Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Holandia wynajem auta
holandia-wynajem-auta,1434,118214
Strona 1 z 1

Autor:  qdance [ 29 Wrz 2017 09:09 ]
Temat postu:  Holandia wynajem auta

Witam
planuje po raz pierwszy w życiu wynająć auto w jednej z sieciówek.
Kredytówkę już mam.

Nurtuje mnie jedna kwestia
" Wypożyczalnia wynajmu samochodu wymagać będzie pozostawienia depozytu zabezpieczającego (kaucji) w wysokości 700,00 € wyłączając VAT podczas odbioru samochodu. Depozyt zostanie zwrócony po zakończeniu wynajmu, pod warunkiem, że wszystkie warunki zostały spełnione.
Samochód zawiera wkład własny w razie uszkodzenia w wysokości 900,00 € wyłączając VAT.
Samochód zawiera wkład własny w razie kradzieży w wysokości 900,00 € wyłączając VAT."


te środki będa blokować na karcie czy np musze posiadać 700 ojro w gotówce?
da się uniknąć posiadania takiej kwoty w czystym ojro?

Mile widziane wszelkie info bo jestem zielony czytam inny wątek ale mało tam informacji konkretnych

Autor:  krasnal [ 29 Wrz 2017 09:18 ]
Temat postu:  Re: Holandia wynajem auta

Depozyt zablokują na karcie kredytowej.

Autor:  Filek [ 29 Wrz 2017 20:50 ]
Temat postu:  Re: Holandia wynajem auta

Możesz wykupić ubezpieczenie.

Raz w Avisie, gdy autoryzacja karty kredytowej na miejscu mi nie przeszła, to mogłem spróbować debetową, na której miałem około 200E i dało radę.

Autor:  Marckok [ 15 Sty 2018 16:04 ]
Temat postu:  Re: Holandia wynajem auta

w holenderskich warunkach wynajmu Avis jest napisane że akceptują "Visa/Master debit card" - czy to faktycznie tak działa ? auto przez net zarezerwowałem i zapłaciłem, ale boję się komplikacji przy odbiorze; mam kilka kart wypukłych, ale nie są to de facto karty kredytowe...

a może ktoś zna firmę która na pewno honoruje płatnicze ?

Autor:  becek [ 15 Sty 2018 16:12 ]
Temat postu:  Re: Holandia wynajem auta

zasadniczo piszą czego wymagają
napisz do nich maile by ci potwierdzili dużymi drukowanymi

Autor:  Marckok [ 15 Sty 2018 16:31 ]
Temat postu:  Re: Holandia wynajem auta

w jednym z postów na tym forum znalazłem link do strony która podobno sprawdza jak jest odczytywana karta przez terminal:

https://binlists.com/

i moja z Idea Bank wyświetla się jako Credit Card

Autor:  ciachu25 [ 15 Sty 2018 16:37 ]
Temat postu:  Re: Holandia wynajem auta

Hiszpański GOLDCAR zawsze tak sprawdza, dzięki temu dowiedziałem się, iż nie przyjmą mojej wypukłej debetówki, która w innych 50 krajach świata świetnie sobie radziła udając KK.

Pzdr, Art.

Autor:  Marckok [ 15 Sty 2018 16:39 ]
Temat postu:  Re: Holandia wynajem auta

masz na myśli że sprawdzają po numerach ? ale z tego wynika że ta powinna mi przejść ?


ciachu25 napisał(a):
Hiszpański GOLDCAR zawsze tak sprawdza, dzięki temu dowiedziałem się, iż nie przyjmą mojej wypukłej debetówki, która w innych 50 krajach świata świetnie sobie radziła udając KK.

Pzdr, Art.

Autor:  ciachu25 [ 15 Sty 2018 17:34 ]
Temat postu:  Re: Holandia wynajem auta

Nie wiem, jaką masz kartę, wiem, że sprawdzą lub mogą sprawdzić ją po numerze i wtedy wyjdzie na jaw jej przydatność. Oczywiście zależnie od kraju.

Pzdr, Art.

Autor:  Marckok [ 15 Sty 2018 17:50 ]
Temat postu:  Re: Holandia wynajem auta

wyświetla się jako credit to numerze BIN więc miejmy nadzieję że będzie ok

poza tym jest ten zapis w regulaminie AVIS że akceptują "debit card" - w razie czego będę się kłócił choć jak wiadomo w takim starciu jest się na słabej pozycji

mój bank który ostatnio podniósł mi kredyt obrotowy w rachunku firmowym o 100 000 zł uznał, że karty kredytowej na 2000 zł nie może mi dać :/


ciachu25 napisał(a):
Nie wiem, jaką masz kartę, wiem, że sprawdzą lub mogą sprawdzić ją po numerze i wtedy wyjdzie na jaw jej przydatność. Oczywiście zależnie od kraju.

Pzdr, Art.

Autor:  ciachu25 [ 15 Sty 2018 18:11 ]
Temat postu:  Re: Holandia wynajem auta

No to spoko, nie ma się co martwić. Będzie dobrze!

Powodzenia, Art.

Autor:  becek [ 15 Sty 2018 18:29 ]
Temat postu:  Re: Holandia wynajem auta

upewnij się jeszcze ze na pewno wypożyczają samochody bo może tylko rowery, a po ci rower?

Autor:  ansbach1 [ 14 Lis 2018 20:44 ]
Temat postu:  Re: Holandia wynajem auta

Czy w Eindhoven pobierają opłatę administracyjną? Z zasad wynajmu to wprost nie wynika.

Autor:  Filek [ 14 Lis 2018 21:28 ]
Temat postu:  Re: Holandia wynajem auta

W Avis i Budget nie pobierali.

Wysłane z mojego HTC One_M8 dual sim przy użyciu Tapatalka

Autor:  wwwujek [ 11 Lut 2019 12:12 ]
Temat postu:  Re: Holandia wynajem auta

Cześć. Czwartek 21.02 około 9:00 będę potrzebował samochód, do dnia następnego do około 13:00.
Zna ktoś jakieś lokalne wypożyczalnie, bez kaucji itd? Ekonomiczna opcja mnie interesuje. Lecę do Eindhoven, będę musiał się dostać do Bredy i Genk, potem powrót do Eindhoven.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/