Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Havana -Trinidad
havana-trinidad,1519,64417
Strona 1 z 1

Autor:  Soulfly [ 03 Lut 2015 11:46 ]
Temat postu:  Havana -Trinidad

Witam,

Interesuje mnie transport z Havany do Trinidadu
Wiem ze jezdzą autobusy dla turystow Viazul ale koszt od osoby za 25 CUC mnie nie kreci.
Da sie jakos jeachac pociagiem/'PKS-em" lokalnym.Jehalbym tez z pelnym bagażem.

Ewentualnie koszt taxi lokalnego

Autor:  dusza86 [ 06 Lut 2015 04:10 ]
Temat postu:  Re: Havana -Trinidad

Polecam przejrzeć forum Travelbit, pod hasłem "Meksyk, KUBA i nie tylko on line", dziewczyna opisała podróż po wyspie ciężarówkami.

Autor:  katkar [ 06 Lut 2015 17:04 ]
Temat postu:  Re: Havana -Trinidad

też czytałam o ciężarówkach, które teoretycznie maja swoje "dworce", alternatywą jest el punto amarillo, które znajdują się na wylotówkach z miasta i tam mniej lub bardziej symatyczny pan w żółtym stroju (choć ponoć nie zawsze żółty) łapie stopa osobowkę, autobus czy ciężarówke, koszt od kilku do kilkunastu CUP w zależności od odległości płatne do rąk rzeczonego amarillo przy osobowkach (tak przynajmniej ja to zrozumiałam), a przy busie lub ciężarówce kierowcy.

Autor:  dusza86 [ 06 Lut 2015 17:43 ]
Temat postu:  Re: Havana -Trinidad

Stop to już trochę inna historia (także do znalezienia w necie). Punkty, o których piszesz, usytuowane są poza miastem, zaś ciężarówki odjeżdżają "ze swoich dworców" w obrębie miast. Także zatrzymują się na punktach żółtych (hiszp. amarillo). Stopa można łapać i na własną rękę, bez korzystania z Amarillo (czasem są długie kolejki zainteresowanych), co wydłuża czas czekania na podwózkę.

Autor:  katkar [ 06 Lut 2015 19:20 ]
Temat postu:  Re: Havana -Trinidad

Owszem ale znowu na dworcach czesto turystow nie chca wpuszczac do ciezarowek odsylajac do viazula :)

Autor:  Gregggor [ 06 Lut 2015 20:15 ]
Temat postu:  Re: Havana -Trinidad

Koszt lokalnego taxi, czyli to co my przerabialismy na tej trasie, to 70-90 CUC / samochod. Czyli za max 4 osoby... Jesli podrozujesz sama albo w parze, dobrym sposobem moze byc wybranie sie na dworzec Viazul i czekanie na oferty taksowkarzy, ktorzy juz maja jakichs chetnych pasazerow i szukuja dodatkowych zeby wypelnic caly samochod. Z doswiadczenia, raczej nie bedziesz dlugo czekac ;)

Autor:  Suprry [ 07 Lut 2015 22:12 ]
Temat postu:  Re: Havana -Trinidad

katkar napisał(a):
Owszem ale znowu na dworcach czesto turystow nie chca wpuszczac do ciezarowek odsylajac do viazula :)

A jak wygląda kwestia obłożenia autobusów Viazul? Sprawdzałam na stronie losowe terminy i przy wielu kursach widnieją liczby 4-5 - domniemywam, że chodzi o pozostałe miejsca. Wybierając się na Kubę na przełomie kwietnia i mają powinnam już teraz zarezerwować określone przejazdy?

Autor:  mistah [ 13 Lut 2015 13:14 ]
Temat postu:  Re: Havana -Trinidad

Niestety tak nie jest.. sam chciałem zarezerwować miejsce dla 2 osób na trasie Varadero - Havana, na stronie pokazane było 5 miejsc. Podczas rezerwacji okazało się, że nie są dostępne.

Natomiast postanowiłem zrobić 2 oddzielne rezerwacje po 1 osobie z wykorzystaniem 2 oddzielnych kont. Udało się :)

Autor:  Rimes [ 22 Lut 2015 06:07 ]
Temat postu:  Re: Havana -Trinidad

Wiecie skąd w Hawanie dokładnie rusza Viazul? i gdzie nabywa się bilety?

Autor:  hassim [ 22 Lut 2015 09:40 ]
Temat postu:  Re: Havana -Trinidad

Przy zoo na Nuevo Vedado. Jest dworzec autobusowy, kasa z biletami i poczekalnia.

Autor:  jarek__kubiak [ 22 Lut 2015 12:21 ]
Temat postu:  Re: Havana -Trinidad

Właśnie próbowałem rezerwować bilety na Viazula. Niestety na żaden z terminów nie ma miejsc :(
czy może jest jeszcze szansa kupić bilety na miejscu w kasie? czy jak już jest 0 miejsc to nie wsiądziemy? (2 osoby)

Pisał ktoś o taksówkach, że kierowcy sami szukają chętnych do zapełnienia auta. czy to częste zjawisko? (nie chciałbym utknąć w Trinidadzie dzień przed powrotem do kraju)

Autor:  Rimes [ 22 Lut 2015 23:49 ]
Temat postu:  Re: Havana -Trinidad

Mam podobną sytuację, ale zauważyłem, że na jakikolwiek termin do rezerwacji przez net udostępnionych jest tylko 5 sztuk biletów. Mam więc nadzieję, że z kupnem w kasie biletowej na miejscu nie będzie problemu.

-- 22 Lut 2015 22:50 --

hassim dzięki za info ;)

Autor:  Gregggor [ 22 Lut 2015 23:56 ]
Temat postu:  Re: Havana -Trinidad

Na pewno nie utkniecie w Trynidadzie. To Kuba, zawsze znajdzie sie jakies rozwiazanie. W najgorszym wypadku znajdzie sie ktos kto za 80-100 cuc zawiezie Was autem pod sam terminal lotniska w Hawanie ;)

Autor:  jaajbu [ 27 Lut 2015 11:30 ]
Temat postu:  Re: Havana -Trinidad

Ale nie każdemu uśmiecha się płacenie takiej kwoty za transport, bo jestem studentem jak ja :)

Jak to jest z tymi VIAZULami? Zawsze się znajdzie tam miejsce? Czy lepiej rezerwować przez Internet? I też miałem ten motyw z max 5 miejscami w autobusie. Jadę tylko na 8 dni i jednak chciałbym w miarę mobilnie się przemieszczać po Kubie, w miarę bez niespodzianek.

Autor:  szarik [ 27 Lut 2015 12:38 ]
Temat postu:  Re: Havana -Trinidad

Jak ja byłam to nie było problemów z biletami na viazul, zazwyczaj rezerwowałam w ichnich biurach dzień czy dwa przed planowanym przejazdem. Raz jeden był problem - w Playa Larga, akurat tam żadnego biura nie ma i trzeba było kupić bilet w autobusie, a że zabrakło w nim miejsc to i nas parę osób zostało na przystanku. Za to taksówek trochę na nas czekało już zanim ten autokar przyjechał, więc zaraz nas zgarnęły.

Zamiast viazula można wziąć autokar transtur. Z tego co się zorientowałam to transtur działa raczej przy hotelach. W Hawanie dla mnie był lepszą opcją bo był dosłownie za rogiem (odjeżdżał spod hotelu Inglaterra), nie musiałam brać taksówki na dworzec viazula, a i ceny były takie same.

Do ich rezerwacji internetowych miałabym dystans, widziałam jak tam internet działa (jeśli w ogóle).

Autor:  jaajbu [ 27 Lut 2015 12:54 ]
Temat postu:  Re: Havana -Trinidad

A dokąd wtedy jechałaś taxi i ile Cię to kosztowało?

Autor:  szarik [ 27 Lut 2015 13:01 ]
Temat postu:  Re: Havana -Trinidad

taksówką jechałam wtedy z Playa Larga do Cienfuegos i o ile pamięć mnie nie myli to autobus kosztował 7 czy 8 cuc, a za taksówkę płaciłam 10cuc (jechaliśmy w cztery osoby i było po 10cuc od każdego).

Autor:  impossibleisnth [ 15 Mar 2015 21:21 ]
Temat postu:  Re: Havana -Trinidad

Z Havany do Cienfuegos taxi łączone (colectivo taxi) kosztuje 10 CUC za osobę. Bezpośrednio do Trynidadu może być nawet kilka razy drożej. Jeśli nie chcemy przepłacić, trzeba będzie najpierw dojechać do dworca w Cienfuegos i stąd dopiero do Trynidadu (6 CUC za osobę - taka sama cena jak Viazul). Generalnie colectivo taxi najłatwiej znaleźć przy dworcach autobusowych. Często na dworcu będzie naganiacz mówiący w języku angielskim, którego zadaniem jest sprzedanie Wam taxi za możliwie najwyższą cenę (w końcu on też musi dostać prowizję). Ceny początkowe prawie zawsze są kosmiczne (np. 100 czy 50 CUC). Jednak po chwili rozmowy lub udaniu, że taka cena nas nie interesuje, szybko można zejść do normalnej ceny (która i tak jest wyższa - często wielokrotnie - niż dla Kubańczyków). Uwaga na czarnoskórego naganiacza przy dworcu koło La Coubre Train w Havanie. Mimo komunikatywnej znajomości angielskiego nieraz świadomie mówi np. fifteen, a ma na myśli fifty. Ogólnie, znając nawet słabo hiszpański, lepiej porozumiewać się po hiszpańsku, niż po angielsku. Zawsze, po wejściu do taxi, a jeszcze przed ruszeniem, należy spytać jeszcze raz o całkowitą cenę podróży do danego miasta. Dowiezienie pod wskazany adres w miescu destynacji może być dodatkowo doliczone do kosztu podróży.
Co do rezerwacji biletów na Viazul, to prawie zawsze są wolne miejsca (marzec 2015) na wszystkich trasach nawet na godzinę przed odjazdem. Jeśli ktoś chce mieć 100% pewność, może dzień czy dwa dni wcześniej iść do biura firmy w danym mieście na dworcu i zarezerwować sobie miejsce.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/