| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Bezpieczeństwo bezpieczenstwo,1482,94846 | Strona 2 z 4 |
| Autor: | michzak [ 15 Lip 2016 09:55 ] |
| Temat postu: | Re: Bezpieczeństwo |
Na urlop jadę na Ukrainę... Mam wrażenie, że tam będzie bezpieczniej niż Francja, Włochy czy Niemcy | |
| Autor: | cavani [ 15 Lip 2016 09:55 ] |
| Temat postu: | Re: Bezpieczeństwo |
singielka_1976 napisał(a): Obawiam się, że spokój podczas ME uśpił czujność służb i niestety taki jest efekt..... Zamach w święto narodowe Francji niestety był w dużej mierze do przewidzenia To nie jest efekt uśpienia podczas Euro 2016 tylko efekt spania przez kilkadziesiąt lat i prowadzenia polityki ubogacania kulturowego przez środowisko francuskich lewaków. | |
| Autor: | maarcin1938 [ 15 Lip 2016 09:59 ] |
| Temat postu: | Re: Bezpieczeństwo |
@cavani nie da się z tym nie zgodzic. oby nie było powtorki na ŚDM. | |
| Autor: | kamwad [ 15 Lip 2016 10:13 ] |
| Temat postu: | Re: Bezpieczeństwo |
Przepraszam, nie jestem tak zorientowany jak Wy - czy już oficjalnie wiadomo, że sprawca był muzułmaninem? Czy znane są już powody jego zachowania (jakiś list zostawił, ktoś słyszał go krzyczącego jakieś słowa???), czy też wszyscy opierają się na schemacie "Tunezja-Islam-Islam-Morderca"? Serio pytam. Nie znalazłem żadnej informacji poza wiekiem, pochodzeniem i tym, że - TRADYCYJNIE - miał przy sobie dokumenty (uff, tym razem przynajmniej nie musieliśmy się martwić czy przetrwały wybuch bomby). Przyznaję jednak, że nie przeszukałem całego internetu. Macie więcej informacji? Z góry dziękuję Swoją drogą niesamowite, że w Koziej Wólce na odpuście parafialnym często przy pokazie fajerwerków blokuje się ulice i jest mnóstwo policji, a promenada(!!!!!!!!) w Nicei była pozostawiona otwartą dla samochodów (tak to rozumiem, nie czytałem nigdzie o staranowanych barierkach i czymś podobnym) i nigdzie nie było żandarmów. Hmm.................. Niesamowicie też wygodne dla Hollande'a, który "zapowiedział, że na kolejne trzy miesiące zostanie przedłużony stan wyjątkowy wprowadzony po zamachach terrorystycznych w Paryżu w listopadzie ub. roku." | |
| Autor: | zulu [ 15 Lip 2016 10:17 ] |
| Temat postu: | Re: Bezpieczeństwo |
Niech moder zamknie ten temat na jakiś czas, który zamiast mówić o bezpieczeństwie jako takim przechodzi się do pseudo dywagacje o terrorystach, islamie, polityce itp. Zamachy terrorystyczne nie są codziennością. Mogą być dokonane wszędzie, w każdej chwili, przez każdego komu palma odbija. | |
| Autor: | namteH [ 15 Lip 2016 10:21 ] |
| Temat postu: | Re: Bezpieczeństwo |
@kamwad Jak na razie Hollande potwierdził, że był to zamach. Pewnie gdyby tego nie zrobił to pojawiały by się pytania czy to aby przypadkiem nie był wypadek... | |
| Autor: | Anonymous [ 15 Lip 2016 10:29 ] |
| Temat postu: | Re: Bezpieczeństwo |
kamwad napisał(a): [...]czy też wszyscy opierają się na schemacie "Tunezja-Islam-Islam-Morderca"? Skoro działa to po co wymyślać inny? zulu napisał(a): Zamachy terrorystyczne nie są codziennością. Mogą być dokonane wszędzie, w każdej chwili, przez każdego komu palma odbija. Problem w tym, że nie są dokonywane wszędzie i przez każdego komu palma odbiła. Sprawców tych zamachów nie łączy niepoczytalność. Łączy ich co innego | |
| Autor: | singielka_1976 [ 15 Lip 2016 10:37 ] |
| Temat postu: | Re: Bezpieczeństwo |
kamwad napisał(a): Przepraszam, nie jestem tak zorientowany jak Wy - czy już oficjalnie wiadomo, że sprawca był muzułmaninem? Czy znane są już powody jego zachowania (jakiś list zostawił, ktoś słyszał go krzyczącego jakieś słowa???), czy też wszyscy opierają się na schemacie "Tunezja-Islam-Islam-Morderca"? : To zapewne przypadek, że kolejny zamach został przeprowadzany przez obywatela pochodzenia takiego a nie innego, prawda? Mając na uwadze fakt, jak wielu Azjatów mieszka w Europie "z niecierpliwością czekam na zamach w ich wykonaniu". | |
| Autor: | Japonka76 [ 15 Lip 2016 10:47 ] |
| Temat postu: | Re: Bezpieczeństwo |
A Breivik? Do tej pory to on stał na podium w Europie w ilości zabitych. Terrorysta to bandyta, i tyle. Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | becek [ 15 Lip 2016 10:50 ] |
| Temat postu: | Re: Bezpieczeństwo |
kiedy terrorysta jest twój sąsiad a do zamachu wykorzystuje przedmioty codziennego użytku to nie da sie wykryc przed zamachem ja się boje ze oni w europie przejma metody palestyńskie-ataki nożowników czy rozjeżdżanie ludzi osobówkami biorąc pod uwagę brak uzbrojonych ludzi na ulicach to zrobiliby rzeźnie | |
| Autor: | michzak [ 15 Lip 2016 10:54 ] |
| Temat postu: | Re: Bezpieczeństwo |
Ja tylko napiszę, że terroryzm jest areligijny, islam jest tylko pretekstem i ma pecha, że akurat na nich padło (vide inkwizycja). | |
| Autor: | becek [ 15 Lip 2016 11:00 ] |
| Temat postu: | Re: Bezpieczeństwo |
sprawdź w słowniku trudne słowo "inkwizycja" i porównaj je z równie trudnym "terroryzm" znajdź różnicę, podkreśl je na czerwono i nie pitol więcej | |
| Autor: | namteH [ 15 Lip 2016 11:09 ] |
| Temat postu: | Re: Bezpieczeństwo |
Inkwizycja ma fajne muzeum w Cordobie, w Hiszpanii, a muzeum terroryzmu to raczej się nie doczekamy... No i spójrzcie jaka hipokryzja na świecie: jak tydzień temu w Bagdadzie zginęło kilkadziesiąt osób to w sumie nikt się nie przejął. Tu to samo i już flagi se malują, fszyscy jesteśmy Francuzami itp itd... Ja Francję już parę miesięcy temu wykreśliłem z planów podróży, w tym przesiadki. Chciałoby się jeszcze pojechać do Paryża TGV albo odwiedzić znajomych... | |
| Autor: | JaPiszęAWyCzytacie! [ 15 Lip 2016 11:11 ] |
| Temat postu: | Re: Bezpieczeństwo |
To bardzo żałosne tłumaczyć wahhabicki terroryzm jakąś inkwizycją odbytą w zamierzchłych czasach..... | |
| Autor: | singielka_1976 [ 15 Lip 2016 11:22 ] |
| Temat postu: | Re: Bezpieczeństwo |
michzak napisał(a): Ja tylko napiszę, że terroryzm jest areligijny, islam jest tylko pretekstem i ma pecha, że akurat na nich padło (vide inkwizycja). Ma pecha? No takiego usprawiedliwienia ani wyjaśnienia nie czytałam..... Podziwiam za naiwność. P.S. Pecha to mieli Norwegowie, że im się Breivik trafił. | |
| Autor: | kamwad [ 15 Lip 2016 11:30 ] |
| Temat postu: | Re: Bezpieczeństwo |
singielka_1976 Nie wiem czy to prawda, nie pytaj mnie, nie pisałem nic o "zapewne przypadku", tylko pytałem o to czy coś więcej wiadomo. Zapewne zaraz do tego wydarzenia przyzna się Państwo Islamskie (tak jak i do wszystkiego innego się przyznają). A ja w zaciszu mieszkania pytam samego siebie: cui bono? I z marszu, z głowy mogę wymienić kilka nazwisk/grup osób, które bardzo zyskają po raz kolejny: Hollande (stan wyjątkowy/wojenny), Putin (obrońca chrześcijaństwa), bossowie unijni (większa kontrola etc.), zwolennicy posiadania broni (bo by do tego nie doszło), przeciwnicy posiadania broni (bo by do tego nie doszło) i inni. Terroryzm (bez względu na to co się naprawdę wydarzyło w Nicei, wszak i tak liczy się jedynie przekaz medialny i to, co już niektórzy "wiedzą" sami najlepiej) to fenomenalny biznes, na którym zarabiają strony, które - wydawałoby się - nie mają prawa się dogadywać. [Wydaje mi się też, że w Polsce ludzie od dziś bardziej ochoczo zaczną rejestrować karty SIM w imię "bezpieczeństwa"........... A dla przypomnienia - zachowując wszelkie proporcje, ale być może (choć nie sądzę) chłodząc na chwilę głowy tym, którzy już wiedzą i już wrzucili wszystko do jednego worka - polecam: http://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/wy ... iaku/11s83 ; http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... poczytalny oraz reakcja władz Sopotu: "Władze Sopotu w celu uniknięcia podobnych wydarzeń w przyszłości wprowadziły opłaty w wysokości 5 złotych za wstęp na molo po godz. 23. Z kolei policja sugeruje ustawienie specjalnych słupków." #avatar #podświetlane_molo #kredki #marsz_milczenia Serio? Lepiej reagujemy niż ta obrzydliwa lewacka Francja/Belgia/itp.??? No tak, był niepoczytalny. Ale NASZ, biały, czysty. Teraz przekaz dla Prawdziwych Polaków z tego forum: nie, nie twierdzę, że to to samo. Nie, nie twierdzę, że sprawca nicejski nie był motywowany religią/ideologią. Nie, nie pochwalam w tej chwili multi-kulti. Nie, nie pochwalam w tej chwili politycznej poprawności. I tak dalej. Nie robię tego wszystkiego, o co mnie za chwilę oskarżycie publicznie lub pod nosem. Po prostu czasem lepiej poczekać i nie oskarżać fałszywie. Dlatego Was spytałem czy macie więcej informacji niż ja. I - to było do przewidzenia - pojawiły się komentarze tych, którzy "już wiedzą", bo wiadomo, że to musiał być "muslim", a może "ciapaty", a w ogóle to Polska dla Polaków i to nie takich, jak ta biegaczka Sofia Ennaoui, Boże jaki wstyd, że ona nas reprezentuje, kto na to pozwolił, może ona też jest "muslimem" i kiedyś wysadzi w powietrze autobus relacji Jarosław-Rzeszów?........................ P.S. Widzę nowy post nad moim: zamach w Bagdadzie. Okropne barbarzyństwo, dużo więcej ofiar. Wiadomo już czy wśród zabitych byli jacyś muzułmanie, czy tylko sprawcy byli "kozojebcami"? Easy, za chwilę i tak przeczytasz "Islam=terroryzm". "KAŻDY muslim jest terrorystą, bo tak mówi Koran". Ehh............. | |
| Autor: | michzak [ 15 Lip 2016 11:33 ] |
| Temat postu: | Re: Bezpieczeństwo |
Po prostu, terroryzm to kolejny sposób prowadzenia polityki. Religia niewiele tutaj ma wspólnego Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | JaPiszęAWyCzytacie! [ 15 Lip 2016 11:37 ] |
| Temat postu: | Re: Bezpieczeństwo |
Pan wyżej to chyba jakiś europejski konwertyta na islam ( ostatnio takich sporo ) skoro tak zaciekle broni wahhabitów i próbuje porównywać debila z monciaku to zaplanowanych aktów terrorów z allahem akhbarem na ustach. Pan od zamachu wedle najnowszych doniesień nazywał się Mohammed Lahouaiej Bouhlel a to ci niespodzianka:) Jakże typowe starofrancuskie nazwisko;) Mamy nie krytykować wahhabickiego terroru nawet dlatego, że giną przez niego inni muzułmanie? Czemu niby? | |
| Autor: | namteH [ 15 Lip 2016 11:39 ] |
| Temat postu: | Re: Bezpieczeństwo |
@kamwad A nie dostrzegasz tej zależności, że ostatnimi czasy terrorysta to zwykle wyznawca religii pokoju? (co oczywiście nie oznacza, że każdy w.r.p. to terrorysta, nawet potencjalny). | |
| Autor: | Aron [ 15 Lip 2016 11:44 ] |
| Temat postu: | Re: Bezpieczeństwo |
W terroryzmie jak w modzie, zmieniają się trendy co do sposobu i co do autorów. Patrząc na ostatnie kilkadziesiąt lat był: prawicowy (OAS we Francji, Ordine Nuovo we Włoszech) lewicowy (RAF - w Niemczech, Czerwone Brygady we Włoszech) narodowo wyzwoleńczy (Kraj Basków, Irlandia Północna, Palestyna) fundamentalistyczny (przede wszystkim islamski) Jest jeden mianownik - ideologia. A tak na marginesie typowy terroryzm islamski zaczął się od Palestyny (na początku wyzwoleńczy). Widzę, że wielu tu znawców może są w stanie obalić tą hipotezę i wskazać jakieś wcześniejsze przypadki. Irytuje mnie posługiwanie się heurystykami wydawania sądów. | |
| Strona 2 z 4 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |