| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [EIN] Eindhoven - przesiadka eindhoven-przesiadka,1299,80451 | Strona 1 z 3 |
| Autor: | papi25 [ 23 Wrz 2015 09:07 ] |
| Temat postu: | [EIN] Eindhoven - przesiadka |
Witam, rozpatruję zakup biletów na trasie Rzym Campino - Eindhoven i potem chcę się przesiąść na lot do Katowic. Samolot z Rzymu ma wylądować planowo o 13:30 a samolot do Katowic odlecieć o 15:10. Czy w związku z tym zdąże odebrac bagaż, nadać go na lot do Katowic i przejść ponownie przez security w tym czasie? Pozdrawiam Papi | |
| Autor: | bonifacy [ 23 Wrz 2015 09:23 ] |
| Temat postu: | Re: [EIN] Eindhoven Przesiadka z bagażem rejestrowanym |
IMO przy punktualnych lotach jest to do zrobienia. Ostatnio z lotniska w EIN jakieś 10 minut po wylądowaniu byłem już w autobusie do centrum (oczywiście bez bagaży rejestrowego), ale nie ryzykowałbym. Nie ma praktycznie żadnego zapasu. Uważam że jest to teoretycznie możliwe, ale nie poleciłbym takiego rozwiązania. | |
| Autor: | casper.slonina [ 23 Wrz 2015 09:30 ] |
| Temat postu: | Re: [EIN] Eindhoven Przesiadka z bagażem rejestrowanym |
Za duze ryzyko z bagazem. | |
| Autor: | Gyron [ 23 Wrz 2015 10:21 ] |
| Temat postu: | Re: [EIN] Eindhoven Przesiadka z bagażem rejestrowanym |
Ryzyko jest ale o ile loty nie będą opóźnione powinno sie udać. Policzmy Z własnego dośw. w EIN: - odbiór bagażu to jakieś 10 min od wejścia do hali - security - o tej porze są duże kolejki ale idzie dość sprawnie, myślę że 30-40 min trzeba policzyć - nadanie bagażu - zostaje jakieś 20-30 min - szansa jest ponieważ o tej porze Wizz nie ma innych lotów Jeśli lecą 2 osoby to jedna może czekac na bagaż a druga juz może ustawić sie w kolejce do nadania bagażu. | |
| Autor: | ciamek [ 14 Kwi 2017 21:19 ] |
| Temat postu: | Eindhoven - przesiadka z podręcznym - pytanie |
Cześć, jeszcze nie byliśmy na tym lotnisku i zastanawiam się czy to jest do zrobienia czasowo (loty tylko z podręcznym): (sobota) lądowanie z WMI - 8:25 start do BRQ - 9:20 Czyli na przesiadkę na samolot do Brna zostaje (przy pełnej punktualności) 55 minut /niby tylko 25 min. do zamknięcia bramki/ Czy Waszym zdaniem, z doświadczenia, jest to realne? Załącznik: BRQ.jpg [ 26.51 KiB | Obejrzany 11827 razy ] Pozdrawiam, M. | |
| Autor: | Mihal09 [ 14 Kwi 2017 21:26 ] |
| Temat postu: | Re: Eindhoven - przesiadka z podręcznym - pytanie |
Kilka miesięcy temu byłem na lotnisku w Eindhoven koło godziny 9 rano i było dość dużo ludzi przed security, więc ciężko mi odpowiedzieć na Twoje pytanie. Może ktoś ma większą wiedzę. Pozdrawiam | |
| Autor: | Filek [ 14 Kwi 2017 21:26 ] |
| Temat postu: | Re: Eindhoven - przesiadka z podręcznym - pytanie |
Patrząc po wylotach jutro o tej porze, których jest 6 pomiędzy 8:50 a 9:35, to nie ma szans. Kolejka do kontroli będzie na pewno, 15-20 min trzeba liczyć. | |
| Autor: | metia [ 14 Kwi 2017 21:28 ] |
| Temat postu: | Re: Eindhoven - przesiadka z podręcznym - pytanie |
W Eindhoven nie ma (chyba) tranzytu, więc może być bardzo, bardzo na styk. EDIT: Wyrzucam link, nie prowadzi do wyników wyszukiwania, o które mi chodziło. | |
| Autor: | NBE322 [ 14 Kwi 2017 21:29 ] |
| Temat postu: | Re: Eindhoven - przesiadka z podręcznym - pytanie |
Tak, jest realne. Szczególnie że WMI-EIN masz pierwszy lot z rana, czyli ryzyko opóźnienia masz ograniczone. Eindhoven to małe lotnisko. Szybko się wychodzi z samolotu do terminalu. Jest dobre oznakowanie. Bramki nie zamykają nigdy 30 minut przed odlotem, bardziej 10-15. Security zwykle idzie bardzo sprawnie, a jeśli jednak jest kolejka to przepuszczą do przodu jak jesteś bardzo krótko przed odlotem. | |
| Autor: | ciamek [ 14 Kwi 2017 21:34 ] |
| Temat postu: | Re: Eindhoven - przesiadka z podręcznym - pytanie |
Ogólnie wychodzi, że na troje babka wróżyła: albo się uda, albo się nie uda, albo nie wiadomo @metia naprawdę sądzisz, że link do wyszukiwarki był niezbędny, że nie spojrzałem tam wcześniej? | |
| Autor: | marcino123 [ 14 Kwi 2017 21:57 ] |
| Temat postu: | Re: Eindhoven - przesiadka z podręcznym - pytanie |
@ciamek w EIN na przesiadce jest tak, że od momentu, kiedy Twój samolot dotknie ziemi, do dojścia do security mija 15min Ale jak wcześniej zostało wspomniane, to co dzieje się dalej, zależy od ilości wylotów. Na 3 razy w EIN, raz miałem naprawdę mocną kolejkę, "wylewającą" się daleko poza stanowiska do skanowania boarding pass, pozostałe 2 razy poszły mega szybko. Dodatkowo jak już miniesz security, to w zasadzie jesteś pod gate. W idealnym układzie to jest do zrobienia, ale sam bym pewnie nie zaryzykował. Na takie lotniska jak EIN filtruje od razu w azair przesiadkę min. 1:30h | |
| Autor: | metia [ 14 Kwi 2017 22:16 ] |
| Temat postu: | Re: Eindhoven - przesiadka z podręcznym - pytanie |
@ciamek Widzę teraz, że wkleił się jakiś dziwny link do wyszukiwarki, ale to, co chciałam wrzucić, dokładnie pokrywało się z Twoim pytaniem. Śledzę watki dotyczące Holandii, bo to mój temat, i wiem, że pytania o krótką przesiadkę w Eindhoven pojawiają się nie po raz pierwszy | |
| Autor: | santech [ 24 Sty 2018 16:46 ] |
| Temat postu: | Re: [EIN] Eindhoven - przesiadka |
Hey, w temacie przesiadki, mam 1:55 h, w normalnych warunkach raczej bez problemu. Pytanie czy z samolotu do terminala pieszo czy jakiś autobus? Jest reguła? Patrząc na dziesiejszą tabelą przylotów/odlotów jest tam dość spory ruch? | |
| Autor: | nick [ 24 Sty 2018 17:13 ] |
| Temat postu: | Re: [EIN] Eindhoven - przesiadka |
do terminala pieszo, lotnisko nie należy do skomplikowanych także luz | |
| Autor: | Mihal09 [ 24 Sty 2018 18:27 ] |
| Temat postu: | Re: [EIN] Eindhoven - przesiadka |
1;55 w zupełności wystarczy, potrafi tam być tłoczno ale dasz radę. | |
| Autor: | ibartek [ 24 Sty 2018 19:36 ] |
| Temat postu: | Re: [EIN] Eindhoven - przesiadka |
Tylko uwaga na loty spoza schengen, bo jest kontrola paszportowa i wyjscie - nie wiem czy byl skrot na tranzyt - a prawie nie zdazylem przez armagiedon na security przy wieczornym nagromadzeniu lcc | |
| Autor: | Geelot [ 25 Sty 2018 10:25 ] |
| Temat postu: | Re: [EIN] Eindhoven - przesiadka |
W EIN nie ma strefy tranzytowej. | |
| Autor: | wasil10 [ 25 Cze 2019 13:26 ] |
| Temat postu: | Re: [EIN] Eindhoven - przesiadka |
Cześć, teraz ja potrzebuję Waszej pomocy i odświeżam temat. Czy 1h45min jest czasem wystarczającym na przesiadkę w Eindhoven, czy średnio i lepiej nie ryzykować? Przylot: z Non Schengen Wylot: Schengen Bagaż rej: brak Godzina odlotu: 13:00 patrząc na tabele odlotów, to 13 nie jest jakimś peak hours, a oba loty śledząc ich najbliższą historię nie są raczej opóźnione (co oczywiście nie oznacza, że akurat u mnie zadziała prawo Murphy'ego.) Edit: Jeżeli czas jest wystarczający, to czy czekać z zakupem, czy czekać z racji zawirowań z rozkładem? | |
| Autor: | Geelot [ 28 Cze 2019 14:16 ] |
| Temat postu: | Re: [EIN] Eindhoven - przesiadka |
Czasu spokojnie wystarczy. Niedawno dodali nowe stanowiska security check. Ja zawsze liczyłem, by pojawić się na tym lotnisku 1h15min przed wylotem (jeśli miałem tylko podręczny) i zawsze bez stresu i pośpiechu zdążałem na samolot, więc masz jeszcze 30 minut zapasu | |
| Autor: | manyaky [ 27 Gru 2019 04:17 ] |
| Temat postu: | Re: [EIN] Eindhoven - przesiadka |
Czy można na tym lotnisku spać? Czytam mieszanie opinie, jedni piszą że zamykają lotnisko, a inni że da się przetrwać, jeśli nie będzie się na siebie zwracało uwagi. | |
| Strona 1 z 3 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |