PostWysłany: 25 Wrz 2022 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1558
Loty: 133
Kilometry: 252 707
Krajów: 35 / 16.4%
srebrny
Chyba wiemy małe co nieco o możliwości wymiany resztek kun, które ewentualnie pozostały w portfelach:

The money exchange will be possible in Croatian banks during 2023. It will also be possible in FINA and Hrvatska pošta until the end of June 2023. These institutions will not charge transactional fees regardless of the amount of kuna you want to exchange.
After this period, you can exchange an unlimited amount of money kuna at HNB, also free of charge. However, HNB will not exchange the money during 2023.
Overall, there is no deadline for the exchange of kuna banknotes. As of 2024, Croatian residents
(nie wiem czy słusznie rozumuję, ale chyba wszyscy, a nie tylko rezydenci Chorwacji) can exchange banknotes in HNB whenever they like. However, kuna and lipa coins can be exchanged for only 3 years from the day of the introduction of euro (until 2026).
https://www.expatincroatia.com/transition-to-euro-residents/

Kurs wymiany stały:
1 € = 7,5345 kn
_________________
Moje relacje: Korea 2024Lobos 2024
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#68 PostWysłany: 25 Wrz 2022 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1217
Loty: 460
Kilometry: 523 440
Krajów: 38 / 17.8%
srebrny
dormozg napisał(a):
Niby tak, ale będąc na miejscu stwierdzam, że dalej bardziej opłaca się mieć i płacić kunami - posługiwanie się EUR zwłaszcza na targach, w małych sklepikach to wciąż egzotyka. Za to w barach, restauracjach nie ma problemu z płatnością kartami.

Minusem może być też, że póki co, wszystkie ceny w euro wyglądają tak: 7,58; 6,23; 10,11 itp. Przy płatnościach gotówką w euro dużo zabawy z centami.

Jeśli ktoś ma pod nosem, mogę polecić kantor Tavex - na Revolucie kurs 0,63 (w weekend wyższy), natomiast w Taveksie 0,65 - przy niewielkich kwotach różnica niewielka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#69 PostWysłany: 29 Wrz 2022 19:47 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1560
Loty: 1029
Kilometry: 1 596 894
Krajów: 130 / 60.8%
niebieski
Wczoraj wymieniałem w Zadarze euro na kuny, kurs w zależności od kantoru 7,20 - 7,30. Łatwiej jest płacić w kunach bo tak jak wspomniał @Djorkaeff nie ma tych śmiesznych eurocentowych końcówek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#70 PostWysłany: 07 Paź 2022 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2021
Posty: 94
Loty: 108
Kilometry: 240 750
Krajów: 31 / 14.5%
ile według Was muszę mieć w gotówce kun żeby starczyło na weekend w Zadarze bez szaleństw ,zwiedzanie,jedzenie , mam Revoluta i będę płacił raczej kartą ale jakieś wydatki w małych sklepikach czy knajpkach,etc. żeby potem nie zostało,dzięki.
_________________
https://my.flightradar24.com/LoveFlights
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#71 PostWysłany: 07 Paź 2022 21:09 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1843
Loty: 60
Kilometry: 85 201
Krajów: 14 / 6.5%
srebrny
@BP2??
Przełom lipca, sierpnia. 4 dni od rana do popołudnia w Zagrzebiu. Wydałem równowartość 600 PLN, w tym piwka, kawki, soki (wszystko w kawiarniach), transport, wejście do Nikola Tesla Technical Museum. Jadłem tylko w pekarach oraz w supermarkecie Konzum.
Góra
 Profil Relacje PM off
BP2?? lubi ten post.
BP2?? uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group