Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Hong Kong warto?
hong-kong-warto,970,78424
Strona 3 z 5

Autor:  Piotrek Podroznik [ 03 Lip 2016 11:14 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong

Polecam Disneyland W Hong Kongu niestety nie mają Disney Sea ale jest Ocean Park który również polecam prawdopodobnie zobaczysz tam pierwszy raz w życiu pandy białe i czerwone.
Obowiązkowa wycieczka do Macau zobaczyć kasyna jak w Las Vegas, na Lantau Island zobaczyć Big Budde i wzgórze Wiktorii by zobaczyć panoramę Hong Kongu z wysokości. Ewentualnie wyprawa do Shenzen szczególnie jak interesują Was komputery i elektronika.
O ile pamięć mnie nie myli to w jakiś dzień tygodnia wszystkie muzea są za darmo.
Plaży też jest dosyć sporo polecam wybrać się na Cheung Sha Lower lub Pui O na wyspie Lantau albo Big Wave Bay lub Shek O na wyspie Hongkong.
Dwa tygodnie to dosyć sporo ale mimo wszystko atrakcji też jest sporo a sklepów jeszcze więcej.
Uważajcie na ulicznych marketach typu Night Market czy Ladie's Market bo pomijając że sprzedają masę podróbek to zawsze zaczynają od kosmicznej ceny.

Autor:  Anonymous [ 30 Lip 2016 21:03 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

Dopiszę się do tematu, żeby nie śmiecić.

Czy korzystaliście może z oferty www.klook.com?
Jak tak przeglądam ich stronę, to mają całkiem niezłe ceny na kilka interesujących mnie atrakcji w HKG, no i też zaoszczędziłbym trochę czasu przy lataniu po kasach biletowych:
- TramOramic Tour,
- Peak Tram Fast-Track Combo,
- Ngong Ping 360,
- Sky100,
- Airport Express

Autor:  kaefpe [ 13 Sie 2016 12:36 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

O dzięki, może się przyda.

Ktoś podpowie jaka jest najlepsza oferta prepaid SIM (min. 7 dni) z dużym/szybkim pakietem data w HKG?

Autor:  Anonymous [ 13 Sie 2016 15:01 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

https://www.klook.com/activity/1577-chi ... hong-kong/ - co prawda tylko na trzy dni, ale cena całkiem niezła jak na unlimited.

Autor:  kaefpe [ 13 Sie 2016 15:14 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

Dzięki ale to z urządzeniem za które trzeba zapłacić kaucje i potem lecieć na lotnisko je zwróci - dla mnie to strata czasu, bo będę tam tylko 10 dni i chce ten czas cały wykorzystać na odkrywanie miasta, wolę więc zapłacić więcej za kartę SIM co ma pakiet ze 5-7GB, ważny conajmniej tydzień od aktywacji.

Autor:  Aga_podrozniczka [ 15 Sie 2016 08:44 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

Darmowy wireless jest dostepny w wielu miejscach publicznych, parkach, itp.

Autor:  Anonymous [ 15 Sie 2016 11:48 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

Czyli raczej nie trzeba się obawiać o darmową łączność ze "światem" i poza hotelem/lotniskiem, nie będzie problemu z wysłaniem maila/fotek/? Super :)

Autor:  Aga_podrozniczka [ 15 Sie 2016 12:38 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

Nie wiem jak planujesz sie dostac z lotniska do centrum, ale w autubosach lini A jest darmowy internet. W pociagach Airport Express byc moze tez, do sprawdzenia. Pozat tym w wiekszosci parkow (Kowloon Park, Hong Kong Park, itp), centrach handlowych, fast foodach, holach hotelowych, itp.

Autor:  monus [ 15 Sie 2016 13:10 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

Na wszystkich stacjach metra również jest darmowy internet

Autor:  Mikolaj2206 [ 15 Sie 2016 13:44 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

W Hongkongu pełno jest otwartych WiFi. Rzadko kiedy byłem poza zasięgiem internetu :)

Autor:  Anonymous [ 15 Sie 2016 13:54 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

Aga_podrozniczka napisał(a):
Nie wiem jak planujesz sie dostac z lotniska do centrum, ale w autubosach lini A jest darmowy internet. W pociagach Airport Express byc moze tez, do sprawdzenia. Pozat tym w wiekszosci parkow (Kowloon Park, Hong Kong Park, itp), centrach handlowych, fast foodach, holach hotelowych, itp.

Z lotniska do centru skorzystam z Airport Express, więc to akurat będę mógł sprawdzić.

Dziękuję za odpowiedzi :)

Autor:  monus [ 15 Sie 2016 14:06 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

@kloose84 w Airport Express nie było darmowego internetu (06.2016), dostępny jest csl.Wi-Fi
http://www.mtr.com.hk/en/customer/services/broadband_index.html

Autor:  Adi102 [ 15 Sie 2016 14:31 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

Koniecznie zaplanuj Hong Kong !
Dla mnie HK to Stolica Świata. Jest zachwycający, różnorodny, pociągający. Byłem tam w zeszłym roku, a teraz jak pojawi się dobra oferta na przelot nie będę zastanawiać się ani przez chwilę. Od razu wcisnę klawisz 'Kup teraz'

Autor:  monus [ 15 Sie 2016 15:39 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

Oczywiście, że warto zobaczyć Hong Kong, choć by po to by samemu się przekonać, że nam się nie podoba. HK ma fantastyczną panoramę zarówno ze wzgórza Wiktorii jak i alei gwiazd (obecnie w remoncie, do 2018). Wiadomo każdy lubi coś innego – mnie fascynują metropolie, żonę plaże, ale nawet ona znalazła coś dla siebie. Można pojechać do Sai Kung by za drobną opłatą (nie pamiętam dokładnie ile, żona organizowała, ok. 200 HKD) popływać łodzią (chyba rybacką) pomiędzy wyspami. Warto odwiedzić Hong Kong Park lub ogrody Nan Lian by uciec od zgiełku wielkiego miasta.
Warto też odwiedzić knajpę Tim Ho Wan (od wielu lat otrzymuje rekomendację Michelin) przy ulicy Fuk Wing dla ich bułeczek z wieprzowiną.

Autor:  medkorki [ 15 Sie 2016 22:37 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

Do Wifi trzeba zainstalowac ich aplikacje, ale internet smiga rowno ;)

Klook bardzo fajne, ceny atrakcyjne, szybkie transakcje, w kasie trzeba trochę postać, by odebrać papierowe bilety, ale skraca znacząco kolejki ;)

Autor:  Anonymous [ 06 Wrz 2016 16:35 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

monus napisał(a):
@kloose84 w Airport Express nie było darmowego internetu (06.2016), dostępny jest csl.Wi-Fi
http://www.mtr.com.hk/en/customer/services/broadband_index.html

Jednak w Airport Express jest darmowe wifi na 60 minut - właśnie z niego korzystam ?

monus napisał(a):
Warto też odwiedzić knajpę Tim Ho Wan (od wielu lat otrzymuje rekomendację Michelin) przy ulicy Fuk Wing dla ich bułeczek z wieprzowiną.

Już dostali gwiazdkę.
Byłem, spróbowałem tych słynnych bułeczek i jestem zachwycony. Dawno nie jadłem nic tak pysznego i jednocześnie taniego - 3 sztuki kosztują 20$. Zresztą reszta ich potraw jest równie smakowita i tania. Za 3 dania (bułeczki, mięsne kulki i kurze łapki + dzbanek herbaty) zapłaciłem 55$. Wszystkie te budy z noodlami się mogą schować...

Autor:  robespierre [ 21 Wrz 2016 15:06 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

Robaku napisał(a):
@robespierre
opiszesz swoj pobyt? Jak pogoda w okresie ponoworocznym? Polecisz jakąs wysepke kolo Makao/Hongkongu do wypoczynku po Sylwestrowego?


Petarda - padało tylko przez 2 h w dniu przylotu. Cały czas 15-25 stopni, na ogół słonecznie - nienawidzę upałów, więc dla mnie bomba. Niektóre strony podawały, że można oczekiwać praktycznie zimy - to też nie byłoby fajne, ale ostatecznie pogoda wymarzona.

Nie jestem typem plażowicza, moim konikiem są duże miasta i natura (a najlepiej duże miasto z pięknymi, pustymi okolicami) - i Hong Kong zrobił na mnie większe wrażenie od Nowego Jorku (choć tam byłem, gdy miałem 13 lat, więc teraz jadę to zweryfikować), las wieżowców po horyzont (w NY są te przy Wall Street a potem dziura aż do Empire - do tego niższe) wciśnięty między wodę i wzgórza - piorunujący widok, nie tylko z Victoria Peak, ale i płynąc z Kowloonu statkiem, czy też wracając z Makau promem.

Natomiast jak dobrze kojarzę, to istnieją 2 blogi, które dość szeroko rozpisują się na temat wysepek i plaż w tym rejonie - podobno najfajniejsze są na Płn. Terytoriach (na płn.-wsch.. od Sha-Tin) - ale nie jestem do końca tego pewny. W każdym razie zaje biste w HKG jest to, że w ciągu kilkunastu minut od wyjścia z biurowca na Centralu, możesz znaleźć się zupełnie sam w otoczeniu przyrody. (Nowy Jork jest płaski i chyba wzgórza decydują o zaje bistości panoramy HKG)

KTR2015 napisał(a):
Mam pytanie, planuję dłuższy pobyt -3 tygodnie - w Chinach.
Czy waszym zdaniem warto odwiedzić HongKong?
Tak czytam posty innych osób i ustaliłem sobie, że gdybym jechał do Hongkongu to byłoby to najbardziej na południe wysunięte miasto do którego muszę specjalnie pojechać i wrócić inną trasą.
Czy ma sens jechać do Hongkongu na jakieś 2 dni?
Czytam o atrakcjach i chyba średnio mnie interesuje np. oceanarium.
Czy w tej sytuacji warto jechać dla zobaczenia samego miasta, wejścia na Peak aby sobie pooglądać panoramę?
Czy waszym zdaniem błędem jest tak krótki pobyt i warto zostać dłużej? Dla porównania takie miasta jak Pekin planuję zaliczyć w około 3 pełne dni.


KTR2015 napisał(a):
Pytanie - lot z Pekinu do Hongkongu i potem jazda z Hongkongu do Guilin lub lot do Szanghaju.
Na ile dni warto zatrzymać się w HK?
Czy pobyt 6-7 dni to już za dużo?
Co dziwne, na booking widzę całkiem znośne ceny noclegów, a myślałem, że to wręcz bardzo drogie miasto.
Pytam pod kątem wizy, bo mam tyle dni w planie, że jakbym wybył z Chin na 7 dni to bym oszczędził 260 zł na wizie chińskiej.
Czy oprócz wieżowców, wzgórza z widokiem na nie są w granicach HK jakieś atrakcje typu plażowanie, zwiedzanie, widoki, natura?
Ile może kosztować wyprawa do Makao (najtańszym kosztem) z powrotem do HK?
Bo raczej z HK będę planował dalszy powrót do Chin.


Pobyt 6-7 dni byłby chyba idealny - ja byłem 3 pełne dni i 2 x po pół dnia (z czego pełny dzień w Makau) - i tych 3-4 dni chyba jeszcze zabrakło.

U mnie wyglądało to następująco:

pół dnia - Kowloon Park z okolicami, potem okolice promenady, pokaz świateł (słaby trzeba przyznać - ale gdyby codziennie mieli robić na wypasie, to by poszli z torbami)
cały dzień - Hong Kong Museum (dość ciekawe) + klasztor 1000 buddów, fajne widoki (platforma na wzgórzu) - ale trzeba uważać, by nie wejść na cmentarz (dojście do klasztoru jest... w zasadzie go nie ma, trzeba iść między murem a biurowcem), nie tylko my się walnęliśmy + na szybkiego niestety Lantau z posągiem buddy i klasztorem buddyjskim
cały dzień - Makau + nocne targi
cały dzień - Central + Victoria Peak z zejściem do Pak Fu Lam, potem autobus i tramwaj piętrowy do Hong Kong Park, powrót do hotelu na Kowloon (spaliśmy przy samej stacji obok Chungking), i wieczorem autobusem na Peak
pół dnia - muzeum techniki + zakupy

Na pewno zabrakło czasu na:

a) trekking, np. Dragon's Back + plażowanie (1 dzień)
b) więcej Makau (pół dnia, albo i cały)
c) Stanley Village, Aberdeen
d) Oceanpark
e) trekking na Lantau
f) dzień bez pośpiechu na Centralu (pieczątki, herbaty, itd.)

Jak widać nawet i tydzień może być mało.

Ogólne wrażenia in minus:

- skrajny konsumpcjonizm, praktycznie zero oferty kulturalnej (teatry, itd.)
- zapewne bliżej naszego lata nie do wytrzymania ze względu na klimat (w najbardziej słoneczny dzień - a było to po Nowym Roku, gdy w PL było minus 20, zaczynało ostro grzać)
- mimo wszystko słaba relacja cena / jakość w hotelach - tak naprawdę gwiazdka gwiazdce (w porównaniu np. do Europy) równa dopiero na poziomie 5* (Mandarin, Landmark, Ritz, Four Seasons, W, itd.)

I chyba tyle.

PLUSY:

- nigdy i nigdzie nie czułem się tak bezpiecznie jak tam w środku nocy, nawet na własnym osiedlu; nawet naciągacze byli elegancko ubrani i gdy nie było zainteresowania, to od razu odchodzili - nigdzie czegoś takiego nie widziałem
- powszechna znajomość angielskiego i chęć pomocy
- panorama miejska nr 1 na świecie, i choćby miłośnicy kóz w Dausze i Dubaju nastawiali jeszcze drugie tyle budynków, to nie mają w ogóle podjazdu, Nowy Jork też wypada blado (ale za to ma świetną ofertę kulturalną, ciągle coś się dzieje), kopara opada bez względu czy ktoś lubi miasta czy nie; dodatkowo z waterfrontu na Kowloonie do Central jest w rzeczywistości dużo bliżej niż wygląda to na zdjęciach
- zdecydowana większość terytorium HKG to zieleń, parki narodowe - z praktycznie każdego miejsca można się błyskawicznie wydostać w totalną głuszę
- komunikacja miejska - chapeau bas; czyściutko, bezpiecznie, szybko w każde miejsce, przesiadki często drzwi w drzwi
- dla każdego coś dobrego - dla miłośnika miast, dla dzieci (parki rozrywki), dla miłośnika plażowania, przyrody, architektury, najmniej chyba zabytków (niewiele zostało zabudowy kolonialnej, ale ta co jest jest fajna, no i z racji jej niedoboru, robi fajne wrażenie, np. jadąc piętrowym tramwajem przez środek Central), dla hazardzistów

Reasumując: naprawdę idealne miejsce, żeby w bezpieczny i czysty sposób, pojechać nawet z rodziną i zobaczyć mix zachodu ze wschodem, okraszony piękną naturą, spektakularnymi widokami, możliwością bezpiecznego imprezowania. Trochę krajów już widziałem - i szczerze mówiąc nie wiem, czy można poza Europą znaleźć drugie takie miejsce, które łączyłoby wszystkie wymienione powyżej i pozwalało mieć to w tak krótkim promieniu, bez konieczności zmiany hotelu - po prostu przyjeżdżasz i mając tydzień do dyspozycji, codziennie możesz spędzać dzień w inny sposób, zero dodatkowego przemieszczania.

Autor:  tropikey [ 21 Wrz 2016 15:16 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

A gdybyś miał swój czas (z grubsza taki, jak mój) ułożyć id nowa, wiedząc już to, co wiesz po pobycie, co byś zmienił?

Autor:  robespierre [ 21 Wrz 2016 18:06 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

Chyba nic - ew. muzeum techniki z ostatniego dnia, zamieniłbym na szlajanie po Centralu, albo muzeum historii HKG. To, na co zabrakło nam czasu, to w zasadzie kwestie, których nie da się zmieścić w pół dnia (wszelakie trekkingi, Stanley'e, Ocean Park'i, plażowanie, wyspa Lantau, itd.)

Lista must'ów:

Victoria Peak i w dzień i w nocy
wyspa HKG z Kowloon'u
wyspa Lantau (ale na cały dzień, my zdążyliśmy tylko odwiedzić klasztor i na szybkiego pod buddę, a w okolicy jest sporo szlaków trekkingowych
Makau
Central - my wjechaliśmy około południa na VPeak, potem zeszliśmy dolinką Pak Fu Lam na drugą stronę wyspy, autobusem podjechaliśmy do miejsca, gdzie przesiedliśmy się w tramwaj, następnie HKG Park, kimka w hotelu i wróciliśmy po zmroku na Central, spod przystani Star Ferry odjeżdża autobus na szczyt - a na sam koniec zaliczyliśmy Lan Kwai Fong (pełna kulturka i dużo śmiechu) - ale jeszcze z jeden dzień by się tam przydał (Causeway Bay, Wan Chai - nie licząc trekkingów i południowej strony wyspy z Aberdeen, Stanley i Shek O)

Jeżeli przykładowo masz tylko 2 pełne dni na miejscu, to odpuść sobie Makau (sam proces "logistyczny" to kilka godzin - więc robiłbym Makau na Twoim miejscu tylko wtedy, gdybyś miał 3 pełne dni na miejscu i wyznaczył środkowy) i zrób Central z VPeak jako jeden dzień, a drugi wyspę Lantau. Wieczór z połówki jakiś nocny targ i Kowloon z widokiem z promenady, połówka dnia wylotu np. klasztor 10000 buddów. Musiałbyś podać dokładne godziny lotów i dni, to postaram się pomóc.

Autor:  tropikey [ 21 Wrz 2016 18:32 ]
Temat postu:  Re: Hong Kong warto?

Jak się zsumuje, to można powiedzieć, że do dyspozycji mam 3 dni:
28.10 przylot o 14.40,
29, 30.10 na miejscu,
31.10 wylot o 22.05.

Będę mieszkać w hotelu The Perkin na Kowloonie, w pobliżu Kimberley Rd., a więc lokalizacyjnie dogodnie.

Jeśli masz czas i ochotę podpowiedzieć, jak Ty byś zaplanował ten czas, chętnie skorzystam :-)

Pozdrawiam, Bartek

Strona 3 z 5 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/