Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Gwadelupa i co dalej ?
gwadelupa-i-co-dalej,767,142233
Strona 1 z 1

Autor:  Aniakocne13 [ 04 Cze 2019 00:08 ]
Temat postu:  Gwadelupa i co dalej ?

Hej ,lecę we wrześniu na Gwadelupę i spędzę tam 2 tygodnie (13-28) Na tą chwile mam wykupiony prom w jedna stronę na St.Lucia (21 września) i zastanawiam się czy nie skoczyć gdzieś jeszcze.Mysle intensywnie nad jedniodniowym wypadem na St.Maarten bo bilety są po w miarę atrakcyjnej cenie ale oprócz tego nie wiem gdzi jeszcze mogę poleciec lub popłynąć.
Marzyłam aby gdzieś ,,wepchnąć’’ Curacao ,lub Antigle ale SkyScanner pokazuje mi cenę w postaci 6 tysięcy z 2 przesiadkami w stanach :///. Ogólnie jak szukam jakiś przelotów na karaibskie wyspy to ceny często wahaja się w granicach 1000-2000 z przesiadkami najczęściej w stanach lub nawet Europie i nie wiem
czy jest to spowodowane algorytmem wyszukiwarek lotów które nie zbyt dobrze działają czy po prostu ciezko poruszać się na Karaibach.
Może ktoś z was zna się bardziej na poruszaniu się po Karaibach i może mi polecić gdzie mogę się wybrać z St.Lucia , Gwadelupy lub St.Maarten na jakieś mniej lub bardziej pobliskie wyspy i jak szukać lotów czy biletów na promy aby nie zbankrutować.

Autor:  cart [ 04 Cze 2019 09:57 ]
Temat postu:  Re: Gwadelupa i co dalej ?

Z Gwadelupy na St. Lucię promem? To chyba z przesiadkami.
Tanio polecisz na Martynikę i w miarę tanio na Dominikę (można też prom). Szukaj na różnych wyszukiwarkach. Ja latałem po 70-80$ od osoby.

Autor:  Aniakocne13 [ 04 Cze 2019 10:05 ]
Temat postu:  Re: Gwadelupa i co dalej ?

Prom jest bezpośredni z Gwade.Przepływa przez Dominikę i Martynikę i po 8 godzinach jesteś w Castries.

Autor:  marcin.krakow [ 04 Cze 2019 17:00 ]
Temat postu:  Re: Gwadelupa i co dalej ?

Samolot PTP-FDF-SLU leci 1h 40min i koszuje 300zł z hakiem.
Ja raz płynąłem bo potraktowałem to jako atrakcję, ale rejs miedzy wyspami trwał 2h i zaczynał się 7 rano bo nie chciałem tracić dnia. I tak też jest w przypadku tego samolotu, na screenie 21.09

Załączniki:
ptp-slu.jpg
ptp-slu.jpg [ 9.82 KiB | Obejrzany 12013 razy ]

Autor:  cart [ 04 Cze 2019 17:59 ]
Temat postu:  Re: Gwadelupa i co dalej ?

Większość statku, w tym moje dziecko wymiotowało na promie, bo tak bujało. Radzę 3x przemyśleć niż zaoszczędzić kilka euro na samolocie.

Autor:  neverstopexploring [ 04 Cze 2019 21:54 ]
Temat postu:  Re: Gwadelupa i co dalej ?

Wrzesień tam to nie okres najsilniejszych huraganów?

Autor:  Aniakocne13 [ 05 Cze 2019 19:05 ]
Temat postu:  Re: Gwadelupa i co dalej ?

-- 05 Cze 2019 18:50 --

marcin.krakow napisał(a):
Samolot PTP-FDF-SLU leci 1h 40min i koszuje 300zł z hakiem.
Ja raz płynąłem bo potraktowałem to jako atrakcję, ale rejs miedzy wyspami trwał 2h i zaczynał się 7 rano bo nie chciałem tracić dnia. I tak też jest w przypadku tego samolotu, na screenie 21.09


Bilet na prom już kupiłam ://
Wcześniej patrzyłam ten lot który mi podałeś i był w granicach 450-500 zł wiec stwierdziłam ze kupię bilet na statek.
Postaram się pokombinować aby wyleciec z wyspy samolotem.

-- 05 Cze 2019 19:05 --

neverstopexploring napisał(a):
Wrzesień tam to nie okres najsilniejszych huraganów?


Niestety jest.Przed kupieniem biletów rozmawiałam z przyjacielem moich rodziców który pracował na Gwade przez ponad 3 lata , i z paroma innymi które tam mieszkają i powiedzieli mi ze sami sprowadzali swoich bliskich czy znajomych na ,,wakacje’’ we wrześniu.
Jak wyjdzie w praktyce tego nie wiem.Mam z tylu głowy jak St.Maarten ucierpiało przy irmie i to że ciezko jest uciec jak zbliża się huragan.Teraz są te ekstra tanie bilety na PTP od 610 zł akurat od października do marca i żałuje ze nie zdecydowałam się na nie ale już po ptokach :/

Autor:  neverstopexploring [ 23 Sty 2020 23:42 ]
Temat postu:  Re: Gwadelupa i co dalej ?

lle kosztuje ten prom z Gwadelupy na St Lucię?

Autor:  Zeus [ 23 Sty 2020 23:52 ]
Temat postu:  Re: Gwadelupa i co dalej ?

5 sekund?
https://www.express-des-iles.fr/

Autor:  ciachu25 [ 24 Sty 2020 00:05 ]
Temat postu:  Re: Gwadelupa i co dalej ?

Między wszystkimi wyspami (Martynika, Saint Lucia, Dominika i Gwadelupa) płaciliśmy po 49 EUR.

Pzdr, Art.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/