Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 502 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#101 PostWysłany: 18 Gru 2020 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 1169
Loty: 252
Kilometry: 357 872
Krajów: 65 / 30.4%
platynowy
a czy orientuje się ktoś, czy przejazd dolnośląskie -> Czechy -> opolskie/śląskie może być uznany jako tranzyt? (czy w razie ewentualnej kontroli lepiej utrzymywać, że robię tranzyt z Dolnego Śląska np. na Słowację? :lol: )
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#102 PostWysłany: 21 Gru 2020 17:47 

Na granicy w Jakuszycach wczoraj stała polska straż graniczna a kawałek dalej czeska police. Niby mają za zadanie nie wpuszczać do Czech jednodniowych narciarzy i zakupowców. Tak naprawdę to śpią w samochodach. Z relacji osób mają za zadanie, niby nie wpuszczać każde w obie strony wszystkich, bez wyraźnej potrzeby przekroczenia granicy. Czyli kilka godzin na nartach w Rokytnicach czy Harrachovie lub godzina w markecie jest traktowana jako bez wyraźnej przyczyny. Trzeba mieć pecha aby zawrócili. Kilka dni i się im znudzi.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 28 Gru 2020 09:54, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#103 PostWysłany: 27 Gru 2020 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2018
Posty: 185
Od dziś nowe ograniczenia w Czechach - w skrócie: (1) zakaz wychodzenia w godz. 21:00-05:00 (dotąd był od 23:00); (2) w zasadzie maks. 2 osoby razem; (3) sklepy wielobranżowe mogą sprzedawać tylko dozwolone artykuły (żywność, kosmetyki, etc.) - reszta ma być odgrodzona, (4) sklepy zamknięte w niedziele.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#104 PostWysłany: 29 Gru 2020 20:47 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
A tak naprawdę w najgorszym wypadku co mogą mi Czesi zrobić? Kazać wrócić z powrotem i tyle ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#105 PostWysłany: 12 Sty 2021 16:04 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 673
Loty: 279
Kilometry: 389 895
Krajów: 50 / 23.4%
niebieski
a jak wygląda sytuacja na przejściu PL-CZ w Cieszynie na moście? czy tam ktoś stoi i pilnują?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#106 PostWysłany: 12 Sty 2021 16:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26090
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Raz tak, raz nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#107 PostWysłany: 12 Sty 2021 16:14 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1481
Loty: 265
Kilometry: 510 675
Krajów: 34 / 15.9%
niebieski
Nie stoją.
Góra
 Profil Relacje PM off
heide_berg lubi ten post.
heide_berg uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#108 PostWysłany: 12 Sty 2021 17:03 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1934
Loty: 688
Kilometry: 1 366 499
Krajów: 64 / 29.9%
niebieski
Stoją
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#109 PostWysłany: 12 Sty 2021 17:22 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 4289
platynowy
Nie stoją.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#110 PostWysłany: 12 Sty 2021 17:25 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2243
Loty: 163
Kilometry: 153 421
Krajów: 27 / 12.6%
srebrny
Potwierdzam, w Cieszynie ostatnio nie stoją. W ostatnich dniach byłem 2x u rodziny na Zaolziu na kilka godzin i na obu mostach w mieście nie widziałem ani polskiej, ani czeskiej policji czy innych służb.
Może stoją w Boguszowicach na S52...?
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#111 PostWysłany: 18 Sty 2021 12:43 

Rejestracja: 28 Gru 2020
Posty: 4
Czy ktoś się może orientuje jak wygląda sprawa tego tranzytu do 12h?
A mianowicie, czy jak wyląduje na lotnisku w Pradze, to mam 12h na opuszczenie Czech i nikt się nie interesuje w jaki sposób to zrobię?
Czy może są jakieś ograniczenia?
Na stronie nie ma niestety żadnych szczegółów, a nie mogę się też dodzwonić na ichnią linie informacyjną po angielsku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#112 PostWysłany: 18 Sty 2021 12:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26090
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Ufają Ci, ze to zrobisz jak szybko się da. 12h, to można całe Czecy 2 razy przejechać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#113 PostWysłany: 20 Sty 2021 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2839
Loty: 231
Kilometry: 630 656
Krajów: 54 / 25.2%
złoty
Mam zagwozdkę - pisałem do czeskiej ambasady ale bez odzewu... Ktoś się orientuje, czy można samochodem osobowym wjechać do Czech (bez testów itp.) w celu zawiezienia a potem odbioru innych osób z dworca kolejowego w miejscowości przygranicznej (Ostrawa lub Czeski Cieszyn)?

@sranda może Ty coś wiesz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#114 PostWysłany: 20 Sty 2021 20:49 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2243
Loty: 163
Kilometry: 153 421
Krajów: 27 / 12.6%
srebrny
Można.
Kontroli raczej nie powinno być, ale gdyby nawet, to wystarczy powiedzieć prawdę o celu podróży. Nie sądzę, żeby robili problemy z takim krótkim pobytem, żeby kogoś odebrać.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
monroe uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#115 PostWysłany: 21 Sty 2021 01:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2839
Loty: 231
Kilometry: 630 656
Krajów: 54 / 25.2%
złoty
Dzięki, nie chcę teścia na minę wepchnąć bo planujemy jechać pociągiem z Ostrawy do Wiednia i stąd ten dylemat (ale ktoś nas musi na dworzec podrzucić a potem odebrać).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#116 PostWysłany: 21 Sty 2021 09:12 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2243
Loty: 163
Kilometry: 153 421
Krajów: 27 / 12.6%
srebrny
@monroe Nawet znalazłem na stronach czeskiego MSW ładny obrazek pokazujący wyjątki z konieczności przedstawiania testu.
Jest tam zarówno tranzyt, jak i załatwianie spraw rodzinnych, a takie podrzucenie kogoś na stację, czy odebranie w zasadzie może podchodzić pod każdą z tych kategorii.

https://www.mvcr.cz/imgDetail.aspx?docid=22290838
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
monroe uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#117 PostWysłany: 22 Sty 2021 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Czechy przedłużyły stan wyjątkowy.

https://www.bankier.pl/amp/wiadomosc/Cz ... wy-8041868
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#118 PostWysłany: 29 Sty 2021 20:08 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2243
Loty: 163
Kilometry: 153 421
Krajów: 27 / 12.6%
srebrny
I już to co pisałem kilka dni temu stało się nieaktualne.
Od jutra Czesi praktycznie zamykają granice dla cudzoziemców, będzie możliwy przyjazd jedynie w przypadku ważnego powodu, przy czym nie udało mi się znaleźć, co będzie traktowane jako "ważny powód"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#119 PostWysłany: 29 Sty 2021 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2696
Loty: 287
Kilometry: 658 291
Krajów: 29 / 13.6%
platynowy
Zgodnie z nowymi przepisami do Czech mogą przyjeżdżać osoby z uwagi na pracę, naukę i studia, dozwolone są także przyjazdy do placówek medycznych, na ślub i pogrzeb.
Można też przyjechać do rodziny i najbliższych. Od soboty turystyka nie może powodem podróży do Republiki Czeskiej.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... Id,5017879
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#120 PostWysłany: 29 Sty 2021 23:08 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 359
Loty: 45
Kilometry: 81 086
Krajów: 19 / 8.9%
niebieski
Mam nadzieję, że chociaż tranzyt zostawią w spokoju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 502 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group