| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Hong Kong warto? hong-kong-warto,970,78424 | Strona 4 z 5 |
| Autor: | robespierre [ 22 Wrz 2016 12:14 ] |
| Temat postu: | Re: Hong Kong warto? |
Zrobiłbym tak: 28.10 - Kowloon Park -> promenada z pokazem świateł (słaby, ale jak już się jest, to można zostać) -> Temple Street 29.10 - dzień na Centralu, 2 x VPeak, HKG Park, przejazd tramwajem, ew. zejście do Aberdeen / Pak Fu Lam z VPeak 30.10 - Makau 31.10 - uderzyłbym na wyspę Lantau, budda, klasztor buddyjski, może jakiś trekking / wioska na palach (nie byłem) - potem masz od razu rzut beretem na lotnisko | |
| Autor: | tropikey [ 22 Wrz 2016 15:13 ] |
| Temat postu: | Re: Hong Kong warto? |
Dzięki, brzmi w sam raz Co do ostatniego dnia, to najlepiej byłoby chyba skorzystać z przejazdu na lotnisko Airport expressem, bo wtedy po opuszczeniu hotelu nadałbym bagaż w mieście. Choć podejrzewam, że nie byłoby żadnego problemu z pozostawieniem bagażu w hotelu, ale wtedy musiałbym specjalnie do niego wrócić, żeby zabrać swoje rzeczy... | |
| Autor: | Aga_podrozniczka [ 22 Wrz 2016 18:52 ] |
| Temat postu: | Re: Hong Kong warto? |
A nie mozna nadac bagazu w miescie, ale bez jazdy AE? Od razu mowie, ze nie robilam tego, wiec nie wiem. Bagaz mozna zostawic w centrum handlowym przy Tung Chung. Sa tam szafki na bagaz na najnizszym poziomie. Zerknij do mojej relacji. My tak zrobilismy, ze pojechalismy na Lantau ostatniego dnia i potem na lotnisko stamtad, jedzie sie 15 minut autobusem. A na Peak mozna wjechac pod koniec dnia i poczekac na zmrok i potem jak sie zrobi ciemno. Blue hour to bardzo fajny czas na robienie zdjec, jak zapalaja sie swiatla, ale nie jest jeszcze ciemno. Rowniez polecam moja relacje i punkt widokowy opisany tam. | |
| Autor: | Anonymous [ 22 Wrz 2016 19:27 ] |
| Temat postu: | Re: Hong Kong warto? |
Musisz kupić bilet na AE, żeby skorzystać z check-in w mieście. Bagaże można też zostawić na stacji metra HKG w przechowalni. | |
| Autor: | tropikey [ 23 Wrz 2016 17:32 ] |
| Temat postu: | Re: Hong Kong warto? |
Przyszła mi do głowy jeszcze jedna myśl... A gdybym tak zrobił sobie ostatni nocleg (30/31.10) w Makau? Przyszło mi to do głowy, bo jest akurat promocja SPG dot. uzyskania statusu Gold w ich programie (o czym dyskusja jest tu: https://www.fly4free.pl/forum/status-gold-za-1-nocleg-w-azja-pacyfik-czy-warto,1579,100849). Świetnie położony Sheraton w Makau jest w interesującym mnie okresie w całkiem przyzwoitej cenie. Zastanawiam się zatem, czy 30.10 nie wymeldować się z The Perkin i popłynąć do Makau (nawet dopiero jakoś pod wieczór, żeby wcześniej pozwiedzać jeszcze HKG), zobaczyć sobie wieczorne Makau (co jest chyba atrakcją samą w sobie), następnego dnia pozwiedzać cześć historyczną i spokojnie popłynąć na lotnisko późnym popołudniem na mój lot o 22.05... Miałbym dwie pieczenie na jednym ogniu - zaliczony nocleg potrzebny do Golda w SPG + zaliczone Makau (nawet wieczorno-nocne). Co prawda, Sheraton w Makau jest nieco droższy, niż The Perkin w HKG, ale różnica byłaby rzędu ok. 150-200 zł., a to już jest wydatek niewielki, biorąc pod uwagę, że miałby służyć do szczytnego celu Jak sądzicie? Nie ma jakiegoś istotnego ryzyka związanego z tym, że wylot z HKG miałby być poprzedzony przypłynięciem z Makau? O ile kojarzę z sierpniowej wizyty na lotnisku w HKG, jest ono bezpośrednio połączone z przystanią dla statków do/z Makau, czy tak? Ewentualnie, jest opcja odwrotna - po przylocie do HKG 28.10 najpierw uderzyć do Makau, a 29.10 na dwa dni wrócić do HKG. Będę wdzięczny za podpowiedzi... | |
| Autor: | tropikey [ 06 Paź 2016 23:57 ] |
| Temat postu: | Re: Hong Kong warto? |
Aktualizacja: sprawa wygląda tak, że w związku z opisaną wcześniej promocją SPG zdecydowałem się na 1 nocleg w Le Meridien Cyberport. Będzie to 30/31.10. Chcę pobyt w tym hotelu wykorzystać na pieszą wycieczkę na The Peak (30.10). Następnego dnia, po wymeldowaniu pojechałbym na stację Central lub Kowloon, by tam nadać bagaż na lot. Potem chciałbym pojechać na Lantau (Big Buddha, itd.). Usługa check-in w mieście jest jednak tylko dla pasażerów Airport Expressu, a ten jedzie prosto na lotnisko. Jak zatem dostać się w takim wypadku do stacji Tung Chung - pojechać Airport Expressem na lotnisko i dopiero z niego czymś dojechać do Tung Chung, czy też wysiąść z Airport Expressu na jakiejś stacji pośredniej i wsiąść do metra jadącego do Tung Chung? Jeśli to pierwsze, to jest w ogóle jakieś połączenie (np. autobusowe) między lotniskiem i stacją Tung Chung (lub innym miejscem skomunikowanym z Buddą)? | |
| Autor: | zzzname [ 07 Paź 2016 00:45 ] |
| Temat postu: | Re: Hong Kong warto? |
Z lotniska na Tung Chung jedzie kilka autobusow, zajmuje to max 15 minut. Aktualne rozklady zobacz na journeyplannerze Google Mapsow - jak bylem w HK w tym roku to dzialalo bezblednie. Mozesz pojechac Airport Expressem do lotniska i potem ktoryms z autobusow albo wysiasc na Tsing Yi i sie przesiasc w metro. Pewnie ta druga opcja bedzie szybsza zanim obczaisz gdzie sa autobusy. Potem z powrotem na lotnisko autobusem. | |
| Autor: | tropikey [ 07 Paź 2016 07:36 ] |
| Temat postu: | Re: Hong Kong warto? |
ponownie dziękuję Czyli wygląda na to, że mogę sobie spokojnie kupić na klook'u bilet na Airport Express w 2 dwie strony (ze zniżką -32% z discoverhongkong.com). Jedyny problem polega na tym, że będę musiał najprawdopodobniej odrobinę przepłacić kupując ten bilet do HK Central, mimo że w drodze z lotniska będę wysiadał na stacji Kowloon (bo z tej stacji jest bliżej do hotelu The Perkin), a dopiero w drodze powrotnej wsiadałbym na Central (do której będzie najbliżej z Le Meridien Cyberport). No, ale to będzie drobna różnica. Pozostaje zatem sprawdzić autobusy na Lantau i to by było chyba na tyle... Na razie, Bartek | |
| Autor: | Anonymous [ 07 Paź 2016 09:21 ] |
| Temat postu: | Re: Hong Kong warto? |
Gdybyś chciał trochę przycebulić | |
| Autor: | tropikey [ 07 Paź 2016 09:34 ] |
| Temat postu: | Re: Hong Kong warto? |
Pomyślę i o tym Na Airport Express wykorzystam pewnie kupon z discoverhongkong.com (o ul dobrze widziałem w appce klooka, wpisać mozna tylko 1 kod zniżkowy), ale kto wie, może coś tam jeszcze zakupię, a wtedy taki kod z zaproszenia bedzie jak znalazł | |
| Autor: | tropikey [ 07 Paź 2016 12:43 ] |
| Temat postu: | Re: Hong Kong warto? |
zzzname napisał(a): Mozesz pojechac Airport Expressem do lotniska i potem ktoryms z autobusow albo wysiasc na Tsing Yi i sie przesiasc w metro. Pewnie ta druga opcja bedzie szybsza zanim obczaisz gdzie sa autobusy. Potem z powrotem na lotnisko autobusem. Poczytałem jeszcze trochę i zrobię tak, że najpierw nadam bagaż w miejskim check-inie na stacji Center (ewentualnie Kowloon), potem pojadę Airport Expressem na lotnisko i dopiero z niego autobusem do Tung Chung. Gdybym zrobił tak, że pojechałby AE nie do końca, tylko przesiadłbym się na którejś stacji na metro do Tung Chung, musiałbym zapłacić za całą trasę z Kowloon do Tung Chung, mimo że jej część przejechałem AE (za który też przecież zapłacę). Tak w każdym razie wynika z informacji, które znalazłem na forum TA (https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g294217-i1496-k2715515-From_Tung_Chung_to_Aiport-Hong_Kong.html). | |
| Autor: | pawelekwch [ 07 Paź 2016 14:52 ] |
| Temat postu: | Re: Hong Kong warto? |
Polecam wybrać się do świątyni 10 000 Buddów. Jak dla mnie rewelacja. Ciężko tam trafić bo wejścia szukaliśmy z 40 minut, sąsiaduje ono z cmentarzem (wejście), który też warto zobaczyć i jakimiś biurowcami. Sama droga pnie się w górę, ale spokojnie bez większej napinki każdy tam wejdzie tylko że jeden sie spoci mniej drugi bardziej Na szczycie stołówka wegańska w której jedzenie przygotowują mnisi. PYSZOTA ! Widoki ze szczytu też bardzo przyjemne. Wejście do świątyni dosłownie 3 minuty drogi od stacji metra Sha TIN. pod tym adresem więcej info : http://www.hongkongextras.com/_ten_thou ... stery.html w razie pytań proszę pisać | |
| Autor: | Anonymous [ 07 Paź 2016 18:43 ] |
| Temat postu: | Re: Hong Kong warto? |
I koniecznie trzeba zaliczyć posiłek w Tim Ho Wan w Olympian City. Bardzo tanio, ale jedzenie rewelacyjne, a zwłaszcza te bułeczki z mięsem bbq, za które zgarnęli gwiazdkę Michelin. | |
| Autor: | robespierre [ 19 Paź 2016 13:49 ] |
| Temat postu: | Re: Hong Kong warto? |
My też przez brak możliwości zlokalizowania wejścia do klasztoru zwiedziliśmy cmentarz Generalnie wejście jest dokładnie tutaj (i malutka żółta tabliczka na wysokości kostek): https://www.google.pl/maps/@22.3852795, ... 312!8i6656 Trzeba się "przytulić" do biurowca po prawej stronie, tam gdzie leży tabliczka. | |
| Autor: | DamianT [ 08 Sty 2017 17:08 ] |
| Temat postu: | Re: Hong Kong warto? |
Podobnie jak przedmówcy polecam świątynię 10000 Buddów. Dojście ze stacji Sha Tin, skręt zaraz za biurowcem j.w, ruchome schody prowadzą na cmentarz, mała świątynia na dole to także nie to Wiele już w tym wątku zostało powiedziane o atrakcjach miasta, ja dodam małe info nt. punktów widokowych. Otóż w lobby Bank of China Tower powiedziano mi, że tamtejszy punkt widokowy jest closed forever, więc ta opcja odpada. Niemniej polecam gorąco wizytę w Hopewell Centre, gdzie jest winda szklana na elewacji (jak w katowickim Skarbku). Prowadzi ona do knajpy na górze, lecz nie miałem problemu by zrobić nią kilka rundek. Winda jedzie szybko ale widoki za z niej fantastyczne! Ma się wrażenie unoszenia nad okolicznymi wieżowcami, bardzo polecam, szczególnie gdy ktoś jest w okolicy. Swoją drogą okolica Wan Chai i okolica stacji metra Causeway Bay są w mojej ocenie warte odwiedzenia. Można tu dojechać z Central pietrowym tramwajem za grosze ( sama przejażdżka i widoki za oknem są super). | |
| Autor: | ponchek [ 09 Sty 2017 01:59 ] |
| Temat postu: | Re: Hong Kong warto? |
Swego czasu spędziłem w Hong Kongu prawie cały rok, gdzie przebywałem na wymianie studenckiej, w północnej części tego miasta. Hong Kong to jedno z moich ulubionych miejsc, i każdemu mogę polecić na z pewnością co najmniej tydzień. Przez tydzień można dopiero liznąć tej niesamowitej atmosfery tego miejsca, gdzie wschód miesza się z zachodem. Ale przejdźmy do sedna, co warto w Hong Kongu zobaczyć. Przez ostatnie 10 lat mogło się trochę pozmieniać, i niestety powoli mnie pamięć zawodzi, ale w gruncie rzeczy większość atrakcji prawdopodobnie została ta sama: -Mong Kok jest bardzo zatłoczoną dzielnicą z ciekawymi ryneczkami, sklepami, mnóstwem ulicznych sprzedawców jedzenia, warto się tam wybrać przejść po ulicach i spróbować wielu ciekawych restauracji. -Sai Kung East Country Park: z dzielnicy można stamtąd dość do plaży Ham Tin. Po drodze przechodzimy przez opuszczoną wioskę rybacką. Atrakcyjne może się również okazać wejście na wzgórze Sharp Peak, z którego rozpościera się zapierający dech w żyłach widok. Dodatkowo, w niektórych miesiącach można natrafić na fluorystyczny plankton. Fale podczas rozpryskiwania świecą, a dodatkowo Twoje stopy zostawiają świecące ślady. Na plaży można się rozbić, fajnie też rozpalić ognisko. -Warto również zobaczyć Park Kam Sham. Oprócz ciekawych wędrówek pieszych znajduje się tam całe mnóstwo makaków. https://en.wikipedia.org/wiki/Kam_Shan_Country_Park -Warto pojechać kolejką liniową do posągu Buddy na wyspie Lantau. Podczas wjazdu rozpościera się piękny widok na lotnisko. Podczas pobytu na wyspie Lantau warto wybrać się do wioski rybackiej Tai O. Oczywiście w Hong Kongu jest mnóstwo innych "standardowych atrakcji" takich jak Kawloon, Disneyland, czy Victoria Peak. Warto jednak otworzyć się na inne części Hong Kongu które potrafią być równie ciekawe. | |
| Autor: | tropikey [ 09 Sty 2017 08:52 ] |
| Temat postu: | Re: Hong Kong warto? |
ponchek napisał(a): Swego czasu spędziłem w Hong Kongu prawie cały rok, gdzie przebywałem na wymianie studęckiej ... Przepraszam, nie mogłem się opanować | |
| Autor: | Pablakiss [ 31 Sty 2017 12:35 ] |
| Temat postu: | Re: Hong Kong warto? |
Przylatujé do HKG 0 23.00 ,wylatuje o 14.00. Nie mam wiele czasu ,,wiec planuje odrazu smigac na Central i wrocic na Kowolon i wrocic na lotnisko . Jaki bilet kupic z lotniska ?Sa bilety 24h ?W której dzielnicy zatrzymal sie czas i mozna zobaczyc prawdziwy stary HKG. Dziekuje za pomoc | |
| Autor: | krasnal [ 31 Sty 2017 13:11 ] |
| Temat postu: | Re: Hong Kong warto? |
Bilet dobowy nie obejmuje dojazdu na lotnisko, ale jak powrót na lotnisko będziesz miał tego samego dnia, możesz skorzystać z tej oferty, czyli za jazdę w obie strony zapłacisz 100$. | |
| Autor: | Anonymous [ 31 Sty 2017 13:56 ] |
| Temat postu: | Re: Hong Kong warto? |
Pablakiss napisał(a): Przylatujé do HKG 0 23.00 ,wylatuje o 14.00. Nie mam wiele czasu ,,wiec planuje odrazu smigac na Central i wrocic na Kowolon i wrocic na lotnisko . Jaki bilet kupic z lotniska ?Sa bilety 24h ?W której dzielnicy zatrzymal sie czas i mozna zobaczyc prawdziwy stary HKG. Dziekuje za pomoc Zbyt wiele czasu na zwiedzanie nie będziesz miał. Skoro już będziesz na wyspie, to obstawiałbym Aberdeen i Kennedy Town, w dzień zaliczenie przejażdzki piętrowym tramwajem, a potem przeprawę stateczkiem z Star Piers (Central) na Tsim Sha Tsui z promenadą i Nathan Road. | |
| Strona 4 z 5 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |