Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Carmelo i Fray Bentos
carmelo-i-fray-bentos,674,186032
Strona 1 z 1

Autor:  bim-bam [ 30 Mar 2026 17:01 ]
Temat postu:  Carmelo i Fray Bentos

Wracając z Fray Bentos do Colonia del Sacramento, zatrzymałem się na noc w Carmelo. Polecam to miasteczko ze względu na ładną plażę i park miejski.
Fray Bentos to dawna fabryka konserw wołowych, która działała przez ponad 100 lat. Ich produkty były rozsyłane prawie na cały świat. W Polsce, z racji komunizmu, nie były dostępne. Od 2015 r. wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Autor:  cart [ 30 Mar 2026 18:35 ]
Temat postu:  Re: Carmelo i Fray Bentos

A jak transport pomiędzy Colonia i Fray Bentos? Ciągle się zastanawiam czy tam jechać bo mi nie po drodze, a dla żony i dzieci fabryka konserw chyba jest mało ciekawa ;-)

Autor:  bim-bam [ 30 Mar 2026 19:19 ]
Temat postu:  Re: Carmelo i Fray Bentos

Z Colonii jeżdżą dwa bezpośrednie autobusy do FB w ciągu dnia lub trzy do Mercedes. Z Mercedes jest dużo połączeń do Fray Bentos.

https://www.urubus.com.uy/en/Colonia-a-Mercedes

Autor:  cart [ 31 Mar 2026 09:32 ]
Temat postu:  Re: Carmelo i Fray Bentos

A jechałeś do/z Argentyny? Jak z transportem przez most?

Autor:  bim-bam [ 31 Mar 2026 10:15 ]
Temat postu:  Re: Carmelo i Fray Bentos

Z Buenos Aires płynąłem promem do Colonia del Sacramento, a dalej autobusami. Powrót do Argentyny też promem.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/