Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Cinque Terre
cinque-terre,1227,13359
Strona 2 z 8

Autor:  Poggibonsi [ 23 Maj 2015 14:09 ]
Temat postu:  Re: Cinque Terre

olesia bardzo polecam wyjazd do Cinque Terre, przebycie nawet tylko części tras i poszwędanie się po wąskich uliczkach Monterosso wspominam jako jeden z najlepszych momentów wyjazdu.

Autor:  alogator [ 22 Cze 2015 14:00 ]
Temat postu:  Re: Cinque Terre

Cinque Terre zaliczone parę dni temu - trasa zakochanych niestety dalej zamknięta - nie ma info przy niej kiedy ją otworzą.
Byliśmy dwa dni i uważam że to mało - tak trochę na wariata zwiedzanie.
Widoki przepiękne :) POLECAM.

Autor:  klimas [ 21 Lip 2015 23:01 ]
Temat postu:  Re: Cinque Terre

jak myślicie z 4 latkiem i placakami ( podręczny Rayan :) ) na jeden dzień da się zaplanować całe 5 terre czy sensowniej zostać na cały dzień np. Manarola (ewentualnie jeszcze jakieś jedno pociągiem) albo spacer do Riomaggiore.
czy np. lepiej kupić bilet na pociąg i obejrzeć resztę przez szybę?
Ruszymy z Pizy rano a nocleg albo LaSpezia lub okolice ( bo do Lucca tego samego dnia chyba nie ma sensu już gnać? )
Chyba,że przy okazji ktoś podrzuci fajne miejsce na spanie w miare blisko pociągu.

Autor:  gosiagosia [ 21 Lip 2015 23:31 ]
Temat postu:  Re: Cinque Terre

Przez szybę bez sensu. Bilet, który kupujesz na pociąg jest "hop on hop off". Sam sobie zadecydujesz co dla Ciebie lepsze. Na pobieżne zwiedzanie miasteczek wystarczy godzina na każde. Piszę: wystarczy co nie znaczy, że więcej czasu nie można tam spędzić. Z czterolatkiem fajną opcją byłby taki statek wodny działający na podobnej zasadzie jak pociąg. Wypływa z La Spezia i przybija prawie do każdego miasteczka oprócz jednego (chyba Corniglii). Mi najbardziej podobało się Riomaggiore.

Autor:  Anonymous [ 22 Lip 2015 07:39 ]
Temat postu:  Re: Cinque Terre

Da się zrobić Cinque Terre w jeden dzień, ja zrobiłam ale mam niedosyt. To nie są miasteczka, w których jest dużo do zwiedzania ale stworzone są do takiego po prostu włóczenia się... Następnym razem chciałabym tak wrócić na dłużej.
Statek działa tylko w sezonie - do końca września chyba.

Autor:  agata.szerlag [ 17 Sie 2015 16:47 ]
Temat postu:  Re: Cinque Terre

Czy ktos ma informacje czy trasa zakochanych jest juz otwarta? Ktos pisal w czerwcu, ze jeszcze zamknieta, ale jest czas wakacyjny, moze kto byl przez ostatnie dwa miesiace i zaskoczy mnie milo i powie ze otwarta :D Bedziemy w Cinnque Terre juz w weekend <3

Autor:  gosiagosia [ 18 Sie 2015 20:15 ]
Temat postu:  Re: Cinque Terre

Niestety - będzie niemiło: Via dell'Amore jest nadal zamknięta :cry: Zdaje się, że tylko 200 m jest oddane do użytku.

Autor:  Nada [ 11 Wrz 2015 15:16 ]
Temat postu:  Re: Cinque Terre

Gdyby ktoś chciał przebyć ścieżkę Miłości to od Włoszki zamieszkującej tam właśnie dostałam dziś taką odp:
Ciao! It's currently closed, minus 200 meters from the Manarola train station (not worth your while).

Autor:  Marianna777 [ 11 Paź 2015 14:29 ]
Temat postu:  Re: Cinque Terre

Wiadomości z Cinque Terre - Via dell'Amore w całości zostanie oddana do użytku prawdopodobnie dopiero w 2017 roku (info z informacji turystycznej).

Autor:  kisio [ 10 Lis 2015 18:21 ]
Temat postu:  Re: Cinque Terre

Świeżę wieści z Manaroli, nie da się stamtąd ruszyć pieszo w (prawie) żadną stronę.
Image

Autor:  orfik11 [ 24 Sty 2016 21:11 ]
Temat postu:  Re: Cinque Terre

Witam. Trasa o której pisaliście rozumiem dalej zamknięta. Mam pytanie. Rozpoczynając zwiedzanie od La Spezii, czy z tej miejscowości jedzie się pociągiem? Czy bilet całodniowy upoważnia do przejazdu wielokrotnego do każdej z miejscowości Cinque Terre? Jaki jest koszt biletu? Czy w ziemie jeżdżąc po Toskanii należy/trzeba?/ mieć założone łańcuchy na kołach pojazdu? Pozdrawiam

Autor:  totti [ 29 Sty 2016 09:41 ]
Temat postu:  Re: Cinque Terre

Tak, jedzie się z La Spezia Centrale pociągiem. Bilet Cinque Terre card według internetu można kupić w La Spezii na stacji. Koszt to chyba 13 e za 24 h bilet bez ograniczeń na trasie z La Spezii przez wszystkie pięć miasteczek.
Łańcuchy trzeba mieć na północy w Alpach, obecnie w Cinque Terre wątpię, żeby były potrzebne skoro nie leży śnieg.

Autor:  skrzat [ 17 Lut 2016 21:03 ]
Temat postu:  Re: Cinque Terre

Władze we Włoszech zamierzają ograniczyć ruch turystyczny na Cinque Terre. Planują wprowadzić system biletów dla odwiedzających podlegający limitowaniu.

http://www.national-geographic.pl/trave ... s-zadepcza

Autor:  smarzyk [ 31 Mar 2016 19:22 ]
Temat postu:  Re: Cinque Terre

kisio napisał(a):
Świeżę wieści z Manaroli, nie da się stamtąd ruszyć pieszo w (prawie) żadną stronę.
Image


Co to znaczy? Żółte do ze mozna a czerwone ze nie? Jak to nie mozna? To znaczy ze jak chce isc np do riomaggiore to tylko pociagiem?
Ktos wie jak sytuacja wyglada?

Autor:  kisio [ 31 Mar 2016 21:15 ]
Temat postu:  Re: Cinque Terre

Żółte otwarte, czerwone zamknięte (via dell'Amore).
Obydwie ścieżki nadbrzeżne są zamknięte.

Autor:  vivere [ 31 Mar 2016 21:20 ]
Temat postu:  Re: Cinque Terre

Możesz iść do Riomaggiore, ale via Beccara ;)

Autor:  jacula [ 31 Mar 2016 21:59 ]
Temat postu:  Re: Cinque Terre

Ja polecam Coniglie. Chyba najmniej turystyczne ze wszystkich 5 miasteczek. Chyba przez te setki schodów, które trzeba pokonać ze stacji pociągowej by się tam dostać (można też wziąć taksówkę) i setki schodów by zejść nad brzeg morza. Jednak samo w sobie bardzo urocze i chyba najspokojniejsze.

Autor:  smarzyk [ 05 Kwi 2016 13:15 ]
Temat postu:  Re: Cinque Terre

Znalazłem przydatną stronę o 5terre w kilku wersjach językowych.
Pewnie część osób ją zna, ale mimo wszystko wrzucę dla tych co nie znają :P

https://www.incinqueterre.com/pl/trail-number2-blue

od razu z opisami i dostępnością

Autor:  totti [ 10 Kwi 2016 09:10 ]
Temat postu:  Re: Cinque Terre

Czy wiecie, gdzie w La Spezii można kupić bezproblemowo Cinque Terre card? Będę miał na to 20 minut pomiędzy przyjazdem z Pizy, a pociągiem do pięciu ziem.

Autor:  bartoldzik [ 10 Kwi 2016 16:17 ]
Temat postu:  Re: Cinque Terre

W biurze informacji turystycznej, na dworcu.

Strona 2 z 8 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/