| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Hamburg vs. Wiedeń hamburg-vs-wieden,1269,135637 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | rw30 [ 26 Lis 2018 02:23 ] |
| Temat postu: | Hamburg vs. Wiedeń |
cześć, jako że od paru lat planuję wyjazd na turniej pucharu świata w siatkówce plażowej, a w przyszłym roku takie turnieje odbędą się m.in. w Wiedniu i Hamburgu, a ponadto w każdym z tych miast mam dobyrch znajomych z którymi chętnie bym się spotkał, zastanawiam się które z tych dwóch miast wybrać na weekend / przedłużony weekend? od razu mówię że sporo czasu spędzę oglądając mecze, więc czasu na zwiedzanie nie zostanie jakoś szczególnie dużo, ale też chętnie coś bym zobaczył będąc na miejscu. gdzie w takim razie będzie bardziej interesująco? moje preferencje co do zwiedzania co "wszystkiego po trochu", co, biorąc pod uwagę że czasu podczas dnia zostanie mało, ograniczy moje "zwiedzanie" pewnie do ranków i ew. wieczórów z góry dziękuję za odpowiedź, i, jeśli to możliwe, proszę moderatora o przypięcie linku również w dziale "Niemcy" | |
| Autor: | eskie [ 26 Lis 2018 06:14 ] |
| Temat postu: | Re: Hamburg vs. Wiedeń |
KFC vs McDonald's | |
| Autor: | Djorkaeff [ 26 Lis 2018 08:49 ] |
| Temat postu: | Re: Hamburg vs. Wiedeń |
Albo Gdańsk vs Kraków. Natomiast ceny hoteli mocno na niekorzyść Wiednia, więc jeśli już zapłacić więcej to lepiej przy okazji zagłębienia się mocniej w miasto, a nie wydarzenia sportowego + spotkania ze znajomymi. | |
| Autor: | asiasz [ 26 Lis 2018 10:10 ] |
| Temat postu: | Re: Hamburg vs. Wiedeń |
No chyba że spi u znajomych | |
| Autor: | samaki9 [ 26 Lis 2018 10:26 ] |
| Temat postu: | Re: Hamburg vs. Wiedeń |
Wszystkie ceny na niekorzyśc Wiednia. | |
| Autor: | becek [ 26 Lis 2018 10:53 ] |
| Temat postu: | Re: Hamburg vs. Wiedeń |
ale kawa in + | |
| Autor: | metia [ 26 Lis 2018 11:01 ] |
| Temat postu: | Re: Hamburg vs. Wiedeń |
Osobiście dodałabym do porównania czynnik pogodowy - nie wiem, kiedy dokładnie rzeczone rozgrywki są, ale ja widzę to tak: wiosną, jesienią i zimą Wiedeń, a latem Hamburg. | |
| Autor: | igore [ 26 Lis 2018 11:04 ] |
| Temat postu: | Re: Hamburg vs. Wiedeń |
Djorkaeff napisał(a): Albo Gdańsk vs Krakówi Proszę mnie nie rozśmieszać od rana ![]() Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | sko1czek [ 26 Lis 2018 12:06 ] |
| Temat postu: | Re: Hamburg vs. Wiedeń |
@rw30 Jak kochasz muzea oraz czekoladki zawinięte w złotko, to tylko Wiedeń Poważnie: 2 Schlösser, 1 Burg w centrum, Domkirche, kilka naprawdę fantastycznych muzeów sztuki- Dürer, Bosch, Boticelli, Klimt, Mucha - te sprawy. Jeśli jednak to nie są atrakcje dla Ciebie, to wybierz Hamburg. | |
| Autor: | rw30 [ 26 Lis 2018 12:10 ] |
| Temat postu: | Re: Hamburg vs. Wiedeń |
dziekuje za odpowiedzi zbiorowo: * wyjazd bylby w lipcu / pocz sierpnia, wtedy sa te turnieje - wiec pogoda powinna byc dobra i tu i tu * powiedzmy ze ceny hoteli nie sa jakims wielkim problemem * nie wiem czy spie u znajomych Tak mi sie wydawalo ze wybiore Hambrug - strzele ze do Wiednia moge kiedys w przyszlosci przy okazji jakiegos city breaka trafic, a do Hamburga juz pewnie nie. | |
| Autor: | metia [ 26 Lis 2018 13:53 ] |
| Temat postu: | Re: Hamburg vs. Wiedeń |
@rw30 IMO bardzo dobry wybór, Hamburg jest najlepszy w okresie wakacyjnym. Nawet jeżeli nie będziesz konkretnie zwiedzał, to sporo wchłoniesz atmosfery miasta, typu ludzie na placach, w parkach, na plażach. Hamburg wydaje mi się też być bardziej sportowym miastem, więc jest szansa, że dookoła turnieju coś się będzie działo. O Wiedniu powiedzieć tego nie mogę, jak byłam tam w trakcie Euro 2012, to zainteresowanie było bardzo małe. W okolicy, gdzie mieszkałam, ciężko było nawet znaleźć knajpę, gdzie transmitowano mecze. | |
| Autor: | cccc [ 26 Lis 2018 14:27 ] |
| Temat postu: | Re: Hamburg vs. Wiedeń |
Zalezy czego sie szuka, Hamburg bardziej knajpowo-rozrywkowo i ciezko sie nudzic, Wieden bardziej spokojnie, rekreacyjnie. Btw w Wiedniu zdecydowanie lepsza kawa i kuchnia, uwielbiam prawdziwe sznycle wiedenskie. Poza tym w Wiedniu szlo mi wiecej kasy. | |
| Autor: | BrunoJ [ 26 Lis 2018 20:51 ] |
| Temat postu: | Hamburg vs. Wiedeń |
Hamburg, stanowczo. Żeberka na łiskaczu w Zwick’u, a nie „zwykły” sznycel. Zamków we Wiedniu między meczami i tak nie będziesz zwiedzał, nie ta atmosfera. Plus latem trafisz na stada turystów, w tym różne Janusze przejazdem na Chorwację. Hamburg mniej spektakularny historycznie, ale bardziej „żywy”. Jakoś bardziej kręci mnie oglądanie uboota, podziwiając w tle w doku jacht Abramowicza (na polerowanie chromów odstawiony?...) niż JAC (just another castle | |
| Autor: | rw30 [ 08 Lip 2019 11:04 ] |
| Temat postu: | Re: Hamburg vs. Wiedeń |
podsumowanie: wyszedł z tego wyjazdu prawdopodobnie najgorszy weekend trip ever: * KLM zgubił mój bagaż w drodze do Hamburga. Leciałem tam w czwartek wieczorem, torbę dostałem dopiero w sobotę wieczorem (wracałem w niedzielę) * z dwóch polskich par na mistrzostwach, udało mi się zobaczyć tylko jedną (druga odpadła zanim przyjechałem) i to tylko w jedyn meczu (w 1/8 finału) który przegrali - więc emocje, poza tym meczem Polaków, bliskie zeru * przeziębiłem się (grając w siatkę plażową 2 dni przed wyjazdem * kumpel musiał wyjechać z Hamburga dzień przed moim przyjazdem z powodu problemów rodzinnych, * pogoda w Hamburgu w czasie weekendu - 15-17C, przelotne opady, słońce góra 1-2 godz. dziennie tak, wiem, first world problems | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |