| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Gwadelupa gwadelupa,1628,175080 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | Martaaa07 [ 02 Lut 2024 23:10 ] |
| Temat postu: | Gwadelupa |
Co ciekawego zobaczyć na Gwadelupie i jak najłatwiej się tam dostać ? Dopływamy statkiem będziemy tam kilka godzin ok 8 i zastanawiam się czy lepiej jechać do zoo czy ogrodu botanicznego. Inaczej niż taxi da radę się dostać? I przy okazji, jest tam może jakaś tyrolka? | |
| Autor: | bruce09lili [ 03 Lut 2024 00:45 ] |
| Temat postu: | Re: Gwadelupa |
Ogólnie Gwadelupa w porównaniu do innych wysp karaibskich jest dość droga. Rozmowy z taxi startowały od 50E. Oferta była dość uboga, bodajże 2 wycieczki. Jeśli chcesz zobaczyć coś co nie będzie na standardowej trasie to zostaje "private tour" od 80E | |
| Autor: | cart [ 03 Lut 2024 00:49 ] |
| Temat postu: | Re: Gwadelupa |
Najładniejsze miejsca to wodospady Carbet (jeden nad drugim) i przylądek Chateaux, tyle, że są po dwóch różnych stronach wyspy. | |
| Autor: | Darek M. [ 03 Lut 2024 09:22 ] |
| Temat postu: | Re: Gwadelupa |
My wypożyczyliśmy auto i sami wszędzie jeździliśmy. Wyspa jest piękna. Polecam wejść na wulkan, ale pogoda bywa tam w kratkę Niestety już tyle lat minęło, że nie pamiętam nazw i dokładnych lokalizacji. | |
| Autor: | Fiki [ 25 Lut 2024 15:36 ] |
| Temat postu: | Re: Gwadelupa |
W Sainte Anne jest w miarę plaża, tylko trochę zatłoczona. Bardzo dobre jedzenie w knajpce Kontiki. Przed miastem bardzo ładna plaża Caravelle. W Point-a-Pitre spice market. Przy nim w sklepiku na rogu Frebault i St. John Perse sklepi gdzie można wysłać kartki. | |
| Autor: | greg2014 [ 26 Lut 2024 00:27 ] |
| Temat postu: | Re: Gwadelupa |
Gwadelupa może nie jest najtańsza ale na pewno bardzo atrakcyjna turystycznie. Każdy coś znajdzie tam dla siebie. Z punktu widzenia pasażera statku wycieczkowego należy podkreślić, że Pointe-a-Pitre, gdzie zlokalizowano port, jest chyba najmniej atrakcyjnym miejscem na wyspie. Aczkolwiek przy odrobinie dobrych chęci bez problemu można się stamtąd wyrwać do ciekawszych miejsc. Jeśli chodzi o sam port to na plus jest to, że jest on zlokalizowany niemal idealnie w środku archipelagu więc do najciekawszych miejsc są podobne odległości. Atrakcje na Gwadelupie opisałem w moich dwóch relacjach z rejsów po Karaibach: z-wyspy-na-wyspe-czyli-wyprawa-na-karaiby,211,123316 poniżej krótki spis treści dot. samej Gwadelupy: #4 - jak funkcjonuje komunikacja na wyspie #5 - las deszczowy + wodospad Les Chutes du Carbet nr 3 #6 - St. Francois + Pointe des Chateaux + St. Anne + plaża Caravelle #17 - wodospady: Saut de la Lezarde oraz Cascade aux Ecrevisses transatlantykiem-na-karaiby,219,135647 #217 (strona 11) - Changy Hindu Temple + wodospady Les Chutes du Carbet nr 1 i 2 + Alee Dumanoir W w/w postach gdzieś pomiędzy informacjami o wymienionych atrakcjach zamieściłem też krótką relację nt. Pointe-a-Pitre bo nie jest aż tak źle, żeby nie było tam nic do zobaczenia. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |