| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Cayo Guillermo cayo-guillermo,1519,66407 | Strona 2 z 3 |
| Autor: | maxima [ 19 Mar 2015 21:25 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo Guillermo |
To jakąś sciema:-) byłam na Cayo Santa Maria wynajętym autem. Żadnych 40cuc nie płaciłam. Jedynie 4 cuc za auto, a nie za os!! Przy kontroli paszportowej. Przeciez przy wjeździe wisi cennik. Wiec ja nie wiem jak Wy dajecie się tak naciagac.... Raz piszesz ze byliście na Playa Las brujas, a potem ze wstęp na Cayo Santa Maria. Przecież Las Brujas to juz jest na Cayo. I to pewnie dobre 30-40km od bramek. Wiec za co mieliście płacić te 40cuc? Może za wstęp do resortu? Bo pobyt na Las Brujas kosztuje 15cuc, z czego 12cuc jest do wydania w restauracji. Ale ta plaza byla słaba, wiec nie ma po co tam zostawać. Las Salinas to jeden wielki plac budowy, a jedyna plaza niehotelowa to Gaviotas w parku narodowym. | |
| Autor: | ineskeywest [ 20 Mar 2015 09:56 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo Guillermo |
| Autor: | greg0 [ 20 Mar 2015 11:55 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo Guillermo |
Czysta spekulacja z mojej strony, bo na Kubie dopiero będę - na google maps nie widać tam żadnej drogi, więc obstawiam, że nie da się przebić... | |
| Autor: | maxima [ 20 Mar 2015 12:29 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo Guillermo |
trzeba objechać - byłam na koniuszku Cayo Santa Maria i nie widziałam tam drogi do Guillermo | |
| Autor: | greg0 [ 20 Mar 2015 14:28 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo Guillermo |
Ktoś się orientuje, ile czasu potrzeba aby wynajętym samochodem dojechać z Cayo Santa Maria na lotnisko w Hawanie? Goole Maps pokazuje ok. 4 godz. 44 minuty przy ok. 400 km. To daje średnią ok. 85km/h, czy to jest możliwe na kubańskiej drodze? Kombinuję powrót na lotnisko na wieczorny wylot do Madrytu rzecz jasna... | |
| Autor: | maxima [ 20 Mar 2015 16:31 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo Guillermo |
z Remedios wyruszyliśmy o 17, w Hawanie w centrum byliśmy ok 21. Problemem jest tylko brak oświetlenia dróg - trzeba uważać, czy ludzie nie chodzą po autostradzie itp. Konie nie jeżdżą Z Cayo Santa Maria do Remedios jedzie się ok 1h - zależy ile autokarów jedzie, niektore ostro cisną chcąc zdążyć na samolot o 22, najpóźniej wyruszyłabym o 12 z Cayo | |
| Autor: | greg0 [ 21 Mar 2015 01:08 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo Guillermo |
Dokładnie chodzi o wykwaterowanie z hotelu po śniadaniu i wyjazd do Havany. | |
| Autor: | GlobTop [ 04 Kwi 2015 21:19 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo Guillermo |
megan80 napisał(a): Już kupiłam noclegi na Cayo Guillermo. Pierwotnie chcieliśmy wynająć auto, bo nas 4 osoby, ale jakoś mamy obawy co do tego, stąd teraz trzeba taxi brać. Oni się tłumaczyli mi, że Cayo Guillermo to muszą jakieś podatki specjalne płacić + 30 CUC na bramce na wyspę. Nie wiem ile w tym prawdy. Przy 4 osobach najtaniej moim zdaniem wynająć samochód. Nas to kosztowało 42euro +15 cuc za ubezpieczenie/dzień My jeżdziliśmy w składzie 4-osobowym (wróciliśmy w ostatni poniedziałek więc dopiero co) i nigdzie żadnych podatków nie było. Wjazd na Cayo Coco/Guilermo 2 CUC, tyle samo wyjazd. Te podatki to jakaś ściema | |
| Autor: | maciej.moch [ 27 Kwi 2015 09:20 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo Guillermo |
Ja brałem samochód, długa podróż bo chyba jechałem z 7 godzin, ale warto. Spotkałem dziewczyny, które podróżowały do Moron i z Moron autobusem do Cayo, więc tak też się da. | |
| Autor: | Marciak [ 30 Kwi 2015 23:39 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo Guillermo |
My wjeżdżając z nieoficjalną taksówką i wyjeżdżając oficjalną nic nie zapłaciliśmy. | |
| Autor: | maciej.moch [ 30 Cze 2015 11:22 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo Guillermo |
Mam prośbę do osób, które Do Cayo Coco czy Guillermo podróżowały ostatnio autobusami/pociągami (a wiem, że było sporo takich osób) o napisanie tutaj jak ich podróż wyglądała jak ceny czym itd? Ja jechałem ostatnio samochodem a następnym razem chce się wybrać komunikację krajową, więc proszę o info | |
| Autor: | elwirka [ 06 Lip 2015 07:57 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo Guillermo |
Też chciałabym się dowiedzieć, jak zrobili to inni. Chodzi mi konkretnie o transfer do Cayo Coco. Po długim locie nie mam ochoty wypożyczać samochodu i spędzać 6-7 godzin za kierownicą. Przylatuję o 14-ej. Viazul z Varadero odjeżdża o 22-ej. W Ciego de Avila jest o 4:30 rano czy jakoś tak. Stamtąd można wziąć taksówkę. I w półtorej godziny dojechać pod hotel. Tyle wiem. Opcja bardzo wyczerpująca, bo po całym dniu w samolocie stracę dodatkowe 24 godziny by dotrzeć na miejsce. Moje pytanie brzmi, czy na lotnisku czy też na dworcu Viazula w Varadero znajdę kogoś, kto mnie zawiezie do Cayo Coco. Pod sam hotel. I najważniejsze, ile to będzie kosztowało?!;-) ps. Strony z transferami sprawdzałam. Wyświetlają mi się kosmiczne kwoty, typu 1400 zł. | |
| Autor: | mediolan [ 06 Lip 2015 10:16 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo Guillermo |
1. wypożyczenia auta , taksówka albo autokar , innej opcji nie ma szybszej 2 inne dużo tańsze ale troszkę wolniejsze | |
| Autor: | elwirka [ 06 Lip 2015 11:23 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo Guillermo |
A koszt taksówki Varadero - Cayo Coco ile wyniósłby, tak mniej-więcej? Wie ktoś? Autokar dobra rzecz, ale Viazul ma kurs jeden dziennie i do tego w nocy;-) Chyba, że są inne linie. Wiele osób wspominało o autobusach do Moron, ale jak dobrze sprawdziłam Viazul tam nie jeździ. Więc jak nie Viazul to co? | |
| Autor: | mediolan [ 06 Lip 2015 11:50 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo Guillermo |
Tego się nie dowiesz - bo to jest kwestia negocjacji, ale tanio nie będzie, zresztą nie warto. można Viazulem z przesiadkami czyli lecisz do innego miasta na tej trasie i tam przesiadka na drugiego Viazula druga linia Astro ale ona jest dla Kubańczyków i choć mi nie raz się udało się nimi jechać to nie wiem czy Tobie się to uda, możesz próbować. autobusem do Moron i owszem ale z Ciego de Avila najlepiej, no chyba że gdzieś z innego miasta jakiś leci też do Moron | |
| Autor: | xinx [ 13 Lip 2015 20:32 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo Guillermo |
Moi drodzy - wbrew temu, co wszyscy mówią - na Cayo Coco i Cayo Guillermo - MOŻNA dojechać lokalnymi autobusami z Ciego oraz (łatwiej=częściej) z Moron, kosz 5-10-20 CUP, nie więcej. Nie wiem od czego zależy cena - od standardu autobusy/camiones albo od tego, jak patrzy ci z oczu A na ten temat należy pytać nie w infotour, nie w swojej casa particular, nie taksiarzy - tylko ludzi na ulicy w Moron. To są te tak zwane busy (ciężarówki) pracownicze, co nie znaczy, że są tylko dla pracowników i Polaka nie wpuszczą. Choć godziny odjazdów nie są nigdzie wypisane - jakoś większość ludzi na ulicy te godziny zna. Bo i pewnie połowa miasta pracuje na Cayo. | |
| Autor: | wiciu [ 03 Lip 2016 23:50 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo Guillermo |
To w końcu jak najtaniej dostać się w trzy osoby z Cayo Coco do Hawany? | |
| Autor: | mediolan [ 04 Lip 2016 00:35 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo Guillermo |
wiciu napisał(a): To w końcu jak najtaniej dostać się w trzy osoby z Cayo Coco do Hawany? sam przerabiałem tą trasę z Moron do Ciego de Avila autokarem ( ale nie Viazul jakiś miejscowy) potem z Ciego do Havany z jedną przesiadką poszło sprawnie i to już rejsowymi ale nie Viazulem | |
| Autor: | Pelegrino-1 [ 18 Mar 2017 01:46 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo Guillermo |
Z Ciego De Avila do Hawany jest 6 autobusów o różnych godzinach wiciu napisał(a): To w końcu jak najtaniej dostać się w trzy osoby z Cayo Coco do Hawany? | |
| Autor: | Hanys [ 06 Paź 2017 19:01 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo Guillermo |
Szukałem na forum wskazówek, ale nie znalazłem odpowiedzi. Czy ktoś z forumowiczów przećwiczył temat dojazdu z Cayo Santa Maria do Havany? Jedzie coś bezpośrednio? Viazul z Remedios nie jedzie, można oczywiście taxi z Cayo Santa Maria do Santa Clara i tam załapać się na Viazul czy autobus rejsowy, jednak może ktoś zna prostsze (i nie drogie, bo oczywiście można teoretycznie taxi do Hawany) rozwiązanie? | |
| Strona 2 z 3 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |