| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Italia post-covid italia-post-covid,1452,153255 | Strona 5 z 90 |
| Autor: | justysia75 [ 22 Sie 2020 17:08 ] |
| Temat postu: | Re: Italia post-covid |
No tu jest powyżej przedruk odpowiedzi z MSZ ...i tam jest napisane że bezpłatne testy są tylko na Fiumicino | |
| Autor: | Kashpir [ 23 Sie 2020 20:43 ] |
| Temat postu: | Re: Italia post-covid |
Mam bilety 28-30 VIII do Rzymu a 20 VIII wróciłem z Grecji. Widzę, że oznacza to obecnie konieczność testu po przylocie i samoizolacji, a tym samym czyni wyjazd bezsensownym. Ktoś się orientuje czy Włochy zmieniają/aktualizują swoje rozporządzenie w określonych odstępach czasowych? | |
| Autor: | kamillos13 [ 23 Sie 2020 20:55 ] |
| Temat postu: | Re: Italia post-covid |
Zastanawiam się jak to sprawdza, czy mają know how dowiedzieć się że byłeś w Grecji lecąc z PL | |
| Autor: | Latambochce [ 23 Sie 2020 20:56 ] |
| Temat postu: | Re: Italia post-covid |
@Kashpir Na poprzedniej stronie wklejałem odpowiedź naszej ambasady we Włoszech. Wprowadzone przepisy pozostają w mocy do momentu ogłoszenia nowych, nie dłużej jednakże niż do 7 września br. Także prawdopodobnie do 7 września nic się nie zmieni... | |
| Autor: | Kashpir [ 24 Sie 2020 00:31 ] |
| Temat postu: | Re: Italia post-covid |
Tak, prześledziłem cały temat i widziałem ten 7 września. Wiem jednak, że niektóre kraje aktualizują listy co tydzień, ale nie wiem jak to wygląda we Włoszech. I na dodatek zdziwiła mnie ta Grecja EDIT 24.08: moje pytanie chyba mogę odwołać - niestety wczoraj w Grecji rekord odnotowanych przypadków koronawirusa. | |
| Autor: | thunder [ 24 Sie 2020 12:30 ] |
| Temat postu: | Re: Italia post-covid |
Hej, w następnym tygodniu planuję krótkiego tripa do Mediolanu + jezioro Como 4-5 dni. Z tego co widzę na te chwilę zakazów ani kwarantanny zarówno we Włoszech jak i po przyjeździe z nich do Polski nie ma. Czy wiecie może coś więcej na temat obecnej sytuacji w Lombardii? Jest coś co może mnie zaskoczyć? Czy na coś szczególnego zwrócić uwagę? | |
| Autor: | ms993 [ 24 Sie 2020 15:18 ] |
| Temat postu: | Re: Italia post-covid |
Weźcie maski chirurgiczne - ja musiałem przed wylotem z NAP kupować taką w aptece na lotnisku (na szczęście kosztują tylko 0,50€), bo wg obsługi Swissa w samolocie wylatującym z Włoch można mieć tylko chirurgiczne (ja miałem materiałową wielorazową). Ciekawe tylko, że przylatując do Włoch nikomu mój rodzaj maseczki nie przeszkadzał. | |
| Autor: | Japonka76 [ 24 Sie 2020 15:48 ] |
| Temat postu: | Re: Italia post-covid |
thunder napisał(a): Czy wiecie może coś więcej na temat obecnej sytuacji w Lombardii? Jest coś co może mnie zaskoczyć? Czy na coś szczególnego zwrócić uwagę? Maseczki i płyny dezynfekujące. Tam każdy chodzi w maseczce, nawet bezdomni na dworcu. Wszyscy zachowują dystans, nawet mijając się na ulicy. Do sklepów wpuszczają tylko po parę osób. W restauracjach obowiązkowe maseczki, nawet idąc do toalety. Możesz zdjąć tylko do konsumpcji przy stoliku. Stoliki co drugi wolny. Kara za brak maseczki w środkach komunikacji bardzo dotkliwa - 500 EUR. A poza tym piękne widoki, smaczne jedzenie i wino, niewielu turystów, w tym głównie Włosi. Baw się dobrze. | |
| Autor: | DaDa [ 24 Sie 2020 16:16 ] |
| Temat postu: | Re: Italia post-covid |
A maseczka oznacza maseczkę czy można stosować kominy typu buff? Chodzi mi bardziej o otwartą przestrzeń | |
| Autor: | Japonka76 [ 24 Sie 2020 16:43 ] |
| Temat postu: | Re: Italia post-covid |
Nie widziałam ludzi w kominach szczerze mówiąc na ulicy. Nie widziałam też w przyłbicach. Tylko maseczki chirurgiczne, bawełniane i specjalistyczne. A że Mediolan to stolica mody to nawet widać to na wystawach. Maseczki dobrane do stroju, do torebki, do okularów. | |
| Autor: | thunder [ 24 Sie 2020 18:14 ] |
| Temat postu: | Re: Italia post-covid |
Japonka76 napisał(a): Maseczki i płyny dezynfekujące. Tam każdy chodzi w maseczce, nawet bezdomni na dworcu. Wszyscy zachowują dystans, nawet mijając się na ulicy. Do sklepów wpuszczają tylko po parę osób. W restauracjach obowiązkowe maseczki, nawet idąc do toalety. Możesz zdjąć tylko do konsumpcji przy stoliku. Stoliki co drugi wolny. Kara za brak maseczki w środkach komunikacji bardzo dotkliwa - 500 EUR. A poza tym piękne widoki, smaczne jedzenie i wino, niewielu turystów, w tym głównie Włosi. Baw się dobrze. Super, dziękuję Ci bardzo za informacje! | |
| Autor: | Cubero4 [ 24 Sie 2020 18:55 ] |
| Temat postu: | Re: Italia post-covid |
Jak obecnie Włosi podchodzą do przyjeżdżających zagranicznych turystów? Czy traktują ich jako zagrożenie? czy raczej przyjaźnie? Zdecydowałem się kupić bilet pod koniec września. | |
| Autor: | ozim [ 24 Sie 2020 19:25 ] |
| Temat postu: | Re: Italia post-covid |
Na Sardynii (wiem, że to region dość nieznacznie dotknięty pandemią) mają dość luźne podejście do wszystkiego. Nie zauważyłem żeby potraktowano nas jako jakiekolwiek zagrożenie, myślę że cieszą się z tego, że turystyka odżywa. Turystów sporo, ale znaczna większość to Włosi. Nowy wymóg noszenia maseczki po 18stej jest przestrzegany mniej więcej połowicznie, sporo Włochów się do tego nie stosuje. Żadnych patroli egzekwujących ten wymóg nie widziałem. Na lotnisku, w komunikacji miejskiej, w sklepach wszyscy maseczki noszą. | |
| Autor: | Japonka76 [ 24 Sie 2020 20:04 ] |
| Temat postu: | Re: Italia post-covid |
Cubero4 napisał(a): Jak obecnie Włosi podchodzą do przyjeżdżających zagranicznych turystów? Czy traktują ich jako zagrożenie? czy raczej przyjaźnie? Hmmm, dziwne pytanie, ale powiedzmy, że rozumiem Twoje obawy. Italia to nie jest kraj gdzie szczuje się jedną grupę ludzi na drugą. Wszyscy byli nastawieni przyjaźnie, uprzejmi, i nie zauważyłam większej różnicy między moimi bytnościami we Włoszech poprzednio a obecnie. Włochy to 4 gospodarka UE, a trzecia strefy Euro. Wg. Narodowej Agencji Turystycznej ENIT wpływy z turystyki stanowią 11,8% PKB państwa. Z turystyki czerpie się pieniądze, aż 13% zatrudnionych jest w tym sektorze. Włosi, szczególnie Lombardia, odrobili lekcje po 1 fali epidemii, teraz próbują się odbić, i naprawę pokornie przestrzegają wszystkich norm bezpieczeństwa. Nie są agresywni w stosunku do przyjezdnych, którzy przywożą im kasę (i nie łamią zasad). | |
| Autor: | Washington [ 24 Sie 2020 21:32 ] |
| Temat postu: | Re: Italia post-covid |
https://www.gov.pl/web/wlochy/sytuacja- ... m-covid-19 Cytuj: UWAGA! Od 13 sierpnia br. osoby wjeżdżające do Włoch, które w ciągu 14 dni przed przyjazdem przebywały na terytorium Hiszpanii, Malty, Chorwacji oraz Grecji, muszą obowiązkowo poddać się testowi na obecność koronawirusa, chyba że w okresie 72 godzin przed wjazdem na terytorium Włoch miały przeprowadzany test z wynikiem negatywnym. Test należy wykonać na lotnisku, w porcie, na granicy lub w ciągu 48 godzin w przychodni właściwej dla miejsca pobytu we Wloszech. W oczekiwaniu na test należy pozostawać w autoizolacji. Obowiązek poddania się testowi nie dotyczy osób, które przesiadają się (zmieniają lot) na włoskim lotnisku, bez opuszczania jego terenu. Jeśli lot przesiadkowy odbywa się z innego lotniska - należy poddać się testowi na obecność koronawirusa. czy ktoś jest w stanie znaleźć źródłową informację dla pogrubionego fragmentu? Na stronie włoskiej (ministerstwo zdrowia/ spraw zagranicznych / rozporządzenie itd) ? Szukałem i choć na stronie MSZ są dodane wyjątki dla wszystkich w zasadzie państw w przypadku tranzytu - nie ma właśnie ich w przypadku tych 4 państw.. https://www.esteri.it/mae/en/ministero/ ... talia.html (chyba że jest to zawarte w "Decree of the President of the Council of Ministers of 7 August 2020" ale szczerze mówiąc nie znalazłem tam tej informacji ?) | |
| Autor: | dmirstek [ 24 Sie 2020 23:16 ] |
| Temat postu: | Re: Italia post-covid |
też szukam i tego nie ma - źródłowa ustawa: http://www.trovanorme.salute.gov.it/nor ... pleto=true ale skoro trzeba zrobić test w ciągu 48h od wylądowania, a po np 12 godzinach juz Cię nie ma w IT... Albo jak nie opuszczasz strefy tranzytowej... | |
| Autor: | monroe [ 24 Sie 2020 23:36 ] |
| Temat postu: | Re: Italia post-covid |
ozim napisał(a): Na Sardynii (wiem, że to region dość nieznacznie dotknięty pandemią) mają dość luźne podejście do wszystkiego. Nie zauważyłem żeby potraktowano nas jako jakiekolwiek zagrożenie, myślę że cieszą się z tego, że turystyka odżywa. Turystów sporo, ale znaczna większość to Włosi. Nowy wymóg noszenia maseczki po 18stej jest przestrzegany mniej więcej połowicznie, sporo Włochów się do tego nie stosuje. Żadnych patroli egzekwujących ten wymóg nie widziałem. Na lotnisku, w komunikacji miejskiej, w sklepach wszyscy maseczki noszą. Widać to luźne podejście w obecnych statystykach Jako że wylot na Sardynię mam 2 września to obserwuję jak wygląda tam sytuacja od mniej więcej 2 tygodni. Wczoraj Włosi mieli rekord zakażeń od maja (1210), dzisiaj już trochę lepiej ale akurat Sardynia "wybija się" pod tym względem - jedna z najwyższych liczb od marca (91). Do tego podobno wielu Włochów wracających z wakacji na Sardynii okazało się zakażonych (w Lacjum przedwczoraj większość wykrytych przypadków, średnia wieku zakażonych poniżej 30. roku życia) więc gubernatorzy poszczególnych regionów zaczęli się kłócić między sobą o obowiązkowe testy dla wracających z Sardynii (źródło: Corriere della Sera). Faktycznie Włosi przebywając na Sardynii muszą luźno podchodzić do obostrzeń (kluby nocne, zabawy na jachtach etc.). | |
| Autor: | Kashpir [ 25 Sie 2020 13:09 ] |
| Temat postu: | Re: Italia post-covid |
justysia75 napisał(a): No tu jest powyżej przedruk odpowiedzi z MSZ ...i tam jest napisane że bezpłatne testy są tylko na Fiumicino Trochę szukam informacji i na stronie Aeroporti di Roma znalazłem, że punkty do testów są również na lotnisku Ciampino. Punkty lotniskowe są czynne w godz. 9:00-18:00. http://www.adr.it/web/aeroporti-di-roma ... a-ciampino Dodatkowo, gdyby ktoś potrzebował to tutaj jest lista punktów drive-in w Lacjum http://www.adr.it/web/aeroporti-di-roma-en-/coronavirus | |
| Autor: | Kasica88 [ 25 Sie 2020 17:03 ] |
| Temat postu: | Re: Italia post-covid |
Małe podsumowanie po 10 dniach w Italii (Rzym, Neapol + wyspy, Wybrzeże Amalfitańskie). Maseczki w zamkniętych pomieszczeniach i komunikacji publicznej obowiązkowe, ale noszenie maseczki pod nosem/brodą nagminne (jako i w PL). W niektórych miejscach, np. Muzeach Watykańskich, czy na promie Salerno-Positano często obsługa krążyła i upominała, natomiast w promach na Ischię/Procidę, autobusach (Positano-Amalfi), czy Circumvesuvianie tłok i nagminne ściąganie masek/noszenie pod brodą i raczej nikt się tym nie przejmował (jak również tym, że co drugie miejsce powinno zostać wolne...) Jeśli chodzi o restauracje/bary, w niektórych mierzą temperaturę i spisują dane, w niektórych jedno albo drugie, w niektórych nic. Temperaturę mierzono nam w jednym (z 4) B&B, w których się zatrzymaliśmy. Poza tym przy wejściu do Muzeów Watykańskich, na dworcu w Rzymie i Neapolu i przy wejściu na promy. W Rzymie tłumy przy Fontannie di Trevi i Koloseum, gdzie indziej raczej bez tłoku, ale też nie specjalnie pusto. Przeważają przybysze z Francji/Niemiec/Polski no a przede wszystkim Włosi, którzy w końcu spokojnie mogą sobie poeksplorować własny kraj Jeśli macie jakieś specyficzne pytania, dajcie znać:) | |
| Autor: | DaDa [ 25 Sie 2020 19:06 ] |
| Temat postu: | Re: Italia post-covid |
edit: ogarnięte. | |
| Strona 5 z 90 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |