Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Eurotrip z InterRail [relacja na zywo]
eurotrip-z-interrail,1512,32051
Strona 13 z 14

Autor:  FranekXVI [ 22 Sie 2013 23:00 ]
Temat postu:  Re: Eurotrip z InterRail [relacja na zywo]

maciejbo1 napisał(a):
Co do kosztów, to trzeba zacząć od tego skąd się w ogóle wzięła tak zażarta dyskusja na ten temat?


Stad ze Bartek sam powiedzial, ze wydal 12,000zl i sam okreslil, ze to zdecydowanie za duzo ;)

Autor:  BBarwik [ 25 Sie 2013 10:29 ]
Temat postu:  Re: Eurotrip z InterRail [relacja na zywo]

Witam!

Jest już kolejny film z Berlina. Padł rekord długości, ale to dlatego że składa się on aż z 3 dni (w zasadzie 4).
Film:


Dajcie znać czy się Wam podobał, składałem go niemal pół dnia.
Dobrałem dość ciekawą muzykę. Towarzyszyć Wam będzie Mozart i Vivaldi :)

Autor:  flus [ 25 Sie 2013 14:23 ]
Temat postu:  Re: Eurotrip z InterRail [relacja na zywo]

Pewnie teraz ta wiedza Ci się już nie przyda, ale np. na Hauptbahnhof w Berlinie darmowy internet na bodajże godzinę znalazłbyś np. w okolicach McDonald's - wystarczyłoby się tylko zalogować przez stronę, jaka Ci się wyświetli.

Autor:  margaret1007 [ 25 Sie 2013 16:07 ]
Temat postu:  Re: Eurotrip z InterRail [relacja na zywo]

Z zaciekawieniem oglądnęłam vlog z Berlina, bo sama wróciłam stamtąd kilka dni temu. Współczuje Ci, że trafiłeś tam na takie upały - to z pewnością utrudniało zwiedzanie. Nie zgodzę się jednak z Twoim stwierdzeniem pod koniec filmiku, że Berlin jest miastem drogim. Myślę, że dla turysty jest jedną z najtańszych stolic zachodniej Europy. 3 - dniowy ulgowy karnet na muzea kosztuje 12 euro (polecam, jakbyś kiedyś jeszcze był w Berlinie), który daje możliwość zwiedzania tylu muzeów, że nie da się ich zobaczyć wszystkich nawet w te 3 dni. A niektóre są za darmo cały tydzień, jak muzeum holocaustu pod pomnikiem, czy topografii terroru. Tak samo jak i zwiedzanie parlamentu :) Owszem, jedzenie w knajpach, bądź imprezy, są drogie, ale ceny kebabów to 3-4 euro, a słynny wurst z frytkami ok. 3 euro; chiński box z nudlami 2.50. Poza tym w wielu miejscach w okolicach centrum, np na Oranierburgstrasse spokojnie da się zjeść obiad z oferty lunchowej za 5-7 euro. I wbrew pozorom sieciówki fast - foodów wcale nie są najtańszą opcją do jedzenia w drogich krajach. Sama pracowałam w KFC w Londynie i za cenę zestawu tam spokojnie można było zjeść bardziej pożywny obiad w knajpie. Warto pytać o tzw. "dania dnia". Nawet jak byłam w Paryżu to dwu daniowe plat du jour kosztowało poniżej 10e (oczywiście nie pod Luwrem ;) ). To taka moja rada, ja zawsze wole znaleźć w necie adresy tanich knajp w mieście, do którego jadę, żeby potem nie tracić czasu na ich szukanie. Co do Berlina - nie wspomne już o cenach w sklepach, wszechobecnym netto, gdzie produkty po przeliczeniu wychodzą podobnie jak w Polsce ... Oddziały netto są rozlokowane też i w centrum, przy Alexanderplatz jest jeden. Jak miałeś ochotę na berlińskie piwo, trzeba było sobie kupić w sklepie, puszka kosztowała poniżej euro ;) Jedyna droga rzecz w Berlinie to transporty, ale to już standard na zachodzie Europy. Ceny noclegów też są bardzo spoko, ja płaciłam 12 euro za dorm w hostelu, 5 przystanków tramwajem od Alexanderplatz, na nogach ok 40 minut. Porównując Berlin do wszystkich miast, w których byłeś, uważam, że to zdecydowanie najtańsze miasto dla turysty :)

Autor:  BBarwik [ 25 Sie 2013 19:28 ]
Temat postu:  Re: Eurotrip z InterRail [relacja na zywo]

flus - Wiem o tym. Problem w tym że na dworcu nie było żadnego Mc'Donalda.
margaret1007 - generalnie cała Europa Zachodnia jest droga. W Berlinie najdroższa jest komunikacja miejsca, za 3 dni zapłaciłem chyba 22 euro. Mediolan był chyba tańszy :)

Autor:  margaret1007 [ 25 Sie 2013 21:23 ]
Temat postu:  Re: Eurotrip z InterRail [relacja na zywo]

No niestety, z naszej perspektywy zawsze w Zach. E. będzie drożej. Jedynym krajem stamtąd, który jest niesamowity pod względem turystycznym, a cenowo taki jak Polska jest Portugalia. W tamtym roku udało mi się zrobić objazdówkę i cenowo wyszło nie więcej niż za wakacje nad Bałtykiem ;) Totalnie co innego niż w Hiszpanii, chociaż wiem, że tam też są tańsze i droższe rejony.

Autor:  flus [ 25 Sie 2013 21:32 ]
Temat postu:  Re: Eurotrip z InterRail [relacja na zywo]

Bartosz, w Berlinie na Hauptbahnhof jak najbardziej jest McDonald's. Nawet go nagrałeś, spójrz na klatkę w czasie 00:25 na swoim filmie ;)

Pozdrowienia

Autor:  invasion [ 27 Sie 2013 12:01 ]
Temat postu:  Re: Eurotrip z InterRail [relacja na zywo]

flus napisał(a):
Bartosz, w Berlinie na Hauptbahnhof jak najbardziej jest McDonald's. Nawet go nagrałeś, spójrz na klatkę w czasie 00:25 na swoim filmie ;)

Pozdrowienia

Przepraszam za offtop, ale łączyłeś się kiedyś z tym internetem? Rzeczywiście jest tam Mcdonald's na niższym poziomie (chyba 1 piętro nad peronami, o ile dobrze pamiętam), ale ja nigdy nie mogłam się tam połączyć z internetem. To samo McDonald's przy WilmersdorferStrasse (niedaleko ZOB). Nie wiem, czy coś robię źle? W ogóle w Berlinie łączę się zazwyczaj przy Starbucksie :?

Autor:  BBarwik [ 28 Sie 2013 01:44 ]
Temat postu:  Re: Eurotrip z InterRail [relacja na zywo]

Widocznie w tamtym Macu nie było wifi lub coś z nim było nie tak. Za ten roaming to nie poszło mi 2 zł tylko chyba 10 jak nie więcej...

Autor:  flus [ 28 Sie 2013 06:51 ]
Temat postu:  Re: Eurotrip z InterRail [relacja na zywo]

invasion napisał(a):
Przepraszam za offtop, ale łączyłeś się kiedyś z tym internetem? Rzeczywiście jest tam Mcdonald's na niższym poziomie (chyba 1 piętro nad peronami, o ile dobrze pamiętam), ale ja nigdy nie mogłam się tam połączyć z internetem. To samo McDonald's przy WilmersdorferStrasse (niedaleko ZOB). Nie wiem, czy coś robię źle? W ogóle w Berlinie łączę się zazwyczaj przy Starbucksie :?


Tak, łączyłem się kilka miesięcy temu właśnie na Hauptbahnhof.
Nie pamiętam już dokładnie jak to wyglądało, ale pojawiła mi się jakaś strona, bodajże sygnowana przez T-mobile, gdzie w pierwszym kroku wpisałem swój nr telefonu (polski) na który po chwili dostałem SMSem kod. Kod ten mogłem następnie wpisać na stronie i cieszyć się 1 godziną darmowego internetu.

Autor:  mikerus [ 28 Sie 2013 13:58 ]
Temat postu:  Re: Eurotrip z InterRail [relacja na zywo]

W wielu turystycznych miejscach (Alex, Potsdamerplatz etc.) jest jeszcze dostępny 'miejski' internet - codziennie pół godziny za darmo. Nazwa sieci to z resztą "30 min free wifi" czy jakoś tak ;)

Autor:  BBarwik [ 28 Sie 2013 23:14 ]
Temat postu:  Re: Eurotrip z InterRail [relacja na zywo]

Hej!

Dziś "byłem" w TV Polonia. Film możecie znaleźć pod adresem:


Co prawda materiały są z Wiednia, a wtedy się dopiero uczyłem kręcić więc szału nie ma.
Trochę za bardzo ze bardzo zostałem pokazany jako informatyk, ale generalnie nie narzekam.
A co Wy sądzicie?

Autor:  Grzegorz40 [ 28 Sie 2013 23:29 ]
Temat postu:  Re: Eurotrip z InterRail [relacja na zywo]

Niedawno widziałem w tym programie relację z Grecji z okolic Dolomitów. Pomyślałem sobie wtedy, że Twoja relacja byłaby od tego nawet lepsza, oczywiście późniejsze filmiki. I proszę trafiłeś do tego programu :) Gratulacje :)

Autor:  BBarwik [ 30 Sie 2013 16:44 ]
Temat postu:  Re: Eurotrip z InterRail [relacja na zywo]

Vlog z ostatniej podróży już gotowy. Berlin-Warszawa-Krosno.


Image
Jest to taki luźny vlog, mam nadzieje że się spodoba :D

Jeszcze taka jedna wielka prośba. Co chcielibyście aby było w podsumowaniu? Bo w zasadzie to nie wiem o czym gadać ;D

Autor:  hank [ 30 Sie 2013 19:35 ]
Temat postu:  Re: Eurotrip z InterRail [relacja na zywo]

Podsumowanie kosztów, wrażenia, co Cię zaskoczyło, rozczarowało. Gdzie chciałbyś wrócić. Plany na przyszłe wyprawy ;)

Autor:  kliper [ 30 Sie 2013 20:12 ]
Temat postu:  Re: Eurotrip z InterRail [relacja na zywo]

hank napisał(a):
Podsumowanie kosztów, wrażenia, co Cię zaskoczyło, rozczarowało. Gdzie chciałbyś wrócić. Plany na przyszłe wyprawy ;)


do tego... Czy wyruszyłbyś jeszcze raz w taką samotną wyprawę? Czy jednak wolałbyś i będziesz jeździł z kimś?

Autor:  namteH [ 30 Sie 2013 20:13 ]
Temat postu:  Re: Eurotrip z InterRail [relacja na zywo]

kliper napisał(a):
hank napisał(a):
Podsumowanie kosztów, wrażenia, co Cię zaskoczyło, rozczarowało. Gdzie chciałbyś wrócić. Plany na przyszłe wyprawy ;)


do tego... Czy wyruszyłbyś jeszcze raz w taką samotną wyprawę? Czy jednak wolałbyś i będziesz jeździł z kimś?

bardzo dobre pytanie!
ja też kiedyś zrobiłem coś podobnego i było fajnie, ale drugi raz już tak nie bawił.

Autor:  emdzin9 [ 05 Wrz 2013 12:32 ]
Temat postu:  Re: Eurotrip z InterRail [relacja na zywo]

Fajna wycieczka, czekam na podsumowanie całości.

Autor:  BBarwik [ 05 Wrz 2013 22:16 ]
Temat postu:  Re: Eurotrip z InterRail [relacja na zywo]

emdzin9 napisał(a):
Fajna wycieczka, czekam na podsumowanie całości.


Jutro będę nagrywał i pewnie też jutro, najpóźniej w sobotę opublikuje.
Swoją drogą, może zaciekawi Wam co ostatnio zrobiłem w wolnym czasie: http://bbarwik.com/meteo/ :D

Autor:  Mar77 [ 05 Wrz 2013 22:23 ]
Temat postu:  Re: Eurotrip z InterRail [relacja na zywo]

BBarwik napisał(a):
Jutro będę nagrywał i pewnie też jutro, najpóźniej w sobotę opublikuje.
Swoją drogą, może zaciekawi Wam co ostatnio zrobiłem w wolnym czasie: http://bbarwik.com/meteo/ :D

Co tak u Ciebie chłodno? :)

Strona 13 z 14 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/