Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Czechy a covid
czechy-a-covid,1486,153951
Strona 6 z 26

Autor:  Szymon2020 [ 18 Gru 2020 00:06 ]
Temat postu:  Re: Czechy a covid

a czy orientuje się ktoś, czy przejazd dolnośląskie -> Czechy -> opolskie/śląskie może być uznany jako tranzyt? (czy w razie ewentualnej kontroli lepiej utrzymywać, że robię tranzyt z Dolnego Śląska np. na Słowację? :lol: )

Autor:  Anonymous [ 21 Gru 2020 17:47 ]
Temat postu:  Re: Czechy a covid

Na granicy w Jakuszycach wczoraj stała polska straż graniczna a kawałek dalej czeska police. Niby mają za zadanie nie wpuszczać do Czech jednodniowych narciarzy i zakupowców. Tak naprawdę to śpią w samochodach. Z relacji osób mają za zadanie, niby nie wpuszczać każde w obie strony wszystkich, bez wyraźnej potrzeby przekroczenia granicy. Czyli kilka godzin na nartach w Rokytnicach czy Harrachovie lub godzina w markecie jest traktowana jako bez wyraźnej przyczyny. Trzeba mieć pecha aby zawrócili. Kilka dni i się im znudzi.

Autor:  Nosacz [ 27 Gru 2020 20:41 ]
Temat postu:  Re: Czechy a covid

Od dziś nowe ograniczenia w Czechach - w skrócie: (1) zakaz wychodzenia w godz. 21:00-05:00 (dotąd był od 23:00); (2) w zasadzie maks. 2 osoby razem; (3) sklepy wielobranżowe mogą sprzedawać tylko dozwolone artykuły (żywność, kosmetyki, etc.) - reszta ma być odgrodzona, (4) sklepy zamknięte w niedziele.

Autor:  szyblucki1 [ 29 Gru 2020 20:47 ]
Temat postu:  Re: Czechy a covid

A tak naprawdę w najgorszym wypadku co mogą mi Czesi zrobić? Kazać wrócić z powrotem i tyle ?

Autor:  heide_berg [ 12 Sty 2021 16:04 ]
Temat postu:  Re: Czechy a covid

a jak wygląda sytuacja na przejściu PL-CZ w Cieszynie na moście? czy tam ktoś stoi i pilnują?

Autor:  Zeus [ 12 Sty 2021 16:08 ]
Temat postu:  Re: Czechy a covid

Raz tak, raz nie.

Autor:  Rockriderr [ 12 Sty 2021 16:14 ]
Temat postu:  Re: Czechy a covid

Nie stoją.

Autor:  lataczuk [ 12 Sty 2021 17:03 ]
Temat postu:  Re: Czechy a covid

Stoją

Autor:  Kothson [ 12 Sty 2021 17:22 ]
Temat postu:  Re: Czechy a covid

Nie stoją.

Autor:  sranda [ 12 Sty 2021 17:25 ]
Temat postu:  Re: Czechy a covid

Potwierdzam, w Cieszynie ostatnio nie stoją. W ostatnich dniach byłem 2x u rodziny na Zaolziu na kilka godzin i na obu mostach w mieście nie widziałem ani polskiej, ani czeskiej policji czy innych służb.
Może stoją w Boguszowicach na S52...?

Autor:  magdamad [ 18 Sty 2021 12:43 ]
Temat postu:  Re: Czechy a covid

Czy ktoś się może orientuje jak wygląda sprawa tego tranzytu do 12h?
A mianowicie, czy jak wyląduje na lotnisku w Pradze, to mam 12h na opuszczenie Czech i nikt się nie interesuje w jaki sposób to zrobię?
Czy może są jakieś ograniczenia?
Na stronie nie ma niestety żadnych szczegółów, a nie mogę się też dodzwonić na ichnią linie informacyjną po angielsku.

Autor:  Zeus [ 18 Sty 2021 12:57 ]
Temat postu:  Re: Czechy a covid

Ufają Ci, ze to zrobisz jak szybko się da. 12h, to można całe Czecy 2 razy przejechać

Autor:  monroe [ 20 Sty 2021 20:46 ]
Temat postu:  Re: Czechy a covid

Mam zagwozdkę - pisałem do czeskiej ambasady ale bez odzewu... Ktoś się orientuje, czy można samochodem osobowym wjechać do Czech (bez testów itp.) w celu zawiezienia a potem odbioru innych osób z dworca kolejowego w miejscowości przygranicznej (Ostrawa lub Czeski Cieszyn)?

@sranda może Ty coś wiesz?

Autor:  sranda [ 20 Sty 2021 20:49 ]
Temat postu:  Re: Czechy a covid

Można.
Kontroli raczej nie powinno być, ale gdyby nawet, to wystarczy powiedzieć prawdę o celu podróży. Nie sądzę, żeby robili problemy z takim krótkim pobytem, żeby kogoś odebrać.

Autor:  monroe [ 21 Sty 2021 01:15 ]
Temat postu:  Re: Czechy a covid

Dzięki, nie chcę teścia na minę wepchnąć bo planujemy jechać pociągiem z Ostrawy do Wiednia i stąd ten dylemat (ale ktoś nas musi na dworzec podrzucić a potem odebrać).

Autor:  sranda [ 21 Sty 2021 09:12 ]
Temat postu:  Re: Czechy a covid

@monroe Nawet znalazłem na stronach czeskiego MSW ładny obrazek pokazujący wyjątki z konieczności przedstawiania testu.
Jest tam zarówno tranzyt, jak i załatwianie spraw rodzinnych, a takie podrzucenie kogoś na stację, czy odebranie w zasadzie może podchodzić pod każdą z tych kategorii.

https://www.mvcr.cz/imgDetail.aspx?docid=22290838

Autor:  cccc [ 22 Sty 2021 13:18 ]
Temat postu:  Re: Czechy a covid

Czechy przedłużyły stan wyjątkowy.

https://www.bankier.pl/amp/wiadomosc/Cz ... wy-8041868

Autor:  sranda [ 29 Sty 2021 20:08 ]
Temat postu:  Re: Czechy a covid

I już to co pisałem kilka dni temu stało się nieaktualne.
Od jutra Czesi praktycznie zamykają granice dla cudzoziemców, będzie możliwy przyjazd jedynie w przypadku ważnego powodu, przy czym nie udało mi się znaleźć, co będzie traktowane jako "ważny powód"

Autor:  szfarcjeger [ 29 Sty 2021 22:56 ]
Temat postu:  Re: Czechy a covid

Zgodnie z nowymi przepisami do Czech mogą przyjeżdżać osoby z uwagi na pracę, naukę i studia, dozwolone są także przyjazdy do placówek medycznych, na ślub i pogrzeb.
Można też przyjechać do rodziny i najbliższych. Od soboty turystyka nie może powodem podróży do Republiki Czeskiej.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... Id,5017879

Autor:  LaMancha [ 29 Sty 2021 23:08 ]
Temat postu:  Re: Czechy a covid

Mam nadzieję, że chociaż tranzyt zostawią w spokoju.

Strona 6 z 26 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/