Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Internet w Chinach
internet-w-chinach,1135,36257
Strona 10 z 11

Autor:  aeonflux [ 18 Lis 2025 06:34 ]
Temat postu:  Re: Internet w Chinach

Używałem w Chinach Flexiroam i Yesim, a obecnie używam randomowego esima z Tripa. Wszystkie działały bez zarzutu, aczkolwiek jest przepaść cenowa na korzyść Tripa. Obecny też działa bez problemów, aczkolwiek zdarzają się "czkawki" - na teraz w trakcie 11 dni kilka razy gubił zasięg, ale wystarczyło zresetować połączenie i wszystko wraca do normy.

Są chwile gdy prędkość wydaje się niska (może moja wina, wyłączyłem 5G dla oszczędności baterii i jadę na LTE), ale generalnie ciężko narzekać. Szczególnie jak się weźmie pod uwagę cenę ?

Autor:  Aga_podrozniczka [ 18 Sty 2026 18:25 ]
Temat postu:  Re: Internet w Chinach

Powinnam byla przeczytac ten temat przed wyjazdem do Chin i kupic ten pakiet z trip.com. Ja korzystalam z pakietu roamingowego w Lebara UK i na tym WhatsApp i Google dzialalo. Natomiast lokalne wifi to byla droga przez meke. W pierwszym hotelu to prawie nic mi nie dzialalo, w drugim bylo lepiej, tylko musialam pare razy wysylac wiadomosci z obrazkami na Whatsapp, zeby przeszly, w Hiltonie na lotnisku w Szanghaju wszystko smigalo bez problemu i na tym ostatnim wifi moglam tez podlaczyc vpn Surfsharka, w poprzednich miejscach niz nie pomagalo.

Dobre info o pakiecie w Orange, moze przyda mi sie na kolejny wyjazd.

Autor:  Aga_podrozniczka [ 05 Lut 2026 23:26 ]
Temat postu:  Re: Internet w Chinach

Na drugim wyjeździe kupilam ten pakiet GO z Orange za 79zl. Praktycznie nie wylaczalam internetu, ogladalam filmy i udalo mi sie zużyć niecałe 4GB danych przez 6 dni. Wszystko dzialalo jak trzeba, VPN łączył sie gdzie trzeba.

W Hong Kongu korzystałam z Trojki UK, roaming w standardzie.

Tym razem w chinskich hotelach miałam lepsze wifi i tez działał na nim VPN. Potrzebowalam do pracy, żeby łączyć się do sieci z UK.

Autor:  Sudoku [ 23 Lut 2026 17:03 ]
Temat postu:  Re: Internet w Chinach

Sporo mowy o e-simach. A może ktoś polecić, jakąś zwykłą kartę sim z jedno lub dwudniową ważnością?
Będę miał kilkunastogodzinną przesiadkę. Na Tripie jest coś za kilkadziesiąt zeta na ileś dni. Podobnie pakiety z Orange.

Autor:  seal [ 23 Lut 2026 17:13 ]
Temat postu:  Re: Internet w Chinach

Jesli Twoim operatorem nie jest Orange to najtaniej i chyba najprościej to kup starter Orange na kartę i aktywuj pakiet "bezpieczny roaming" - za 15zł masz 1gb netu/24h. Jeśli swoje usługi podstawowe masz w Orange po prostu włącz ten pakiet.

Szczegóły: https://www.orange.pl/view/roaming

A jeśli masz możliwość esim zobacz na to:

https://www.superalink.com/en/esim/china-mainland

Więcej ofert: https://esimdb.com/china

Autor:  Sudoku [ 23 Lut 2026 19:57 ]
Temat postu:  Re: Internet w Chinach

No właśnie mam telefon na 2 zwykłe karty, ale zastanawiam się, czy nie kupić w miarę taniego z esim jako dodatkowy na wyjazdy.
Byłoby to prostsze niż kombinowanie z wymianą kart. No i chyba tańsze, więc z czasem wydatek na telefon zwróciłby się chociaż częściowo.

Autor:  boots [ 23 Lut 2026 20:03 ]
Temat postu:  Re: Internet w Chinach

Można też kupić adapter zwykłej karty SIM na esim.

Autor:  aeonflux [ 23 Lut 2026 20:31 ]
Temat postu:  Re: Internet w Chinach

Sudoku napisał(a):
Na Tripie jest coś za kilkadziesiąt zeta na ileś dni.

Jak to się teraz mówi - "musisz inne zobaczyć, źle wybrałeś, mówię ci musisz inne spróbować bo różne są" :D

Pierwszy wynik wyszukiwania "esim china" w aplikacji Trip:
Image

Autor:  seal [ 23 Lut 2026 22:02 ]
Temat postu:  Re: Internet w Chinach

@Sudoku: pytanie o koszt inwestycji w telefon z esim, wg mnie lepsza opcja to jak pisze @boots czyli adapter esim w postaci fizycznej karty SIM i na niego wgrywasz profile.
Teraz: https://www.9esim.com/product/9esim-v0-esim-adapter/ można za 20 usd mieć z przesyłką. Tylko do wgrywania profili potrzebny telefon z Androidem, potem kartę możesz używać w dowolnym urządzeniu - ja np najczęściej w routerze mobilnym.

Autor:  Sudoku [ 23 Lut 2026 23:06 ]
Temat postu:  Re: Internet w Chinach

Znalazłem jakąś Motorolę poniżej 5 stów, więc nie jest to aż tak drogo. Ale przyjrzę się tym adapterom.
@aeonflux Oczywiście jest mnóstwo ofert na esim, ale ja rozglądam się za zwykłą kartą SIM. A tu takiego wyboru nie ma, co mnie w sumie dziwi.

Autor:  seal [ 23 Lut 2026 23:17 ]
Temat postu:  Re: Internet w Chinach

@Sudoku: oferta sim fizycznego przeważnie jest, to są karty lokalne na miejscu - z Chinami niestety jest specyficznie że nawet jak kupisz to i tak internet będzie ograniczony, dlatego tutaj najlepszym rozwiązaniem są pakiety operatorów (jak u nas Orange) albo właśnie esim. Sim fizyczny szczególnie na krótki okres czasu zostałby zabity pewnie kosztami wysyłki...

Autor:  aeonflux [ 23 Lut 2026 23:22 ]
Temat postu:  Re: Internet w Chinach

@Sudoku a nie lecisz przez Hongkong albo Macao?

Autor:  Sudoku [ 23 Lut 2026 23:30 ]
Temat postu:  Re: Internet w Chinach

@aeonflux Nie, Air China z Warszawy.

Autor:  Jeden2trzy [ 01 Mar 2026 18:11 ]
Temat postu:  Re: Internet w Chinach

Kartę SIM najlepiej kupić na lotnisku. Fizyczna karta SIM to najtańsza opcja, ale żeby móc w pełni korzystać z internetu trzeba mieć dobrego VPNa. Ja taki miałem i wszystko działało bez problemów.

Autor:  marimorena [ 01 Mar 2026 18:32 ]
Temat postu:  Re: Internet w Chinach

Dobry VPN to znaczy który? Właśnie poszukuję i opinie są sprzeczne

Autor:  kek [ 02 Mar 2026 01:51 ]
Temat postu:  Re: Internet w Chinach

@marimorena LetsVPN lub coś własnego postawić na własnym serwerze albo na routerze domowym nawet jeśli obsługuje taką opcję, bo Twoje domowe IP raczej zbanowane nie będzie. Nawet zwykły OpenVPN działa o ile nie będziesz wysyłał ogromnych ilości danych, ale dość wolno (testowałem). Na reddicie r/dumbclub są lepsze, aktualne opcje. Jakbyś miał płacić za VPN-y to raczej taniej wyjdzie kupowanie eSIM-ów, bo da się sporo znaleźć poniżej $1/GB

Autor:  Jeden2trzy [ 02 Mar 2026 20:35 ]
Temat postu:  Re: Internet w Chinach

marimorena napisał(a):
Dobry VPN to znaczy który? Właśnie poszukuję i opinie są sprzeczne

Zazwyczaj turystom polecają Astrill lub Surfshark, ale ja nie próbowałem.
Będąc w Chinach używałem płatną wersję KasperskyVPN i działało bez problemu. Rozmowy przez Watsapp były bez zakłóceń zarówno po połaczeniu z serwerem w Polsce jak i pobliskim, azjatyckim.

Autor:  marimorena [ 31 Mar 2026 20:12 ]
Temat postu:  Re: Internet w Chinach

Odpowiem sobie, LetsVPN śmigał bez problemu. Kosztuje niecałe 10 zł za tydzień. Zapłaciłam z konta Google play, gdzie wpadają pieniądze za wypełnianie krótkich ankiet, więc wyszło za darmo.
Natomiast droższy i polecany ExpressVPN tak często przerywał połączenie, że praktycznie nie dało się korzystać.

Autor:  marek2011 [ 07 Maj 2026 19:20 ]
Temat postu:  Re: Internet w Chinach

Używałem teraz przez kilka dni pakietu globalnego FlexiRoam i spisywał się bardzo dobrze : zarówno pod kątem jakości sieci, jak i dostępu do wszystkiego. Nic z tego co potrzebowałem / używałem nie było blokowane via FR bez konieczności podejmowania żadnych dodatkowych działań. Na WiFi hotelowym standardowo wiele rzeczy bez VPN nie działa.

Autor:  szpaczny [ 11 Maj 2026 23:54 ]
Temat postu:  Re: Internet w Chinach

Ja kupowalem esima przez RedTeaGo i AliPay , jedno i drugie - super sprawa koszt kolo 70 centów za 24h. Google maps działało, fejsbuki, whatsapy - wszystko :)

Strona 10 z 11 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/