Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

El Caminito del Rey
el-caminito-del-rey,1255,70714
Strona 12 z 12

Autor:  Gadekk [ 10 Mar 2025 15:16 ]
Temat postu:  Re: El Caminito del Rey

Kto wystawia bilet?

Autor:  Archiwista [ 10 Mar 2025 15:19 ]
Temat postu:  Re: El Caminito del Rey

-- 10 Mar 2025 14:19 --

Bilety kupiłem 2 tygodnie wcześniej na oficjalnej stronie https://www.caminitodelrey.info/en/tickets/buy
Wymienił nam pracownik parku narodowego.

-- 10 Mar 2025 14:19 --

Bilety kupiłem 2 tygodnie wcześniej na oficjalnej stronie https://www.caminitodelrey.info/en/tickets/buy
Wymienił nam pracownik parku narodowego.

Autor:  Marcin Bartoszewski [ 06 Kwi 2025 17:42 ]
Temat postu:  Re: El Caminito del Rey

Nie wiem czy teraz wprowadzono czy już było ale "Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów."
Druga sprawa, jak nie ma biletów online, a ktoś martwi się że nie wejdzie bo może być na miejscu też brak biletów to można napisać jako zarejestrowany użytkownik i przypisują bilet dzienny na wybraną datę i po opłaceniu jest aktywny.

Autor:  Marcin Bartoszewski [ 10 Maj 2025 14:56 ]
Temat postu:  Re: El Caminito del Rey

Porad w kwestii jak tam dotrzeć, auto oczywiście ma sens ale i tak na miejscu musimy użyć autobusu żeby się dostać do wejścia i od wyjścia na parking, jest pociąg ale kursuje bardzo rzadko i raczej dla tych co poza spokojnym przejściem atrakcji jeszcze zrobią sobie dodatkową wędrówkę, a jest gdzie bo okolice piękne.

Autor:  sapryk [ 12 Maj 2025 20:30 ]
Temat postu:  Re: El Caminito del Rey

Witam,
Mam pytanie odnośnie sprawdzania godziny wejścia.
Bilet mam na 9.30 ale pociąg rusza 9.43 więc tak naprawdę na miejscu będę po 11. Czy mimo to wejdę bez problemu?
Bo jeśli nie to muszę kombinować wynajęcie auta bo w sobotę jest tam solidny galimatias.
Miał ktoś doświadczenie z mocno spóźnionym wejściem?

Autor:  Uffff [ 12 Maj 2025 20:40 ]
Temat postu:  Re: El Caminito del Rey

@sapryk Wejdziesz bez problemu,przed samym wejściem pytają czy chcesz iść samemu czy z grupą,Pani szybko mówi zasaday i to tyle-dostajesz jeszcze kask

Autor:  piekara114 [ 26 Wrz 2025 10:26 ]
Temat postu:  Re: El Caminito del Rey

Początek listopada. Czy z rana (wejście i 9:30) trasa jest cała w cieniu i nazwijmy to bez kolorów? czy lepiej wybrać wejście o 13?
Nie chciałabym iść w mgłach i szarościach

Autor:  Kashpir [ 26 Wrz 2025 10:37 ]
Temat postu:  Re: El Caminito del Rey

Początek listopada wschód słońca będziesz miała przed 8. Do 9:30 ewentualnych mgieł już raczej nie będzie. Patrząc na to jak trasa jest ukształtowana na mapie to oceniałbym, że przy wejściu o 9:30 wąwóz będzie bardziej równomiernie oświetlony (oczywiście przy założeniu, że będzie słonecznie), po 13:00 ty bardziej będziesz w części zacienionej z widokami na na drugi brzeg rzeki w słońcu.

Autor:  ela7778 [ 24 Paź 2025 15:03 ]
Temat postu:  Re: El Caminito del Rey

Temat przejrzany, ale zastanawia mnie jedna rzecz (w sumie chyba nikt jeszcze o to nie pytał - i to budzi moją wątpliwość dlaczego tylko ja mam taki "problem" ;) )
Otóż nie ma strony z dokładnym rozkładem busów od el chorro w kierunku wejścia (coś znalazłam, ale czy to pewnie to nie wiem, co jak mi się wydaje, utrudnia wykupienie biletu na dokładną godzinę. Czytałam tutaj, że w teorii można wejść trochę nie o czasie, ale też kwestia o ile może się to przesunąć. Otóż jeśli mój pociąg z Malagi przyjeżdża dajmy na to o 10:05 to teraz nie wiadomo czy ten bus jest na pewno o 10:30, czy może trzeba będzie czekać dłuzej, powiedzmy do 11, co wpływa na moment wejścia.
Inna sprawa to pociąg powrotny, bo jeden jest po 13 i następny dopiero przed 17. Jest co robić w okolicy poza szlakiem żeby jakoś zagospodorować sobie ten czas? Przykładowo wejście o 11:30 albo o 12, dwie-max trzy godziny i zostaje sporo czasu do powrotu...
ktoś potwierdza, że bilet powrotny lepiej kupić wcześniej bo jest spore obłożenie?

Autor:  Archiwista [ 24 Paź 2025 15:39 ]
Temat postu:  Re: El Caminito del Rey

Niczym się nie przejmuj. Ja pomyliłem dni i przyjechałem dzień wcześniej. Nikt nie robił problemu i wpuścili nas.

Autor:  sojek1 [ 28 Paź 2025 08:20 ]
Temat postu:  Re: El Caminito del Rey

Dzień dobry,

Chciałem kupić bilety na trasę z około 2 tygodniowym wyprzedzeniem (w listopadzie) jaka sądziłem poza sezonem a tu zonk. Nie m już miejsc ani z przewodnikiem ani bez.
Nie wierzę że jest takie obłożenie poza sezonem, może wiecie jaka agencja lub lokalne biuro ma pule biletów "zawsze dostępnych"...?

Autor:  jacob94 [ 28 Paź 2025 08:54 ]
Temat postu:  Re: El Caminito del Rey

Ja bardzo polecam wycieczkę z nimi - https://aloratur.com/

Byłem w tej samej sytuacji, że nie było już biletów indywidualnych sprzedawanych i trzeba było wziąć coś z lokalnego biura. Akurat my wzieliśmy całodniową wycieczkę z wizytą w tapas barze i wiosce Alora ale mają też jakieś krótsze wypady typowo na sam szlak.

Autor:  sojek1 [ 28 Paź 2025 10:30 ]
Temat postu:  Re: El Caminito del Rey

Tam też już nie ma dla interesujących mnie terminów.
Kupiłem na GetYourGuide.
Były dostępne jeszcze w innych ogólnoświatowcyh platformach, a to znaczy że nas kroją wykupując wcześniej terminy.

Takie to proste - kupujesz całą pulę na 6 miesięcy w przód wystawiasz o 150%-200% drożej, dzień przed zwracasz niesprzedane.... Wszystko robi algorytm:)

Autor:  KL_user [ 28 Paź 2025 14:15 ]
Temat postu:  Re: El Caminito del Rey

ela7778 napisał(a):
Otóż jeśli mój pociąg z Malagi przyjeżdża dajmy na to o 10:05 to teraz nie wiadomo czy ten bus jest na pewno o 10:30, czy może trzeba będzie czekać dłuzej, powiedzmy do 11, co wpływa na moment wejścia.
To jest chyba ta linia autobusowa https://siu.ctmam.ctan.es/en/movil/hora ... &linea=191 , masz tam pełny rozkład jazdy.

ela7778 napisał(a):
Inna sprawa to pociąg powrotny, bo jeden jest po 13 i następny dopiero przed 17. Jest co robić w okolicy poza szlakiem żeby jakoś zagospodorować sobie ten czas? Przykładowo wejście o 11:30 albo o 12, dwie-max trzy godziny i zostaje sporo czasu do powrotu...
ktoś potwierdza, że bilet powrotny lepiej kupić wcześniej bo jest spore obłożenie?
Sam się ostatnio nad tym zastanawiałem. Na podstawie rozkładu z poprzedniego linku można założyć, że przy wejściu na szlak będziesz o 11:00. Do przejścia masz około osiem kilometrów. Żeby cokolwiek zapamiętać z tego przejścia i zrobić jakieś zdjęcia lub filmiki potrzebujesz minimum trzy godziny czasu.

Jakby ktoś chciał przy okazji zwiedzać Alorę. Pociągi na trasie Malaga - Alora kursują co dwie godziny. Ponadto między tymi miastami jeżdżą autobusy:
- https://siu.ctmam.ctan.es/en/movil/hora ... &linea=230 ,
- https://siu.ctmam.ctan.es/en/movil/hora ... &linea=231 ,
- https://siu.ctmam.ctan.es/en/movil/hora ... &linea=234.

Między Alorą i stacją El Chorro-Caminito Del Rey oprócz pociągu kursuje też linia autobusowa https://siu.ctmam.ctan.es/en/movil/hora ... 121&from=1 .

Gdyby ktoś z was chciał trochę zaszaleć to po przejściu Caminito proponuję następujące rozwiązanie:
1) Pociąg Media Distancia 14:22 El Chorro-Caminito Del Rey - Antequera-Santa Ana,
2) Pociąg Media Distancia 15:06 Antequera-Santa Ana - Ronda,
3) Autobus Avanza 18:35 Ronda - Malaga.

Interesująca do zwiedzania byłaby również Antequera. Ale stacja Santa Ana jest położona na pustkowiu i z tego pociągu co wyżej pisałem do miasta można dotrzeć tylko taksówką. Powrót z Antequery do Malagi jest prosty bo na tej trasie jeździ dużo bezpośrednich autobusów.

Autor:  correos [ 20 Mar 2026 14:15 ]
Temat postu:  Re: El Caminito del Rey

ile czasu optymistycznie moze zajac pokonanie
stacja kolejowa El Chorro-Caminito Del Rey - wejscie na szlak ?

Autor:  Kashpir [ 20 Mar 2026 15:43 ]
Temat postu:  Re: El Caminito del Rey

Na pewno dość długo - wg google maps to będzie ok. 10 km, część drogi lekko pod górkę.

Autor:  skrzat [ 05 Cze 2026 18:01 ]
Temat postu:  Re: El Caminito del Rey

Od 10 czerwca będzie nowy most wiszący

Załączniki:
most.jpg
most.jpg [ 96.87 KiB | Obejrzany 169 razy ]

Strona 12 z 12 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/