Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[EIN] Eindhoven - przesiadka
eindhoven-przesiadka,1299,80451
Strona 1 z 3

Autor:  papi25 [ 23 Wrz 2015 09:07 ]
Temat postu:  [EIN] Eindhoven - przesiadka

Witam,
rozpatruję zakup biletów na trasie Rzym Campino - Eindhoven i potem chcę się przesiąść na lot do Katowic. Samolot z Rzymu ma wylądować planowo o 13:30 a samolot do Katowic odlecieć o 15:10. Czy w związku z tym zdąże odebrac bagaż, nadać go na lot do Katowic i przejść ponownie przez security w tym czasie?

Pozdrawiam
Papi

Autor:  bonifacy [ 23 Wrz 2015 09:23 ]
Temat postu:  Re: [EIN] Eindhoven Przesiadka z bagażem rejestrowanym

IMO przy punktualnych lotach jest to do zrobienia. Ostatnio z lotniska w EIN jakieś 10 minut po wylądowaniu byłem już w autobusie do centrum (oczywiście bez bagaży rejestrowego), ale nie ryzykowałbym. Nie ma praktycznie żadnego zapasu. Uważam że jest to teoretycznie możliwe, ale nie poleciłbym takiego rozwiązania.

Autor:  casper.slonina [ 23 Wrz 2015 09:30 ]
Temat postu:  Re: [EIN] Eindhoven Przesiadka z bagażem rejestrowanym

Za duze ryzyko z bagazem.

Autor:  Gyron [ 23 Wrz 2015 10:21 ]
Temat postu:  Re: [EIN] Eindhoven Przesiadka z bagażem rejestrowanym

Ryzyko jest ale o ile loty nie będą opóźnione powinno sie udać. Policzmy
Z własnego dośw. w EIN:
- odbiór bagażu to jakieś 10 min od wejścia do hali
- security - o tej porze są duże kolejki ale idzie dość sprawnie, myślę że 30-40 min trzeba policzyć
- nadanie bagażu - zostaje jakieś 20-30 min - szansa jest ponieważ o tej porze Wizz nie ma innych lotów
Jeśli lecą 2 osoby to jedna może czekac na bagaż a druga juz może ustawić sie w kolejce do nadania bagażu.

Autor:  ciamek [ 14 Kwi 2017 21:19 ]
Temat postu:  Eindhoven - przesiadka z podręcznym - pytanie

Cześć,
jeszcze nie byliśmy na tym lotnisku i zastanawiam się czy to jest do zrobienia czasowo (loty tylko z podręcznym):

(sobota)
lądowanie z WMI - 8:25
start do BRQ - 9:20

Czyli na przesiadkę na samolot do Brna zostaje (przy pełnej punktualności) 55 minut /niby tylko 25 min. do zamknięcia bramki/

Czy Waszym zdaniem, z doświadczenia, jest to realne?

Załącznik:
BRQ.jpg
BRQ.jpg [ 26.51 KiB | Obejrzany 11827 razy ]


Pozdrawiam,
M.

Autor:  Mihal09 [ 14 Kwi 2017 21:26 ]
Temat postu:  Re: Eindhoven - przesiadka z podręcznym - pytanie

Kilka miesięcy temu byłem na lotnisku w Eindhoven koło godziny 9 rano i było dość dużo ludzi przed security, więc ciężko mi odpowiedzieć na Twoje pytanie. Może ktoś ma większą wiedzę. Pozdrawiam

Autor:  Filek [ 14 Kwi 2017 21:26 ]
Temat postu:  Re: Eindhoven - przesiadka z podręcznym - pytanie

Patrząc po wylotach jutro o tej porze, których jest 6 pomiędzy 8:50 a 9:35, to nie ma szans. Kolejka do kontroli będzie na pewno, 15-20 min trzeba liczyć.

Autor:  metia [ 14 Kwi 2017 21:28 ]
Temat postu:  Re: Eindhoven - przesiadka z podręcznym - pytanie

https://www.fly4free.pl/forum/search.php?t=8025

W Eindhoven nie ma (chyba) tranzytu, więc może być bardzo, bardzo na styk.

EDIT:
Wyrzucam link, nie prowadzi do wyników wyszukiwania, o które mi chodziło.

Autor:  NBE322 [ 14 Kwi 2017 21:29 ]
Temat postu:  Re: Eindhoven - przesiadka z podręcznym - pytanie

Tak, jest realne. Szczególnie że WMI-EIN masz pierwszy lot z rana, czyli ryzyko opóźnienia masz ograniczone.

Eindhoven to małe lotnisko. Szybko się wychodzi z samolotu do terminalu. Jest dobre oznakowanie. Bramki nie zamykają nigdy 30 minut przed odlotem, bardziej 10-15. Security zwykle idzie bardzo sprawnie, a jeśli jednak jest kolejka to przepuszczą do przodu jak jesteś bardzo krótko przed odlotem.

Autor:  ciamek [ 14 Kwi 2017 21:34 ]
Temat postu:  Re: Eindhoven - przesiadka z podręcznym - pytanie

Ogólnie wychodzi, że na troje babka wróżyła: albo się uda, albo się nie uda, albo nie wiadomo :-)

@‌metia‌ naprawdę sądzisz, że link do wyszukiwarki był niezbędny, że nie spojrzałem tam wcześniej?

Autor:  marcino123 [ 14 Kwi 2017 21:57 ]
Temat postu:  Re: Eindhoven - przesiadka z podręcznym - pytanie

@‌ciamek‌ w EIN na przesiadce jest tak, że od momentu, kiedy Twój samolot dotknie ziemi, do dojścia do security mija 15min ;) nawet pomimo braku tranzytu.

Ale jak wcześniej zostało wspomniane, to co dzieje się dalej, zależy od ilości wylotów. Na 3 razy w EIN, raz miałem naprawdę mocną kolejkę, "wylewającą" się daleko poza stanowiska do skanowania boarding pass, pozostałe 2 razy poszły mega szybko.

Dodatkowo jak już miniesz security, to w zasadzie jesteś pod gate.
W idealnym układzie to jest do zrobienia, ale sam bym pewnie nie zaryzykował. Na takie lotniska jak EIN filtruje od razu w azair przesiadkę min. 1:30h ;)

Autor:  metia [ 14 Kwi 2017 22:16 ]
Temat postu:  Re: Eindhoven - przesiadka z podręcznym - pytanie

@‌ciamek‌
Widzę teraz, że wkleił się jakiś dziwny link do wyszukiwarki, ale to, co chciałam wrzucić, dokładnie pokrywało się z Twoim pytaniem. Śledzę watki dotyczące Holandii, bo to mój temat, i wiem, że pytania o krótką przesiadkę w Eindhoven pojawiają się nie po raz pierwszy :)

Autor:  santech [ 24 Sty 2018 16:46 ]
Temat postu:  Re: [EIN] Eindhoven - przesiadka

Hey, w temacie przesiadki, mam 1:55 h, w normalnych warunkach raczej bez problemu. Pytanie czy z samolotu do terminala pieszo czy jakiś autobus? Jest reguła? Patrząc na dziesiejszą tabelą przylotów/odlotów jest tam dość spory ruch?

Autor:  nick [ 24 Sty 2018 17:13 ]
Temat postu:  Re: [EIN] Eindhoven - przesiadka

do terminala pieszo, lotnisko nie należy do skomplikowanych także luz :)

Autor:  Mihal09 [ 24 Sty 2018 18:27 ]
Temat postu:  Re: [EIN] Eindhoven - przesiadka

1;55 w zupełności wystarczy, potrafi tam być tłoczno ale dasz radę.

Autor:  ibartek [ 24 Sty 2018 19:36 ]
Temat postu:  Re: [EIN] Eindhoven - przesiadka

Tylko uwaga na loty spoza schengen, bo jest kontrola paszportowa i wyjscie - nie wiem czy byl skrot na tranzyt - a prawie nie zdazylem przez armagiedon na security przy wieczornym nagromadzeniu lcc

Autor:  Geelot [ 25 Sty 2018 10:25 ]
Temat postu:  Re: [EIN] Eindhoven - przesiadka

W EIN nie ma strefy tranzytowej.

Autor:  wasil10 [ 25 Cze 2019 13:26 ]
Temat postu:  Re: [EIN] Eindhoven - przesiadka

Cześć, teraz ja potrzebuję Waszej pomocy i odświeżam temat.

Czy 1h45min jest czasem wystarczającym na przesiadkę w Eindhoven, czy średnio i lepiej nie ryzykować?

Przylot: z Non Schengen
Wylot: Schengen
Bagaż rej: brak
Godzina odlotu: 13:00

patrząc na tabele odlotów, to 13 nie jest jakimś peak hours, a oba loty śledząc ich najbliższą historię nie są raczej opóźnione (co oczywiście nie oznacza, że akurat u mnie zadziała prawo Murphy'ego.)

Edit: Jeżeli czas jest wystarczający, to czy czekać z zakupem, czy czekać z racji zawirowań z rozkładem?

Autor:  Geelot [ 28 Cze 2019 14:16 ]
Temat postu:  Re: [EIN] Eindhoven - przesiadka

Czasu spokojnie wystarczy. Niedawno dodali nowe stanowiska security check. Ja zawsze liczyłem, by pojawić się na tym lotnisku 1h15min przed wylotem (jeśli miałem tylko podręczny) i zawsze bez stresu i pośpiechu zdążałem na samolot, więc masz jeszcze 30 minut zapasu ;)

Autor:  manyaky [ 27 Gru 2019 04:17 ]
Temat postu:  Re: [EIN] Eindhoven - przesiadka

Czy można na tym lotnisku spać? Czytam mieszanie opinie, jedni piszą że zamykają lotnisko, a inni że da się przetrwać, jeśli nie będzie się na siebie zwracało uwagi.

Strona 1 z 3 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/