| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [HKG] Hongkong - przesiadka hongkong-przesiadka,1003,75275 | Strona 1 z 2 |
| Autor: | Anonim3 [ 21 Kwi 2015 20:43 ] |
| Temat postu: | [HKG] Hongkong - przesiadka |
singielka_1976 napisał(a): I drugie pytanie: w HKG mam równe 2h czasu, lecę z tego samego terminala-czy zdążę zerknąć na gifty (nic płynnego, bo mi zabiorą)? I ostatnia kwestia: czy na tej trasie obowiązują jakieś wycudowane obostrzenia tego co mogę mieć w bagażu czy są takie jak w UE? To, że do SYD mam jedzenia czy ziemi na butach nie wwozić to wiem:D. Czy coś jeszcze powinnam wiedzieć? to mój pierwszy tak długi lot w tę część świata. Będę wdzięczna za oświecenie. singielka_1976 napisał(a): Mam jeszcze pytanie: czy będąc tranzytem w HKG muszę wypełnić jakąś kartę wjazdową tak jak do Australii? singielka_1976 napisał(a): Tak mnie jeszcze naszło, czy jeśli na powrocie zamarzy mi się kupić jakiś płyn % np. w SYD lub HKG to zapakują mi go w STEB i czy w HKG i FRA nie będą miała z tego tytułu problemów? Co do HKG - jeśli tylko tranzyt, to nie. Musiałabyś ją wypełnić, gdybyś chciała np. wyskoczyć do miasta w trakcie oczekiwania na lot do Oz. | |
| Autor: | singielka_1976 [ 17 Maj 2015 22:08 ] |
| Temat postu: | Re: Tranzytem przez FRA i HKG - pytania |
Odnośni HKG doczytałam się, że: "Q21. Can transfer passengers bring their liquid items purchased at the airport at their previous port of call or on board aircraft through the transfer security screening point at HKIA? Yes, if such items are in containers no larger than 100ml and placed in a tranparent re-sealable plastic bag with maximum capacity of 1 litre . Liquid purchases that are in excess of 100ml may be allowed through the security screening point at HKIA upon satisfactory checks if they meet the following requirements: purchased from airports which have implemented the new requirements on the control of liquids (passengers are advised to check with their airlines on local requirements adopted at different countries) ; or purchased on board Hong Kong registered aircraft (Cathay Pacific Airways, Hong Kong Dragon Airlines, Hong Kong Express Airways and Hong Kong Airlines); or purchased on board non-Hong Kong registered aircraft whose previous port of call is an airport which has implemented the new requirements on the control of liquids; and liquid purchases are packed in a sealed plastic bag that is both tamper-evident and display satisfactory proof of purchase on the day(s) of the journey. NOTE: Individual destinations or airlines may have different requirements on the carriage of liquids, aerosols and gels. Please check with your airlines or travel agents in advance." https://www.hongkongairport.com/eng/pas ... tml#new_q4 oraz na stronie Cathay: "All duty free items of LAG must be accompanied with proof of purchase, and packed in a sealed tamper evident bag. Stapling of the bag does not constitute as a security tamper evident bag. (Please note that some Duty Free Stores DO NOT provide sealed tamper evident bags to customers)." http://www.cathaypacific.com/cx/en_LK/t ... tions.html oraz: ![]() i FRA: http://www.frankfurt-airport.com/conten ... qs1.html#c Kara napisał(a): HKG - na pewno OK jako port zakupu, a tranzytu - sądząc po tym, co wkleiłaś i http://travelsecure.infrastructure.gov. ... _from.aspx - też. Pozostaje tylko trafić na dobrze wyszkolonych kontrolerów. | |
| Autor: | bepi [ 21 Paź 2015 09:42 ] |
| Temat postu: | Re: [HKG] Hongkong - tranzyt |
Witam czy ktoś z Was robił zakupy na duty free % alkoholu na lotnisku HKG ? Jakie ceny , jakie wybór na tym lotnisku? Lecę w niedzielę na Bali przez Hongkong chciałabym zakupić rum w Hongkongu i nie wiem jakich cen i wyboru się tam spodziewać ? | |
| Autor: | lovenz [ 15 Cze 2023 05:30 ] |
| Temat postu: | hk |
Może ktoś jest w stanie pomóc, będę wdzięczny. A więc od początku. Mam Voucher British Airways dzieki któremu place za loty Aviosami jak za 1 osobę ale lecą 2. Niestety siatka BA na Azję jest bardzo skąpa a voucher działa tylko w BA lub Iberia. Mamy więc lot z HKG do WAW przez LHR. Jak niektórzy wiedzą moja żona jest Wietnamka ( mamy wizę Schengen a transfer w LHR będzie bezproblemowy) Pytanie moje jest takie czy jak polecimy do HKG z DAD będzie możliwość odprawić się na lot do LHR bez wychodzenia ze strefy tranzytowej. Ponieważ uzyskanie wizy do Hong Kong przez obywateli Vietnamu jest skomplikowane i papierologia jest naprawdę powodująca ból głowy. Prościej uzyskać wizę Schengen niż wizę do Hong Kong. Nie ma możliwości niestety kupić lotu na jednym bilecie i ten lot do HKG będzie na oddzielnym. BA niestety nie ma jakiegoś czatu a próby kontaktu na Messenger czy Twitter to jak walenie głową w ścianę. | |
| Autor: | Zeus [ 15 Cze 2023 09:06 ] |
| Temat postu: | Re: Bezwizowy tranzyt w Chinach (72/144h bez wizy) |
Primo, Hong Kong nie podlega Chinom, tak jak inne miasta w Chinach Co do oddzielnych biletów Według timatic Passengers with a confirmed onward ticket to a third country within 24 hours. They must stay in the international transit area and have documents required for the next destination. Więc jak będziesz mieć boarding passa na LHR to nie powinno być problemu, ale to wszystko zależy od handlingu | |
| Autor: | apadlo [ 22 Lip 2023 01:02 ] |
| Temat postu: | Re: hk |
lovenz napisał(a): Pytanie moje jest takie czy jak polecimy do HKG z DAD będzie możliwość odprawić się na lot do LHR bez wychodzenia ze strefy tranzytowej Miałem podobną sytuację ale z PEN - HKG + HKG - DOH - LHR. W HKG kononowirus ciągle mocno wyznawany - w końcu grudzień 2022. W Pinangu bardzo ogarnięty człowiek na checkinie wydrukował nam wszystkie trzy passy. Dzięki temu zamiast chodzić między fanami skafandrów, piliśmy Zatem nie tylko istnieje teoretyczna możliwość, ale faktycznie z niej skorzystałem. Późno, no ale teraz trafiłęm do tematu | |
| Autor: | markar [ 16 Paź 2024 09:53 ] |
| Temat postu: | Re: Hong Kong |
Ląduję w Hongkongu o 16.20 lecąc KLM-em z Amsterdamu. Hongkong jest dla mnie przesiadką ale Hongkong jest na moim bilecie z KLM portem docelowym. Dalej chcę lecieć do Manili. Lot liniami HK Express jest o godzinie 17.30. Czy będę przechodził kontrole graniczne, ewentualnie inne, które mogą mnie zatrzymać? Pytanie czy zdążę na lot... | |
| Autor: | Zeus [ 16 Paź 2024 09:59 ] |
| Temat postu: | Re: Hong Kong |
1:10h na dwóch oddzielnych biletach? Zapomnij... | |
| Autor: | kostek966 [ 16 Paź 2024 10:21 ] |
| Temat postu: | Re: [HKG] Hongkong - przesiadka |
Planuję podobną trasę i się zastanawiam czy 3h mi wystarczy, przylot z Europy po południu, czy jednak nie wziąć noclegu ?, bardzo odważne rezerwacje, nawet w eu na lotach Schengen nie wiem czy bym kupił bilety z tak krótką przesiadką ? | |
| Autor: | dzionslo [ 07 Lut 2025 16:18 ] |
| Temat postu: | Re: [HKG] Hongkong - przesiadka |
1h 25 minut przesiadki na międzynarodowych lotach (BKK > HKG > KIX) jest wystarczające? Loty na 1 bilecie. | |
| Autor: | Zeus [ 07 Lut 2025 16:31 ] |
| Temat postu: | Re: [HKG] Hongkong - przesiadka |
Jeżeli na jednym bilecie, to znaczy ze tak, wykonalne | |
| Autor: | czarny [ 14 Paź 2025 21:30 ] |
| Temat postu: | Re: [HKG] Hongkong - przesiadka |
Witam. Mam powrót KLMem z Hongkongu do Amsterdamu o 23:20. Dolot do Hongkongu mam z wietnamskiego Phu Quoc. I teraz pytanie: ile czasu być wcześniej skoro przesiadka na dwóch osobnych biletach i którego przewoźnika wybrać? VietJet czy Hongkong Express. Jesli chodzi o godziny dolotu do Hongkongu mam do wyboru godzinę 13,15 lub 17. Myślałem żeby wybrać tą wcześniejszą, żeby w razie czego mieć awaryjne wyjście w postaci następnych lotów jeśli by coś się wysypało wcześniej. Z góry dzięki za podpowiedzi | |
| Autor: | marek2011 [ 14 Paź 2025 22:20 ] |
| Temat postu: | Re: [HKG] Hongkong - przesiadka |
Wybrałbym wcześniejszą godzinę. Jeśli wszystko będzie o czasie zawsze możesz skoczyć do HK jeśli nie chcesz siedzieć na lotnisku. Gdyby coś się posypało będzie trochę czasu na ewentualne alternatywy, żeby uratować wylot z HK. Potencjalnie możesz też odzyskać podatek wylotowy zapłacony w cenie biletu KL w tej konfiguracji (transfer na osobnych biletach) - pisałem o tym w innym wątku. | |
| Autor: | czarny [ 15 Paź 2025 10:01 ] |
| Temat postu: | Re: [HKG] Hongkong - przesiadka |
marek2011 napisał(a): Wybrałbym wcześniejszą godzinę. Jeśli wszystko będzie o czasie zawsze możesz skoczyć do HK jeśli nie chcesz siedzieć na lotnisku. Gdyby coś się posypało będzie trochę czasu na ewentualne alternatywy, żeby uratować wylot z HK. Potencjalnie możesz też odzyskać podatek wylotowy zapłacony w cenie biletu KL w tej konfiguracji (transfer na osobnych biletach) - pisałem o tym w innym wątku. W sumie racja z tym wyjściem na miasto, przecież rezerwacje są na osobnych biletach. A lepiej VietJet czy Hongkong Express? Która linia bardziej zawodzi albo bardziej nie zawodzi? Z tego co czytałem w sieci to VietJet ma różne opinie. A w ogóle to wybierając te wcześniejsze połączenie i hipotetycznie się ono wysypie, to przy tanim przewoźniku jest jakakolwiek szansa aby mnie wsadzili do następnego lotu? czy mają taki obowiązek? Czy po prostu nie ryzykować w ogóle i lecieć do Hongkongu dzień wcześniej? | |
| Autor: | Zeus [ 15 Paź 2025 10:12 ] |
| Temat postu: | Re: [HKG] Hongkong - przesiadka |
Ja bym leciał dzień wcześniej i na spokoju zwiedził HKG | |
| Autor: | jaszon [ 15 Paź 2025 10:53 ] |
| Temat postu: | Re: [HKG] Hongkong - przesiadka |
Także wybrałbym opcję "dzień wcześniej", a w każdym razie opcję wcześniejszego lotu. Bezpieczniej i ciekawiej, Hongkong jest warty "grzechu". Z lotniska do centrum Hongkongu dojedziesz szybko metrem (stacja w Kowloon, dwadzieścia kilka minut, cena 105 HGD, tj. ok 50 zł) lub wolniej autobusem nr 21, ale za to z fajnymi widokami na miasto i okolice (przejazd ok. 80 minut, cena 34,6 HKD, czyli równowartość ok. 17 zł). | |
| Autor: | czarny [ 15 Paź 2025 19:02 ] |
| Temat postu: | Re: [HKG] Hongkong - przesiadka |
Dzięki Zeus i Jaszon. Muszę to przemyśleć, bo już na dolocie do Phu Quoc jestem dobę w Honkongu. | |
| Autor: | pawel_92 [ 15 Paź 2025 19:14 ] |
| Temat postu: | Re: [HKG] Hongkong - przesiadka |
No to idealnie wychodzi | |
| Autor: | jaco027 [ 15 Paź 2025 19:57 ] |
| Temat postu: | Re: [HKG] Hongkong - przesiadka |
To czemu na drugi raz nie zrobic Macau? W jedna strone free W druga jakies grosze.... | |
| Autor: | Maciek78 [ 26 Maj 2026 13:08 ] |
| Temat postu: | Re: [HKG] Hongkong - przesiadka |
Cześć Pytanie o poradę Mam 5h przesiadkę w HKG. Zakładając, że przylece punktualnie - czy dam rade podjechać sobie do miasta? Taki plan mi wyszedł: 1. Pociąg w obie = 1 godzina 2. Na lotnisku przed odlotem = 2 godziny (wystarczy? ) Zostają mi 2 godziny, pytanie ile realnie zajmie wyjście z lotniska? Bagaz leci do miejsca docelowego, więc się nim nie zajmuję, czyli z plecakiem w miasto lecę. Dzięki! | |
| Strona 1 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |