Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

easyBus - pytania do pracownika (kierowca)
easybus-pytania-do-pracownika-kierowca,1408,35367
Strona 1 z 4

Autor:  ciasnoBus [ 04 Paź 2013 19:35 ]
Temat postu:  easyBus - pytania do pracownika (kierowca)

Witam, jesli ktos ma jakies pytania dotyczace eB moge na nie odpowiedzec. Nic nie jest IZI ;)
kierowca.

Autor:  Anonymous [ 04 Paź 2013 19:39 ]
Temat postu:  Re: easyBus

Hahhaha

ok, to ja zacznę:
- czy jesteś zadowolony ze swojej pracy?
- co myślisz o swoim pracodawcy?

:)

PS. proponuję przenieść do luźnych gadek

Autor:  namteH [ 04 Paź 2013 19:42 ]
Temat postu:  Re: easyBus

kiedy doczekamy się bezpośrednich połączeń w Polski? (nie lubię latać samolotami)

Autor:  Skibek [ 04 Paź 2013 19:44 ]
Temat postu:  Re: easyBus

Kolega chce pomóc z Wy mu dogryzacie ;/

Autor:  ciasnoBus [ 04 Paź 2013 19:46 ]
Temat postu:  Re: easyBus

Spoko spoko :) czyli robota sama w sobie jest OK, warunki fatalne, o prcodawcy staram sie nie myslec, a do PL wycieczka eB tylko dla ekstremalnie wytrzymalych ;)

Autor:  lukasz_cz4 [ 04 Paź 2013 21:45 ]
Temat postu:  Re: easyBus

Kolego ja mam pytanie, czy dużo jest Polskich kierowców i czy można się dogadać, oraz czy nie ma problemu jak chcesz jechać busem a bilet masz na inna godz.

Autor:  orfik11 [ 04 Paź 2013 23:08 ]
Temat postu:  Re: easyBus

Witam. Czy podobnie jak wcześnie przy Earl Cort/sorki za pisownię/ zdarzają się problemy z punktualnością? Pozdrawiam

Autor:  ciasnoBus [ 05 Paź 2013 09:53 ]
Temat postu:  Re: easyBus

Polskich kierowcow 1/4 calej zalogi ok 20, wczesniej bylo nas wiecej ale osatnio duzo osob odeszlo. Z biletem jest tak ze jest wazny godzine przed i po ustalonej godzinie. I jesli jest mozliwosc ( tzn miejsce siedzace i na bagaz) kierowca nie powinien robic problemu.
Jednak pomaranczowa firma wymaga od nas zeby w pierwszej kolejnosc zabierac pasazerow :
1. z danej godziny
2. za kase
3. spoznionych
4. wczesniejszych
Wiec jesli sie spoznisz na swoja godzine a kierowca nie bedzie chcial Cie zabrac a zabierze kogos za kase to nie jest jego zla wolna, poprostu wymusza to na nas firma eB

Co do spoznien to LTN zazwyczaj takowych nie ma , trasa jest krotka , malo skomplikowana, wiec jesli nie dojdzie np do wypadku gdzies po drodze bus powinien byc o czasie, inna bajka to GTW i STN tutaj sa opoznienia wynikajace z korkow i zlej organizacji, tzn w godzinach porannego szczytu bus ktory ma zabrac pasazerow na lotnisko najpierw musi z niego najpierw przyjechac czyli razem z innymi stac w korkach do Londynu. Natomiast w godzinach popoludniowych nastepuje zmiana kierowcow ok 10km od przystanku z ktorego jedzie sie na lotnisko. Firma daje kierowcy 10 minut na dojazd do miejsca zmiany co nie jest mozliwe bo droga jest zkorkowana(10 min mozna dojechac w nocy i to tylko jak sie swiata uloza). Zakladajac ze mam pierwszy przejazd o 14.00 z pkt A na lotnisko a kierowca z ktorym mam sie zmienic przyjedzie o tej godzinie dopiero na miejsce zmiany (zazwyczaj jeszcze pozniej) to ja mam jakies 15-20 min na powrot nie liczac tankowania itp. Oczywiscie sa jeszcze inne opoznienia wynikajace z korkow w godzinach szczytow, dobor trasy lub wypadki.
Pisze o tym dlatego ze niestety nie jezdzimy po torach i jesli ktos jezdzi eB powinien o tym wszytkim pomyslec i nie jechac na styk na lotnisko.

Autor:  ciasnoBus [ 05 Paź 2013 19:24 ]
Temat postu:  Re: easyBus

Bus powinien przyjechac , moze byc opozniony wszystko zalezy od pory podrozy, chyba ze zostal wyciety ale o tym podobno informuja mailem (czasem kilka godzin przed) i daja jakas alternatywe czyli zmieniaja na najblizsza mozliwa godzine. Radze czytac maile i jesli taki pryjdzie wydrukowc go zeby kierowca wiedzial bo firma go o tym nie informuje.

Autor:  rysiek13 [ 05 Paź 2013 19:40 ]
Temat postu:  Re: easyBus

Czy jest możliwość wysiadki w Londynie niekoniecznie na końcowym przystanku :?:

Autor:  orfik11 [ 06 Paź 2013 01:05 ]
Temat postu:  Re: easyBus

Pytanie nr 1 chyba nie powinno zostać zadane. Pozdrawiam

Autor:  ciasnoBus [ 06 Paź 2013 01:35 ]
Temat postu:  Re: easyBus

ile ?? 84f dniowki 12 godz, czyli jakies7f przed podatkiem (ok21%) praca przewaznie w systemie 6/2 365dni24h , oderwana czesc biletu wyrzucam do smieci po zakonczeniu zmiany, ale passazerom radze ja trzymac bo sa teraz kontrole i jej brak to 20f kary :) Pasy prosze zapinac, bo czasem zdazy sie jakis nowy kierowca ktory pierwszy raz jedzie automatem i wciska hamulec myslac ze to sprzeglo ;)
Co do wysiadania po drodze to jesli juz jest po 22. i ktos ma mala walizkee gdzies na wierzchu nie robie problemu. Ale tak naprawde nie mozemy sie zatrzymywac nigdzie tylko w pkt docelowym.

Autor:  Justka86 [ 09 Paź 2013 11:39 ]
Temat postu:  Re: easyBus

Witam!

Mam 2 pytania - problemy:)

1. Czy w przypadku dużego opóźnienia samolotu zostane wpuszczona do easybus poza tym okresem 60 ustawowych minut?:) (wiem że odpowiedź już padła, ale nie wiem czy dotyczyła spóźnialskich 60minut czy wszystkich)? - dwa dni z rzędu ryanair ma opóźnienie na mój lot 5h, więc czy jest szansa na wejście do easybusa z biletem kupionym na 10:10 gdy pojawię się np koło 15:00?

2. Czy jest jakaś szansa na zmiane godziny biletu, bez utraty 50% jego wartości? - Ewentualnie czy zostane wpuszczona np o 8:oo jeśli bilet mam na 12?:) czyli jestem typem pasażera, który jest za wcześnie:):) ( kupiłam bilety z dużym wyprzedzeniem a Ryanair zmienił mi godzine powrotu:/

Autor:  ciasnoBus [ 11 Paź 2013 11:37 ]
Temat postu:  Re: easyBus

1. Nie
2. Nie (chociaz jesli jestes na LTN na lotnisku i tam jest pkt sprzedazy biletow, pani w okienku ma mozliwosc miany godziny na bilO

Odpowiedzialem na NIE, bo takie sa zasady firmy, teraz sa czesto kontrole, i jesli kierowca nawet Cie zabierze to mozesz zaplacic 20£ za brak waznego biletu (60min). Niedawno zabralem chlopaka ktory byl za wczesnie 75min i pani z kontroli robila mi problem. Kierowca ''musi'' sprzedac 2 bilety dziennie tego wymaga eB czyli to pewien sposob jesli nie maa normalnych klientow, jak rowniez prosze o DRUKOWANIE biletow, nie w telefonach i zadnych wydrukowanych booking confirmation. Za to tez kaza nam kasowac. Firma jest nastawiona tylko na ££££ wiec nie dawajcie powodu zeby doplacac.

A jeszcze niedawno jak bylo miejsce nie bylo problemu;)

Autor:  orfik11 [ 11 Paź 2013 19:47 ]
Temat postu:  Re: easyBus - pytania do pracownika (kierowca)

Witam. Cóż, nie jest kapitalistą i zostałem chyba inaczej wychowany, jestem człowiekiem starej daty. Pozdrawiam

Autor:  04patryk12 [ 12 Paź 2013 17:04 ]
Temat postu:  Re: easyBus - pytania do pracownika (kierowca)

orfik11 napisał(a):
Witam. Cóż, nie jest kapitalistą i zostałem chyba inaczej wychowany, jestem człowiekiem starej daty. Pozdrawiam


Kolejny OT odnośnie pytań o zarobkach. Ja również uważam, że należy się wymieniać informacjami o swoich zarobkach na danym stanowisku (tym bardziej anonimowo). Niedawno zmieniałem pracę i raporty o zarobkach na danym stanowisku bardzo mi pomogły, najpierw byłem gotów przystać na sporo mniejsza pensję, ale poczytałem i zażądałem pensji w wysokości mediany na moim stanowisku i ją otrzymałem.

Autor:  orfik11 [ 12 Paź 2013 17:45 ]
Temat postu:  Re: easyBus - pytania do pracownika (kierowca)

Witam. Nie chodzi mi o to. Rozumiem wymianę informacji/w jakimś celu/ ale czy kolega który zadał to pytanie wymieił swoją kwotę i miejsce pracy? Chodzi mi to, że uważam iż nie wypada tak bez powodu tylko z czystej ciekawości walić do człowieka/którego nie znamy/ z takim pytaniem. Ale to moje zdanie i chyba mam do niego prawo? Prawda? Pozdrawiam

Autor:  ciasnoBus [ 13 Paź 2013 19:18 ]
Temat postu:  Re: easyBus - pytania do pracownika (kierowca)

Zarobki w eB to zadna tajemnica, wszystko jest na stronie http://www.easybus.co.uk/driver-jobs

Autor:  tominor [ 17 Paź 2013 18:14 ]
Temat postu:  Re: easyBus

ciasnoBus napisał(a):
Polskich kierowcow 1/4 calej zalogi ok 20, wczesniej bylo nas wiecej ale osatnio duzo osob odeszlo. Z biletem jest tak ze jest wazny godzine przed i po ustalonej godzinie. I jesli jest mozliwosc ( tzn miejsce siedzace i na bagaz) kierowca nie powinien robic problemu.
Jednak pomaranczowa firma wymaga od nas zeby w pierwszej kolejnosc zabierac pasazerow :
1. z danej godziny
2. za kase
3. spoznionych
4. wczesniejszych
Wiec jesli sie spoznisz na swoja godzine a kierowca nie bedzie chcial Cie zabrac a zabierze kogos za kase to nie jest jego zla wolna, poprostu wymusza to na nas firma eB

Co do spoznien to LTN zazwyczaj takowych nie ma , trasa jest krotka , malo skomplikowana, wiec jesli nie dojdzie np do wypadku gdzies po drodze bus powinien byc o czasie, inna bajka to GTW i STN tutaj sa opoznienia wynikajace z korkow i zlej organizacji, tzn w godzinach porannego szczytu bus ktory ma zabrac pasazerow na lotnisko najpierw musi z niego najpierw przyjechac czyli razem z innymi stac w korkach do Londynu. Natomiast w godzinach popoludniowych nastepuje zmiana kierowcow ok 10km od przystanku z ktorego jedzie sie na lotnisko. Firma daje kierowcy 10 minut na dojazd do miejsca zmiany co nie jest mozliwe bo droga jest zkorkowana(10 min mozna dojechac w nocy i to tylko jak sie swiata uloza). Zakladajac ze mam pierwszy przejazd o 14.00 z pkt A na lotnisko a kierowca z ktorym mam sie zmienic przyjedzie o tej godzinie dopiero na miejsce zmiany (zazwyczaj jeszcze pozniej) to ja mam jakies 15-20 min na powrot nie liczac tankowania itp. Oczywiscie sa jeszcze inne opoznienia wynikajace z korkow w godzinach szczytow, dobor trasy lub wypadki.
Pisze o tym dlatego ze niestety nie jezdzimy po torach i jesli ktos jezdzi eB powinien o tym wszytkim pomyslec i nie jechac na styk na lotnisko.
jak to jest z tymi odjazdami, czy na 100% zabieracie tylko na 1 godz. wcześniej (zachowując oczywiście zasady pierwszeństwa). Ja w listopadzie 2012 jechałem na Stansted 2,5 godz. wcześniej i kierowca zabrał mnie bez problemu (może dlatego że byłem jedynym pasażerem). Pytam bo kupiłem już bilety na EB a Wizzair zmienił mi godz. lotu i muszę wsiadać do EB conajmniej 1,5 do 2 godz. wcześniej by zdążyć na odprawę. Jak uważasz kupić nowe bilety? czy ryzykować?

Autor:  ciasnoBus [ 18 Paź 2013 03:13 ]
Temat postu:  Re: easyBus - pytania do pracownika (kierowca)

Jeden kierowca Cie zabierze a drugi nie... i ten ktory tego nie zrobi bedzie dzialal zgodnie z eB. O ktorej chcesz jechac to moge napisac czy warto ryzykowac...

Strona 1 z 4 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/