| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Hotel w Kuala Lumpur hotel-w-kuala-lumpur,1056,87429 | Strona 1 z 4 |
| Autor: | irva [ 27 Sty 2016 21:54 ] |
| Temat postu: | Hotel w Kuala Lumpur |
Czesc Wybieram się do KL i mam pytanie dotyczace hotelu, a zwłaszcza lokalizacji. Przy kilkudniowym zwiedzaniu gdzie lepiej wybrać hotel, w jakiej lokalizacji ? Wstępnie zarezerwowaliuśmy niezły hotel z widokiem na Petronaski ( wieże około 500 m; widok miodzio | |
| Autor: | smieci [ 28 Sty 2016 09:18 ] |
| Temat postu: | Re: Hotel w Kuala Lumpur |
My mieszkaliśmy też w tej okolicy i było ok. Piechotką do wież i tam jest bezpłatna komunikacja http://www.gokl.com.my/getting_around i metro (płatne ale tanie). Nie mieliśmy problemów z transportem. Na piechotę z Chinatown do wież szliśmy nocą i wyszło nam jakąś godzinkę idąc na luzie. | |
| Autor: | Carcat [ 28 Sty 2016 09:32 ] |
| Temat postu: | Re: Hotel w Kuala Lumpur |
Jeśli knajpki, jedzenie i życie nocne są najważniejszym kryterium, polecam Bukit Bintang. Są tam dobre hotele, za rozsądną w porównaniu z Europą cenę, aczkolwiek nie są to najbardziej budżetowe w KL opcje. Jest ulica barów, idąc którą trudno uwierzyć że jesteś w państwie gdzie dominującą religią jest islam, chociaż ceny alkoholu nie są bardzo przyjazne dla kieszeni, no i przedee wszystkim jest Jalan Alor - ulica jadłodajni.Do Petronas czy Menara Tower dojdziesz spacerem. | |
| Autor: | hansel [ 28 Sty 2016 09:51 ] |
| Temat postu: | Re: Hotel w Kuala Lumpur |
Ja bym brał w okolicach Petronas Tower. W okolicach co prawda nie ma knajpek i życia nocnego, ale do Bukit Bintang masz bardzo blisko na piechotę (lub jeden przystanek kolejką). Więc jeśli masz fajny hotel z fajnym widokiem a do stacji monorail masz niedaleko to brałbym. | |
| Autor: | Komor [ 28 Sty 2016 10:07 ] |
| Temat postu: | Re: Hotel w Kuala Lumpur |
Ja polecę za to okolice KL Sentral. Większość tras zaczyna się właśnie tam. Dojeżdżasz autobusem lub pociągiem z KLIA/KLIA2 na KL Sentral. Jeśli chcesz dostać się na dworzec TBS też wsiadasz w KL Sentral. Do Batu Caves z KL Sentral. Do Petronas dojedziesz w kilka minut. Do tego mnóstwo kanjpek, knajpeczek. Little India i food court w NU Setral na ost. piętrze. To chyba najlepsza lokalizacja na szybkie zwiedzanie w 1-2 dni. | |
| Autor: | JIK [ 22 Lut 2016 07:02 ] |
| Temat postu: | Re: Hotel w Kuala Lumpur |
Ostatnio 3 noce spędziłem w KL w dzielnicy China Town. Hotel w którym spaliśmy D'Oriental Inn Kuala Lumpur Opinie na tripadvisor: https://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review ... utuan.html Do stacji Pasar Seni jest około 4-5 minutek na spacerkiem. Ze stacji odjeżdżają darmowe autobusy (fioletowa linia) GOKL | |
| Autor: | megan80 [ 13 Mar 2016 10:06 ] |
| Temat postu: | Re: Hotel w Kuala Lumpur |
Też polecam ten hotel, byłam w nim 3 noca. Dobra lokalizacja, niezła cena i miła obsługa. | |
| Autor: | nesssssa85 [ 13 Mar 2016 10:38 ] |
| Temat postu: | Re: Hotel w Kuala Lumpur |
Ja polecam hotel 1000 Miles Bardzo miła i pomocna obsługa. Lokalizacja blisko stacji Masjid Jamek - wygodnie wszędzie dojeżdżałyśmy. Pokoje małe, ale jest klima i jest czysto. Na równoległej ulicy Leboh Ampang (można dopytać obsługę) mnóstwo indyjskiego jedzenia. My się żywiłyśmy w knajpce z nazwą na K | |
| Autor: | kienia [ 15 Mar 2016 15:51 ] |
| Temat postu: | Re: Hotel w Kuala Lumpur |
Niedawno była w KL, 3 dni, spałam w Grand Hyatt, blisko Petronasków, i z super widokiem na nie. Pieszo można spokojnie dojść na Bukit Bintang, poza tym z centrum handlowym w Petronasach są food courty, no i tez jest market | |
| Autor: | smieci [ 15 Mar 2016 21:39 ] |
| Temat postu: | Re: Hotel w Kuala Lumpur |
Ja mogę z czystym sumieniem polecić Intercontinental. Jedna stacja od Petronas Tower ale można piechotką w kilka minut. Hotel rewelacja, fajny basen i znakomite śniadanko. | |
| Autor: | michalax [ 17 Mar 2016 23:51 ] |
| Temat postu: | Re: Hotel w Kuala Lumpur |
Mogę z czystym sumieniem polecić Fraser Place Kuala Lumpur. Kilka minut pieszo od Petronas Towers, można też pieszo dojść w kilkanaście minut do Menara KL. Pokoje bardzo przytulne, śniadania bardzo smaczne, basen na 18 piętrze z widokiem na Menara i częściowo na jedną z wież Petronas. Michalax | |
| Autor: | juggler5 [ 18 Mar 2016 08:49 ] |
| Temat postu: | Re: Hotel w Kuala Lumpur |
Polecam Hotel 99 przy dworcu Puduraya. Czysto, tanio, blisko stacja metra i na nogach niedaleko do Menara i Petronas. Spałem tam dwa razy i byłem bardzo zadowolony. | |
| Autor: | Aclan [ 18 Mar 2016 08:56 ] |
| Temat postu: | Re: Hotel w Kuala Lumpur |
Również przy KLCC są knajpy i życie, tak więc polecam się nie obawiać. Mając krótki 24h stopover nocowaliśmy własnie w tej okolicy (AirBNB w Summer Suites Residences, bardzo dużo apartamentów z tych budynków jest tam dostępnych), nieźle zjeść można na przykład tu: https://www.google.pl/maps/place/Nasi+K ... a4!6m1!1e1 | |
| Autor: | midnight_visitor [ 26 Mar 2016 21:12 ] |
| Temat postu: | Re: Hotel w Kuala Lumpur |
Nie polecam Arenaa Star Hotel - na pierwszy rzut oka wydaje się naprawdę wow, ale po chwili zachwyt mija. Czystość w pokojach pozostawia wiele do życzenia. Nam się trafiła poduszka wymazana spermą (lub czymś to przypominającym), a znajomi w łazience mieli zaszczaną deskę. Ogólnie syf. Jedyne, co było godne polecenia, to śniadania. Smacznie i duży wybór. | |
| Autor: | imovane [ 26 Mar 2016 21:29 ] |
| Temat postu: | Re: Hotel w Kuala Lumpur |
Byłem w V`la Heritage. Tu masz mój i nie tylko opis: https://www.tripadvisor.com/Hotel_Revie ... utuan.html. Polecam (nie jest to Hilton oczywiście ale spoko pod każdym względem). I (przy okazji) nie warto wjeżdżać na Petronas na górę - strata kasy, dużo lepszy efekt na zewnątrz, taniec fontann i park z darmowym basenem. | |
| Autor: | seal [ 26 Mar 2016 21:54 ] |
| Temat postu: | Re: Hotel w Kuala Lumpur |
Zdecydowanie polecam: Fraser Residence -> http://www.booking.com/hotel/my/fraser-residence-kuala-lumpur.pl.html Bardzo uczynna i przemiła obsługa, pyszne śniadania, bardzo duży wybór, w wersji Club dostęp do saloniku w którym po południu serwowane są przekąski oraz piwo (które w Malezji tanie nie jest). Na 38 piętrze jest siłownia oraz przepiękny taras z którego widać wieże Petronas. | |
| Autor: | tropikey [ 13 Wrz 2017 09:53 ] |
| Temat postu: | Re: Hotel w Kuala Lumpur |
A jak oceniacie lokalizację Doubletree by Hilton? Być może będę chciał wykorzystać tam punkty Hiltona. Recenzje ma bardzo dobre. Pytanie tylko, czy to dobry punkt startowy do zwiedzania KL i okolic oraz, czy dojazd z/na lotnisko jest rozsądny czasowo? Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | trocha [ 13 Wrz 2017 10:19 ] |
| Temat postu: | Re: Hotel w Kuala Lumpur |
Do Petronas Towers blisko, do wszystkiego innego dosyć daleko, ale metro pod bokiem, więc do KL Sentral i okolica da się łatwo dojechać. Z lotniska jeżeli będziesz jechał pociągiem, to będziesz musiał się przesiąść na KL Sentral | |
| Autor: | monus [ 13 Wrz 2017 10:34 ] |
| Temat postu: | Re: Hotel w Kuala Lumpur |
@tropikey mieszkaliśmy w DT KL przez 5 dni. Dojazd metrem, jak nie zamawialiśmy taxi prze aplikację GRAB (ceny z 02.2017 z hotelu: na lotnisko 65 myr, wieża Menara 7 myr). Przy punktach i statusie uważam iż to bardzo dobra opcja, a przy tym tania (od 8k pkt za śniadanie, salonik i możliwy apartament). Było na tyle dobrze i bezproblemowo, że podczas kolejnego pobytu w KL też się tu zatrzymaliśmy. | |
| Autor: | aarongeru [ 13 Wrz 2017 10:51 ] |
| Temat postu: | Re: Hotel w Kuala Lumpur |
@tropikey Też polecam ten hotel. Blisko patronas (koło 15 min piechotą), po drodze dobry street food. Za dojazd z lotniską uberem kolo 65 zł płaciłem. W hotelu dość łatwo o upgrade - byłem 2 razy i dostałem executive ze statusem gold. Salonik z fajnym widokiem na wieże. Poza tym mają rewelacyjne śniadania z osobną strefą chińską - mi mega smakowało. Jak pisał @monus przy opcji np 4 noce i 5 gratis (czyli 8tys za noc) to naprawdę dobry wybór | |
| Strona 1 z 4 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |