Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Hamburg vs. Wiedeń
hamburg-vs-wieden,1269,135637
Strona 1 z 1

Autor:  rw30 [ 26 Lis 2018 02:23 ]
Temat postu:  Hamburg vs. Wiedeń

cześć,

jako że od paru lat planuję wyjazd na turniej pucharu świata w siatkówce plażowej, a w przyszłym roku takie turnieje odbędą się m.in. w Wiedniu i Hamburgu, a ponadto w każdym z tych miast mam dobyrch znajomych z którymi chętnie bym się spotkał, zastanawiam się które z tych dwóch miast wybrać na weekend / przedłużony weekend?

od razu mówię że sporo czasu spędzę oglądając mecze, więc czasu na zwiedzanie nie zostanie jakoś szczególnie dużo, ale też chętnie coś bym zobaczył będąc na miejscu.

gdzie w takim razie będzie bardziej interesująco?

moje preferencje co do zwiedzania co "wszystkiego po trochu", co, biorąc pod uwagę że czasu podczas dnia zostanie mało, ograniczy moje "zwiedzanie" pewnie do ranków i ew. wieczórów

z góry dziękuję za odpowiedź, i, jeśli to możliwe, proszę moderatora o przypięcie linku również w dziale "Niemcy"

Autor:  eskie [ 26 Lis 2018 06:14 ]
Temat postu:  Re: Hamburg vs. Wiedeń

KFC vs McDonald's

Autor:  Djorkaeff [ 26 Lis 2018 08:49 ]
Temat postu:  Re: Hamburg vs. Wiedeń

Albo Gdańsk vs Kraków. Natomiast ceny hoteli mocno na niekorzyść Wiednia, więc jeśli już zapłacić więcej to lepiej przy okazji zagłębienia się mocniej w miasto, a nie wydarzenia sportowego + spotkania ze znajomymi.

Autor:  asiasz [ 26 Lis 2018 10:10 ]
Temat postu:  Re: Hamburg vs. Wiedeń

No chyba że spi u znajomych :-)

Autor:  samaki9 [ 26 Lis 2018 10:26 ]
Temat postu:  Re: Hamburg vs. Wiedeń

Wszystkie ceny na niekorzyśc Wiednia.

Autor:  becek [ 26 Lis 2018 10:53 ]
Temat postu:  Re: Hamburg vs. Wiedeń

ale kawa in +

Autor:  metia [ 26 Lis 2018 11:01 ]
Temat postu:  Re: Hamburg vs. Wiedeń

Osobiście dodałabym do porównania czynnik pogodowy - nie wiem, kiedy dokładnie rzeczone rozgrywki są, ale ja widzę to tak: wiosną, jesienią i zimą Wiedeń, a latem Hamburg.

Autor:  igore [ 26 Lis 2018 11:04 ]
Temat postu:  Re: Hamburg vs. Wiedeń

Djorkaeff napisał(a):
Albo Gdańsk vs Krakówi


Proszę mnie nie rozśmieszać od rana

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Autor:  sko1czek [ 26 Lis 2018 12:06 ]
Temat postu:  Re: Hamburg vs. Wiedeń

@rw30
Jak kochasz muzea oraz czekoladki zawinięte w złotko, to tylko Wiedeń ;)
Poważnie: 2 Schlösser, 1 Burg w centrum, Domkirche, kilka naprawdę fantastycznych muzeów sztuki- Dürer, Bosch, Boticelli, Klimt, Mucha - te sprawy. Jeśli jednak to nie są atrakcje dla Ciebie, to wybierz Hamburg.

Autor:  rw30 [ 26 Lis 2018 12:10 ]
Temat postu:  Re: Hamburg vs. Wiedeń

dziekuje za odpowiedzi

zbiorowo:
* wyjazd bylby w lipcu / pocz sierpnia, wtedy sa te turnieje - wiec pogoda powinna byc dobra i tu i tu
* powiedzmy ze ceny hoteli nie sa jakims wielkim problemem
* nie wiem czy spie u znajomych :) zalezy jak mieszkaja, nie jestem z nimi w stalym kontakcie.

Tak mi sie wydawalo ze wybiore Hambrug - strzele ze do Wiednia moge kiedys w przyszlosci przy okazji jakiegos city breaka trafic, a do Hamburga juz pewnie nie.

Autor:  metia [ 26 Lis 2018 13:53 ]
Temat postu:  Re: Hamburg vs. Wiedeń

@rw30
IMO bardzo dobry wybór, Hamburg jest najlepszy w okresie wakacyjnym. Nawet jeżeli nie będziesz konkretnie zwiedzał, to sporo wchłoniesz atmosfery miasta, typu ludzie na placach, w parkach, na plażach. Hamburg wydaje mi się też być bardziej sportowym miastem, więc jest szansa, że dookoła turnieju coś się będzie działo. O Wiedniu powiedzieć tego nie mogę, jak byłam tam w trakcie Euro 2012, to zainteresowanie było bardzo małe. W okolicy, gdzie mieszkałam, ciężko było nawet znaleźć knajpę, gdzie transmitowano mecze.

Autor:  cccc [ 26 Lis 2018 14:27 ]
Temat postu:  Re: Hamburg vs. Wiedeń

Zalezy czego sie szuka, Hamburg bardziej knajpowo-rozrywkowo i ciezko sie nudzic, Wieden bardziej spokojnie, rekreacyjnie.
Btw w Wiedniu zdecydowanie lepsza kawa i kuchnia, uwielbiam prawdziwe sznycle wiedenskie. :)
Poza tym w Wiedniu szlo mi wiecej kasy.

Autor:  BrunoJ [ 26 Lis 2018 20:51 ]
Temat postu:  Hamburg vs. Wiedeń

Hamburg, stanowczo. Żeberka na łiskaczu w Zwick’u, a nie „zwykły” sznycel. Zamków we Wiedniu między meczami i tak nie będziesz zwiedzał, nie ta atmosfera. Plus latem trafisz na stada turystów, w tym różne Janusze przejazdem na Chorwację. Hamburg mniej spektakularny historycznie, ale bardziej „żywy”. Jakoś bardziej kręci mnie oglądanie uboota, podziwiając w tle w doku jacht Abramowicza (na polerowanie chromów odstawiony?...) niż JAC (just another castle ;-) i jeszcze jakoś we Wiedniu denerwują mnie światła na przejściach dla pieszych...

Autor:  rw30 [ 08 Lip 2019 11:04 ]
Temat postu:  Re: Hamburg vs. Wiedeń

podsumowanie:

wyszedł z tego wyjazdu prawdopodobnie najgorszy weekend trip ever:
* KLM zgubił mój bagaż w drodze do Hamburga. Leciałem tam w czwartek wieczorem, torbę dostałem dopiero w sobotę wieczorem (wracałem w niedzielę)
* z dwóch polskich par na mistrzostwach, udało mi się zobaczyć tylko jedną (druga odpadła zanim przyjechałem) i to tylko w jedyn meczu (w 1/8 finału) który przegrali - więc emocje, poza tym meczem Polaków, bliskie zeru
* przeziębiłem się (grając w siatkę plażową 2 dni przed wyjazdem :P ) , i zamiast wieczornego zwiedzania & nighlife'u, siedziałem w hostelu z herbatą w ręce
* kumpel musiał wyjechać z Hamburga dzień przed moim przyjazdem z powodu problemów rodzinnych,
* pogoda w Hamburgu w czasie weekendu - 15-17C, przelotne opady, słońce góra 1-2 godz. dziennie

tak, wiem, first world problems :mrgreen:

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/