Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Laptopy] - dla podróżników
dla-podroznikow,241,3928
Strona 6 z 11

Autor:  Niva [ 11 Sty 2013 15:54 ]
Temat postu:  Re: Laptop dla podróżników

Ja, i chyba wszyscy recenzenci sprzętowi w kraju i za granicą? :p
To serio nie jest mój wymysł - Acery mają opinię (i cenę), jaką mają, nie bez przyczyny. Ale fakt - można trafić na straszny gniot, a można trafić na sztukę, bądź serię, która daje radę. Kwestia czy ktoś lubi grać w totka.

Z jednej z bardziej łaskawych recenzji:

Cytuj:
Szybko jednak okazuje się, że wykonanie nie należy do najlepszych i klapa mogłaby być nieco sztywniejsza, jako że ugina się już pod niewielkim naciskiem, zwłaszcza w okolicach środka oraz w przedniej (górnej) części. Korpus ugina się pod naciskiem, ale na tyle lekko, iż nie będzie to przeszkadzać potencjalnym użytkownikom.
Po podniesieniu klapy autor odkrył, że z aluminium wykonano tylko pokrywę, a nie całą obudowę. Jednostka zasadnicza, wraz z klawiaturą, została wykonana z szarego plastiku, co świadczy o cięciu kosztów przez producenta.


http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Ac ... 655.0.html
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Ac ... 381.0.html

Zawsze przed kupnem laptopa najlepiej jest określić wyraźnie do czego ma służyć i nie przepłacać bez sensu za rzeczy nam nie potrzebne, zamiast sugerować się wyglądem czy rozmiarem. No i czytać, czytać, czytać - opinie, benchmarki, reviewsy każdego modelu, który nas interesuje. Mamy wujka google, w większości sklepów dany model można pójść zobaczyć, wymacać, przetestować przed kupnem. Nie ma tak, że jeden model jest najlepszy. MacBook najlepszy? Najlepszy do czego? Dell najlepszy? Najlepszy do czego? Laptopa wybiera się do własnych potrzeb, gdyby istniał jeden jedyny słuszny, to wszyscy by go kupowali i konkurencji by nie było ;)

Autor:  guest [ 11 Sty 2013 15:55 ]
Temat postu:  Re: Laptop dla podróżników

namteH napisał(a):
czyli te komputery polecasz inżynierom, do pracy za pewne.


Sprawdzi sie tam, to i sprawdzi sie w podrozy ;)

Autor:  namteH [ 11 Sty 2013 16:03 ]
Temat postu:  Re: Laptop dla podróżników

Niva napisał(a):
Ja, i chyba wszyscy recenzenci sprzętowi w kraju i za granicą? :p
To serio nie jest mój wymysł - Acery mają opinię (i cenę), jaką mają, nie bez przyczyny. Ale fakt - można trafić na straszny gniot, a można trafić na sztukę, bądź serię, która daje radę. Kwestia czy ktoś lubi grać w totka.
...

już nie będę dalej dyskutował bo to nie ma sensu, tzn to, że niektórzy twierdza, że może to nie jest niezawodny sprzęt ale tamten to już na pewno sie nie nadaje. tacy to właśnie zamiast ryanairem latają czymstam droższym, no bo jak to tak...

z tych recenzji wynika, że mój komp( i nie tylko mój co chyba jednak o czymś świadczy!) dawno powinien zostać zutylizowany a jednak ciągle sie trzyma.
to chyba jasno pokazuje jak należy podchodzić do jakichkolwiek prezentowanych testów.

Autor:  Niva [ 11 Sty 2013 16:14 ]
Temat postu:  Re: Laptop dla podróżników

Ależ ja Ci gratuluję, że trafił Ci się dobry egzemplarz i oby jak najdłużej się trzymał! Ale naprawdę starczy 5 min pogooglać, żeby zobaczyć ilu ludzi tyle szczęścia co Ty nie miało - i z ich opiniami też będziesz walczył? Że im się wydaje, że laptop im się zepsuł?

Jedyne, co staram się tutaj przekazać to to, że Acery są Z REGUŁY produkowane z tańszych i mniej wytrzymałych materiałów niż laptopy innych marek (acz da się znaleźć nieliczne serie, które są wykonane ok, tylko trzeba wiedzieć które - a o taką wiedzę początkujących nie posądzam). Ale są przynajmniej tanie - tylko trzeba mieć świadomość co się kupuje i dlaczego płaci się mniej, dlatego cena 2000zł za tamten egzemplarz jest dla mnie nie do przyjęcia.

Dokładnie tak samo z lataniem - szału nima, bagaż mały, ale tanio jest. I są ludzie, którym to odpowiada i jest ok - jak my. A są ludzie, którzy się będą burzyć, że zamiast rękawa do samolotu, ktoś im każe pół godziny na płycie lotniska czekać. My latamy, bo płacimy za loty 4zł - ale gdyby Ryan udawał, że ma warunki lotu takie same jak Lufa i takie same ceny wprowadził, to opinię miałby taką samą jak Acer wśród laptopów ;)

Autor:  namteH [ 11 Sty 2013 16:16 ]
Temat postu:  Re: Laptop dla podróżników

Niva napisał(a):
... My latamy, bo płacimy za loty 4zł - ale gdyby Ryan udawał, że ma warunki lotu takie same jak Lufa i takie same ceny wprowadził, to opinię miałby taką samą jak Acer wśród laptopów ;)

na taka puentę się zgodzę :D

Autor:  pawi [ 11 Sty 2013 19:31 ]
Temat postu:  Re: Laptop dla podróżników

Majac ok. 1-letnie doswiadczenie w serwisie/sprzedazy laptopow smialo moge powiedziec ze kazdej firmy komputery sie psuja - jedcze czesciej - drugie rzadziej, co oczywiste. Acerow psulo sie bardzobduzo... ale i najwiecej sie ich sprzedawalo. Nie wiem jak to wygladlo procentowo, ale na pewno nie gorzej niz HP, czy tez kiedys chwalona Toshiba. Zdarzalo sie, mimo serwisu za granica, Acery szybciej wracaly naprawione, niz konkurencyjnych firm. Sam mialem Acera na 2 generacji i5, ale go sprzedalem, gdyz jeden glosnik w obudowie to bylo bardzo slabe rozwiazanie i mnie to denerwowalo. Ooza tym nie bylo z nim w ogole problemow.

Wracajac do tematu.
Mam tablet Acer Iconia A501 z modemem 3G i wifi. Jest to'dobre rozwiazanie tylko dla tych, ktorzy nic wiecej oprocz sprawdzania poczty i www nie robia. Chyba ze ewentualnie jakies gry z google play. Ma wyswietlacz 10 cali.

Jesli chodzi o netbooki, to na pewno sa praktyczniejsze od tabletow, jesli chcesz zrobic na nim cos wiecej. Da sie nawet odpalic np. Photoshopa. Oczywiscie komfort pracy jest niski, ale da sie.

Notebooki to swietne rozwiazanie dla podroznikow - np 13 lub 14 cali. Aktualnie posiadam Lenovo Thinkpada na i5, 14 cali. Goraco polecam. Nie za maly, nie za duzy. Praktyczny.

Normalne wieksze notebooki, dla podroznika? Mozna, ale nie sa juz takie male. Ot standard. O wiekszych juz nie wpomne.

Autor:  zbyhu [ 11 Sty 2013 19:49 ]
Temat postu:  Re: Laptop dla podróżników

guest napisał(a):
namteH napisał(a):
czyli te komputery polecasz inżynierom, do pracy za pewne.


Sprawdzi sie tam, to i sprawdzi sie w podrozy ;)

Też jak już kilkoro poprzedników polecę Thinkpada. Może z podobną konfiguracją będzie trochę droższy niż laptopy innych firm, ale za to nadrabia solidnością wykonania.

Plus Lenovo w Thinkpadach nie czaruje ludzi zbędnymi rzeczami. Matryca jest w standardzie matowa, a głośniki zupełnie zwyczajne, a nie jak to w jakimś już innym komputerze widziałem specjalną tubę basową, która ma dawać głębszy dźwięk. Jak chcę lepszy dźwięk z komputera, to go podłączam do zewnętrznych głośników.

Mam thinkpada 14" od roku i jestem zachwycony, raczej nie będę szukał już nic u innych producentów. Do podróżowania to bym się rozejrzał za czymś mniejszym może. Ale dla kogoś kto chce tylko maila sprawdzić i odpisać to bym raczej tablet polecał chyba.

Autor:  mm0512 [ 11 Sty 2013 20:16 ]
Temat postu:  Re: Laptop dla podróżników

guest napisał(a):
namteH napisał(a):
czyli te komputery polecasz inżynierom, do pracy za pewne.

Sprawdzi sie tam, to i sprawdzi sie w podrozy ;)

Dobrze, że dałeś uśmieszek. Laptopy nadające się do normalnej pracy są za duże i za ciężkie aby nadawały się do podróży.

Autor:  guest [ 11 Sty 2013 20:28 ]
Temat postu:  Re: Laptop dla podróżników

mm0512 napisał(a):
guest napisał(a):
namteH napisał(a):
czyli te komputery polecasz inżynierom, do pracy za pewne.

Sprawdzi sie tam, to i sprawdzi sie w podrozy ;)

Dobrze, że dałeś uśmieszek. Laptopy nadające się do normalnej pracy są za duże i za ciężkie aby nadawały się do podróży.


Dlaczego? A ThinkPad X230, macbook air 11" ?To nie zadne okrojone netbooki tylko komputery z duzym zapasem mocy.

Autor:  pawi [ 11 Sty 2013 22:23 ]
Temat postu:  Re: Laptop dla podróżników

Ja używam: Lenovo ThinkPad Edge E430 i5-3210M 4GB 14" 12GB
Naprawdę działa świetnie. Mimo, że to tylko seria E430.

Autor:  martinhavana [ 21 Sty 2013 01:56 ]
Temat postu:  Re: Laptop dla podróżników

szukam laptopa/netbooka do podróży.

będę chciał na nim pracować (tylko strony www mi są potrzebne, openoffice).

na czym mi zależy -

matryca 12" (najlepiej matowa)
czas działania baterii - najlepiej około 10h
chcę żeby się maszynka nie przegrzewała
cena do 1200zł.

Autor:  kroljulek [ 03 Mar 2013 23:50 ]
Temat postu:  Re: Laptop dla podróżników

martinhavana napisał(a):
szukam laptopa/netbooka do podróży.

będę chciał na nim pracować (tylko strony www mi są potrzebne, openoffice).

na czym mi zależy -

matryca 12" (najlepiej matowa)
czas działania baterii - najlepiej około 10h
chcę żeby się maszynka nie przegrzewała
cena do 1200zł.


Może ACER AO722, tylko matrycę ma błyszczącą.

Autor:  stobejczyk [ 02 Kwi 2013 00:00 ]
Temat postu:  Re: Laptop dla podróżników

Pawi, dzięki za ważne informacje, puki co wystarcza mi w podróży telefon, Nokia Lumia. Jak będę potrzebowała więcej pracować w podróży to pewnie pomyślę o ThinkPadzie.

Autor:  Shcott [ 03 Sie 2013 21:32 ]
Temat postu:  Re: Laptop dla podróżników

Ja mogę polecić Ultrabooka Samsunga http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-p ... 0U3C-A03PL

Jest lekki, aluminiowy, ładny i elegancki przynajmniej dla mnie :) nie za duży nie za mały, wydajny, nie najgorsza bateria chociaż lepszym wyborem będzie chyba wersja z Intelem ja kupiłem z AMD nie znam się jakoś specjalnie i w sklepie powiedzieli mi, że jest tylko odrobine mniej wydajny a różnica była w cenie ok 300 pln wziałem AMD i jeśli chodzi o wydajność jest spoko jakieś normalne gry i programy bez problemu chodzą ale bateria niestety trzyma przez to krócej niż w wersji z Intelem. Też nie jest źle bo przy używaniu non stop z włączonym wifi trzyma ok. 4 godzin. Przy 80 proc przez włączoną funkcje battery life extender trzyma jakieś 3 więc też nie jest zły wynik. Jak ktoś nie używa non stop tylko z przerwami to na cały dzień powinna bateria styknąć. Komputer poza tym kosztuje 2000 wiec jak za ten sprzet według mnie cena rewelacyjna .

Mogę go śmiało polecić jedyny minus to dla mnie ta bateria bo zamieniłem 2 komputer jednego laptopa do domu i netbooka na miasto gdzie bateria trzymala 7 h na niego i przyzwyczajony do tej baterii byłem na początku zawiedziony ale trzeba sie przyzwyczaić i już mi to nie przeszkadza w tej klasie to raczej też rewelacyjny wynik. Słyszałem, że wersja z intelem w cyklu mieszanym trzyma okło 7 h ale nie wiem czy to nie wyssane z palca w koncu ekran jest wiekszy niz w netbooku bateria dużo mniejsza. Jednak dla podróznika komputer jest niezly wazy ok 1,5 kg

Autor:  szymonpoznan1 [ 03 Sie 2013 21:40 ]
Temat postu:  Re: Laptop dla podróżników

Jak bateria to tylko najnowszy Macbooka AIR - wersja z procesorami Haswell ;-)

Autor:  Shcott [ 03 Sie 2013 22:10 ]
Temat postu:  Re: Laptop dla podróżników

Ja już wolę doładowywac niż kupować coś Apple :) Nie lubię tej firmy jak cholera :P

Autor:  szymonpoznan1 [ 03 Sie 2013 22:13 ]
Temat postu:  Re: Laptop dla podróżników

Shcott napisał(a):
Ja już wolę doładowywac niż kupować coś Apple :) Nie lubię tej firmy jak cholera :P


Trafił hejter na fanboya :D A tak poważnie to polityka firmy też mi się coraz mniej podoba, ale sam system OSX no i Macbook AIR nie mają sobie równych ;-)

Autor:  Shcott [ 03 Sie 2013 22:23 ]
Temat postu:  Re: Laptop dla podróżników

Samsung serii 9 jest w zasadzie identyczny cena tak samo kosmiczna :) ale przynajmniej ma Windowsa. Ja jakoś za tym OS'em Maca nie przepadam jak dla mnie mało to intuicyjne, mało programów w zasadzie ten system jest tylko do przeglądania internetu żeby podłączyć zwykły modem trzeba robić jakieś kombinacje :)

Autor:  szymonpoznan1 [ 03 Sie 2013 22:47 ]
Temat postu:  Re: Laptop dla podróżników

Shcott napisał(a):
Samsung serii 9 jest w zasadzie identyczny cena tak samo kosmiczna :) ale przynajmniej ma Windowsa. Ja jakoś za tym OS'em Maca nie przepadam jak dla mnie mało to intuicyjne, mało programów w zasadzie ten system jest tylko do przeglądania internetu żeby podłączyć zwykły modem trzeba robić jakieś kombinacje :)


Musiałeś mieć bardzo mało do czynienia. OS X to 'system dla idiotów' po 10 minutach każdy potrafi go obsługiwać, a wszystko jest właśnie strasznie intuicyjne. Jak ktoś od dziecka ma wpajanego Windowsa, a tak niestety ma 99% naszego społeczeństwa to tak się wydaje. Ale wystarczy dać komputer z WIN i Macbooka osobie, która nigdy nie miała do czynienia z komputerem, to w Macbooku ogarnie wszystko po chwili, a Windowsa trzeba będzie tłumaczyć i tłumaczyć :) Dodatkowo OSX cały czas zostawia w tyle Windowsa pod względem szybkości działania, niezawieszania się itp. A co do programów to w porównaniu do jeszcze 3-4lata temu dużo się zmieniło :) Ale wiadomo, każdy ma swoje zdanie i szanuję. Niestety często przed przekonaniem się 'ile wart' jest Mac staje zapora cenowa... Mimo wszystko jeśli kogoś stać to MBA bardzo polecam ;)

Autor:  matterfixed [ 04 Sie 2013 00:20 ]
Temat postu:  Re: Laptop dla podróżników

Zdecydowanie dla podróżnika tylko MacBook Air z 2013 r. Pozdro @szymonpoznan1 ;-)

Kupiłem Aira 13" miesiąc temu i właśnie sprzedałem swoją Pro Retinę 15", bo bateria w Powietrzu najzwyczajniej wymiata. :) Producent obiecuje 12h, ale 14-15h wyciągam bez specjalnego oszczędzania.

Dlaczego Air?
a/ Bo niesamowita bateria, która dla podróżnika ma zdecydowanie największe znaczenie.
b/ Bo system - OS X, a malkontenci zainstalują sobie po BootCampie Windozgrozę i mają wtedy najlepszy Ultrabook z Windowsem na rynku.
c/ Gładzik - podróżnik używa laptopa on-the-go, często na kolanie, np. czekając w gate'cie na swój samolot i nie ma możliwości podpinać myszy. Żaden inny producent nie potrafi zrobić tak dobrego i dokładnego trackpada jak Apple.
d/ Aluminiowy - nie do zajechania.

Cena? Sprzęt o porównywalnej specyfikacji kosztuje bardzo podobnie, ale trzyma połowę krócej na baterii. "Za jakość się płaci."

Warto spróbować OS X, bo jabłko, mimo że nadgryzione, na prawdę nie gryzie. :)

Strona 6 z 11 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/