Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Chile dwa tygodnie w grudniu
chile-dwa-tygodnie-w-grudniu,672,123749
Strona 1 z 2

Autor:  eRr [ 30 Sty 2018 13:47 ]
Temat postu:  Chile dwa tygodnie w grudniu

1 grudnia wyruszamy na dwa tygodnie do Chile, po przeczytaniu całego internetu wymyśliliśmy wstępny harmonogram, ale chętnie wysłuchamy wszelkich rad i sugestii :)

01-02.12 - lot z warszawy do santiago, skąd bezpośrednio chcemy udać się do Calamy
03-06.12 - 4 dniowa wycieczka do Uyuni z San Pedro,
07-10.12 - pobyt w Algarrobo + wycieczki po okolicy, przede wszystkim winnice, Valparaiso
11-13.12 - Wyspa wielkanocna ( do przemyślenia )
14.12 - powrót do Warszawy

Myśleliśmy o Punta Arenas, ale nie zamierzamy robić większego trekkingu, a tamten kierunek to chyba wyłącznie trekking.

Proszę o wyrozumiałość i rady :)

Autor:  zolty [ 30 Sty 2018 15:05 ]
Temat postu:  Re: Chile dwa tygodnie w grudniu

Sprawdź jak wtedy wypadają fazy księżyca i weź pod uwagę obserwacje nieba na Atakamie. Polecam wycieczkę ze SPACEobs.
No i bardzo miło wspominam Piedras Rojas. Krajobrazy podobne do tych widzianych podczas podróży do Uyuni, ale jednak inne. Pięknie, po drodze ciągle widoki na wulkany, do odchaczenia przystanek na Zwrotniku Koziorożca.

Czyli ja bym z jeden dzień dłużej w San Pedro był. Rano Piedras, wieczorem obserwacja nieba. Można jeszcze do Valle de la Luna, tuż przy miasteczku więc uda Wam się to wcisnąć w dniu przyjazdy na przykład.

Autor:  eRr [ 30 Sty 2018 15:31 ]
Temat postu:  Re: Chile dwa tygodnie w grudniu

Dzięki za sugestię, fazy księżyca jak w załączniku wiec chyba średni termin ma sie trafił :) Na uyuni chcemy jechać wycieczką z biura, zwrotnik i Piedras wyglądają świetnie ale w tym wypadku chyba tylko z wynajęciem auta, będziemy w 4 osoby.

Załączniki:
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG [ 9.98 KiB | Obejrzany 5796 razy ]

Autor:  TikTak [ 01 Lut 2018 20:55 ]
Temat postu:  Re: Chile dwa tygodnie w grudniu

Ten pomysł z dwoma dniami w San Pedro przed jazdą do Uyuni ma sens.
Przyzwyczaicie trochę organizm do rzadszego powietrza.
Wtedy choroba wysokościowa w Boliwii nie powinna dać się we znaki. :?

Autor:  BusinessClass [ 01 Lut 2018 22:02 ]
Temat postu:  Re: Chile dwa tygodnie w grudniu

Proponuję 24h po przylocie do Santiago spędzić w tym uroczym mieście, potem lecieć dalej. Na forum jest mnóstwo informacji o Santiago, poza tym będziesz mega zmęczony po locie z Europy (chyba, że w biznesie lecisz).

Autor:  eRr [ 02 Lut 2018 10:45 ]
Temat postu:  Re: Chile dwa tygodnie w grudniu

W sumie nie ma zbyt wielkiego wyboru bo lądujemy w Santiago o 10:10 ( wedle planu ), a loty do Calamy są o 11:15 przynajmniej w tym momencie tak pokazuje skyscanner. Myśleliśmy o locie na spadochronie w Iquique i kopalni Chuquicamata ( mimo że dziurę w zmieni miałem pół życia obok siebie bo pochodzę z Bełchatowa ) i wtedy bez auta bedzie słabo bo autobusem podróż z bagażem na plechach będzie długa i uciążliwa, a bilety dla 4 osób wyniosą tyle co wynajem auta.

Ogólnie im więcej czytam tym bardziej jestem przekonany, że nie ma sensu kombinować z podróżowaniem północ-południe-wyspa wielkanocna bo już mi brakuje dni na Atacame i Santiago :)

Autor:  eRr [ 13 Lut 2018 12:47 ]
Temat postu:  Re: Chile dwa tygodnie w grudniu

Na stronie LATAM są już dostępne loty na grudzień, wiec chyba skończy się to na tym ze o 10:10 wylądujemy w Santiago, a o 15 polecimy do Calamy. Tam pewnie spedzimy z tydzień, 4o dniowa wycieczka do Uyuni plus reszta an zwiedzanie autem okolicznych atrakcji + Iquique.

Autor:  prz [ 03 Mar 2018 16:13 ]
Temat postu:  Re: Chile dwa tygodnie w grudniu

Często na stronie LATAM loty na 4-5 miesięcy do przodu są droższe niż na 2-3 miesiące. Zobacz sobie też sky czy jetsmart ewentualnie.

4h 50 minut wcale nie musi być super łatwe na przesiadkę (tj. bez opóźnienia - bez problemu) - kolejki, zwłaszcza po wylądowaniu kilku lotów, do odprawy granicznej potrafią być koszmarne (1,5-2 h), potrafią też być na 15 minut.

Autor:  eRr [ 20 Kwi 2018 14:01 ]
Temat postu:  Re: Chile dwa tygodnie w grudniu

A orientuje się ktoś czy z Iquique są wycieczki do Uyuni? Może nie am potrzeby jechać do San Pedro.

Autor:  aeonflux [ 24 Kwi 2018 20:14 ]
Temat postu:  Re: Chile dwa tygodnie w grudniu

Patrząc na mapę i sieć drogową to chyba prędzej z Calamy. A i stamtąd to ledwo 7.5h autobusem OW - https://www.busbud.com/pl/autobus-calam ... 61w-6s27x7

Autor:  eRr [ 27 Kwi 2018 13:35 ]
Temat postu:  Re: Chile dwa tygodnie w grudniu

Bardziej myślałem o zorganizowanej wycieczce 3/4 dni coś jak z SPA są organizowane

Autor:  poncz [ 13 Cze 2018 21:57 ]
Temat postu:  Re: Chile dwa tygodnie w grudniu

W Iquique jest trochę agencji - napisz i zapytaj. Jestem niemalże pewny, że nawet jak nie mają czegoś takiego w ofercie, to wymyślą coś łączonego z inną agencją.

Autor:  eRr [ 18 Lip 2018 14:55 ]
Temat postu:  Re: Chile dwa tygodnie w grudniu

Bilety kupione :)
Warszawa - Santiago 01.12
Santiago - Iqueque - Santiago 02.12-06.12 ( plaża, lot spadochronem z wydmy itd, ogólnie szeroko pojęta aklimatyzacja)
Santiago - Calama - Santiago 06.12-10.12 ( wycieczka do Bolivii do Uyuni)
Santiago - Warszawa 14.12 (3 dni w Santiago, wynajem auta i wycieczki na wybrzeże oraz do polskiej winnicy na południe od Santiago)

łączny koszt biletów wewnątrz Chile to około 600zł na osobę razem z bagażami, może nie najtaniej ale autobus z Iqueque do Calamy kosztuje około 100zł i jedzie się około 6h, wybraliśmy wiec wariant "wygodny"

Pewnie będziemy upychać kolejne atrakcje ( oczywiście sugestie mile widziane), ale to jak już ogarniemy noclegi :)

Autor:  makdeb [ 04 Wrz 2018 12:44 ]
Temat postu:  Re: Chile dwa tygodnie w grudniu

Hej,

nie ma co zakładać nowego tematu, bo mógłby się nazywać identycznie.
Mianowicie, proszę Was o poradę i ewentualne poprawki moich planów. Na przełomie listopada i grudnia wybieram się na 15 dni do Chile. Chciałem podzielić wypad na południe - Patagonia i północ - Atacama. Póki co jestem na etapie planowania miejsc, które chciałbym odwiedzić w Patagonii. Pomiędzy miastami chciałbym poruszać się autobusami, wypożyczenie samochodu z tego co się orientowałem to już droższa impreza, poza tym będziemy tam tylko we 2. Otóż, plan jaki udało mi się do tej pory ułożyć to:
dzień 1 nocne lądowaniew SCL i przelot do Punta Arenas PUQ, lądowanie o 10.00. Aklimatyzacja, odpoczynek po przylocie z Europy.
dzień 2 wyprawa na Wyspę Magdaleny i przejazd do Punta Natales
dzień 3 Rozpoczęcie trekingu w Torres del Paine, chciałbym przejść trasę W, przeczytałem już całkiem dużo na ten temat, natomiast nadal nie jestem pewien ile czasu będę potrzebował na przejście takiego trekingu. Czy 2 noclegi wystarczą, tak żeby 5tego dnia wieczorem wrócić do Punta Natales?
dzień 5/6 przejazd z Punta Natales do El Calafate.
dzień 6 lub 7 - Przejazd do Perito Moreno + zwiedzanie.
I tutaj rodzi się mój problem, ponieważ bardzo chciałem zobaczyć jeszcze jaskinie marmurowe - Cuevas de Mármol - ale nie mogę znaleźć żadnego sensownego przejazdu z El Calafate do Punta Tranquillo. Tak, żeby nie stracić 2-3 dni na sam przejazd. Myslałem, że punkt ten byłby kulminacyjnym w podróży po Patagonii, bo niedaleko położone jest lotnisko Balmaceda (BBA), skąd chciałem się przedostać do SCL a następnie do Calamy, w której rozpocząłbym zwiedzanie Atacamy.

Jednak, jeżeli nie znajdę odpowiedniego połączenia pomiędzy El Calafate a Punta Tranquillo/Chile Chico to pozostaje jedynie powrót do Punta Arenas i przelot stamtąd do SCL. Tutaj pytanie czy ew. tego dnia, w którym odwiedziłbym Perito Moreno, jest szansa na przejazd do El Chalten i ew. później stamtąd wrócić bezpośrednio do Punta Arenas? Jeżeli ktoś mógłby pomóc i ma sprawdzone informacje, proszę o wsparcie. :)

Autor:  kostek966 [ 09 Sty 2019 22:46 ]
Temat postu:  Re: Chile dwa tygodnie w grudniu

@eRr, @makdeb, czy możecie opisać swój pobyt, interesuje mnie szczególnie trasa z Calmy do Uyuni, zamierzamy pojechać tam wypożyczonym autem,
i przejazd z P. Arenas do Torres del Paine i treking, też chcielibyśmy autem wypożyczonym, szczególnie ile czasu trzeba poświęcićna zwiedzanie czy trking

Autor:  horacy19 [ 09 Sty 2019 23:03 ]
Temat postu:  Re: Chile dwa tygodnie w grudniu

@kostek966 Nie wiem na jakich warunkach wypożyczasz auto i czy możesz nim jechać do Boliwii z Chile. Raczej nie możliwe, ale nie sprawdzałem, bo nigdy bym o tym nie pomyślał ;) . Droga jest piaskowo-żwirowa? Jak tu

Ubezpieczenie od uszkodzenia szyby polecam. Poza tym na powrocie granica Boliwijsko-Chilijska może być koszmarem :)

Autor:  kostek966 [ 09 Sty 2019 23:54 ]
Temat postu:  Re: Chile dwa tygodnie w grudniu

w takim razie jak się dostać z Calamy do Uyuni ?,
Po wczesnym śniadaniu (możliwy breakfast box na drogę) przejazd w kierunku granicy z Boliwią i przesiadka na jeepy (UWAGA: najwyższy punkt, w jakim się znajdziemy w tym dniu położony jest na 4 850 m n.p.m.), na trasie zobaczymy liczne jeziora wysokogórskie tzw. Laguny, z których każda zachwyca innymi kolorami, zatrzymamy się przy m.in. zielonej Lagunie Verde i zobaczymy Laguna Blanca. Kolejną z nich jest Laguna Colorada, jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Boliwii. Pigmentacja wód zależy od obecności różnych gatunków alg. To słone i płytkie jezioro swoją popularność zawdzięcza charakterystycznej, intensywnie czerwonej barwie. Dodatkowo na jego tafli możemy zaobserwować liczne, kontrastujące, białe połacie boraksu. Całość tego niezwykłego zjawiska wkomponowana jest w malowniczy, nieskażony, górski krajobraz. Ruta de las Lagunas słynie również z bardzo licznie występujących tu flamingów, skupiających się wokół kolorowych wód. Lagunę Coloradę zamieszkują głównie różowe flamingi krótkodziobe. Przerwa na lunch. Następnie zobaczymy Árbol de Piedra, niespotykaną formację skalną, wyrzeźbioną przez wiatr, wyglądem przypominającą drzewo o wysokości ok. 7 m. Późnym wieczorem dojedziemy do Uyuni. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 450 km).
to jest cytat z wycieczki R.pl, gdzie jadą autobusem na tej trasie ?

Autor:  horacy19 [ 10 Sty 2019 00:28 ]
Temat postu:  Re: Chile dwa tygodnie w grudniu

Nie wiem w jakim terminie, ale są min 3 autobusy dzienie na trasie Calama-Uyuni 5:30, 12:00, 12:30 jadą ok 8h. Szukaj na: https://www.ticketsbolivia.com i bussur.com.

Jeżeli zamierzasz odwiedzić po Uyuni San Pedro de Atacama, to weź wycieczkę 3-dniową z Uyuni do S.P. de Atacama z przesiadką na autobus na granicy Boliwia-Chile.
To jest odwrotna trasa niż napisałeś (lepsza, ponieważ mniejsza różnica wysokości między Uyuni, a pierwszym i kolejnym noclegiem, tzn stopniowo się wspinasz).

Autor:  kostek966 [ 10 Sty 2019 00:39 ]
Temat postu:  Re: Chile dwa tygodnie w grudniu

ok, dzięki już znalazłem busy z Calmy, i chyba w drodze powrotnej zrobię tak jak piszesz

Autor:  marcin.krakow [ 03 Gru 2022 13:28 ]
Temat postu:  Re: Chile dwa tygodnie w grudniu

Mam pytanko do osób które były zarówno w CJC jak i PNT/PUQ. Mam w sumie 8 pełnych dni na te 2 miejsca, wyloty z SCL są rano, powroty są wieczorem więc nie tracę części dnia. Jak byście mając już doświadczenie podzielili pobyty między miejscami? Czy 3 w CJC i 5 w PNT będzie ok? Wydaje mi się, że na południu jest więcej
przyrody do zobaczenia
PS Będę tam w kwietniu

Strona 1 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/