| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Smartfony] - dla podróżników dla-podroznikow,241,24721 | Strona 20 z 21 |
| Autor: | turczy [ 09 Cze 2022 23:43 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
@ibartek Kupiłem już fajną lustrzankę i się nie sprawdza. Logistycznie trzeba o niej pamiętać, wozić ze sobą, jest ciężka i duża. Do bagażu głównego szkoda wkładać, do samolotu też nie lubię targać kilogramów.... no same kłopoty. A telefon zawsze pod ręką. @monroe Dla mnie telefon musi się dać obsługiwać jedną ręką. A właśnie wyczytałem że Sony ma jedną zaletę o której się mało mówi. Fizyczny spust migawki... Super jak chcesz błyskawicznie zrobić zdjęcie jak coś się dzieje... W zwykłym telefonie zanim włączę apkę zwykle jest po wszystkim... Prześpię się z tym ze dwa dni. Obejrzę też tego Samsunga w sklepie. Dzięki | |
| Autor: | monroe [ 09 Cze 2022 23:58 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
@turczy IMO Sony miałby sens, gdyby jego cena była dużo niższa od Samsunga czy Apple. Tymczasem ten telefon jest od nich droższy (!!) co powoduje, że jego zakup jest mocno kontrowersyjny, zwłaszcza wśród osób, które trochę się tematem interesują Jeśli telefon musi być obsługiwany jedną dłonią to S22 Ultra odpada. Ewentualnie podstawowy S22 ale ma inny zestaw aparatów. Poczytaj sobie recenzje na necie i sam wybierz | |
| Autor: | turczy [ 10 Cze 2022 00:11 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
OnePlus 10 Pro dodany na listę do obejrzenia i pomacania | |
| Autor: | monroe [ 10 Cze 2022 00:20 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
W sumie to patrząc na cenę 10 pro i cenę podstawowego Galaxy S22 ale z plusem to wychodzi na to, że lepiej jednak Samsunga Co do fizycznego spustu migawki - w Ultrze może za niego robić rysik Poczytaj i pomacaj ale na serio - akurat ten Sony przy ww. modelach nie będzie IMO dobrym wyborem. | |
| Autor: | turczy [ 10 Cze 2022 00:28 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
Tak ja też kiedyś porównywałem numerki, stosunek wydajność / cena itd. Ale telefon u kobiety to trochę jak biżuteria tylko funkcjonalna. Zabiorę ja do sklepu niech sama sprawdzi... czasem wystarczy wziąć coś w rękę i wiesz, czy to jest dla ciebie, czy nie. A parę stówek odżałuję żeby była szczęśliwa. Raz przytaniłem na telefonie dla małżonki to upadał jej do skutku, aż dostała taki jak chciała.... | |
| Autor: | monroe [ 10 Cze 2022 00:35 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
Kobiety zwłaszcza uwielbiają Apple - chociażby za jakość wykonania Moja kobieta od lat ma Apple (aktualnie 12 pro) i nie zamieniłaby już na żaden telefon z Androidem Weź też pod uwagę jedną rzecz - flagowy iPhone traci na wartości dużo mniej niż flagowy Samsung, nie mówiąc już o innych markach. Po 2 latach iPhone'a w dobrym stanie sprzedasz za około 2/3 jego pierwotnej wartości a Samsunga za około 1/3. Serio | |
| Autor: | ibartek [ 10 Cze 2022 00:47 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
odnosnie aparatow, to masz serie RX100, ktora jest kompaktowa i pewnie robie zdjecia na poziomie nowych flagowcow, ale pytanie czy my chcemy robic zdjecia, czy ma je robic automat i algorytmy w mysl zasady najlepszy aparat to ten ktory masz przy sobie, a telefon zawsze jest, z drugiej strony aparatu nie trzeba zmieniac co 3 lata, bo bateria padla. | |
| Autor: | sanchopan [ 10 Cze 2022 13:41 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
turczy napisał(a): Raz przytaniłem na telefonie dla małżonki to upadał jej do skutku, aż dostała taki jak chciała.... Niektórzy mogą wysnuć wniosek, że najtaniej byłoby... zmienić małżonkę. Co do aparatu fotograficznego - to po całożyciowych kilkudziesięcioletnich doświadczeniach z całej maści różnymi sprzętami, aktualnie mam Panasonic TZ202: relatywnie mały, kompaktowy, ale jednak duży zoom, filmy 4K i co najważniejsze: duża 1-calowa matryca to IMHO doskonały kompromis między jakością a wagą. Co do smartfonu, to po - jw. doświadczeniach - wróciłem do tzw. "markowych" z baterią trzymającą od 3 do 6 dni bez ładowania. Co do Sony to powiem, że jeśli chodzi o telefony androidowe to mają chyba najlepszy serwis gwarancyjny. I zastanawiam się nad Xperia 10 IV z mistrzowskim zarządzaniem energią - godnym starego ale równie pod tym względem mistrzowskiego Lenovo P2. IMHO płacenie za coś, co może upaść i "do widzenia" 5 czy 7 tys. zł to jest bez sensu. Ale każdy robi jak uważa. | |
| Autor: | malawita [ 10 Cze 2022 17:41 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
W przyszłości inteligentne okulary zastąpią smartfony. | |
| Autor: | turczy [ 11 Cze 2022 01:38 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
sanchopan napisał(a): Niektórzy mogą wysnuć wniosek, że najtaniej byłoby... zmienić małżonkę. No na to mnie akurat nie stać | |
| Autor: | marcin.krakow [ 18 Cze 2022 22:56 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
turczy napisał(a): Raz przytaniłem na telefonie dla małżonki to upadał jej do skutku, aż dostała taki jak chciała.... Jakby ktoś się zachowywał jak dziecko i rzucał telefonem ode mnie żeby wymóc zakup kolejnego, to kolejnym by była Nokia 3310 A żeby pozostać w temacie to prawie rok temu przy zmianie telefonu kierowałem się kryteriami: do 2k, dobry aparat, pojemna bateria, sporo pamięci, nie najmniejszy ekran i wybór padł na Samsunga A52 | |
| Autor: | malawita [ 18 Cze 2022 23:15 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
Nie zdecydowałam jeszcze, ale chyba kupię Galaxy A22 lub Galaxy A13. | |
| Autor: | sanchopan [ 18 Cze 2022 23:45 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
marcin.krakow napisał(a): turczy napisał(a): Raz przytaniłem na telefonie dla małżonki to upadał jej do skutku, aż dostała taki jak chciała.... Jakby ktoś się zachowywał jak dziecko i rzucał telefonem ode mnie żeby wymóc zakup kolejnego, to kolejnym by była Nokia 3310 A żeby pozostać w temacie to prawie rok temu przy zmianie telefonu kierowałem się kryteriami: do 2k, dobry aparat, pojemna bateria, sporo pamięci, nie najmniejszy ekran i wybór padł na Samsunga A52 Z tym ekranem niekoniecznie najmniejszym to jest problem i sprzeczność dla mnie osobiście. Z jednej strony - większy ekran to większy komfort szeroko rozumiany. Ale z drugiej - szczególnie latem, gdy kurtki nie ma a i torebki w żadnej formie nie noszę - ciśnie i grzeje w kieszeni. Zmieniłem ostatnio M31 na Edge 20 Lite. Obydwa aku super - choć Moto po "dopieszczeniu ustawień" ma lepszy wynik. Ale jak się ciepło zrobiło, to jako wyraźnie większa od Samsunga: ciśnie i grzeje w kieszeni, a spodnie lekko opadają po dłuższym marszu. Teraz rozważam zmianę na lepszy (tak, tak!) aku z mniejszym telefonem: Xperia 10 IV. Przy czym jakiś taki mały się wydaje... Zawsze jest: coś za coś! Każdy wybór jest zły. Każdy wybór jest dobry. | |
| Autor: | malawita [ 19 Cze 2022 01:16 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
Najlepszy na rynku to zdecydowanie iPhone 13 Pro Max, super maszyna, fantastyczne fotki i spokojna głowa na kilka lat Ważne cechy iPhone 13: Realnie o połowę dłuższy czas pracy na baterii w porównaniu do poprzednika. Jasny wyświetlacz OLED ze świetnym HDR Dolby Vision oraz Ceramic Shield. Zdjęcia i filmy HDR wyglądają imponująco. Bardzo szybkie działanie w każdej sytuacji. Nowy iPhone 13 jest dobry do gier i zaawansowanych aplikacji. Wysoka jakość zdjęć i wideo 4K60 z przodu i z tyłu. Skuteczna stabilizacja optyczna z technologią sensor shift. Dobry tryb nocny w aparatach oraz tryb filmowy z automatycznym przełączaniem ostrości między twarzami. Wodoodporna obudowa IP68. Telefon wytrzyma zanurzenie aż do 6 metrów pod wodą, przez pół godziny. Podstawowa wersja ma pamięć 128 GB. Poprawiono więc solidne niedopatrzenie z poprzedniej wersji. Obsługa magnetycznych ładowarek indukcyjnych i uchwytów przez MagSafe. Błyskawiczne i bezpieczne rozpoznawanie twarzy Face ID. 5G, NFC, Ultra Wideband (UWB), Wi-Fi 6 (ax), Bluetooth 5, dual SIM z eSIM. | |
| Autor: | ibartek [ 19 Cze 2022 02:37 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
na jakie kilka lat, jak bateria padnie po 2, max 3 latach | |
| Autor: | malawita [ 19 Cze 2022 03:00 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
iPhone Xs Max po 3 latach intensywnego używania „Battery Health“ pokazuje 90%, spokojnie kolejne 2 lata pociągnie. | |
| Autor: | FUX [ 19 Cze 2022 11:45 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
13 PRO styka. | |
| Autor: | BrunoJ [ 19 Cze 2022 17:44 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
Iphone fajny, ale po kilku latach wymiana obowiązkowa. Jeśli nie zdechnie bateria, lub nie zepsują się pstryczki czy inne mikrofony, to po prostu będzie już strasznie mulił z najnowszymi systemami, bez względu na to ile teraz wrzucimy pamięci. Za te pieniądze jednak mógłby pochodzić ciut dłużej bezproblemowo. | |
| Autor: | malawita [ 19 Cze 2022 18:01 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
iPhone 6 hulał 5 lat, a XS Max po 3 latach nadal bezproblemowo, prawie jak nowy. W moim przypadku to była doskonała inwestycja. | |
| Autor: | SPLDER [ 19 Cze 2022 18:18 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
malawita napisał(a): iPhone Xs Max po 3 latach intensywnego używania „Battery Health“ pokazuje 90%, spokojnie kolejne 2 lata pociągnie. A jak wygląda realnie z baterią ? Wczoraj rzucił mi się w oczy artykuł że Apple chwali się że 14max ma mieć rewolucyjną baterię i wytrzymywać aż 27h na jednym ładowaniu. https://www.gsmmaniak.pl/1316069/iphone ... ax-bateria Zastanawiam się jak jest ze starszymi modelami skoro 27h w topowym modelu ma być przełomem. | |
| Strona 20 z 21 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |