| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Dron w Wietnamie dron-w-wietnamie,1110,143682 | Strona 1 z 2 |
| Autor: | acozaroznica [ 29 Lip 2019 19:59 ] |
| Temat postu: | Dron w Wietnamie |
Witajcie, Szukam wskazówek dotyczących przewożenia drona w Wietnamie. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Używam niewielkiego DJI Spark, wiem jakie są zasady przewożenia baterii, lecz jak poczytałam trochę na różnych stronach, spotkałam się z informacjami, że niezbędne jest także pozwolenie. Niestety jeszcze nikomu (z tego, co czytałam) nie udało się uzyskać takiego pozwolenia pisząc na adres mailowy wietnamskiego Ministerstwa Obrony. Będę korzystała z kilku lotów wewnętrznych, także z lotniska Da Nang, które wydaje się być najbardziej problematyczne. Szukam wszelkich informacji na ten temat. | |
| Autor: | przemos74 [ 29 Lip 2019 21:09 ] |
| Temat postu: | Re: Dron w Wietnamie |
Byłem z dronem Mavic Pro w Da Nang kilka dni temu, żadnych problemów. | |
| Autor: | acozaroznica [ 29 Lip 2019 21:57 ] |
| Temat postu: | Re: Dron w Wietnamie |
Lot wewnętrzny? Dron spakowany w rejestrowany czy podręczny? | |
| Autor: | przemos74 [ 29 Lip 2019 22:56 ] |
| Temat postu: | Re: Dron w Wietnamie |
Wewnętrzny jak i zewnętrzny, zawsze w podręcznym dron i baterie. | |
| Autor: | Złoty [ 30 Lip 2019 14:59 ] |
| Temat postu: | Re: Dron w Wietnamie |
jak jest z lataniem? teoretycznie na każdy lot trzeba mieć pisemną zgodę. | |
| Autor: | juggler5 [ 11 Sie 2020 13:33 ] |
| Temat postu: | Re: Dron w Wietnamie |
Czy ktoś ma jakieś aktualne info odnośnie używania drona w Wietnamie?? | |
| Autor: | lovenz [ 11 Maj 2022 16:55 ] |
| Temat postu: | Re: Dron w Wietnamie |
Przepisy dotyczące latania dronem w Wietnamie W Wietnamie wymagana jest zgoda na latanie dronem od władz lotnictwa cywilnego. Wniosek należy złożyć przynajmniej 14 dni przed planowaną podróżą: Formularz wniosku o zezwolenie na lot Jak to wygląda w praktyce? Niewiele osób otrzymuje odpowiedź na pismo. Wtedy też, na własną odpowiedzialność, można przewieźć drona do Wietnamu. Wszystko zależy od lotniska, na którym się ląduje. W Hanoi (Noi Bai) czy Ho Chi Minh City (Tan Son Nhat) nie ma zazwyczaj problemów z wwiezieniem sprzętu. Zdarza się skonfiskowanie drona na lotnisku w Da Nang. Najważniejsze zasady Niedozwolone jest latanie dronem w pobliżu lotniska. Niedozwolone jest wykorzystywanie dronów do przewożenia substancji łatwopalnych, radioaktywnych i wybuchowych. Niedozwolone jest latanie dronem nad dużym zgromadzeniem ludzi. Niedozwolone jest wykorzystywanie dronów do celów propagandowych. Niedozwolone jest latanie dronem nocą. Przed rozpoczęciem lotu należy sprawdzić stan techniczny drona. Nie zaleca się latania dronem w większych miastach, zwłaszcza w Sajgonie czy Hanoi. Idealne natomiast są pola ryżowe, górskie tereny Sapa, Delta Mekongu czy plaże, np. w Mui Ne. | |
| Autor: | Szamane [ 25 Sty 2024 10:42 ] |
| Temat postu: | Re: Dron w Wietnamie |
Jakieś doświadczenia ostatnimi czasy? Wwoził ktoś drona do Wietnamu, latał? Lecę 1 marca i z chęcią bym wziął ale jednak z tyłu głowy są obawy że mogę się z nim pożegnać. | |
| Autor: | szpaczny [ 25 Sty 2024 22:11 ] |
| Temat postu: | Re: Dron w Wietnamie |
W 2019 bez problemu wwiazłem drona do Hanoi i wywiozłem (drogą lądową) przemieszczałem się jednak po lotniskach wewnętrznych typu Phu Quoc, Da Nang, Ho Chi minh, Can tho W Can tho - widziałem jak jakiś typek latał, to podeszła do niego policja i grzecznie kazali mu go schować - na szczęście mu nie zarekwirowali | |
| Autor: | L0ko [ 04 Mar 2024 21:15 ] |
| Temat postu: | Re: Dron w Wietnamie |
Macie standardowe futerały do transportu drona, czy jakieś " specjalne " ? | |
| Autor: | tetr1s [ 04 Mar 2024 22:49 ] |
| Temat postu: | Re: Dron w Wietnamie |
Ja posiadam standardową torbę, która dodawana była do zestawu combo dla drona DJI mini 2 (zresztą dla "jedynki" również taką posiadam). Niestety są one dość duże i wykorzystuję je tylko w domu, bo w bagażu podręcznym zawsze brakuje miejsca. Za to idealnie sprawdza mi się etui, które dostałem przy okazji zakupu GoPro 9, do którego chowam samego drona, akcesoria zapasowe oraz ładowarkę z kablem do niego + dodatkowe baterie i zewn. ładowarkę do GoPro. Kontroler i zewn. ładowarkę do drona pakuję osobno do plecaka. Dodam info, że takie etui spokojne zmieści się do kieszeni / tzw. "kangurka" w bluzie, więc teoretycznie mamy trochę więcej miejsca na bagaż podręczny (do czasu, aż się nikt nie przyczepi | |
| Autor: | szpaczny [ 04 Mar 2024 23:44 ] |
| Temat postu: | Re: Dron w Wietnamie |
Ja mam takie etui do gopro i osobno do drona , kazde z odpowiednimi wymiarami by w srodku nic nie latało https://allegro.pl/oferta/etui-do-drona-dji-mavic-mini-2-pokrowiec-alogy-twa-14313596185 | |
| Autor: | maxxxior [ 15 Mar 2024 10:35 ] |
| Temat postu: | Re: Dron w Wietnamie |
Jak wygląda sytuacja z lataniem w Ha long Bay i Golden Bridge? można/nie można? bo jeśli w tych dwóch miejscach nie da się latać to nawet nie biorę drona z PL... | |
| Autor: | L0ko [ 18 Mar 2024 13:45 ] |
| Temat postu: | Re: Dron w Wietnamie |
tetr1s napisał(a): Ja posiadam standardową torbę, która dodawana była do zestawu combo dla drona DJI mini 2 (zresztą dla "jedynki" również taką posiadam). Niestety są one dość duże i wykorzystuję je tylko w domu, bo w bagażu podręcznym zawsze brakuje miejsca. Za to idealnie sprawdza mi się etui, które dostałem przy okazji zakupu GoPro 9, do którego chowam samego drona, akcesoria zapasowe oraz ładowarkę z kablem do niego + dodatkowe baterie i zewn. ładowarkę do GoPro. Kontroler i zewn. ładowarkę do drona pakuję osobno do plecaka. Dodam info, że takie etui spokojne zmieści się do kieszeni / tzw. "kangurka" w bluzie, więc teoretycznie mamy trochę więcej miejsca na bagaż podręczny (do czasu, aż się nikt nie przyczepi Będziesz tak uprzejmy i podeślesz konkretną ofertę ? Mówimy o czymś takim ? https://www.mediaexpert.pl/foto-i-kamer ... 70QAvD_BwE Propozycja szpaczny'ego jest ciekawa, ale mam wrażenie, że taki futerał w grubej oprawie zajmuje sporo miejsca i waży więcej niż torba. A bilety zwykle kupuję dość budżetowo, więc wolałbym ograniczyć miejsce i kilogramy. | |
| Autor: | Szamane [ 19 Mar 2024 17:19 ] |
| Temat postu: | Re: Dron w Wietnamie |
maxxxior napisał(a): Jak wygląda sytuacja z lataniem w Ha long Bay i Golden Bridge? można/nie można? bo jeśli w tych dwóch miejscach nie da się latać to nawet nie biorę drona z PL... Lataliśmy 2 tygodnie temu w kilku miejscach, m.in Ha Long, Hoi An, My Son i delta Mekongu, jedynie na Fansipanie nam powiedzieli że nie można | |
| Autor: | tetr1s [ 22 Mar 2024 00:59 ] |
| Temat postu: | Re: Dron w Wietnamie |
@L0ko proszę daj tylko znać, czy potrzebujesz oferty / fotki tej dedykowanej torby od DJI mini 2, czy tej od GoPro 9. Do końca tygodnia mam ograniczonego neta, ale na weekend będę w domu, to mogę zrobić zdjęcia i podesłać jak to wygląda z dronem i bez. Fotki podeślę na forum, natomiast ofertę mogę na priv, aby nie robić reklamy na forum. | |
| Autor: | tetr1s [ 23 Mar 2024 22:59 ] | |||||
| Temat postu: | Re: Dron w Wietnamie | |||||
Swojego posta już nie mogę edytować, więc wrzucam jako osobny komentarz. Przykładowa oferta wysłana na priv.
| ||||||
| Autor: | szpaczny [ 23 Mar 2024 23:39 ] |
| Temat postu: | Re: Dron w Wietnamie |
Pierwsze 2 zdjęcia są od zestawu mini more flight. Jest to szamaciana torba - dlatego dokupiłem w twardszym futerale. Sorry ale jak dron kosztuje koło 2k to wole mieć go zabezpieczonego by nawet w samolocie jak ludzie upychaja swoje bagaże nie uszkodzili mi go. Dlatego wybór padł na twardszy futerał, który nie oszukujmy się - waży max ze 100-200gramów Równie dobrze ten futerał darmowy z fly more - to można sobie wziąśc reklamówkę , albo w plecaku z przegródkami poupychać drona. Taki to materiał i prowizorkę dają za te 2k przy fly more combo. Ale jakbyś chciał to Ci moge to odsprzedać - bo jak wspomniałem kupiłem grubszy futerał a tego darmowego z fly more combo w zyciu nie uzyje - szkoda mi ryzykować uszkodzenia drona. | |
| Autor: | tetr1s [ 24 Mar 2024 13:03 ] | |||
| Temat postu: | Re: Dron w Wietnamie | |||
Podobny pokrowiec co @szpaczny mam do "jedynki" w wersji mini, do którego bez problemu mieści się mini 2 oraz zewnętrzna ładowarka z 3 bateriami. Kontroler w mini 2 jest już większy, więc nie będzie pasował. Minus tego pokrowca to jego rozmar, gdzie przy małym bagażu jest on za duży.
| ||||
| Autor: | zawiert [ 25 Mar 2024 18:51 ] |
| Temat postu: | Re: Dron w Wietnamie |
Nie wiem czy to istotne | |
| Strona 1 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |