Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Gwadelupa
gwadelupa,1628,175080
Strona 1 z 1

Autor:  Martaaa07 [ 02 Lut 2024 23:10 ]
Temat postu:  Gwadelupa

Co ciekawego zobaczyć na Gwadelupie i jak najłatwiej się tam dostać ? Dopływamy statkiem będziemy tam kilka godzin ok 8 i zastanawiam się czy lepiej jechać do zoo czy ogrodu botanicznego. Inaczej niż taxi da radę się dostać?

I przy okazji, jest tam może jakaś tyrolka? :D

Autor:  bruce09lili [ 03 Lut 2024 00:45 ]
Temat postu:  Re: Gwadelupa

Ogólnie Gwadelupa w porównaniu do innych wysp karaibskich jest dość droga. Rozmowy z taxi startowały od 50E.
Oferta była dość uboga, bodajże 2 wycieczki. Jeśli chcesz zobaczyć coś co nie będzie na standardowej trasie to zostaje "private tour" od 80E

Autor:  cart [ 03 Lut 2024 00:49 ]
Temat postu:  Re: Gwadelupa

Najładniejsze miejsca to wodospady Carbet (jeden nad drugim) i przylądek Chateaux, tyle, że są po dwóch różnych stronach wyspy.

Autor:  Darek M. [ 03 Lut 2024 09:22 ]
Temat postu:  Re: Gwadelupa

My wypożyczyliśmy auto i sami wszędzie jeździliśmy. Wyspa jest piękna. Polecam wejść na wulkan, ale pogoda bywa tam w kratkę
Niestety już tyle lat minęło, że nie pamiętam nazw i dokładnych lokalizacji.

Autor:  Fiki [ 25 Lut 2024 15:36 ]
Temat postu:  Re: Gwadelupa

W Sainte Anne jest w miarę plaża, tylko trochę zatłoczona. Bardzo dobre jedzenie w knajpce Kontiki.
Przed miastem bardzo ładna plaża Caravelle.
W Point-a-Pitre spice market. Przy nim w sklepiku na rogu Frebault i St. John Perse sklepi gdzie można wysłać kartki.

Autor:  greg2014 [ 26 Lut 2024 00:27 ]
Temat postu:  Re: Gwadelupa

Gwadelupa może nie jest najtańsza ale na pewno bardzo atrakcyjna turystycznie. Każdy coś znajdzie tam dla siebie.
Z punktu widzenia pasażera statku wycieczkowego należy podkreślić, że Pointe-a-Pitre, gdzie zlokalizowano port, jest chyba najmniej atrakcyjnym miejscem na wyspie. Aczkolwiek przy odrobinie dobrych chęci bez problemu można się stamtąd wyrwać do ciekawszych miejsc.
Jeśli chodzi o sam port to na plus jest to, że jest on zlokalizowany niemal idealnie w środku archipelagu więc do najciekawszych miejsc są podobne odległości.

Atrakcje na Gwadelupie opisałem w moich dwóch relacjach z rejsów po Karaibach:

z-wyspy-na-wyspe-czyli-wyprawa-na-karaiby,211,123316

poniżej krótki spis treści dot. samej Gwadelupy:

#4 - jak funkcjonuje komunikacja na wyspie
#5 - las deszczowy + wodospad Les Chutes du Carbet nr 3
#6 - St. Francois + Pointe des Chateaux + St. Anne + plaża Caravelle
#17 - wodospady: Saut de la Lezarde oraz Cascade aux Ecrevisses

transatlantykiem-na-karaiby,219,135647

#217 (strona 11) - Changy Hindu Temple + wodospady Les Chutes du Carbet nr 1 i 2 + Alee Dumanoir

W w/w postach gdzieś pomiędzy informacjami o wymienionych atrakcjach zamieściłem też krótką relację nt. Pointe-a-Pitre bo nie jest aż tak źle, żeby nie było tam nic do zobaczenia.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/