| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Smartfony] - dla podróżników dla-podroznikow,241,24721 | Strona 15 z 21 |
| Autor: | Kashpir [ 31 Sty 2018 16:19 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
Jestem na etapie decyzji o zmianie smartfona. Generalnie moje potrzeby nie są jakoś specjalnie wygórowane: - ekran 5-5,2 cala - dual SIM (najlepiej nie hybrydowy) - pamięć: min. 3 GB/ 32 GB - cena do 1100 zł - opcja szybkiego zasilania Budżet: do ok. 1100 zł. Biorąc to wszystko pod uwagę, wyselekcjonowałem 2 modele: 1. ASUS ZenFone 3 ZE520KL 3GB/32GB 2. Motorola Moto G5 Plus 3GB/32 GB Coś tam poczytałem i wiem, że każdy ma jakieś wady (Asus – brak podświetlenia przycisków funkcyjnych w nocy, brak NFC, dual sim to chyba hybryda choć jakiś sprzedawca telefonicznie twierdził, że nie/ Moto – wystający obiektyw), z którymi się liczę. Zamierzam oczywiście wybrać się do jakiegoś sklepu, żeby sprawdzić na żywo oba modele, ale jeśli ktoś ewentualnie posiada i może się wypowiedzieć o doświadczeniach z którymś modeli, to byłbym wdzięczny. Jeśli macie jakieś inne propozycje, to również chętnie spojrzę. | |
| Autor: | Kravkrk [ 31 Sty 2018 16:28 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
@Kashpir - robiłem niedawno podobny research i kupiłem Lenovo p2. Wyświetlacz ma delikatnie większy niż chcesz (5,5 cala zamiast 5,2 więc różnica niemal niezauważalna), ma dual sim, quick charge. Świetny wyświetlacz super amoled to biorąc pod uwage cenę to raczej niecodzienna sprawa i przede wszystkim mega pojemna bateria (to wg mnie największy atut), potrafi wytrzymać 5 dni przy normalnym użytkowaniu, rekord to 6 dni bez ładowania. | |
| Autor: | japhar [ 31 Sty 2018 17:11 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
xiaomi a1 może? | |
| Autor: | Kashpir [ 01 Lut 2018 00:05 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
@Kravkrk fajne to Lenovo, rozważałem oczywiści ekrany 5,5 cala ale jednak postanowiłem trzymać się 5,2. | |
| Autor: | pawelos [ 01 Lut 2018 00:13 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
Trochę droższy, niż twój budżet przewiduje (ok 1400) jest mi6 ale poszukaj dobrego kodu u Chińczyka albo poczekaj miesiąc, dwa na premierę mi7 i ceny spadną. Jest jednak pozbawiony wad, które opisałeś. http://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/mi6/Xiaomi-Mi-6.html | |
| Autor: | ibartek [ 01 Lut 2018 02:10 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
pare miesiecy przez to przechodzilem i bralbym pod uwage, w tej kolejnosci: 1. ram, ram, ram... mam tableta z 1gb ramu na androidzie i nadaje sie do wyrzucenia, obecny telefon ma 4gb i dziala plynnie, sam android zajmuje z 1gb, aplikacje w tle drugie tyle, wiec 3gb to minimum, najlepiej wiecej 2. dobry ekran, amoled albo inny z wysoka rozdzielczoscia, to w koncu pierwsza rzecz dzisiaj w telefonie. 3. duza bateria i szybkie ladowanie. bateria trzyma z dzien, ale ladowanie trwa chwile 4. gps i europejskie czestotliwosci, np w Wilnie ze 3 tyg temu, na iphone 6 transfer danych dzialal bez problemu, na drugim nowym phonie tylko przez wifi, przez siec czasem sciagal, czasem nic, mimo ze dziala niby we wszystkich sieciach, typu lte b20 etc 5. procesor bez znaczenia, im lepszy tym wiecej pradu ciagnie 6. waga, jest roznica miedzy 130 a 180gr. 7. kamera, w tanszych telefonach <800zl kamerki sa zalosne, mimo ze podwojne, sony etc. bez startu do tej z iphone'a o wymiennej baterii nie pisze, bo juz chyba nigdzie takiej nie ma. dzis telefon to jednorazowka, bateria padnie to trzeba kupic nowy, taki biznes.. | |
| Autor: | Japi_29 [ 07 Lut 2018 10:27 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
brat za moją rekomendacją zakupił parę tygodni temu Ulefone Power 3 https://www.gearbest.com/cell-phones/pp ... tml?wid=11, szczególnie zależało mu na baterii i 6080mAh zdecydowania go satysfakcjonuje. Z minusów wskazałbym na ciężar telefonu i wielkość ekranu gdzie 6 cali to trochę za dużo jak dla mnie | |
| Autor: | Tomek Zien [ 07 Lut 2018 16:50 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
Kravkrk napisał(a): @Kashpir - robiłem niedawno podobny research i kupiłem Lenovo p2. Potwierdzam. Też robiłem długi research i w październiku kupiłem P2 ale wersję 64GB. Bateria to mocarz | |
| Autor: | dimax59 [ 07 Maj 2018 17:47 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
ja mam iphona 6 plus i jestem bardzo zadowolony , wiekszy ekran i dobry aparat | |
| Autor: | Grzes830324 [ 17 Maj 2018 13:26 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
jeśli kogos to zainteresuje, w Dubaju DXB na dutyfree można kupic w mega dobrej cenie ok 1100 AED huaweia nova 3e o naprawdę fajnych parametrach i super aparacie do robienia zdjec. jego odpowiednik na polske to huawei P20lite który tutaj kosztuje kolo 1600 zl. | |
| Autor: | becek [ 17 Maj 2018 13:50 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
chyba w Pewexie na alledrogo stoją po 1200 https://allegro.pl/kategoria/huawei-p20-lite-258089?order=d | |
| Autor: | Grzes830324 [ 29 Maj 2018 09:08 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
owszem masz rację na ten moment, tylko jak chciałem go kupić z allegro jakieś 2 msc temu to tam jeszcze go nie było w ogole. Teraz potwierdzam pewnie nie jest to już taka promo. Co nie zmienia faktu ze sluchawka jest mega fajna | |
| Autor: | Elmo Reserve [ 07 Cze 2018 10:15 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
Czy ktoś poleci jakiś smartfon z dobrym aparatem i baterią? Aktualnie mam LeEco Le Max 2. Zdjęcia robi całkiem ładne, więc to minimalny pułap dla nowego. Raczej nie chodzi mi o suche parametry, bo te łatwo znaleźć, ale jak się sprawdzają w praktyce. Bateria po ponad roku intensywnego użytkowania skurczyła się do 2000 mah, więc w podróży bywa dość uciążliwy Budżet do około 1000. | |
| Autor: | ibartek [ 07 Cze 2018 19:51 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
iphone ma dobre aparaty i ciagnie niewiele pradu, wiec bateria dlugo trzyma | |
| Autor: | digger [ 27 Gru 2018 13:29 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
Jakies aktualne sugestie co do polecanego telefonu na wyjazdy? Priorytety to: dual sim bateria/energooszczednosc dobry aparat cena do ok. 1000PLN Czy nadal Asus Zenfone Zoom S? | |
| Autor: | bora4 [ 27 Gru 2018 14:00 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
Ja polecam ze swojego doświadczenia Xiaomi Mi8. bardzo przyzwoity telefon , mega apartat , wydajny procesror, bateria ok. Akurat jest teraz na promocji w banggod.com za 338 USD to jest około 1270 PLN . Za tą cenę naprawde polecam. link do oferty: https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi8-Mi- ... rehouse=HK Kupon zniżkowy do uzyskania ceny 12B86GBGG | |
| Autor: | Kashpir [ 27 Gru 2018 14:15 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
Ja ze swojego Moto G5 Plus 3/32GB jestem generalnie zadowolony. Dual sim nie hybrydowy, bateria 3000 mAh dość dobrze trzyma, ładowarki TurboPower Motoroli są świetne i rzeczywiście bardzo szybko podładowują, ekran 5,2 jest dla mnie w zupełności wystarczający. Na minus zaliczam aparat - o ile na szerokich kątach jest OK, to mocniej zoomowane zdjęcia są mizernej jakości. Mój model to już właściwie przeżytek, ale jeśli takie parametry ci odpowiadają, to podobne (+ aparat o większej rozdzielczości) posiada Moto X4 Dual sim, który bez problemu kupisz za 1000 zł. | |
| Autor: | Stasiek_T [ 27 Gru 2018 15:55 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
Kashpir napisał(a): Na minus zaliczam aparat - o ile na szerokich kątach jest OK, to mocniej zoomowane zdjęcia są mizernej jakości. To już taki urok "cyfrowego powiększania". Większość smartfonów ma aparat o stałej ogniskowej, a "zoomowanie" w tym przypadku polega na kadrowaniu i powiększaniu fragmentu obrazu. | |
| Autor: | Raphael [ 09 Sie 2020 18:14 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
Jestem w tym temacie raczej laikiem - jaki smartfon polecacie z aktualnej oferty rynkowej? Moje założenia to: - system Android - niezła bateria (min 3000) - brak zbędnego "syfu" tj. jakiś aplikacji, gier, pogodynek itp., im czystszy system tym lepiej - bardzo dobry aparat (a w warunkach nocnych i w środku ciemnych pomieszczeń "dobry") - choć wiadomo, że lustrzanki nie zastąpi - im mniejsze "pudło" tym lepiej - miałem do tej pory 5" i absolutnie wystarczało (teraz widzę że niestety wielkości ekranu raczej myszkują koło wartości 6") | |
| Autor: | cccc [ 09 Sie 2020 18:34 ] |
| Temat postu: | Re: [Smartfony] - dla podróżników |
@Raphael osobiscie preferuje iphona, ale podaj przedzial cenowy, wtedy latwiej doradzic. | |
| Strona 15 z 21 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |