Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Hong Kong warto?
hong-kong-warto,970,78424
Strona 5 z 5

Autor:  Pablakiss [ 31 Sty 2017 15:28 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

To inaczej. Nowoczesny HKG jest na drugim miejscu ,ewentualnie tylko w nocy po przylocie zerknac na drapaczew central i szybki powrót do Kowolon. Interesuje mnie bardziej Night market ,pyszne jedzenie uliczne , stare dzielnice HKG,moze jakas swiatynia.

Autor:  Anonymous [ 31 Sty 2017 17:33 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

Z tym skakaniem może być rożnie, bo metro kursuje tylko do ~1:00 ;)

Wysiądź sobie na Kowloon i przejdź się spacerkiem Jordan Road w kierunku Night Market (jak chcesz zjeść coś dobrego i taniego, to olej knajpki na środku targu).
Ewentualnie (jak godziny pozwolą), możesz podjechać sobie z Kowloon do Mongkok (dwie przesiadki) i tam masz również Ladies’ Market - praktycznie to samo co na Night Market.
Jeśli mam być szczery, to na mnie oba te miejsca nie zrobiły specjalnego wrażenia - ot, taki bazar z mnóstwem wątpliwej jakości pamiątek i akcesoriów do telefonów komórkowych - o ile Twój telefon to Jabłko albo Samsung ;).

Potem kieruj się Nathan Road, w kierunku Tsim Sha Tsui - po drodze masz kilka bardzo przyjemnych parków, a na końcu możesz odbić w lewo na promenadę, skąd będziesz miał znakomity widok na panoramę wyspy. Możesz też zboczyć z głównej arterii i kierować się mniejszymi uliczkami - wtedy naprawdę czuć klimat tego miasta.
Następnie, w zależności od godziny wsiadasz w metro, albo udajesz się na terminal Star Ferry (polecam - przeprawa stateczkiem jest bardzo fajna i widoki też niezłe) i jedziesz/płyniesz na wyspę. W okolicy będziesz miał Man Mo Temple (bez szału, ale można zobaczyć), oraz (w pobliżu stacji Central) The Mid-Levels Escalator. No i koniecznie przejedź się piętrowym tramwajem.

Ciężko nakreślić jakiś jeden, konkretny plan zwiedzania (taki "must see"), bo całe miasto jest fantastyczne i na każdym kroku człowiek robi wow - mówię na własnym przykładzie :)

Autor:  Pablakiss [ 31 Sty 2017 21:40 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

@‌kloose84‌ i inni formulowicze,.,dziekuje za pomoc.

Autor:  Kasica88 [ 31 Sty 2017 22:12 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

Nie wiem czy było, ale polecam Nan Liang Garden (łatwo dojechać metrem z Kowloonu).

Autor:  Mikolaj2206 [ 31 Sty 2017 22:36 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

Też polecam ten ogród (mieści się obok klasztoru Chi Lin, który też jest dość ciekawy). Zdjęcie ze wspomnianego Nan Liang:

Załącznik:
DSC_0720.JPG
DSC_0720.JPG [ 256.05 KiB | Obejrzany 2828 razy ]

Autor:  krasnal [ 28 Mar 2017 10:42 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

W całym długim wątku chyba jeszcze nie było mowy o jednej z największych atrakcji Hong Kongu, jaką są wyścigi konne. Odbywają się one dwa razy w tygodniu - w niedzielę na torze Penfold Park w Sha Tin (Nowe Terytoria) oraz w środy na torze w Happy Valley w Wan Chai. Napiszę kilka słów o tym drugim.
Popularność tych zawodów przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Zdjęcia były robione długo przed zawodami, stąd pustki. Potem było już zbyt ciemno na moją komórkę. Widzów były tłumy, podejrzewam że ponad 20 tysięcy. Środowe zawody zaczynają się o 19:15 (pierwszy wyścig), ale bramy otwierane są dwie godziny wcześniej. Najwygodniej dojechać tramwajem (2,3 HKD) do terminala Happy Valley, skąd pieszo do wejścia dla zwykłych śmiertelników jest około 300 metrów. Ze stacji metra Causeway Bay lub Wan Chai jest znacznie dalej - około 1,5 km marszu. Wstęp na zawody kosztuje zaledwie 10 HKD, najwygodniej zapłacić Octopusem.
Załącznik:
@IMG_20170322_174227713_HDR.jpg
@IMG_20170322_174227713_HDR.jpg [ 546.56 KiB | Obejrzany 2704 razy ]

Załącznik:
@IMG_20170322_182023049.jpg
@IMG_20170322_182023049.jpg [ 522.29 KiB | Obejrzany 2704 razy ]

Skoro wyścigi konne to koniecznie trochę hazardu. Najpopularniejsze są 4 rodzaje zakładów:
WIN - obstawiamy, który koń wygra wyścig,
PLACE - stawiamy na konia, który będzie w pierwszej trójce,
QUINELLA - wybieramy dwa konie, które będą w pierwszej dwójce, w dowolnej kolejności,
QUINELLA PLACE - wybieramy dwa konie, które będą w pierwszej trójce, w dowolnej kolejności.
Wypełnia się kupon jak do "naszego totolotka", zaznacza się rodzaj zakładu, numer wyścigu, obstawionego konia (konie) oraz stawkę. Najniższa możliwa stawka do 10 HKD. Możemy za kolejne 20 HKD kupić program zawodów z szczegółowymi statystykami dotyczącymi poszczególnych koni oraz dżokejów oraz ich spodziewanymi szansami na wygraną.
Jeśli chodzi o potencjalne wygrane, to na przykładzie zdjęcia z pierwszego wyścigu (kiepska jakość, ale robione komórką): stawki na WIN od 2,3 za faworyta do 99; stawki na PLACE od 1,3 do 16; kombinacje na QUINELLA od 7,0 do 999; kombinacje na QUINELLA PLACE od 2,7 do 286. Ja puściłem zakład 3 razy, raz udało mi się wygrać najłatwiejszy do trafienia PLACE, więc ogólnie w plecy :)
Załącznik:
@IMG_20170322_181848988_TOP.jpg
@IMG_20170322_181848988_TOP.jpg [ 488.91 KiB | Obejrzany 2704 razy ]

Załącznik:
@IMG_20170322_191415242.jpg
@IMG_20170322_191415242.jpg [ 493.42 KiB | Obejrzany 2704 razy ]

Załącznik:
@IMG_20170322_191700273.jpg
@IMG_20170322_191700273.jpg [ 538.45 KiB | Obejrzany 2704 razy ]

Autor:  bigboy [ 14 Kwi 2017 10:59 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

Panowie i Panie. Pytanie kluczowe i prośba o pomoc :) Będę od wtorku w HK. Czytałem że warto skoczyć wieczorem do Lan Kwai Fong by skosztować nocnego życia. Dojazd mamy z Hotelu Shamrock Hotel czerwoną linią metra do Central więc idealnie. Tylko jak wrócić? Metro kursuje jakoś do północy lub chwilę po. Co jeśli zostaniemy tam dłużej? Jak można wrócić do Hotelu za jakieś rozsądne pieniądze? :)

Autor:  Apocalipse [ 14 Kwi 2017 13:55 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

Uberem

Autor:  cccc [ 19 Lis 2018 16:49 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

W nocy kursuja rowniez autobusy miejskie. ;)

Strona 5 z 5 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/