| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Internet w Chinach internet-w-chinach,1135,36257 | Strona 10 z 11 |
| Autor: | aeonflux [ 18 Lis 2025 06:34 ] |
| Temat postu: | Re: Internet w Chinach |
Używałem w Chinach Flexiroam i Yesim, a obecnie używam randomowego esima z Tripa. Wszystkie działały bez zarzutu, aczkolwiek jest przepaść cenowa na korzyść Tripa. Obecny też działa bez problemów, aczkolwiek zdarzają się "czkawki" - na teraz w trakcie 11 dni kilka razy gubił zasięg, ale wystarczyło zresetować połączenie i wszystko wraca do normy. Są chwile gdy prędkość wydaje się niska (może moja wina, wyłączyłem 5G dla oszczędności baterii i jadę na LTE), ale generalnie ciężko narzekać. Szczególnie jak się weźmie pod uwagę cenę ? | |
| Autor: | Aga_podrozniczka [ 18 Sty 2026 18:25 ] |
| Temat postu: | Re: Internet w Chinach |
Powinnam byla przeczytac ten temat przed wyjazdem do Chin i kupic ten pakiet z trip.com. Ja korzystalam z pakietu roamingowego w Lebara UK i na tym WhatsApp i Google dzialalo. Natomiast lokalne wifi to byla droga przez meke. W pierwszym hotelu to prawie nic mi nie dzialalo, w drugim bylo lepiej, tylko musialam pare razy wysylac wiadomosci z obrazkami na Whatsapp, zeby przeszly, w Hiltonie na lotnisku w Szanghaju wszystko smigalo bez problemu i na tym ostatnim wifi moglam tez podlaczyc vpn Surfsharka, w poprzednich miejscach niz nie pomagalo. Dobre info o pakiecie w Orange, moze przyda mi sie na kolejny wyjazd. | |
| Autor: | Aga_podrozniczka [ 05 Lut 2026 23:26 ] |
| Temat postu: | Re: Internet w Chinach |
Na drugim wyjeździe kupilam ten pakiet GO z Orange za 79zl. Praktycznie nie wylaczalam internetu, ogladalam filmy i udalo mi sie zużyć niecałe 4GB danych przez 6 dni. Wszystko dzialalo jak trzeba, VPN łączył sie gdzie trzeba. W Hong Kongu korzystałam z Trojki UK, roaming w standardzie. Tym razem w chinskich hotelach miałam lepsze wifi i tez działał na nim VPN. Potrzebowalam do pracy, żeby łączyć się do sieci z UK. | |
| Autor: | Sudoku [ 23 Lut 2026 17:03 ] |
| Temat postu: | Re: Internet w Chinach |
Sporo mowy o e-simach. A może ktoś polecić, jakąś zwykłą kartę sim z jedno lub dwudniową ważnością? Będę miał kilkunastogodzinną przesiadkę. Na Tripie jest coś za kilkadziesiąt zeta na ileś dni. Podobnie pakiety z Orange. | |
| Autor: | seal [ 23 Lut 2026 17:13 ] |
| Temat postu: | Re: Internet w Chinach |
Jesli Twoim operatorem nie jest Orange to najtaniej i chyba najprościej to kup starter Orange na kartę i aktywuj pakiet "bezpieczny roaming" - za 15zł masz 1gb netu/24h. Jeśli swoje usługi podstawowe masz w Orange po prostu włącz ten pakiet. Szczegóły: https://www.orange.pl/view/roaming A jeśli masz możliwość esim zobacz na to: https://www.superalink.com/en/esim/china-mainland Więcej ofert: https://esimdb.com/china | |
| Autor: | Sudoku [ 23 Lut 2026 19:57 ] |
| Temat postu: | Re: Internet w Chinach |
No właśnie mam telefon na 2 zwykłe karty, ale zastanawiam się, czy nie kupić w miarę taniego z esim jako dodatkowy na wyjazdy. Byłoby to prostsze niż kombinowanie z wymianą kart. No i chyba tańsze, więc z czasem wydatek na telefon zwróciłby się chociaż częściowo. | |
| Autor: | boots [ 23 Lut 2026 20:03 ] |
| Temat postu: | Re: Internet w Chinach |
Można też kupić adapter zwykłej karty SIM na esim. | |
| Autor: | aeonflux [ 23 Lut 2026 20:31 ] |
| Temat postu: | Re: Internet w Chinach |
Sudoku napisał(a): Na Tripie jest coś za kilkadziesiąt zeta na ileś dni. Jak to się teraz mówi - "musisz inne zobaczyć, źle wybrałeś, mówię ci musisz inne spróbować bo różne są" Pierwszy wynik wyszukiwania "esim china" w aplikacji Trip: | |
| Autor: | seal [ 23 Lut 2026 22:02 ] |
| Temat postu: | Re: Internet w Chinach |
@Sudoku: pytanie o koszt inwestycji w telefon z esim, wg mnie lepsza opcja to jak pisze @boots czyli adapter esim w postaci fizycznej karty SIM i na niego wgrywasz profile. Teraz: https://www.9esim.com/product/9esim-v0-esim-adapter/ można za 20 usd mieć z przesyłką. Tylko do wgrywania profili potrzebny telefon z Androidem, potem kartę możesz używać w dowolnym urządzeniu - ja np najczęściej w routerze mobilnym. | |
| Autor: | Sudoku [ 23 Lut 2026 23:06 ] |
| Temat postu: | Re: Internet w Chinach |
Znalazłem jakąś Motorolę poniżej 5 stów, więc nie jest to aż tak drogo. Ale przyjrzę się tym adapterom. @aeonflux Oczywiście jest mnóstwo ofert na esim, ale ja rozglądam się za zwykłą kartą SIM. A tu takiego wyboru nie ma, co mnie w sumie dziwi. | |
| Autor: | seal [ 23 Lut 2026 23:17 ] |
| Temat postu: | Re: Internet w Chinach |
@Sudoku: oferta sim fizycznego przeważnie jest, to są karty lokalne na miejscu - z Chinami niestety jest specyficznie że nawet jak kupisz to i tak internet będzie ograniczony, dlatego tutaj najlepszym rozwiązaniem są pakiety operatorów (jak u nas Orange) albo właśnie esim. Sim fizyczny szczególnie na krótki okres czasu zostałby zabity pewnie kosztami wysyłki... | |
| Autor: | aeonflux [ 23 Lut 2026 23:22 ] |
| Temat postu: | Re: Internet w Chinach |
@Sudoku a nie lecisz przez Hongkong albo Macao? | |
| Autor: | Sudoku [ 23 Lut 2026 23:30 ] |
| Temat postu: | Re: Internet w Chinach |
@aeonflux Nie, Air China z Warszawy. | |
| Autor: | Jeden2trzy [ 01 Mar 2026 18:11 ] |
| Temat postu: | Re: Internet w Chinach |
Kartę SIM najlepiej kupić na lotnisku. Fizyczna karta SIM to najtańsza opcja, ale żeby móc w pełni korzystać z internetu trzeba mieć dobrego VPNa. Ja taki miałem i wszystko działało bez problemów. | |
| Autor: | marimorena [ 01 Mar 2026 18:32 ] |
| Temat postu: | Re: Internet w Chinach |
Dobry VPN to znaczy który? Właśnie poszukuję i opinie są sprzeczne | |
| Autor: | kek [ 02 Mar 2026 01:51 ] |
| Temat postu: | Re: Internet w Chinach |
@marimorena LetsVPN lub coś własnego postawić na własnym serwerze albo na routerze domowym nawet jeśli obsługuje taką opcję, bo Twoje domowe IP raczej zbanowane nie będzie. Nawet zwykły OpenVPN działa o ile nie będziesz wysyłał ogromnych ilości danych, ale dość wolno (testowałem). Na reddicie r/dumbclub są lepsze, aktualne opcje. Jakbyś miał płacić za VPN-y to raczej taniej wyjdzie kupowanie eSIM-ów, bo da się sporo znaleźć poniżej $1/GB | |
| Autor: | Jeden2trzy [ 02 Mar 2026 20:35 ] |
| Temat postu: | Re: Internet w Chinach |
marimorena napisał(a): Dobry VPN to znaczy który? Właśnie poszukuję i opinie są sprzeczne Zazwyczaj turystom polecają Astrill lub Surfshark, ale ja nie próbowałem. Będąc w Chinach używałem płatną wersję KasperskyVPN i działało bez problemu. Rozmowy przez Watsapp były bez zakłóceń zarówno po połaczeniu z serwerem w Polsce jak i pobliskim, azjatyckim. | |
| Autor: | marimorena [ 31 Mar 2026 20:12 ] |
| Temat postu: | Re: Internet w Chinach |
Odpowiem sobie, LetsVPN śmigał bez problemu. Kosztuje niecałe 10 zł za tydzień. Zapłaciłam z konta Google play, gdzie wpadają pieniądze za wypełnianie krótkich ankiet, więc wyszło za darmo. Natomiast droższy i polecany ExpressVPN tak często przerywał połączenie, że praktycznie nie dało się korzystać. | |
| Autor: | marek2011 [ 07 Maj 2026 19:20 ] |
| Temat postu: | Re: Internet w Chinach |
Używałem teraz przez kilka dni pakietu globalnego FlexiRoam i spisywał się bardzo dobrze : zarówno pod kątem jakości sieci, jak i dostępu do wszystkiego. Nic z tego co potrzebowałem / używałem nie było blokowane via FR bez konieczności podejmowania żadnych dodatkowych działań. Na WiFi hotelowym standardowo wiele rzeczy bez VPN nie działa. | |
| Autor: | szpaczny [ 11 Maj 2026 23:54 ] |
| Temat postu: | Re: Internet w Chinach |
Ja kupowalem esima przez RedTeaGo i AliPay , jedno i drugie - super sprawa koszt kolo 70 centów za 24h. Google maps działało, fejsbuki, whatsapy - wszystko | |
| Strona 10 z 11 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |