Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Bordeaux ktoś był? ktoś poleca?
bordeaux-ktos-byl-ktos-poleca,1257,124130
Strona 1 z 1

Autor:  fredbb [ 06 Lut 2018 14:47 ]
Temat postu:  Bordeaux ktoś był? ktoś poleca?

Z racji tego, że pojawiły się loty do tego miasta, a nie ma wątku o Bordeaux. Chciałem was zapytać, czy ktoś kiedyś był i czy warto?

Autor:  Zeus [ 06 Lut 2018 14:53 ]
Temat postu:  Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca?

Czy warto? No cóż, dla jednych tak a dla drugich nie

Dla fanów wina jak najbardziej warto.

Autor:  ciacho_majonez [ 06 Lut 2018 14:56 ]
Temat postu:  Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca?

Wszystko zależy od pory roku, długości pobytu oraz zasobności portfela.

W sezonie z pewnością warto wybrać się do jednego z okolicznych chateau. Mając więcej czasu - 3h jazdy samochodem znajduje się San Sebastian, moim zdaniem jedno z najlepszych miejsc w Hiszpanii.

Jest kilka muzeów (Musee des Beaux-Arts ze wspaniałymi zbiorami malarstwa), jeżeli kogoś to interesuje (i jest w stanie sięgnąć głębiej do kieszeni) warto odwiedzić operę. Mnie zawsze jednak najbardziej urzekał klimat miasta, jego wąskie uliczki, place architektura.

Mając noclegi w centrum przemieszczać się można spokojnie pieszo, choć warto rozważyć wypożyczenie roweru (łatwo dostępny system wypożyczalni miejskiej) i przejażdżkę wzdłuż Garonny.

Dla mnie Bordeaux to jednak przede wszystkim wino i owoce morza. Stosowne rekomendacje wraz z aktualnym info przekazałem już tutaj: bordeaux,1347,123366

Autor:  fredbb [ 06 Lut 2018 15:07 ]
Temat postu:  Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca?

Tak czytam opinie o francuskich miastach i żadnego szału nie ma ;) Choć Francja na pewno jest piękna.

Autor:  Margita [ 06 Lut 2018 15:37 ]
Temat postu:  Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca?

Jak się zdecydujesz to polecam jednodniową wycieczkę do Arcachon, plażowanie, mule w sosie śmietanowym w knajpkach. W centrum Bordeaux jest bardzo pomocne centrum turystyczne można tam umówić wycieczki po winiarniach. Ja byłam przy okazji maratonu i nie wiem jak wygląda zwiedzanie, ale mój 10 km spacer po winiarniach z degustacją był niezapomniany! Pałace urokliwe, ludzie przemili a wino... najlepsze na świecie!

Autor:  rw30 [ 20 Maj 2018 00:11 ]
Temat postu:  Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca?

miasto podobało mi się średnio - nie żeby było brzydkie, ale też nic imponującego, choć chyba i tak lepsze niż Tuluza. Poza tym byłem w listopadzie, to nie jest raczej najlepszy moment na zwiedzanie.

Natomiast wydmy były świetne:

https://en.wikipedia.org/wiki/Dune_of_Pilat

Autor:  trocha [ 18 Cze 2019 14:41 ]
Temat postu:  Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca?

Był ktoś w jakiejś winiarni w okolicach Bordeaux? Trochę przegapiłem planowanie wyjazdu i nie wiem teraz co wybrać.

Autor:  Maktravel [ 18 Cze 2019 16:24 ]
Temat postu:  Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca?

Polecam wycieczkę do urokliwego miasteczka Saint-Émilion. Tam będziesz miał wszystko w pigułce :-)

Autor:  ewaolivka [ 20 Cze 2019 15:49 ]
Temat postu:  Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca?

Na gorąco :) , w przenośni i dosłownie, bo akurat we wtorek było koszmarnie: +33 w cieniu a odczuwalna w mieście-miałam wrażenie pobytu w gorącej wannie.
Bordeaux dla mnie do powrotu. Bo zostało za mało czasu na samo miasto; dwa dni to wyjazd poza;La Rochelle i Cap Ferret.
Ale należę do osób, którym wszędzie się podoba, bo przecież jest tak inaczej niż tu, gdzie mieszkam :)
Imponujący dworzec kolejowy St. Jean, choć okolice raczej nieciekawe(architektonicznie). Natomiast okolice katedry, dzielnica Saint- Pierre, Saint-Paul malownicze, wdzięczne dla fotografów. Komunikacja dobra; bilet 1h na tramwaje (3 linie), autobusy i prom łączącego brzegi Garronny-1,70 €, 24h-4,70 €. Info na www.infotbm.com. Bilety do kupienia w biletomatach na przystankach tramwajów.
Można miło spędzić cały dzień a nawet dwa :)

Autor:  wawrzewik [ 25 Cze 2019 02:47 ]
Temat postu:  Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca?

Ostatnio spędziłem przedłużony weekend od piątku do poniedziałku.
Mogę śmiało polecić miasto, byłem zaskoczony czystością i "bezpieczeństwem".
Nawet boczne uliczki były czyste i zadbane. Jedynie gdy byłem na spacerze wzdłuż rzeki w stronę południową to było parę dzielnic które były zamieszkałe przez imigrantów.
Chętnie wrócę do tego miasta, przepyszne wino i owoce morza. Piątek i pół soboty spędziłem na zwiedzaniu starego miasta i parków z racji, że z zawodu zajmuję się roślinami, było to dla mnie coś wspaniałego móc oglądać rośliny po 50 lat które w naszym Polskim klimacie sobie nie radzą.
Drugie pół soboty czyli jakieś 5h spędziłem w muzeum wina i śmiem twierdzić, że jeśli trafiłoby na kogoś bardziej ciekawskiego i zainteresowanego każdym tematem to można i spędzić tam cały dzień oczywiście z degustacją. Muzeum myślę, że w światowej czołówce jeśli chodzi o innowacje technologiczne.
Niedzielę spędziłem w Arcachon i był to strzał w 10. Piękne spokojne miasteczko z wspaniałym deptakiem którym dotarłem, aż do wydm a było to ok 12km, lecz trasa prowadziła też, przez malownicze miejscowości. Wydmy robią niesamowite wrażenie.
Ja na pewno tam wrócę, i zachęcam jeśli znajdziecie tanie loty i się wahacie.

Autor:  trocha [ 25 Cze 2019 09:31 ]
Temat postu:  Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca?

Bordeaux spoko, ale mi zdecydowanie bardziej podobało się La Rochelle i miejscowośli na Île de Ré.
Kilka przemyśleń
- Bordeaux - nie wiem, czy jest tak zawsze, czy trafiłem na taki weekend, ale w piątek w co drugiej uliczce były jakieś koncerty, całkiem przyjemne, na luzie, ale jak komuś hałas przeszkadza to nie polecam
- Bordeaux - zjedzenie wieczorem czegokolwiek na szybko było niemożliwe - w miejscach gdzie sprzedawali na wynos (jakieś kanapki itd.) kolejki po horyzont
- Bordeaux - pojedynczy bilet na komunikację miejską kosztuje 1,70€ i można się przesiadać przez godzinę. Po przesiadce jeżeli dobrze zrozumiałem w następnym środku transportu trzeba bilet przyłożyć jeszcze raz, ale cały czas zalicza się to jako jedna podróż. Są też bilety na więcej przejazdów - 2 lub 10. I tu uwaga. Przyłożenie biletu w tym samym tramwaju 2 razy zdejmuje 2 przejazdy. Domyślam się, ze 2 osoby mogą jechać na jednym bilecie. Żona przez przypadek przetestowała ;)
- Ile de Re - przed mostem prowadzącym na wyspę są bramki - płaci się 8 euro
- Miejscowości na wyspie bardzo malownicze, fajnie się pokręcić po uliczkach np. w Saint-Martin-de-Ré
- Saint-Émilion - wygląda bardzo ładnie, my niestety trafiliśmy na deszczową pogodę, więc zrobiliśmy tylko szybki spacer. Wyglądało jakby dało się tam długo pochodzić.

Jeżeli chodzi o parking i noclegi, to szukając hoteli zwracałem uwagę na to, czy ma parking i tak:
- w La Rochelle spaliśmy w Premiere Classe La Rochelle Centre - paring kosztował chyba 4 EUR za noc, ale jako, że parkując stanąłem na parkingu przy samym hotelu, to już nie wykupowałem miejsca. Hotel jest ok. 15-20 min spacerkiem od starówki, lokalizacja moim zdaniem całkiem dobra.
- w Bordeaux spaliśmy w Appart'City Confort Bordeaux Chartrons. Parking kosztował jakoś więcej bo chyba 11 eur, ale niedaleko hotelu nie było problemów z parkowaniem, więc nie kupowałem. Sam hotel całkiem przyzwoity, do tramwaju linii C ok. 7min piechotą, tramwaj jedzie ok 7-10min do centrum.

Autor:  Joozek25 [ 05 Gru 2019 10:30 ]
Temat postu:  Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca?

Wczoraj Ryanair anulował nasze loty na 19 czerwca 2020 do Bordeaux z Krakowa. W systemie obecnie można kupić loty tylko do końca marca. Chyba trasa upadła :cry:

Autor:  Arekkk [ 21 Paź 2021 11:36 ]
Temat postu:  Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca?

Będziemy 2 pełne dni - przylot w sobotę o 23, wylot we wtorek o 6 rano. Gdzie nad morze polecacie pojechać na 1 dzień? W drugi pewnie powłóczymy się po Bordeaux, sen i na lotnisko.

Autor:  trocha [ 21 Paź 2021 12:13 ]
Temat postu:  Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca?

My byliśmy w Arcachon (plage d'Arcachon) a wcześniej tego samego dnia dune de Pilat

Autor:  eltun [ 14 Lis 2021 11:42 ]
Temat postu:  Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca?

Byliśmy rodzinnie w lipcy 4 dni. Polecam pojechać do Arcachon na wydmę (pociągiem do Arcachon, potem autobus spod stacji na samą wydmę). Samo Arcachon raczej nudnawe, ale plaża ładna. Polecam też w okolicy Saint Emilion - pociągiem 30 minut. Ważne, aby kupić od razu bilet powrotny albo mieć aplikację sncf i kupować online bo w St Emilion nie ma nawet okienka czynnego na stacji.

Autor:  Falka?! [ 05 Gru 2021 17:30 ]
Temat postu:  Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca?

Trzeba pamiętać, że autobus do Diune du Pyla nie jeździ w niedziele ;)

Autor:  Arekkk [ 05 Gru 2021 18:06 ]
Temat postu:  Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca?

Potwierdzam. Uber z centrum około 18-19 EUR. 2-3 km w stronę spada do 15. Można przejść przez las, ale droga jest piaszczysta, nie polecam w deszczowe dni.

Autor:  Falka?! [ 05 Gru 2021 18:09 ]
Temat postu:  Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca?

Taxi spod dworca 30€, więc lepiej wziąć Ubera albo pożyczyć rower na cały dzień (15€).

Autor:  onufry_z [ 21 Kwi 2024 13:32 ]
Temat postu:  Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca?

Wstawiam bo Google Maps zupełnie nie ogarnia transportu publicznego do Dunes de Pilat.
Z Bordeaux St. Jean pociągi jeżdżą co godzinę, można sprawdzić na SNCF. Po wyjściu z dworca w Arcachon na wprost są dwa przystanki, ten “właściwy” jest po lewej.
Autobus nr 3, koszt 1€, bilet u kierowcy, niby można kartą ale dwie karty nie przeszły.

Rozkład z Arcachon:
Załącznik:
IMG_2282.jpeg
IMG_2282.jpeg [ 188.53 KiB | Obejrzany 2704 razy ]


Rozkład z Dunes de Pilat:
Załącznik:
IMG_2283.jpeg
IMG_2283.jpeg [ 165.13 KiB | Obejrzany 2704 razy ]

Byłem w tygodniu ale w weekend można jechać na Plage de la Salie i zrobić spacerek na wydmy.
I uwaga, wygląda że rozkład jest aktualny do 7 lipca.

Wydmy fantastyczne. Arcachon i plaże w okolicy przyjemne.

Załączniki:
IMG_2288.jpeg
IMG_2288.jpeg [ 164.26 KiB | Obejrzany 2692 razy ]
IMG_2287.jpeg
IMG_2287.jpeg [ 169.37 KiB | Obejrzany 2692 razy ]
IMG_2286.jpeg
IMG_2286.jpeg [ 180.19 KiB | Obejrzany 2692 razy ]
IMG_2285.jpeg
IMG_2285.jpeg [ 171.86 KiB | Obejrzany 2692 razy ]
IMG_2284.jpeg
IMG_2284.jpeg [ 179.53 KiB | Obejrzany 2692 razy ]

Autor:  marrak [ 21 Kwi 2024 13:54 ]
Temat postu:  Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca?

Nie trzeba robić zdjęć - wszystko można znaleźć na stronie przewoźnika: https://www.bus-baia.fr/

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/