| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Cinque Terre cinque-terre,1227,13359 | Strona 2 z 8 |
| Autor: | Poggibonsi [ 23 Maj 2015 14:09 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
olesia bardzo polecam wyjazd do Cinque Terre, przebycie nawet tylko części tras i poszwędanie się po wąskich uliczkach Monterosso wspominam jako jeden z najlepszych momentów wyjazdu. | |
| Autor: | alogator [ 22 Cze 2015 14:00 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Cinque Terre zaliczone parę dni temu - trasa zakochanych niestety dalej zamknięta - nie ma info przy niej kiedy ją otworzą. Byliśmy dwa dni i uważam że to mało - tak trochę na wariata zwiedzanie. Widoki przepiękne | |
| Autor: | klimas [ 21 Lip 2015 23:01 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
jak myślicie z 4 latkiem i placakami ( podręczny Rayan czy np. lepiej kupić bilet na pociąg i obejrzeć resztę przez szybę? Ruszymy z Pizy rano a nocleg albo LaSpezia lub okolice ( bo do Lucca tego samego dnia chyba nie ma sensu już gnać? ) Chyba,że przy okazji ktoś podrzuci fajne miejsce na spanie w miare blisko pociągu. | |
| Autor: | gosiagosia [ 21 Lip 2015 23:31 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Przez szybę bez sensu. Bilet, który kupujesz na pociąg jest "hop on hop off". Sam sobie zadecydujesz co dla Ciebie lepsze. Na pobieżne zwiedzanie miasteczek wystarczy godzina na każde. Piszę: wystarczy co nie znaczy, że więcej czasu nie można tam spędzić. Z czterolatkiem fajną opcją byłby taki statek wodny działający na podobnej zasadzie jak pociąg. Wypływa z La Spezia i przybija prawie do każdego miasteczka oprócz jednego (chyba Corniglii). Mi najbardziej podobało się Riomaggiore. | |
| Autor: | Anonymous [ 22 Lip 2015 07:39 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Da się zrobić Cinque Terre w jeden dzień, ja zrobiłam ale mam niedosyt. To nie są miasteczka, w których jest dużo do zwiedzania ale stworzone są do takiego po prostu włóczenia się... Następnym razem chciałabym tak wrócić na dłużej. Statek działa tylko w sezonie - do końca września chyba. | |
| Autor: | agata.szerlag [ 17 Sie 2015 16:47 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Czy ktos ma informacje czy trasa zakochanych jest juz otwarta? Ktos pisal w czerwcu, ze jeszcze zamknieta, ale jest czas wakacyjny, moze kto byl przez ostatnie dwa miesiace i zaskoczy mnie milo i powie ze otwarta | |
| Autor: | gosiagosia [ 18 Sie 2015 20:15 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Niestety - będzie niemiło: Via dell'Amore jest nadal zamknięta | |
| Autor: | Nada [ 11 Wrz 2015 15:16 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Gdyby ktoś chciał przebyć ścieżkę Miłości to od Włoszki zamieszkującej tam właśnie dostałam dziś taką odp: Ciao! It's currently closed, minus 200 meters from the Manarola train station (not worth your while). | |
| Autor: | Marianna777 [ 11 Paź 2015 14:29 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Wiadomości z Cinque Terre - Via dell'Amore w całości zostanie oddana do użytku prawdopodobnie dopiero w 2017 roku (info z informacji turystycznej). | |
| Autor: | kisio [ 10 Lis 2015 18:21 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Świeżę wieści z Manaroli, nie da się stamtąd ruszyć pieszo w (prawie) żadną stronę. | |
| Autor: | orfik11 [ 24 Sty 2016 21:11 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Witam. Trasa o której pisaliście rozumiem dalej zamknięta. Mam pytanie. Rozpoczynając zwiedzanie od La Spezii, czy z tej miejscowości jedzie się pociągiem? Czy bilet całodniowy upoważnia do przejazdu wielokrotnego do każdej z miejscowości Cinque Terre? Jaki jest koszt biletu? Czy w ziemie jeżdżąc po Toskanii należy/trzeba?/ mieć założone łańcuchy na kołach pojazdu? Pozdrawiam | |
| Autor: | totti [ 29 Sty 2016 09:41 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Tak, jedzie się z La Spezia Centrale pociągiem. Bilet Cinque Terre card według internetu można kupić w La Spezii na stacji. Koszt to chyba 13 e za 24 h bilet bez ograniczeń na trasie z La Spezii przez wszystkie pięć miasteczek. Łańcuchy trzeba mieć na północy w Alpach, obecnie w Cinque Terre wątpię, żeby były potrzebne skoro nie leży śnieg. | |
| Autor: | skrzat [ 17 Lut 2016 21:03 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Władze we Włoszech zamierzają ograniczyć ruch turystyczny na Cinque Terre. Planują wprowadzić system biletów dla odwiedzających podlegający limitowaniu. http://www.national-geographic.pl/trave ... s-zadepcza | |
| Autor: | smarzyk [ 31 Mar 2016 19:22 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
kisio napisał(a): Co to znaczy? Żółte do ze mozna a czerwone ze nie? Jak to nie mozna? To znaczy ze jak chce isc np do riomaggiore to tylko pociagiem? Ktos wie jak sytuacja wyglada? | |
| Autor: | kisio [ 31 Mar 2016 21:15 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Żółte otwarte, czerwone zamknięte (via dell'Amore). Obydwie ścieżki nadbrzeżne są zamknięte. | |
| Autor: | vivere [ 31 Mar 2016 21:20 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Możesz iść do Riomaggiore, ale via Beccara | |
| Autor: | jacula [ 31 Mar 2016 21:59 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Ja polecam Coniglie. Chyba najmniej turystyczne ze wszystkich 5 miasteczek. Chyba przez te setki schodów, które trzeba pokonać ze stacji pociągowej by się tam dostać (można też wziąć taksówkę) i setki schodów by zejść nad brzeg morza. Jednak samo w sobie bardzo urocze i chyba najspokojniejsze. | |
| Autor: | smarzyk [ 05 Kwi 2016 13:15 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Znalazłem przydatną stronę o 5terre w kilku wersjach językowych. Pewnie część osób ją zna, ale mimo wszystko wrzucę dla tych co nie znają https://www.incinqueterre.com/pl/trail-number2-blue od razu z opisami i dostępnością | |
| Autor: | totti [ 10 Kwi 2016 09:10 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Czy wiecie, gdzie w La Spezii można kupić bezproblemowo Cinque Terre card? Będę miał na to 20 minut pomiędzy przyjazdem z Pizy, a pociągiem do pięciu ziem. | |
| Autor: | bartoldzik [ 10 Kwi 2016 16:17 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
W biurze informacji turystycznej, na dworcu. | |
| Strona 2 z 8 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |