| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Cinque Terre cinque-terre,1227,13359 | Strona 4 z 8 |
| Autor: | Ipkol [ 05 Wrz 2016 23:24 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Spy, a masz informacje jakie trasy do trekingu są otwarte ? | |
| Autor: | makra2 [ 02 Paź 2016 20:29 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Byłam w zeszłym roku we wrześniu pogoda owszem wspaniała, ale poza tym... tłumy okropne.Nie dało sie poczuć klimatu miejsca niestety.Moze statkiem jest faktycznie lepiej, ale my chcieliśmy pochodzić.Niektóre odcinki zaplnowaliśmy przejechać pociągiem, ścisk był taki,ze nie dało się podejść do drzwi,aby wysiąść na stacji.I musieliśmy chcąc nie chcąc przejechać dalej.Przy wysiadaniu omal nie stratowano mi dziecka, ogólnie inaczej to sobie wyobrażałam.Dostępność tras można na bieżąco sprawdzić na stronie internetowej | |
| Autor: | metia [ 02 Paź 2016 20:49 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
33,60 euro kosztuje bilet "combo" na pociąg, prom i wstęp do parku, więc warto dołożyć te kilka euro i mieć więcej opcji, bo prom nie pływa aż tak często. Za 24 euro można przepłynąć wszystkie miasteczka w jedną stronę, za 20 euro przepłynąć między La Spezią a Vernazzą lub Monterosso, a za 15 - między Riomaggiore lub Manarolą. Dodatkowo możliwe są też przepłynięcia między dwoma miasteczkami (ulotka firmy od promów o tym nie wspomina), np. 5 euro za kurs między Manarolą i Riomaggiore. Generalnie ścieżka między Corngilią a Vernazzą rozczarowała nas do tego stopnia, że fragmentu Vernazza-Monterosso już nie szliśmy. Powierzchnia szlaku męcząco zróżnicowana, tłumy (nawet pod koniec września), ludzie w klapkach/rzymiankach i amatorzy selfies blokujący przejście. Moim zdaniem niepotrzebnie podaje się trudność otwartych fragmentów jako "low" - ludzie wychodzą na szlak nieprzygotowani, bo wydaje im się, że to będzie spacerek po płaskim. I jeszcze uwaga praktyczna - w punkcie informacyjnym na dworcu w La Spezii panie twierdzą, że nie mogą sprzedać Cinque Terre Card na kolejny dzień wcześniej i odsyłają na rano. Podczas kiedy kartę aktywuje się przez skasowanie w automacie, więc można ją kupić w dowolnym momencie (a w odpowiednim dniu tylko skasować). Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu, bo rano w La Spezii kolejki potrafią być i na godzinę stania. Co do otwarcia tras - monitorowanie monitorowaniem, ale dwa pierwsze odcinki są zamknięte do 2018 roku, więc pole manewru jest ograniczone. | |
| Autor: | cab [ 03 Sty 2017 13:58 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Czy probowaliscie poznac Cinque Terre od strony morza? Mam na mysli zaglowke nie prom i nie motorowke. | |
| Autor: | Stasiek_T [ 03 Sty 2017 14:45 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Jako że się nie znam, to chętnie się wypowiem Porty w okolicy są wymienione tutaj: http://www.cinque-terre-tourism.com/en/ ... ports.html Z tytułowych pięciu miasteczek dostępne są dwa, nie wiem co by się działo gdybyś próbował zacumować w pozostałych, tak na oko laika tubylcy ledwo się tam mieszczą. | |
| Autor: | smarzyk [ 25 Sty 2017 23:32 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Jeśli ktoś jest ciekawy jak w czerwcu wygląda Manarola to podrzucam filmik Nakręcony naturalnie Xiaomi Yi | |
| Autor: | wtrips [ 12 Lut 2017 22:12 ] | ||
| Temat postu: | Re: Cinque Terre | ||
Sugeruję mocno się zastanowić nad pieszym szlakiem z Monetrosso do Vernazza. Niestety w upale było niesamowicie ciężko, szczególnie ze za Tobą idą ludzie i po prostu nie wszędzie można przystanąć by się schłodzić. Zapraszam do naszej relacji z czerwca http://weekendtrips.pl/package/cinque-terre/
| |||
| Autor: | cab [ 28 Lut 2017 15:47 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Noclegi na jachtach w Ligurii - sprawdzilam i polecam | |
| Autor: | traveller [ 21 Mar 2017 18:29 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Spotkałem się z opiniami, że Cinque Terre Card jest niepotrzebna - ? Szlaki i tak są bezpłatne, a pociągi tanie- musiałbym z 5x jechać pociągiem, żeby się opłata za kartę zwróciła. Czy ktoś mógłby to zweryfikować ? Czy kupując np z La Spezii czy Levanto bilet na pociąg do ktoregos miasteczka 5terre i pojscie jakims szlakiem wiaze sie z jakimis dodatkowymi oplatami ? | |
| Autor: | metia [ 21 Mar 2017 18:52 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
W jakim sensie szlaki są bezpłatne? W momencie, kiedy wchodzisz na część szlaku położonego w Parku Narodowym, to na trasie jest budka i karta jest sprawdzana. Czyli każda próba przejścia między miasteczkami = musisz zapłacić. | |
| Autor: | traveller [ 23 Mar 2017 21:35 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Czy ktoś korzystał z parkingu w La Spezii, tam gdzie zatrzymuje się Flixbus ? Chodzi mi o to czy rzeczywiście funkcjonuje ten bezpłatny autobus którym dojadę na pociąg ? Parking: Palaspezia Cena: bezpłatny. Zalety: bezpłatny autobus do centrum miasta, znajdującego się w odległości 10 minut pieszo od dworca kolejowego. Więcej: https://www.cinqueterre5.com/pl/cinque-terre-by-car | |
| Autor: | jacula [ 23 Mar 2017 22:14 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
nie korzystałem z tego parkingu i nie wiem czy połączenie autobusowe między stacją a parkingiem działa ale informacje są raczej aktualne (aktualizacja marzec 2017). To, co chcę napisać to, że na prawdę rozwiązanie pociągowe La Spezia - Cinqueterre jest super. Często jeżdżą pociągi i są wygodne (trzeba pamiętać by skasować bilet na dworcu, gdyż w pociągu brak takiej możliwości i dostanie się karę). -- 23 Mar 2017 22:36 -- traveller napisał(a): Spotkałem się z opiniami, że Cinque Terre Card jest niepotrzebna - ? Szlaki i tak są bezpłatne, a pociągi tanie- musiałbym z 5x jechać pociągiem, żeby się opłata za kartę zwróciła. Czy ktoś mógłby to zweryfikować ? Czy kupując np z La Spezii czy Levanto bilet na pociąg do ktoregos miasteczka 5terre i pojscie jakims szlakiem wiaze sie z jakimis dodatkowymi oplatami ? Cinque Terre Card opłaca się, jeśli chcesz jednego dnia poznać kilka miejscowości. My tak zrobiliśmy. Rano zaczęliśmy od Riomaggiore i kolejne miejscowości po kilka godzin (wraz ze ścieżkami, które są wliczone w cenę biletu) do Monterosso. Późnym popołudniem z Monterosso wróciliśmy się do Vernazzy skąd wzięliśmy busa do San Bernadino (busy też są wliczone w cenę Cinque Terre Card). Tam zobaczyliśmy przepiękny zachód słońca i panoramę na Corniglię z góry. Później spokojnie po zachodzie zeszliśmy do Cornigli piechotą. To był super dzień i dobrze wykorzystana karta | |
| Autor: | LaVarsovienne [ 16 Kwi 2017 17:00 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
zapinio napisał(a): Jako, że właśnie byłem po raz kolejny przeto wspomnę, że wg mnie najlepszą opcją jest płynięcie stateczkiem z LaSpezii. Oczywiście najdroższą (30€) ,ale Cinque Terre najlepiej wygląda od morza. metia napisał(a): 33,60 euro kosztuje bilet "combo" na pociąg, prom i wstęp do parku, więc warto dołożyć te kilka euro i mieć więcej opcji, bo prom nie pływa aż tak często. Za 24 euro można przepłynąć wszystkie miasteczka w jedną stronę, za 20 euro przepłynąć między La Spezią a Vernazzą lub Monterosso, a za 15 - między Riomaggiore lub Manarolą. Dodatkowo możliwe są też przepłynięcia między dwoma miasteczkami (ulotka firmy od promów o tym nie wspomina), np. 5 euro za kurs między Manarolą i Riomaggiore. Kochani, możecie podrzucić jakieś linki do rejsów? Czy pływa tylko jedna firma? Gdzie można kupić taki bilet combo? Czy on jest jednodniowy, czy 24h? Z góry dzięki za info! | |
| Autor: | metia [ 16 Kwi 2017 17:09 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Linków nie ma co podrzucać chyba, bo informacje online są mocno nieaktualne. Firma pływa jedna. Najnowsze info ma zawsze informacja turystyczna na dworcu w La Spezii. Tam też kupisz część biletów na rejsy, w tym bilet combo. Bilety na same rejsy są też do kupienia w kasie przy porcie w La Spezii i w kasach przy porcie w poszczególnych miasteczkach (tu wybór jest większy, bo można kupić bilet na rejsy krótkodystansowe, tj. do najbliższego miasteczka (czego nie można zrobić w La Spezii). Bilet combo jest na dany dzień niestety, nie 24h. | |
| Autor: | LaVarsovienne [ 04 Cze 2017 21:21 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Wróciłam wczoraj z Cinque Terre i okolic. Aktualne Informacje o wszystkich rejsach, ceny i godziny mające potwierdzenie w rzeczywistości: http://www.navigazionegolfodeipoeti.it/ ... erici.html W okresie wakacyjnym rejsy także do Portofino. Ścieżka Manarola-Corniglia zamknięta oraz niezmiennie Via dell'Amore od strony Riomaggiore. Cudowne widoki na trasie Manarola-Volastra-Corniglia, miejscami dosyć wymagająca, brak opłat. Załącznik: DSCF6197.jpg [ 216.88 KiB | Obejrzany 4568 razy ] Z okolic polecam Lerici, Tellaro, kąpiel w Fiascherino - cudowne perełki niezadeptane przez hordy turystów. Czego niestety nie można powiedzieć o miasteczkach Cinque Terre. Polecam nockę w którymś, bo wieczorami i o poranku można odetchnąć od tłumów. | |
| Autor: | grabarz_tg [ 22 Cze 2017 10:49 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Witam Jestem z żoną aktualnie w okolicach Viaregio. Bylismy wczoraj w cinqe tere, i bardzo nam się spodobało. Mamy auto, więc zostawiliśmy je w la spezi placac za parking i cinqe terre card. W piątek jedziemy do Mediolanu i mamy cinqe tere prawie po drodze. Wiem że wszyscy wjazd tam autem doradzają, ale chciałbym zapytac o parking i sam wjazd do ostatnkego missteczka. Monteroso. Jak to wygląda? Można ? Parkingi duzo płatne? | |
| Autor: | boogeyman [ 04 Lip 2017 15:41 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Witam, w sierpniu lecimy z dziewczyną do Włoch, jeden dzień planujemy przeznaczyć na CT. Wyjazd i powrót do Genuii, czy mógłbym prosić o sugestię jak to sensownie zrobić? Myślałem o tym aby wybrać 3-4 miasteczka i je pozwiedzać, wykąpać się w morzu i ewentualnie przejść spacerem z jednego do drugiego. Pytanie tylko które wybrać i która trasa jest otwarta aby to umożliwić? Myślałem też o promie, czy bilet jest typu hop/off? Myślę ze mogłaby to być ciekawa opcja (choć trochę kosztowna) na zwiedzenie CT Wstępny plan wg info jakie znalazłem to: Genua - Manarola -> Vernazza -> (opcja spaceru) - > Monterosso (plaża) - Genua. Ewentualnie odwrotnie, i wtedy po Manaroli dodatkowo Riomaggiore i tam kąpiel Chcemy zobaczyć jak najwięcej, ale bez biegania z wywieszonym językiem, tylko na spokojnie pozwiedzać, tak więc raczej rezygnujemy ze wszystkich miasteczek. Pozdrawiam, Marek | |
| Autor: | metia [ 04 Lip 2017 16:02 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
@boogeyman Zerknij na moje posty w tym wątku, nawet na tej samej stronie, dość szczegółowo opisałam opcje transportowe i otwarte ścieżki. Generalnie jeżeli masz jeden dzień i jedziesz z Genui, to chyba odpuściłabym chodzenie dwoma otwartymi kawałkami szlaku, a skoncentrowałabym się na kupieniu CT Card i przejechaniu się przez miasteczka pociągiem. W tej opcji zdążysz w jeden dzień spokojnie obejść wszystkie i zaliczyć kilka plażowań, same miasteczka i odległości są raczej niewielkie. Jak będziesz chciał płynąć promem - i akurat prom Ci się trafi - to się przepłyniesz między miasteczkami, np. za kilka euro między Manarolą i Riomaggiore. Droga miłości jest zamknięta, ale da się dojść od strony Manaroli do małej knajpki na szlaku, Bar dell'Amore. Sprawdź na googlemaps/fb, ale od siebie bardzo polecam, niewiele osób o tym miejscu wie, jest w miarę spokojnie i piękne widoki. | |
| Autor: | Paweł_S [ 04 Lip 2017 20:29 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Polecam pociąg z CT Card. Wsiadasz i wysiadasz w kolejnych miasteczkach i do tego zdążysz poplażować. O ile ruszysz na Cinque z samego rana | |
| Autor: | iwcok [ 20 Lip 2017 00:34 ] | ||
| Temat postu: | Re: Cinque Terre | ||
Kilka informacji odnośnie "zaliczonego" Cinque Terre w ubiegłą niedzielę - 16 lipca (pewnie powtórzę kilka informacji z poprzednich postów). - CT Card na pociągi - chyba najlepsza opcja jeśli chodzi o jakość/cenę/możliwości/oszczędność czasu - 16€ - obowiązkowo do kupienia dzień przed zwiedzaniem (poranne kolejki są naprawdę spore), bilet kasujemy na stacji w małych zielonych "kasownikach" - nie radzę "przejechać jednej stacji i dopiero na niej kupić bilet aby uniknąć kolejek" - na 7 przejazdów mieliśmy 3 kontrole - w załączniku najbardziej aktualny rozkład jazdy pociągu - nie wiem jak w innych dniach, ale prawie każdy pociąg, którym jechaliśmy był opóźniony 10-25minut - tłumy nie są aż tak ogromne, ale 2 razy widziałem, że część osób nie zmieściła się w pociągu (choć tylko dlatego, że ustawili się do jednego wejścia zamiast "rozproszyć" się na całej długości stacji - Corniglia - polecam wybrać przejazd busikiem (darmowym z CT Card - 5 minut jazdy w saunie - podczas obu przejazdów kilka osób nie zmieściło się do busa, ale kursuje co 5/10minut) - spacer po schodach w tej temperaturze może okazać się spoorym wyzwaniem - Monterosso - polecam na plażowanie, najmniej zatłoczone miejsce bez leżaków znajduje się "na samym końcu", idąc na północ (w prawo po wyjściu z pociągu), leżaki w cenie 10€ :O za sztukę (~20€ za 2 leżaki+parasol) - dla zmotoryzowanych - w niedzielę parking "miejski" w La Spezii jest darmowy i spokojnie można znaleźć miejsce 100-200metrów od dworca
| |||
| Strona 4 z 8 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |