Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Dron - czy to warte zachodu?
dron-czy-to-warte-zachodu,242,149787
Strona 1 z 4

Autor:  kieras86 [ 07 Mar 2020 01:01 ]
Temat postu:  Dron - czy to warte zachodu?

Chciałbym poznać wasze zdanie - jak zapatrujecie się na sprzęt za 4-6k, którego użycie w podróży jest dość.. problematyczne. Widziałem niedawno galerię z Filipin, gdzie gość fotografował dronem Mavic 2 Zoom i nie powiem - kopara mi opadła. Nie mówiąc już o tym, że z pewnej wysokości większość miejsc prezentuje się jeszcze bardziej okazale i nawet najlepszą lustrzanką pewnych kadrów ręką po prostu nie wykonamy. No ale z tego co się orientowałem mnóstwo krajów ma różnego rodzaju zakazy używania dronów (loty z dala od od ludzi, dróg, torów, budynków, rezerwatów przyrody, obiektów zabytkowych, parków narodowych i zamkniętych stref lotniczych lub tylko o określonej porze dnia). Tak więc np w RPA nie polatamy np po Krugerze, a we Włoszech - w Wenecji. Dodatkowo, spora część krajów, która dopuszcza używanie dronów, wymaga specjalnego pozwolenia co oznacza dodatkową, nierzadko skomplikowaną procedurę, za którą często idą dodatkowe koszty.

Korzystacie? Zabieracie w podróż? Niezbędnik fotografa czy droga fanaberia, z którą więcej utrapienia niż pożytku? :)

Autor:  Garmond [ 07 Mar 2020 01:10 ]
Temat postu:  Re: Dron - czy to warte zachodu?

Ja mogę podzielić moje życie podróżnicze na dwa etapy: przed zakupem drona i na okres od kiedy go posiadam.
Mogę nie zabrać do podręcznego (jako jedynego bagażu) ubrań, ale drona wraz z osprzętem muszę zmieścić.
Może fanaberia, ale filmy i zdjęcia... bezcenne.

Autor:  cypel [ 07 Mar 2020 01:53 ]
Temat postu:  Re: Dron - czy to warte zachodu?

Perspektywa z lotu ptaka jest niesamowita. Drona nie mam ale mam trochę zdjęć (kilkanaście lat "pstrykania") wykonanych z samolotu z wysokości 200/300 m
W dzisiejszych czasach, bylejakości, masowości i nieposzanowania kadrów, zdjęcia z dronów są "egzotyczne" ale do czasu.
@Garmond pochwal się co spłodziłeś

Autor:  kb_poland [ 07 Mar 2020 04:44 ]
Temat postu:  Re: Dron - czy to warte zachodu?

Dla mnie jest to rewelacja i w Polsce w ogóle nie latam , tylko właśnie jedynie w podróżyi zabieram go na kazdy wyjazd. Totalnie inna perspektywa , na takich Filipinach bajka.
Polecam Mavic Air - pełny zestaw Combo , bardzo kompaktowy i świetnie przemyślany w kwestii oszczednosci miejsca , nie ma żadnego problemu aby spakować się w mały podręczny Ryana/Wizza na pare dni wraz z całym sprzętem.
A i koszty - połowa z tego co piszesz ( szczególnie jak zapolujesz na okazję , dużo ludzi sie pozbywa przed zimą , mi się udało wyrwać półtora roku temu pełen zestaw na Allegro za 2,7k , miał wtedy 4 miesiace i pachniał jeszcze nowością.)

Ostatnio całkiem niedawno wyszedł Mavic Mini - też kompaktowy i warty uwagi jesli chodzi o podroze.

Autor:  iguan007 [ 07 Mar 2020 06:44 ]
Temat postu:  Re: Dron - czy to warte zachodu?

kieras86 napisał(a):
Korzystacie? Zabieracie w podróż? Niezbędnik fotografa czy droga fanaberia, z którą więcej utrapienia niż pożytku? :)


Przyznam, ze zupelnie nie moja bajka. Kiedys na chwile kupilem GoPro i sprzedalem
doslownie po kilku filmach ktorych nawet nie poskladalem i leza na dysku. Jesli gdzies podrozuje to ciesze sie chwila. Zwyczajnie szkoda mi czasu na kable, ladowarki czy zbedny balast. Nie mam tez zwyczaju wracac za bardzo do zdjec czy filmow. Znajomych tez nie chce zanudzac zdjeciami ktorych pelno w internecie. Ale to moze ja jestem dziwny ;)

Autor:  eskie [ 07 Mar 2020 13:27 ]
Temat postu:  Re: Dron - czy to warte zachodu?

Garmond napisał(a):
ale filmy i zdjęcia... bezcenne.

Wrzuć kilka przykładowych proszę.

Autor:  brzemia [ 07 Mar 2020 14:15 ]
Temat postu:  Re: Dron - czy to warte zachodu?

Coraz wiecej linii nie zgadza sie na drona w podrecznym. Kumpel lecial Wizzair. Kazali wyciagnac baterie a drona nadac! Musiał wrocic sie do chceck-in i nadac drona na szczęscie nie płacił za to.

Autor:  Godlik [ 07 Mar 2020 15:20 ]
Temat postu:  Re: Dron - czy to warte zachodu?

Ja też nie wyobrażam sobie już podróżowania bez drona.
Niestety w wielu fajnych miejscach nie można latać, są zakazy.

Autor:  lider [ 07 Mar 2020 22:31 ]
Temat postu:  Re: Dron - czy to warte zachodu?

Ja od listopada jestem posiadaczem Mavica Mini i również nie wyobrażam sobie wyjazdu bez niego. Ze względu na niewielką wagę nie ma on zazwyczaj obostrzeń w zakresie rejestracji czy uprawnień do latania. Niemniej przed wyjazdem i tak trzeba poczytać jakie są regulacje w danym kraju, gdyż np. w Tajlandii i tak musiałem go zarejestrować.

Załączniki:
thai2.jpg
thai2.jpg [ 254.99 KiB | Obejrzany 9731 razy ]
thai1.jpg
thai1.jpg [ 206.29 KiB | Obejrzany 9731 razy ]
singha1.jpg
singha1.jpg [ 317.41 KiB | Obejrzany 9731 razy ]
miami1.jpg
miami1.jpg [ 232.7 KiB | Obejrzany 9731 razy ]

Autor:  cypel [ 07 Mar 2020 23:37 ]
Temat postu:  Re: Dron - czy to warte zachodu?

Wszystko fajnie, ale wrzuć surowy plik w full size a nie znaczek pocztowy.

Autor:  marcinsss [ 08 Mar 2020 00:06 ]
Temat postu:  Re: Dron - czy to warte zachodu?

Ja uznałem, że warto.
Właśnie kilka tygodni temu kupiłem na Filipinach Mavic Mini i nie żałuję. Nic nie wrzucę, bo na razie nie mam się czym pochwalić, ale już wiem, że było warto. Tym bardziej, że w Puerto Princesa zestaw combo kosztował niecałe 1800 PLN (w Polsce 2249).

Autor:  Godlik [ 08 Mar 2020 00:07 ]
Temat postu:  Re: Dron - czy to warte zachodu?

Ale po co... Przecież wiadomo, że nad zdjęciami trzeba trochę popracować, a nie wrzucać takie bezpośrednio z aparatu...
Kilka moich z drona
Załącznik:
001.jpg
001.jpg [ 163.75 KiB | Obejrzany 9695 razy ]

Załącznik:
002.jpg
002.jpg [ 282.78 KiB | Obejrzany 9695 razy ]

Załącznik:
003.jpg
003.jpg [ 255.83 KiB | Obejrzany 9695 razy ]

Załącznik:
004.jpg
004.jpg [ 189.82 KiB | Obejrzany 9695 razy ]

Załącznik:
005.jpg
005.jpg [ 139.49 KiB | Obejrzany 9695 razy ]

Załącznik:
006.jpg
006.jpg [ 122.83 KiB | Obejrzany 9695 razy ]

Załącznik:
007.jpg
007.jpg [ 213.66 KiB | Obejrzany 9695 razy ]

Załącznik:
008.jpg
008.jpg [ 208.2 KiB | Obejrzany 9695 razy ]

Załącznik:
009.jpg
009.jpg [ 149.25 KiB | Obejrzany 9695 razy ]

Załącznik:
010.jpg
010.jpg [ 191.3 KiB | Obejrzany 9695 razy ]

Autor:  kieras86 [ 08 Mar 2020 00:14 ]
Temat postu:  Re: Dron - czy to warte zachodu?

@Godlik
ekstra! Jakim modelem robiłeś te zdjęcia?

Autor:  Godlik [ 08 Mar 2020 00:15 ]
Temat postu:  Re: Dron - czy to warte zachodu?

Mavic Pro (ten pierwszy, nie dwójka). Plus obróbka w Adobe Lightroom.

Autor:  cypel [ 08 Mar 2020 00:18 ]
Temat postu:  Re: Dron - czy to warte zachodu?

Z tego co widzę to w pl też kupisz w podobnych pieniądzach.
@marcinsss robiłeś z tego printa o wymiarach choćby 30x45 cm

@Godlik po to żeby ocenić choćby potencjał. W necie wszystko ładnie wygląda. Możesz zrobić zdjęcie deską do krojenia.
Serio chcesz zaimponować tymi pstrykami?

Autor:  monroe [ 08 Mar 2020 00:31 ]
Temat postu:  Re: Dron - czy to warte zachodu?

lider napisał(a):
Ja od listopada jestem posiadaczem Mavica Mini i również nie wyobrażam sobie wyjazdu bez niego.


Miałeś wcześniej Sparka? Ja swojego sprzedałem 2 tygodnie temu i zastanawiam się czy kupić własnie Mini...

Autor:  Godlik [ 08 Mar 2020 00:34 ]
Temat postu:  Re: Dron - czy to warte zachodu?

cypel napisał(a):
Serio chcesz zaimponować tymi pstrykami?

Na szczęście nie muszę nikomu niczym imponować...

Autor:  Garmond [ 08 Mar 2020 00:41 ]
Temat postu:  Re: Dron - czy to warte zachodu?

brzemia napisał(a):
Coraz wiecej linii nie zgadza sie na drona w podrecznym. Kumpel lecial Wizzair. Kazali wyciagnac baterie a drona nadac! Musiał wrocic sie do chceck-in i nadac drona na szczęscie nie płacił za to.
Nigdy, podczas kilkudziesięciu lotów (wiele z nich wizzem) nikt nie zwracał uwagi na drona.
Tym bardziej linie lotnicze.
Nie wiem skąd mogą o tym wiedzieć, jeżeli przewożę go w podręcznym?

Autor:  lider [ 08 Mar 2020 09:29 ]
Temat postu:  Re: Dron - czy to warte zachodu?

@monroe Jest to mój pierwszy dron, więc nie mam porównania do sparka :) Za Mini przemawiała cena i kompaktowe wymiary.

@cypel Mógłbym podesłać tylko po co? Już teraz mogę Ci powiedzieć, że pewnie rewelacji nie będzie. To są urządzenia do użytku amatorskiego, a przynajmniej do tego zaprojektowane. Jakość tych zdjęć jest porównywalna do dobrej komórki czy kompakta. Głównym nastawieniem tych dronów są social media, więc przeglądanie ich na komputerach i telefonach. Jeżeli chcesz robić z tego printy 40x30 to raczej nie takim sprzętem i nie za takie pieniądze. Tak jakbyś chciał porównywać zdjęcia wykonane telefonem do lustrzanki.

Autor:  cypel [ 08 Mar 2020 10:13 ]
Temat postu:  Re: Dron - czy to warte zachodu?

Z ciekawości sprawdziłem jaką ma matrycę ten mini, 1/2.3" :cry: Jak dla mnie sezonowa zabawka i kasa w błoto. Przerabiałem też kilka kamerek sportowych i to też jeden wielki badziew, jakość nie do zaakceptowania, włącznie z go pro który ma matrycę, uwaga 1/2.3" :lol:
No ale skoro ludzie kupują to i produkują.

Strona 1 z 4 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/