| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Bordeaux ktoś był? ktoś poleca? bordeaux-ktos-byl-ktos-poleca,1257,124130 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | fredbb [ 06 Lut 2018 14:47 ] |
| Temat postu: | Bordeaux ktoś był? ktoś poleca? |
Z racji tego, że pojawiły się loty do tego miasta, a nie ma wątku o Bordeaux. Chciałem was zapytać, czy ktoś kiedyś był i czy warto? | |
| Autor: | Zeus [ 06 Lut 2018 14:53 ] |
| Temat postu: | Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca? |
Czy warto? No cóż, dla jednych tak a dla drugich nie Dla fanów wina jak najbardziej warto. | |
| Autor: | ciacho_majonez [ 06 Lut 2018 14:56 ] |
| Temat postu: | Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca? |
Wszystko zależy od pory roku, długości pobytu oraz zasobności portfela. W sezonie z pewnością warto wybrać się do jednego z okolicznych chateau. Mając więcej czasu - 3h jazdy samochodem znajduje się San Sebastian, moim zdaniem jedno z najlepszych miejsc w Hiszpanii. Jest kilka muzeów (Musee des Beaux-Arts ze wspaniałymi zbiorami malarstwa), jeżeli kogoś to interesuje (i jest w stanie sięgnąć głębiej do kieszeni) warto odwiedzić operę. Mnie zawsze jednak najbardziej urzekał klimat miasta, jego wąskie uliczki, place architektura. Mając noclegi w centrum przemieszczać się można spokojnie pieszo, choć warto rozważyć wypożyczenie roweru (łatwo dostępny system wypożyczalni miejskiej) i przejażdżkę wzdłuż Garonny. Dla mnie Bordeaux to jednak przede wszystkim wino i owoce morza. Stosowne rekomendacje wraz z aktualnym info przekazałem już tutaj: bordeaux,1347,123366 | |
| Autor: | fredbb [ 06 Lut 2018 15:07 ] |
| Temat postu: | Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca? |
Tak czytam opinie o francuskich miastach i żadnego szału nie ma | |
| Autor: | Margita [ 06 Lut 2018 15:37 ] |
| Temat postu: | Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca? |
Jak się zdecydujesz to polecam jednodniową wycieczkę do Arcachon, plażowanie, mule w sosie śmietanowym w knajpkach. W centrum Bordeaux jest bardzo pomocne centrum turystyczne można tam umówić wycieczki po winiarniach. Ja byłam przy okazji maratonu i nie wiem jak wygląda zwiedzanie, ale mój 10 km spacer po winiarniach z degustacją był niezapomniany! Pałace urokliwe, ludzie przemili a wino... najlepsze na świecie! | |
| Autor: | rw30 [ 20 Maj 2018 00:11 ] |
| Temat postu: | Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca? |
miasto podobało mi się średnio - nie żeby było brzydkie, ale też nic imponującego, choć chyba i tak lepsze niż Tuluza. Poza tym byłem w listopadzie, to nie jest raczej najlepszy moment na zwiedzanie. Natomiast wydmy były świetne: https://en.wikipedia.org/wiki/Dune_of_Pilat | |
| Autor: | trocha [ 18 Cze 2019 14:41 ] |
| Temat postu: | Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca? |
Był ktoś w jakiejś winiarni w okolicach Bordeaux? Trochę przegapiłem planowanie wyjazdu i nie wiem teraz co wybrać. | |
| Autor: | Maktravel [ 18 Cze 2019 16:24 ] |
| Temat postu: | Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca? |
Polecam wycieczkę do urokliwego miasteczka Saint-Émilion. Tam będziesz miał wszystko w pigułce | |
| Autor: | ewaolivka [ 20 Cze 2019 15:49 ] |
| Temat postu: | Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca? |
Na gorąco Bordeaux dla mnie do powrotu. Bo zostało za mało czasu na samo miasto; dwa dni to wyjazd poza;La Rochelle i Cap Ferret. Ale należę do osób, którym wszędzie się podoba, bo przecież jest tak inaczej niż tu, gdzie mieszkam Imponujący dworzec kolejowy St. Jean, choć okolice raczej nieciekawe(architektonicznie). Natomiast okolice katedry, dzielnica Saint- Pierre, Saint-Paul malownicze, wdzięczne dla fotografów. Komunikacja dobra; bilet 1h na tramwaje (3 linie), autobusy i prom łączącego brzegi Garronny-1,70 €, 24h-4,70 €. Info na www.infotbm.com. Bilety do kupienia w biletomatach na przystankach tramwajów. Można miło spędzić cały dzień a nawet dwa | |
| Autor: | wawrzewik [ 25 Cze 2019 02:47 ] |
| Temat postu: | Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca? |
Ostatnio spędziłem przedłużony weekend od piątku do poniedziałku. Mogę śmiało polecić miasto, byłem zaskoczony czystością i "bezpieczeństwem". Nawet boczne uliczki były czyste i zadbane. Jedynie gdy byłem na spacerze wzdłuż rzeki w stronę południową to było parę dzielnic które były zamieszkałe przez imigrantów. Chętnie wrócę do tego miasta, przepyszne wino i owoce morza. Piątek i pół soboty spędziłem na zwiedzaniu starego miasta i parków z racji, że z zawodu zajmuję się roślinami, było to dla mnie coś wspaniałego móc oglądać rośliny po 50 lat które w naszym Polskim klimacie sobie nie radzą. Drugie pół soboty czyli jakieś 5h spędziłem w muzeum wina i śmiem twierdzić, że jeśli trafiłoby na kogoś bardziej ciekawskiego i zainteresowanego każdym tematem to można i spędzić tam cały dzień oczywiście z degustacją. Muzeum myślę, że w światowej czołówce jeśli chodzi o innowacje technologiczne. Niedzielę spędziłem w Arcachon i był to strzał w 10. Piękne spokojne miasteczko z wspaniałym deptakiem którym dotarłem, aż do wydm a było to ok 12km, lecz trasa prowadziła też, przez malownicze miejscowości. Wydmy robią niesamowite wrażenie. Ja na pewno tam wrócę, i zachęcam jeśli znajdziecie tanie loty i się wahacie. | |
| Autor: | trocha [ 25 Cze 2019 09:31 ] |
| Temat postu: | Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca? |
Bordeaux spoko, ale mi zdecydowanie bardziej podobało się La Rochelle i miejscowośli na Île de Ré. Kilka przemyśleń - Bordeaux - nie wiem, czy jest tak zawsze, czy trafiłem na taki weekend, ale w piątek w co drugiej uliczce były jakieś koncerty, całkiem przyjemne, na luzie, ale jak komuś hałas przeszkadza to nie polecam - Bordeaux - zjedzenie wieczorem czegokolwiek na szybko było niemożliwe - w miejscach gdzie sprzedawali na wynos (jakieś kanapki itd.) kolejki po horyzont - Bordeaux - pojedynczy bilet na komunikację miejską kosztuje 1,70€ i można się przesiadać przez godzinę. Po przesiadce jeżeli dobrze zrozumiałem w następnym środku transportu trzeba bilet przyłożyć jeszcze raz, ale cały czas zalicza się to jako jedna podróż. Są też bilety na więcej przejazdów - 2 lub 10. I tu uwaga. Przyłożenie biletu w tym samym tramwaju 2 razy zdejmuje 2 przejazdy. Domyślam się, ze 2 osoby mogą jechać na jednym bilecie. Żona przez przypadek przetestowała - Ile de Re - przed mostem prowadzącym na wyspę są bramki - płaci się 8 euro - Miejscowości na wyspie bardzo malownicze, fajnie się pokręcić po uliczkach np. w Saint-Martin-de-Ré - Saint-Émilion - wygląda bardzo ładnie, my niestety trafiliśmy na deszczową pogodę, więc zrobiliśmy tylko szybki spacer. Wyglądało jakby dało się tam długo pochodzić. Jeżeli chodzi o parking i noclegi, to szukając hoteli zwracałem uwagę na to, czy ma parking i tak: - w La Rochelle spaliśmy w Premiere Classe La Rochelle Centre - paring kosztował chyba 4 EUR za noc, ale jako, że parkując stanąłem na parkingu przy samym hotelu, to już nie wykupowałem miejsca. Hotel jest ok. 15-20 min spacerkiem od starówki, lokalizacja moim zdaniem całkiem dobra. - w Bordeaux spaliśmy w Appart'City Confort Bordeaux Chartrons. Parking kosztował jakoś więcej bo chyba 11 eur, ale niedaleko hotelu nie było problemów z parkowaniem, więc nie kupowałem. Sam hotel całkiem przyzwoity, do tramwaju linii C ok. 7min piechotą, tramwaj jedzie ok 7-10min do centrum. | |
| Autor: | Joozek25 [ 05 Gru 2019 10:30 ] |
| Temat postu: | Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca? |
Wczoraj Ryanair anulował nasze loty na 19 czerwca 2020 do Bordeaux z Krakowa. W systemie obecnie można kupić loty tylko do końca marca. Chyba trasa upadła | |
| Autor: | Arekkk [ 21 Paź 2021 11:36 ] |
| Temat postu: | Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca? |
Będziemy 2 pełne dni - przylot w sobotę o 23, wylot we wtorek o 6 rano. Gdzie nad morze polecacie pojechać na 1 dzień? W drugi pewnie powłóczymy się po Bordeaux, sen i na lotnisko. | |
| Autor: | trocha [ 21 Paź 2021 12:13 ] |
| Temat postu: | Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca? |
My byliśmy w Arcachon (plage d'Arcachon) a wcześniej tego samego dnia dune de Pilat | |
| Autor: | eltun [ 14 Lis 2021 11:42 ] |
| Temat postu: | Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca? |
Byliśmy rodzinnie w lipcy 4 dni. Polecam pojechać do Arcachon na wydmę (pociągiem do Arcachon, potem autobus spod stacji na samą wydmę). Samo Arcachon raczej nudnawe, ale plaża ładna. Polecam też w okolicy Saint Emilion - pociągiem 30 minut. Ważne, aby kupić od razu bilet powrotny albo mieć aplikację sncf i kupować online bo w St Emilion nie ma nawet okienka czynnego na stacji. | |
| Autor: | Falka?! [ 05 Gru 2021 17:30 ] |
| Temat postu: | Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca? |
Trzeba pamiętać, że autobus do Diune du Pyla nie jeździ w niedziele | |
| Autor: | Arekkk [ 05 Gru 2021 18:06 ] |
| Temat postu: | Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca? |
Potwierdzam. Uber z centrum około 18-19 EUR. 2-3 km w stronę spada do 15. Można przejść przez las, ale droga jest piaszczysta, nie polecam w deszczowe dni. | |
| Autor: | Falka?! [ 05 Gru 2021 18:09 ] |
| Temat postu: | Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca? |
Taxi spod dworca 30€, więc lepiej wziąć Ubera albo pożyczyć rower na cały dzień (15€). | |
| Autor: | onufry_z [ 21 Kwi 2024 13:32 ] | ||||||
| Temat postu: | Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca? | ||||||
Wstawiam bo Google Maps zupełnie nie ogarnia transportu publicznego do Dunes de Pilat. Z Bordeaux St. Jean pociągi jeżdżą co godzinę, można sprawdzić na SNCF. Po wyjściu z dworca w Arcachon na wprost są dwa przystanki, ten “właściwy” jest po lewej. Autobus nr 3, koszt 1€, bilet u kierowcy, niby można kartą ale dwie karty nie przeszły. Rozkład z Arcachon: Załącznik: IMG_2282.jpeg [ 188.53 KiB | Obejrzany 2704 razy ] Rozkład z Dunes de Pilat: Załącznik: IMG_2283.jpeg [ 165.13 KiB | Obejrzany 2704 razy ] Byłem w tygodniu ale w weekend można jechać na Plage de la Salie i zrobić spacerek na wydmy. I uwaga, wygląda że rozkład jest aktualny do 7 lipca. Wydmy fantastyczne. Arcachon i plaże w okolicy przyjemne.
| |||||||
| Autor: | marrak [ 21 Kwi 2024 13:54 ] |
| Temat postu: | Re: Bordeaux ktoś był? ktoś poleca? |
Nie trzeba robić zdjęć - wszystko można znaleźć na stronie przewoźnika: https://www.bus-baia.fr/ | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |