| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Carmelo i Fray Bentos carmelo-i-fray-bentos,674,186032 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | bim-bam [ 30 Mar 2026 17:01 ] |
| Temat postu: | Carmelo i Fray Bentos |
Wracając z Fray Bentos do Colonia del Sacramento, zatrzymałem się na noc w Carmelo. Polecam to miasteczko ze względu na ładną plażę i park miejski. Fray Bentos to dawna fabryka konserw wołowych, która działała przez ponad 100 lat. Ich produkty były rozsyłane prawie na cały świat. W Polsce, z racji komunizmu, nie były dostępne. Od 2015 r. wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. | |
| Autor: | cart [ 30 Mar 2026 18:35 ] |
| Temat postu: | Re: Carmelo i Fray Bentos |
A jak transport pomiędzy Colonia i Fray Bentos? Ciągle się zastanawiam czy tam jechać bo mi nie po drodze, a dla żony i dzieci fabryka konserw chyba jest mało ciekawa | |
| Autor: | bim-bam [ 30 Mar 2026 19:19 ] |
| Temat postu: | Re: Carmelo i Fray Bentos |
Z Colonii jeżdżą dwa bezpośrednie autobusy do FB w ciągu dnia lub trzy do Mercedes. Z Mercedes jest dużo połączeń do Fray Bentos. https://www.urubus.com.uy/en/Colonia-a-Mercedes | |
| Autor: | cart [ 31 Mar 2026 09:32 ] |
| Temat postu: | Re: Carmelo i Fray Bentos |
A jechałeś do/z Argentyny? Jak z transportem przez most? | |
| Autor: | bim-bam [ 31 Mar 2026 10:15 ] |
| Temat postu: | Re: Carmelo i Fray Bentos |
Z Buenos Aires płynąłem promem do Colonia del Sacramento, a dalej autobusami. Powrót do Argentyny też promem. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |