Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Hotel w Kuala Lumpur
hotel-w-kuala-lumpur,1056,87429
Strona 1 z 4

Autor:  irva [ 27 Sty 2016 21:54 ]
Temat postu:  Hotel w Kuala Lumpur

Czesc
Wybieram się do KL i mam pytanie dotyczace hotelu, a zwłaszcza lokalizacji. Przy kilkudniowym zwiedzaniu gdzie lepiej wybrać hotel, w jakiej lokalizacji ? Wstępnie zarezerwowaliuśmy niezły hotel z widokiem na Petronaski ( wieże około 500 m; widok miodzio :) ), ale zastanawiam się czy to dobry wybór. Słyszałam, ze w okolicach brak knajpek - raczej same biurowce. Nie wiem jak się stamtąd wydostac ... Moze ktos pomoże?! Liczę na Wasze doswiadczenie:) Jesli to niezbyt trafiona lokalizacja, to jaka polecacie? Chcemy w KL troszkę zwiedzic (4 dni), a pojecia nie mamy gdzie wybrac hotel - na pewno ma byc jeden, bezx przemieszczania się.

Autor:  smieci [ 28 Sty 2016 09:18 ]
Temat postu:  Re: Hotel w Kuala Lumpur

My mieszkaliśmy też w tej okolicy i było ok. Piechotką do wież i tam jest bezpłatna komunikacja http://www.gokl.com.my/getting_around i metro (płatne ale tanie). Nie mieliśmy problemów z transportem.

Na piechotę z Chinatown do wież szliśmy nocą i wyszło nam jakąś godzinkę idąc na luzie.

Autor:  Carcat [ 28 Sty 2016 09:32 ]
Temat postu:  Re: Hotel w Kuala Lumpur

Jeśli knajpki, jedzenie i życie nocne są najważniejszym kryterium, polecam Bukit Bintang.
Są tam dobre hotele, za rozsądną w porównaniu z Europą cenę, aczkolwiek nie są to najbardziej budżetowe w KL opcje. Jest ulica barów, idąc którą trudno uwierzyć że jesteś w państwie gdzie dominującą religią jest islam, chociaż ceny alkoholu nie są bardzo przyjazne dla kieszeni, no i przedee wszystkim jest Jalan Alor - ulica jadłodajni.Do Petronas czy Menara Tower dojdziesz spacerem.

Autor:  hansel [ 28 Sty 2016 09:51 ]
Temat postu:  Re: Hotel w Kuala Lumpur

Ja bym brał w okolicach Petronas Tower. W okolicach co prawda nie ma knajpek i życia nocnego, ale do Bukit Bintang masz bardzo blisko na piechotę (lub jeden przystanek kolejką). Więc jeśli masz fajny hotel z fajnym widokiem a do stacji monorail masz niedaleko to brałbym.

Autor:  Komor [ 28 Sty 2016 10:07 ]
Temat postu:  Re: Hotel w Kuala Lumpur

Ja polecę za to okolice KL Sentral. Większość tras zaczyna się właśnie tam.
Dojeżdżasz autobusem lub pociągiem z KLIA/KLIA2 na KL Sentral.
Jeśli chcesz dostać się na dworzec TBS też wsiadasz w KL Sentral.
Do Batu Caves z KL Sentral. Do Petronas dojedziesz w kilka minut.
Do tego mnóstwo kanjpek, knajpeczek. Little India i food court w NU Setral na ost. piętrze.

To chyba najlepsza lokalizacja na szybkie zwiedzanie w 1-2 dni.

Autor:  JIK [ 22 Lut 2016 07:02 ]
Temat postu:  Re: Hotel w Kuala Lumpur

Ostatnio 3 noce spędziłem w KL w dzielnicy China Town.
Hotel w którym spaliśmy D'Oriental Inn Kuala Lumpur
Opinie na tripadvisor: https://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review ... utuan.html

Do stacji Pasar Seni jest około 4-5 minutek na spacerkiem. Ze stacji odjeżdżają darmowe autobusy (fioletowa linia) GOKL

Autor:  megan80 [ 13 Mar 2016 10:06 ]
Temat postu:  Re: Hotel w Kuala Lumpur

Też polecam ten hotel, byłam w nim 3 noca. Dobra lokalizacja, niezła cena i miła obsługa.

Autor:  nesssssa85 [ 13 Mar 2016 10:38 ]
Temat postu:  Re: Hotel w Kuala Lumpur

Ja polecam hotel 1000 Miles :)
Bardzo miła i pomocna obsługa. Lokalizacja blisko stacji Masjid Jamek - wygodnie wszędzie dojeżdżałyśmy.
Pokoje małe, ale jest klima i jest czysto.
Na równoległej ulicy Leboh Ampang (można dopytać obsługę) mnóstwo indyjskiego jedzenia. My się żywiłyśmy w knajpce z nazwą na K ;) wchodziło się po schodach, sala ze stolikami w tyle - z ulicy nie do końca widać.

Autor:  kienia [ 15 Mar 2016 15:51 ]
Temat postu:  Re: Hotel w Kuala Lumpur

Niedawno była w KL, 3 dni, spałam w Grand Hyatt, blisko Petronasków, i z super widokiem na nie.
Pieszo można spokojnie dojść na Bukit Bintang, poza tym z centrum handlowym w Petronasach są food courty, no i tez jest market :-)

Autor:  smieci [ 15 Mar 2016 21:39 ]
Temat postu:  Re: Hotel w Kuala Lumpur

Ja mogę z czystym sumieniem polecić Intercontinental. Jedna stacja od Petronas Tower ale można piechotką w kilka minut. Hotel rewelacja, fajny basen i znakomite śniadanko.

Autor:  michalax [ 17 Mar 2016 23:51 ]
Temat postu:  Re: Hotel w Kuala Lumpur

Mogę z czystym sumieniem polecić Fraser Place Kuala Lumpur. Kilka minut pieszo od Petronas Towers, można też pieszo dojść w kilkanaście minut do Menara KL.
Pokoje bardzo przytulne, śniadania bardzo smaczne, basen na 18 piętrze z widokiem na Menara i częściowo na jedną z wież Petronas.

Michalax

Autor:  juggler5 [ 18 Mar 2016 08:49 ]
Temat postu:  Re: Hotel w Kuala Lumpur

Polecam Hotel 99 przy dworcu Puduraya. Czysto, tanio, blisko stacja metra i na nogach niedaleko do Menara i Petronas. Spałem tam dwa razy i byłem bardzo zadowolony.

Autor:  Aclan [ 18 Mar 2016 08:56 ]
Temat postu:  Re: Hotel w Kuala Lumpur

Również przy KLCC są knajpy i życie, tak więc polecam się nie obawiać. Mając krótki 24h stopover nocowaliśmy własnie w tej okolicy (AirBNB w Summer Suites Residences, bardzo dużo apartamentów z tych budynków jest tam dostępnych), nieźle zjeść można na przykład tu: https://www.google.pl/maps/place/Nasi+K ... a4!6m1!1e1

Autor:  midnight_visitor [ 26 Mar 2016 21:12 ]
Temat postu:  Re: Hotel w Kuala Lumpur

Nie polecam Arenaa Star Hotel - na pierwszy rzut oka wydaje się naprawdę wow, ale po chwili zachwyt mija. Czystość w pokojach pozostawia wiele do życzenia. Nam się trafiła poduszka wymazana spermą (lub czymś to przypominającym), a znajomi w łazience mieli zaszczaną deskę. Ogólnie syf.
Jedyne, co było godne polecenia, to śniadania. Smacznie i duży wybór.

Autor:  imovane [ 26 Mar 2016 21:29 ]
Temat postu:  Re: Hotel w Kuala Lumpur

Byłem w V`la Heritage.
Tu masz mój i nie tylko opis:
https://www.tripadvisor.com/Hotel_Revie ... utuan.html.
Polecam (nie jest to Hilton oczywiście ale spoko pod każdym względem).
I (przy okazji) nie warto wjeżdżać na Petronas na górę - strata kasy, dużo lepszy efekt na zewnątrz, taniec fontann i park z darmowym basenem.

Autor:  seal [ 26 Mar 2016 21:54 ]
Temat postu:  Re: Hotel w Kuala Lumpur

Zdecydowanie polecam: Fraser Residence -> http://www.booking.com/hotel/my/fraser-residence-kuala-lumpur.pl.html

Bardzo uczynna i przemiła obsługa, pyszne śniadania, bardzo duży wybór, w wersji Club dostęp do saloniku w którym po południu serwowane są przekąski oraz piwo (które w Malezji tanie nie jest). Na 38 piętrze jest siłownia oraz przepiękny taras z którego widać wieże Petronas.

Autor:  tropikey [ 13 Wrz 2017 09:53 ]
Temat postu:  Re: Hotel w Kuala Lumpur

A jak oceniacie lokalizację Doubletree by Hilton? Być może będę chciał wykorzystać tam punkty Hiltona. Recenzje ma bardzo dobre. Pytanie tylko, czy to dobry punkt startowy do zwiedzania KL i okolic oraz, czy dojazd z/na lotnisko jest rozsądny czasowo?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka

Autor:  trocha [ 13 Wrz 2017 10:19 ]
Temat postu:  Re: Hotel w Kuala Lumpur

Do Petronas Towers blisko, do wszystkiego innego dosyć daleko, ale metro pod bokiem, więc do KL Sentral i okolica da się łatwo dojechać.
Z lotniska jeżeli będziesz jechał pociągiem, to będziesz musiał się przesiąść na KL Sentral

Autor:  monus [ 13 Wrz 2017 10:34 ]
Temat postu:  Re: Hotel w Kuala Lumpur

@tropikey mieszkaliśmy w DT KL przez 5 dni. Dojazd metrem, jak nie zamawialiśmy taxi prze aplikację GRAB (ceny z 02.2017 z hotelu: na lotnisko 65 myr, wieża Menara 7 myr). Przy punktach i statusie uważam iż to bardzo dobra opcja, a przy tym tania (od 8k pkt za śniadanie, salonik i możliwy apartament). Było na tyle dobrze i bezproblemowo, że podczas kolejnego pobytu w KL też się tu zatrzymaliśmy.

Autor:  aarongeru [ 13 Wrz 2017 10:51 ]
Temat postu:  Re: Hotel w Kuala Lumpur

@tropikey
Też polecam ten hotel. Blisko patronas (koło 15 min piechotą), po drodze dobry street food. Za dojazd z lotniską uberem kolo 65 zł płaciłem.
W hotelu dość łatwo o upgrade - byłem 2 razy i dostałem executive ze statusem gold. Salonik z fajnym widokiem na wieże.
Poza tym mają rewelacyjne śniadania z osobną strefą chińską - mi mega smakowało.
Jak pisał @monus przy opcji np 4 noce i 5 gratis (czyli 8tys za noc) to naprawdę dobry wybór ;)

Strona 1 z 4 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/