Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Carsharing w Polsce
carsharing-w-polsce,1420,102015
Strona 2 z 5

Autor:  jacek96 [ 06 Sty 2017 10:48 ]
Temat postu:  Re: Carsharing w Polsce

W Berlinie ukazały się artykuły prasowe, zniechęcające do korzystania z usług, poparte doświadczeniami klientów, którzy otrzymali faktury do zapłaty za "wyrządzone szkody".
Nie wiem jak się sprawy mają w realu, bo nigdy nie korzystałem, ale takie informacje się pojawiły przed kilkoma dniami w prasie.

Autor:  Manuel [ 19 Sty 2017 14:11 ]
Temat postu:  Re: Carsharing w Polsce

Skuter-sharing w Warszawie przymierza się do startu.
http://jedenslad.pl - Miejska sieć skuterów elektrycznych.
Strona jeszcze w powijakach. Trochę więcej informacji na fanpage https://www.facebook.com/jedensladpl/
Informacji o uruchomieniu usługi na razie brak.

Autor:  Gadu-777 [ 19 Sty 2017 14:56 ]
Temat postu:  Re: Carsharing w Polsce

jacek96 napisał(a):
W Berlinie ukazały się artykuły prasowe, zniechęcające do korzystania z usług, poparte doświadczeniami klientów, którzy otrzymali faktury do zapłaty za "wyrządzone szkody".
Nie wiem jak się sprawy mają w realu, bo nigdy nie korzystałem, ale takie informacje się pojawiły przed kilkoma dniami w prasie.
To chyba w Bildzie tak napisali,
Car2GO (Mercedes/Europcar) - DriveNow (BMW/Sixt) - Citeecar (KIA) dzialaja bardzo dobrze,
jesli nie ogladniesz dobrze auta przed wynajęciem to faktycznie mozesz dostac fakture za szkody nie przez Ciebie wyrzadzone , bo ktos nastepny po Tobie je zauwazy i je zglosi.
Masz rowiniez opcje wynajmu z pelnym ubezpieczeniem wiec nie widze problemu.

Autor:  jacek96 [ 19 Sty 2017 15:29 ]
Temat postu:  Re: Carsharing w Polsce

Nie wiem, pewnie tak jest jak piszesz. Mnie ta opcja nie interesuje na dzien dzisiejszy, wiec głowa mnie nie boli. Tylko przekazalem medialne doniesienia.

Autor:  Manuel [ 21 Sty 2017 13:39 ]
Temat postu:  Re: Carsharing w Polsce

Znalazłem jeszcze jedną wypożyczalnię skuterów na minuty, która ma ruszyć już niebawem w Warszawie.
Strona bardziej rozbudowana od poprzednika. Jest już nawet cennik.
Jak głosi baner na stronie za rejestrację 30 minut gratis z tym, że możliwość rejestracji będzie dopiero w momencie uruchomienia wypożyczalni co wg informacji, które otrzymałem ma nastąpić w ciągu 2 tyg.

http://blinkee.pl/

Autor:  olajaw [ 25 Lut 2017 11:02 ]
Temat postu:  Re: Carsharing w Polsce

http://blinkee.pl/ rusza już na początku marca http://wideo.pb.pl/najnowsze/4170/elekt ... marcu/?a=1

Autor:  iwcok [ 01 Kwi 2017 11:44 ]
Temat postu:  Re: Carsharing w Polsce

Za kilka tygodni rusza w Warszawie Panek CarSharing. Podobno ma być tańszy od Traficara z Krakowa.

Na początek ma dysponować flotą złożoną z 300 hybrydowych Toyota Yaris.

Można się jeszcze zapisywać na darmowe testy w Warszawie ;)
https://panekcs.pl/formularz/

Autor:  Janek [ 01 Kwi 2017 12:27 ]
Temat postu:  Re: Carsharing w Polsce

O Panek było już mowa na forum.

Autor:  manyaky [ 02 Kwi 2017 14:52 ]
Temat postu:  Re: Carsharing w Polsce

Nie było natomiast o działającym już Omni od Skody. Również w fazie testów z 50zł na jazdę.

Autor:  piotrek_ [ 03 Kwi 2017 15:26 ]
Temat postu:  Re: Carsharing w Polsce

Pierwszy w Polsce carsharing aut elektrycznych uruchomiła właśnie Energa, a usługa dostępna jest w Gdańsku. Carsharing Energi na ten moment jest dostępny dla firm kompleksu biurowego Olivia Business Centre, mieszczącym ok. 200 firm zatrudniających ponad 5 tys. osób.

Samochody można wypożyczać na godziny, w dni powszednie od 8 do 16. Jest też opcja wypożyczenia samochodu na resztę doby oraz na cały weekend. Cena będzie zależna od modelu oraz pory dnia i tygodnia. Godzina jazdy Volkswagenem e-UP w godz. 8 - 16 kosztuje 27 zł. Cena jego wypożyczenia na resztę doby (16 godzin) to 96 zł, a wynajem auta na weekend to 192 zł.

Ładowanie aut w terminalach należących do Energi jest darmowe. Jeszcze w tym roku Energa uruchomi w Trójmieście dwie kolejne lokalizacje z usługą carsharingu, a do końca 2018 roku będzie ich w sumie 5.

Autor:  Manuel [ 24 Kwi 2017 15:30 ]
Temat postu:  Re: Carsharing w Polsce

Do -32% za korzystanie z 4Mobility w Warszawie:
https://www.groupon.pl/deals/4mobility

oraz w trakcie majówki za darmo można przetestować skutery działające w ramach formuły Carsharing, o których pisałem już wcześniej:
https://www.facebook.com/events/645172999024797/

Autor:  tom971 [ 29 Maj 2017 13:19 ]
Temat postu:  Re: Carsharing w Polsce

Od 1 czerwca Traficar w Warszawie 8-)


https://www.facebook.com/traficarpl/pho ... =3&theater

Autor:  manyaky [ 24 Cze 2017 00:40 ]
Temat postu:  Re: Carsharing w Polsce

Ruszył wreszcie Panek. Dzisiaj jechałem po raz pierwszy, wrażenia pozytywne i cena niska.

Tym samym mamy już 4 operatorów CS w Warszawie:
- Traficar (ma być 300 aut, obecnie ~270)
- Panek (300 aut) - można oddawać też w Modlinie!
- 4Mobility (ma być 200 hyundaiów, obecnie ~50 BMW/Mini)
- Omni (dramatyczna usługa, kilka aut)

Bardzo miło to wygląda i oby się utrzymało.

Ja osobiście najlepiej wspominam 4Mobility, ale irytujące jest odbieranie/zdawanie w bazie. Później Panek ze względu na cenę i automatyczne Toyoty; Traficar, długo, długo nic i na samym dnie Omni.

Autor:  jacq88 [ 24 Cze 2017 09:36 ]
Temat postu:  Carsharing w Polsce

Zatem Panek staje się ciekawym sposobem na dojazd na lotnisko Modlin :)
Tylko w sumie najdroższa ;)

Autor:  michzak [ 24 Cze 2017 10:11 ]
Temat postu:  Re: Carsharing w Polsce

Co tam z dokumentów trzeba im wysłać? Nie obawiacie się wysyłać tego typu danych?

Autor:  witekkowal [ 24 Cze 2017 11:15 ]
Temat postu:  Re: Carsharing w Polsce

Prawo jazdy.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Autor:  manyaky [ 24 Cze 2017 21:27 ]
Temat postu:  Re: Carsharing w Polsce

jacq88 napisał(a):
Zatem Panek staje się ciekawym sposobem na dojazd na lotnisko Modlin :)
Tylko w sumie najdroższa ;)

Jak najdroższa? Wychodzi około 40zł z Centrum i 20zł z Młocin. W aucie masz - powiedzmy, z walizkami - 3 miejsca. Czyli z centrum po 14 zł na osobę - taniej jak koleją.

To Modlinbus jest po max. 33zł za osobę. Uber 89zł, a taxa nawet 150zł.

michzak napisał(a):
Co tam z dokumentów trzeba im wysłać? Nie obawiacie się wysyłać tego typu danych?

Tak samo, jak Panek mógłby się obawiać użyczania zupełnie zdalnie aut wart kilkadziesiąt tysięcy osobom, których nigdy na oczy nie widział - jakieś dane muszą mieć.

Zawsze można zrobić znak wodny na skanie.

Autor:  almukantarant [ 20 Lip 2017 10:53 ]
Temat postu:  Re: Carsharing w Polsce

Drogo!

Autor:  Geelot [ 26 Sty 2018 10:59 ]
Temat postu:  Re: Carsharing w Polsce

Z fb 4mobility: "Pierwsze 10 MINI wyjechało na ulice! W odpowiedzi na Wasze prośby i sugestie wprowadzamy auta MINI również do systemu otwartego. Dodatkowo na start w usłudze otwartej, przez pierwsze 2 tygodnie (do 7.02.2018) możecie korzystać z nich za jedyne 0,30 zł za minutę"

Autor:  wersatis [ 18 Lut 2018 22:48 ]
Temat postu:  Re: Carsharing w Polsce

Już dziś na warszawskie ulice wyjeżdżają długo wyczekiwane BMW 1 ?
Dodatkowo do końca lutego za minutę jazdy zapłacicie jedyne 0,39 zł!

*Promocja obowiązuje do 28.02.2018 - tylko w modelu otwartym. Do ceny wypożyczenia należy dodać 0,80 zł za kilometr. Każda minuta postoju w trakcie trwania rezerwacji to 0,16 zł za minutę.

Ilość BMW: 5
Zródło FB 4mobility.

Strona 2 z 5 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/