Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Czarnogóra i skuter
czarnogora-i-skuter,1442,129798
Strona 1 z 1

Autor:  kamil_i_marta [ 11 Cze 2018 10:32 ]
Temat postu:  Czarnogóra i skuter

Witajcie

Na przełomie lipca i sierpnia wybieramy się do Czarnogóry, noclegi zarezerwowane mamy w miasteczku Petrovac. Chcielibyśmy pojeździć po Czarnogórze wypożyczonym skuterem i w związku z tym mamy kilka pytań do osób które były w tych okolicach i może też korzystały z tego środka transportu. Czy jest realna szansa na wypożyczenie skutera na miejscu w szczycie sezonu? Czy raczej powinniśmy szukać czegoś z wyprzedzeniem? Jak z cenami? A może wie ktoś czy takim skuterem można wyjechać na wycieczkę za granicę, np. do Albanii?

Z góry dziękujemy za odpowiedzi i przemyślenia i pozdrawiamy:)

Autor:  aeonflux [ 11 Lip 2018 19:37 ]
Temat postu:  Re: Czarnogóra i skuter

Wybieram się tam niedługo po Was, będę wdzięczny za jakieś informacje na ten temat :)

Autor:  sikuk [ 01 Sie 2018 14:06 ]
Temat postu:  Re: Czarnogóra i skuter

Cześć, będzie w stanie już ktoś pomóc?

Autor:  kamil_i_marta [ 11 Sie 2018 11:07 ]
Temat postu:  Re: Czarnogóra i skuter

Hej.
Wróciliśmy już i możemy podzielić się garstką informacji.
Zarówno z wypożyczeniem skutera jak i samochodu nie ma problemu na miejscu. Skutery o pojemności 50 ccm są stosunkowo niedrogie (od ok. 20 - 25 euro za dobę), ale chyba wszystkie są w naprawdę kiepskim stanie (my najpierw dostaliśmy skuter z przebitą oponą, potem bez działających kierunkowskazów a na koniec bez lewego lusterka) i nadają się właściwie tylko do jazdy do sklepu i na najbliższą plażę (zakaz wyjazdu za granicę). Zwiedzanie okolic na takim skuterze jest ryzykowne i niekomfortowe, małe silniki nie nadają się do jazdy pod górę. Nam udało się przejechać w ciągu dnia około 100 km (wzdłuż wybrzeża, w góry na pewno byśmy nie dojechali;)) ale zdecydowanie odradzam, katorga. Skutery o większej pojemności są z reguły nowsze ale też drogie, taniej wychodzi wynająć samochód. W Sutomore i Petrovac wypożyczalni jest przynajmniej po kilka, w Budvie bardzo dużo, w mniejszych miejscowościach nie zauważyliśmy żadnej). Ceny od 35 euro za dzień, większość wypożyczalni każe dopłacać za ubezpieczenie i zieloną kartę. My wynajęliśmy auto z wypożyczalni Bids (biuro mają chyba w Budvie ale my kontaktowaliśmy się z nimi mailowo). Cena 35 euro za dzień z ubezpieczeniem i zieloną kartą, bez kaucji i z możliwością płatności gotówką, auto dostarczone bez dopłaty do hotelu i oddane na lotnisku. Ogólnie polecam.
Gdybym teraz planował wyjazd to zdecydowałbym się na pewno na wynajem auta od razu na lotnisku. Ceny przy dłuższych wynajmach zaczynają się nawet od 20 euro, taksówki są dosyć drogie (taxi z lotniska też lepiej zarezerwować wcześniej, z Podgoricy do Petrovac zarezerwowaliśmy za niecałe 25 euro, na miejscu od 50 euro) a komunikacja publiczna niekomfortowa i słabo oznakowana.

Gdyby ktoś miał jakieś pytania to postaramy się pomóc:)

Autor:  aeonflux [ 23 Sie 2018 11:39 ]
Temat postu:  Re: Czarnogóra i skuter

Hej, masz może jakiś namiar na to taxi? Będę potrzebował przejechać tą samą trasę - Podgorica Petrovac - i 25€ wydaje się być bardzo uczciwą ceną. Dzięki z góry :)

Autor:  kamil_i_marta [ 24 Sie 2018 11:54 ]
Temat postu:  Re: Czarnogóra i skuter

Rezerwowaliśmy na stronie taxi-travel.me
Na stronie wyświetlała nam się cena 30 euro, pan w potwierdzeniu napisał, że zapłacimy 27 euro a ostatecznie kierowca zażyczył sobie niecałe 25:p Taxi czekało na nas na lotnisku, przy rezerwacji podaje się nr lotu więc kierowca dostosowuje się nawet jeżeli lot się opóźni.

Autor:  katka256 [ 25 Sie 2018 16:36 ]
Temat postu:  Re: Czarnogóra i skuter

aeonflux napisał(a):
Hej, masz może jakiś namiar na to taxi? Będę potrzebował przejechać tą samą trasę - Podgorica Petrovac - i 25€ wydaje się być bardzo uczciwą ceną. Dzięki z góry :)

wiele razy polecane na forum http://www.redtaxi.me/?lang=en
też bierze 25e z Podgoricy do Petrovac, kierowca czeka z nazwiskiem przy przylotach, płacisz na miejscu, czyli Petrovac. Ja zamawiałam przez wiadomość na fb
Sprawdzone

Autor:  aeonflux [ 25 Sie 2018 16:37 ]
Temat postu:  Re: Czarnogóra i skuter

Tak, dzięki, jestem już z nimi od wczoraj w kontakcie - druga firma coś nie odpisuje po przesłaniu formularza :)

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/