| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Holandia wynajem auta holandia-wynajem-auta,1434,118214 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | qdance [ 29 Wrz 2017 09:09 ] |
| Temat postu: | Holandia wynajem auta |
Witam planuje po raz pierwszy w życiu wynająć auto w jednej z sieciówek. Kredytówkę już mam. Nurtuje mnie jedna kwestia " Wypożyczalnia wynajmu samochodu wymagać będzie pozostawienia depozytu zabezpieczającego (kaucji) w wysokości 700,00 € wyłączając VAT podczas odbioru samochodu. Depozyt zostanie zwrócony po zakończeniu wynajmu, pod warunkiem, że wszystkie warunki zostały spełnione. Samochód zawiera wkład własny w razie uszkodzenia w wysokości 900,00 € wyłączając VAT. Samochód zawiera wkład własny w razie kradzieży w wysokości 900,00 € wyłączając VAT." te środki będa blokować na karcie czy np musze posiadać 700 ojro w gotówce? da się uniknąć posiadania takiej kwoty w czystym ojro? Mile widziane wszelkie info bo jestem zielony czytam inny wątek ale mało tam informacji konkretnych | |
| Autor: | krasnal [ 29 Wrz 2017 09:18 ] |
| Temat postu: | Re: Holandia wynajem auta |
Depozyt zablokują na karcie kredytowej. | |
| Autor: | Filek [ 29 Wrz 2017 20:50 ] |
| Temat postu: | Re: Holandia wynajem auta |
Możesz wykupić ubezpieczenie. Raz w Avisie, gdy autoryzacja karty kredytowej na miejscu mi nie przeszła, to mogłem spróbować debetową, na której miałem około 200E i dało radę. | |
| Autor: | Marckok [ 15 Sty 2018 16:04 ] |
| Temat postu: | Re: Holandia wynajem auta |
w holenderskich warunkach wynajmu Avis jest napisane że akceptują "Visa/Master debit card" - czy to faktycznie tak działa ? auto przez net zarezerwowałem i zapłaciłem, ale boję się komplikacji przy odbiorze; mam kilka kart wypukłych, ale nie są to de facto karty kredytowe... a może ktoś zna firmę która na pewno honoruje płatnicze ? | |
| Autor: | becek [ 15 Sty 2018 16:12 ] |
| Temat postu: | Re: Holandia wynajem auta |
zasadniczo piszą czego wymagają napisz do nich maile by ci potwierdzili dużymi drukowanymi | |
| Autor: | Marckok [ 15 Sty 2018 16:31 ] |
| Temat postu: | Re: Holandia wynajem auta |
w jednym z postów na tym forum znalazłem link do strony która podobno sprawdza jak jest odczytywana karta przez terminal: https://binlists.com/ i moja z Idea Bank wyświetla się jako Credit Card | |
| Autor: | ciachu25 [ 15 Sty 2018 16:37 ] |
| Temat postu: | Re: Holandia wynajem auta |
Hiszpański GOLDCAR zawsze tak sprawdza, dzięki temu dowiedziałem się, iż nie przyjmą mojej wypukłej debetówki, która w innych 50 krajach świata świetnie sobie radziła udając KK. Pzdr, Art. | |
| Autor: | Marckok [ 15 Sty 2018 16:39 ] |
| Temat postu: | Re: Holandia wynajem auta |
masz na myśli że sprawdzają po numerach ? ale z tego wynika że ta powinna mi przejść ? ciachu25 napisał(a): Hiszpański GOLDCAR zawsze tak sprawdza, dzięki temu dowiedziałem się, iż nie przyjmą mojej wypukłej debetówki, która w innych 50 krajach świata świetnie sobie radziła udając KK. Pzdr, Art. | |
| Autor: | ciachu25 [ 15 Sty 2018 17:34 ] |
| Temat postu: | Re: Holandia wynajem auta |
Nie wiem, jaką masz kartę, wiem, że sprawdzą lub mogą sprawdzić ją po numerze i wtedy wyjdzie na jaw jej przydatność. Oczywiście zależnie od kraju. Pzdr, Art. | |
| Autor: | Marckok [ 15 Sty 2018 17:50 ] |
| Temat postu: | Re: Holandia wynajem auta |
wyświetla się jako credit to numerze BIN więc miejmy nadzieję że będzie ok poza tym jest ten zapis w regulaminie AVIS że akceptują "debit card" - w razie czego będę się kłócił choć jak wiadomo w takim starciu jest się na słabej pozycji mój bank który ostatnio podniósł mi kredyt obrotowy w rachunku firmowym o 100 000 zł uznał, że karty kredytowej na 2000 zł nie może mi dać :/ ciachu25 napisał(a): Nie wiem, jaką masz kartę, wiem, że sprawdzą lub mogą sprawdzić ją po numerze i wtedy wyjdzie na jaw jej przydatność. Oczywiście zależnie od kraju. Pzdr, Art. | |
| Autor: | ciachu25 [ 15 Sty 2018 18:11 ] |
| Temat postu: | Re: Holandia wynajem auta |
No to spoko, nie ma się co martwić. Będzie dobrze! Powodzenia, Art. | |
| Autor: | becek [ 15 Sty 2018 18:29 ] |
| Temat postu: | Re: Holandia wynajem auta |
upewnij się jeszcze ze na pewno wypożyczają samochody bo może tylko rowery, a po ci rower? | |
| Autor: | ansbach1 [ 14 Lis 2018 20:44 ] |
| Temat postu: | Re: Holandia wynajem auta |
Czy w Eindhoven pobierają opłatę administracyjną? Z zasad wynajmu to wprost nie wynika. | |
| Autor: | Filek [ 14 Lis 2018 21:28 ] |
| Temat postu: | Re: Holandia wynajem auta |
W Avis i Budget nie pobierali. Wysłane z mojego HTC One_M8 dual sim przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | wwwujek [ 11 Lut 2019 12:12 ] |
| Temat postu: | Re: Holandia wynajem auta |
Cześć. Czwartek 21.02 około 9:00 będę potrzebował samochód, do dnia następnego do około 13:00. Zna ktoś jakieś lokalne wypożyczalnie, bez kaucji itd? Ekonomiczna opcja mnie interesuje. Lecę do Eindhoven, będę musiał się dostać do Bredy i Genk, potem powrót do Eindhoven. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |