| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Czechy a covid czechy-a-covid,1486,153951 | Strona 6 z 26 |
| Autor: | Szymon2020 [ 18 Gru 2020 00:06 ] |
| Temat postu: | Re: Czechy a covid |
a czy orientuje się ktoś, czy przejazd dolnośląskie -> Czechy -> opolskie/śląskie może być uznany jako tranzyt? (czy w razie ewentualnej kontroli lepiej utrzymywać, że robię tranzyt z Dolnego Śląska np. na Słowację? | |
| Autor: | Anonymous [ 21 Gru 2020 17:47 ] |
| Temat postu: | Re: Czechy a covid |
Na granicy w Jakuszycach wczoraj stała polska straż graniczna a kawałek dalej czeska police. Niby mają za zadanie nie wpuszczać do Czech jednodniowych narciarzy i zakupowców. Tak naprawdę to śpią w samochodach. Z relacji osób mają za zadanie, niby nie wpuszczać każde w obie strony wszystkich, bez wyraźnej potrzeby przekroczenia granicy. Czyli kilka godzin na nartach w Rokytnicach czy Harrachovie lub godzina w markecie jest traktowana jako bez wyraźnej przyczyny. Trzeba mieć pecha aby zawrócili. Kilka dni i się im znudzi. | |
| Autor: | Nosacz [ 27 Gru 2020 20:41 ] |
| Temat postu: | Re: Czechy a covid |
Od dziś nowe ograniczenia w Czechach - w skrócie: (1) zakaz wychodzenia w godz. 21:00-05:00 (dotąd był od 23:00); (2) w zasadzie maks. 2 osoby razem; (3) sklepy wielobranżowe mogą sprzedawać tylko dozwolone artykuły (żywność, kosmetyki, etc.) - reszta ma być odgrodzona, (4) sklepy zamknięte w niedziele. | |
| Autor: | szyblucki1 [ 29 Gru 2020 20:47 ] |
| Temat postu: | Re: Czechy a covid |
A tak naprawdę w najgorszym wypadku co mogą mi Czesi zrobić? Kazać wrócić z powrotem i tyle ? | |
| Autor: | heide_berg [ 12 Sty 2021 16:04 ] |
| Temat postu: | Re: Czechy a covid |
a jak wygląda sytuacja na przejściu PL-CZ w Cieszynie na moście? czy tam ktoś stoi i pilnują? | |
| Autor: | Zeus [ 12 Sty 2021 16:08 ] |
| Temat postu: | Re: Czechy a covid |
Raz tak, raz nie. | |
| Autor: | Rockriderr [ 12 Sty 2021 16:14 ] |
| Temat postu: | Re: Czechy a covid |
Nie stoją. | |
| Autor: | lataczuk [ 12 Sty 2021 17:03 ] |
| Temat postu: | Re: Czechy a covid |
Stoją | |
| Autor: | Kothson [ 12 Sty 2021 17:22 ] |
| Temat postu: | Re: Czechy a covid |
Nie stoją. | |
| Autor: | sranda [ 12 Sty 2021 17:25 ] |
| Temat postu: | Re: Czechy a covid |
Potwierdzam, w Cieszynie ostatnio nie stoją. W ostatnich dniach byłem 2x u rodziny na Zaolziu na kilka godzin i na obu mostach w mieście nie widziałem ani polskiej, ani czeskiej policji czy innych służb. Może stoją w Boguszowicach na S52...? | |
| Autor: | magdamad [ 18 Sty 2021 12:43 ] |
| Temat postu: | Re: Czechy a covid |
Czy ktoś się może orientuje jak wygląda sprawa tego tranzytu do 12h? A mianowicie, czy jak wyląduje na lotnisku w Pradze, to mam 12h na opuszczenie Czech i nikt się nie interesuje w jaki sposób to zrobię? Czy może są jakieś ograniczenia? Na stronie nie ma niestety żadnych szczegółów, a nie mogę się też dodzwonić na ichnią linie informacyjną po angielsku. | |
| Autor: | Zeus [ 18 Sty 2021 12:57 ] |
| Temat postu: | Re: Czechy a covid |
Ufają Ci, ze to zrobisz jak szybko się da. 12h, to można całe Czecy 2 razy przejechać | |
| Autor: | monroe [ 20 Sty 2021 20:46 ] |
| Temat postu: | Re: Czechy a covid |
Mam zagwozdkę - pisałem do czeskiej ambasady ale bez odzewu... Ktoś się orientuje, czy można samochodem osobowym wjechać do Czech (bez testów itp.) w celu zawiezienia a potem odbioru innych osób z dworca kolejowego w miejscowości przygranicznej (Ostrawa lub Czeski Cieszyn)? @sranda może Ty coś wiesz? | |
| Autor: | sranda [ 20 Sty 2021 20:49 ] |
| Temat postu: | Re: Czechy a covid |
Można. Kontroli raczej nie powinno być, ale gdyby nawet, to wystarczy powiedzieć prawdę o celu podróży. Nie sądzę, żeby robili problemy z takim krótkim pobytem, żeby kogoś odebrać. | |
| Autor: | monroe [ 21 Sty 2021 01:15 ] |
| Temat postu: | Re: Czechy a covid |
Dzięki, nie chcę teścia na minę wepchnąć bo planujemy jechać pociągiem z Ostrawy do Wiednia i stąd ten dylemat (ale ktoś nas musi na dworzec podrzucić a potem odebrać). | |
| Autor: | sranda [ 21 Sty 2021 09:12 ] |
| Temat postu: | Re: Czechy a covid |
@monroe Nawet znalazłem na stronach czeskiego MSW ładny obrazek pokazujący wyjątki z konieczności przedstawiania testu. Jest tam zarówno tranzyt, jak i załatwianie spraw rodzinnych, a takie podrzucenie kogoś na stację, czy odebranie w zasadzie może podchodzić pod każdą z tych kategorii. https://www.mvcr.cz/imgDetail.aspx?docid=22290838 | |
| Autor: | cccc [ 22 Sty 2021 13:18 ] |
| Temat postu: | Re: Czechy a covid |
Czechy przedłużyły stan wyjątkowy. https://www.bankier.pl/amp/wiadomosc/Cz ... wy-8041868 | |
| Autor: | sranda [ 29 Sty 2021 20:08 ] |
| Temat postu: | Re: Czechy a covid |
I już to co pisałem kilka dni temu stało się nieaktualne. Od jutra Czesi praktycznie zamykają granice dla cudzoziemców, będzie możliwy przyjazd jedynie w przypadku ważnego powodu, przy czym nie udało mi się znaleźć, co będzie traktowane jako "ważny powód" | |
| Autor: | szfarcjeger [ 29 Sty 2021 22:56 ] |
| Temat postu: | Re: Czechy a covid |
Zgodnie z nowymi przepisami do Czech mogą przyjeżdżać osoby z uwagi na pracę, naukę i studia, dozwolone są także przyjazdy do placówek medycznych, na ślub i pogrzeb. Można też przyjechać do rodziny i najbliższych. Od soboty turystyka nie może powodem podróży do Republiki Czeskiej. https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... Id,5017879 | |
| Autor: | LaMancha [ 29 Sty 2021 23:08 ] |
| Temat postu: | Re: Czechy a covid |
Mam nadzieję, że chociaż tranzyt zostawią w spokoju. | |
| Strona 6 z 26 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |