Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Dron w Wietnamie
dron-w-wietnamie,1110,143682
Strona 1 z 2

Autor:  acozaroznica [ 29 Lip 2019 19:59 ]
Temat postu:  Dron w Wietnamie

Witajcie,
Szukam wskazówek dotyczących przewożenia drona w Wietnamie. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie?
Używam niewielkiego DJI Spark, wiem jakie są zasady przewożenia baterii, lecz jak poczytałam trochę na różnych stronach, spotkałam się z informacjami, że niezbędne jest także pozwolenie. Niestety jeszcze nikomu (z tego, co czytałam) nie udało się uzyskać takiego pozwolenia pisząc na adres mailowy wietnamskiego Ministerstwa Obrony. Będę korzystała z kilku lotów wewnętrznych, także z lotniska Da Nang, które wydaje się być najbardziej problematyczne. Szukam wszelkich informacji na ten temat.

Autor:  przemos74 [ 29 Lip 2019 21:09 ]
Temat postu:  Re: Dron w Wietnamie

Byłem z dronem Mavic Pro w Da Nang kilka dni temu, żadnych problemów.

Autor:  acozaroznica [ 29 Lip 2019 21:57 ]
Temat postu:  Re: Dron w Wietnamie

Lot wewnętrzny? Dron spakowany w rejestrowany czy podręczny? :)

Autor:  przemos74 [ 29 Lip 2019 22:56 ]
Temat postu:  Re: Dron w Wietnamie

Wewnętrzny jak i zewnętrzny, zawsze w podręcznym dron i baterie.

Autor:  Złoty [ 30 Lip 2019 14:59 ]
Temat postu:  Re: Dron w Wietnamie

jak jest z lataniem? teoretycznie na każdy lot trzeba mieć pisemną zgodę.

Autor:  juggler5 [ 11 Sie 2020 13:33 ]
Temat postu:  Re: Dron w Wietnamie

Czy ktoś ma jakieś aktualne info odnośnie używania drona w Wietnamie??

Autor:  lovenz [ 11 Maj 2022 16:55 ]
Temat postu:  Re: Dron w Wietnamie

Przepisy dotyczące latania dronem w Wietnamie
W Wietnamie wymagana jest zgoda na latanie dronem od władz lotnictwa cywilnego. Wniosek należy złożyć przynajmniej 14 dni przed planowaną podróżą: Formularz wniosku o zezwolenie na lot

Jak to wygląda w praktyce? Niewiele osób otrzymuje odpowiedź na pismo. Wtedy też, na własną odpowiedzialność, można przewieźć drona do Wietnamu. Wszystko zależy od lotniska, na którym się ląduje. W Hanoi (Noi Bai) czy Ho Chi Minh City (Tan Son Nhat) nie ma zazwyczaj problemów z wwiezieniem sprzętu. Zdarza się skonfiskowanie drona na lotnisku w Da Nang.

Najważniejsze zasady

Niedozwolone jest latanie dronem w pobliżu lotniska.
Niedozwolone jest wykorzystywanie dronów do przewożenia substancji łatwopalnych, radioaktywnych i wybuchowych.
Niedozwolone jest latanie dronem nad dużym zgromadzeniem ludzi.
Niedozwolone jest wykorzystywanie dronów do celów propagandowych.
Niedozwolone jest latanie dronem nocą.
Przed rozpoczęciem lotu należy sprawdzić stan techniczny drona.
Nie zaleca się latania dronem w większych miastach, zwłaszcza w Sajgonie czy Hanoi. Idealne natomiast są pola ryżowe, górskie tereny Sapa, Delta Mekongu czy plaże, np. w Mui Ne.

Autor:  Szamane [ 25 Sty 2024 10:42 ]
Temat postu:  Re: Dron w Wietnamie

Jakieś doświadczenia ostatnimi czasy? Wwoził ktoś drona do Wietnamu, latał? Lecę 1 marca i z chęcią bym wziął ale jednak z tyłu głowy są obawy że mogę się z nim pożegnać.

Autor:  szpaczny [ 25 Sty 2024 22:11 ]
Temat postu:  Re: Dron w Wietnamie

W 2019 bez problemu wwiazłem drona do Hanoi i wywiozłem (drogą lądową) przemieszczałem się jednak po lotniskach wewnętrznych typu Phu Quoc, Da Nang, Ho Chi minh, Can tho
W Can tho - widziałem jak jakiś typek latał, to podeszła do niego policja i grzecznie kazali mu go schować - na szczęście mu nie zarekwirowali :)

Autor:  L0ko [ 04 Mar 2024 21:15 ]
Temat postu:  Re: Dron w Wietnamie

Macie standardowe futerały do transportu drona, czy jakieś " specjalne " ?

Autor:  tetr1s [ 04 Mar 2024 22:49 ]
Temat postu:  Re: Dron w Wietnamie

Ja posiadam standardową torbę, która dodawana była do zestawu combo dla drona DJI mini 2 (zresztą dla "jedynki" również taką posiadam). Niestety są one dość duże i wykorzystuję je tylko w domu, bo w bagażu podręcznym zawsze brakuje miejsca. Za to idealnie sprawdza mi się etui, które dostałem przy okazji zakupu GoPro 9, do którego chowam samego drona, akcesoria zapasowe oraz ładowarkę z kablem do niego + dodatkowe baterie i zewn. ładowarkę do GoPro. Kontroler i zewn. ładowarkę do drona pakuję osobno do plecaka.
Dodam info, że takie etui spokojne zmieści się do kieszeni / tzw. "kangurka" w bluzie, więc teoretycznie mamy trochę więcej miejsca na bagaż podręczny (do czasu, aż się nikt nie przyczepi :P).

Autor:  szpaczny [ 04 Mar 2024 23:44 ]
Temat postu:  Re: Dron w Wietnamie

Ja mam takie etui do gopro i osobno do drona , kazde z odpowiednimi wymiarami by w srodku nic nie latało

https://allegro.pl/oferta/etui-do-drona-dji-mavic-mini-2-pokrowiec-alogy-twa-14313596185

Autor:  maxxxior [ 15 Mar 2024 10:35 ]
Temat postu:  Re: Dron w Wietnamie

Jak wygląda sytuacja z lataniem w Ha long Bay i Golden Bridge? można/nie można? bo jeśli w tych dwóch miejscach nie da się latać to nawet nie biorę drona z PL... :)

Autor:  L0ko [ 18 Mar 2024 13:45 ]
Temat postu:  Re: Dron w Wietnamie

tetr1s napisał(a):
Ja posiadam standardową torbę, która dodawana była do zestawu combo dla drona DJI mini 2 (zresztą dla "jedynki" również taką posiadam). Niestety są one dość duże i wykorzystuję je tylko w domu, bo w bagażu podręcznym zawsze brakuje miejsca. Za to idealnie sprawdza mi się etui, które dostałem przy okazji zakupu GoPro 9, do którego chowam samego drona, akcesoria zapasowe oraz ładowarkę z kablem do niego + dodatkowe baterie i zewn. ładowarkę do GoPro. Kontroler i zewn. ładowarkę do drona pakuję osobno do plecaka.
Dodam info, że takie etui spokojne zmieści się do kieszeni / tzw. "kangurka" w bluzie, więc teoretycznie mamy trochę więcej miejsca na bagaż podręczny (do czasu, aż się nikt nie przyczepi :P).


Będziesz tak uprzejmy i podeślesz konkretną ofertę ?
Mówimy o czymś takim ?

https://www.mediaexpert.pl/foto-i-kamer ... 70QAvD_BwE

Propozycja szpaczny'ego jest ciekawa, ale mam wrażenie, że taki futerał w grubej oprawie zajmuje sporo miejsca i waży więcej niż torba.

A bilety zwykle kupuję dość budżetowo, więc wolałbym ograniczyć miejsce i kilogramy.

Autor:  Szamane [ 19 Mar 2024 17:19 ]
Temat postu:  Re: Dron w Wietnamie

maxxxior napisał(a):
Jak wygląda sytuacja z lataniem w Ha long Bay i Golden Bridge? można/nie można? bo jeśli w tych dwóch miejscach nie da się latać to nawet nie biorę drona z PL... :)


Lataliśmy 2 tygodnie temu w kilku miejscach, m.in Ha Long, Hoi An, My Son i delta Mekongu, jedynie na Fansipanie nam powiedzieli że nie można :D

Autor:  tetr1s [ 22 Mar 2024 00:59 ]
Temat postu:  Re: Dron w Wietnamie

@L0ko proszę daj tylko znać, czy potrzebujesz oferty / fotki tej dedykowanej torby od DJI mini 2, czy tej od GoPro 9. Do końca tygodnia mam ograniczonego neta, ale na weekend będę w domu, to mogę zrobić zdjęcia i podesłać jak to wygląda z dronem i bez.
Fotki podeślę na forum, natomiast ofertę mogę na priv, aby nie robić reklamy na forum.

Autor:  tetr1s [ 23 Mar 2024 22:59 ]
Temat postu:  Re: Dron w Wietnamie

Swojego posta już nie mogę edytować, więc wrzucam jako osobny komentarz. Przykładowa oferta wysłana na priv.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Oryginalne etui do DJI mini 2
DJI_org.jpg
DJI_org.jpg [ 282.22 KiB | Obejrzany 3123 razy ]
Komentarz do pliku: Zdjęcie spakowanego drona
DJI_org1.jpg
DJI_org1.jpg [ 294.66 KiB | Obejrzany 3123 razy ]
Komentarz do pliku: Etui, które było dodawane do zestawu przy zakupie GoPro 9
GoPro_org.jpg
GoPro_org.jpg [ 302.45 KiB | Obejrzany 3123 razy ]
Komentarz do pliku: Spakowany dron DJI mini 2 w etui od GoPro
GoPro_DJI.jpg
GoPro_DJI.jpg [ 465.51 KiB | Obejrzany 3123 razy ]

Autor:  szpaczny [ 23 Mar 2024 23:39 ]
Temat postu:  Re: Dron w Wietnamie

Pierwsze 2 zdjęcia są od zestawu mini more flight. Jest to szamaciana torba - dlatego dokupiłem w twardszym futerale. Sorry ale jak dron kosztuje koło 2k to wole mieć go zabezpieczonego by nawet w samolocie jak ludzie upychaja swoje bagaże nie uszkodzili mi go. Dlatego wybór padł na twardszy futerał, który nie oszukujmy się - waży max ze 100-200gramów :)

Równie dobrze ten futerał darmowy z fly more - to można sobie wziąśc reklamówkę , albo w plecaku z przegródkami poupychać drona. Taki to materiał i prowizorkę dają za te 2k przy fly more combo.
Ale jakbyś chciał to Ci moge to odsprzedać - bo jak wspomniałem kupiłem grubszy futerał a tego darmowego z fly more combo w zyciu nie uzyje - szkoda mi ryzykować uszkodzenia drona.

Autor:  tetr1s [ 24 Mar 2024 13:03 ]
Temat postu:  Re: Dron w Wietnamie

Podobny pokrowiec co @szpaczny mam do "jedynki" w wersji mini, do którego bez problemu mieści się mini 2 oraz zewnętrzna ładowarka z 3 bateriami. Kontroler w mini 2 jest już większy, więc nie będzie pasował. Minus tego pokrowca to jego rozmar, gdzie przy małym bagażu jest on za duży.

Załączniki:
Komentarz do pliku: DJI mini 2 w etui od DJI mini
DJI_mini_org1.jpg
DJI_mini_org1.jpg [ 285.82 KiB | Obejrzany 3087 razy ]
Komentarz do pliku: Oryginalne etui od DJI mini
DJI_mini_org.jpg
DJI_mini_org.jpg [ 407.72 KiB | Obejrzany 3087 razy ]

Autor:  zawiert [ 25 Mar 2024 18:51 ]
Temat postu:  Re: Dron w Wietnamie

Nie wiem czy to istotne :) ale rok temu miałem piętra o dji mini w takiej walizce ale ani na przylocie w SGN ani na krajowym locie z DAD do SGN nikt niczego nie powiedział. Nie miałem jednak żadnych zgód więc nie latałem.

Strona 1 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/