| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Bezlusterkowce bezlusterkowce,242,65653 | Strona 7 z 15 |
| Autor: | cccc [ 23 Gru 2017 22:13 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
Anonymous napisał(a): Potrzebuję aparatu kompaktowego do 400-500 zł, może być używany, byle sprawny. Za nowy z dobrym zoomem musialbys troche dolozyc, ale moze tu cos znajdziesz: Jaki tani aparat do 500 złotych? TOP-10 Uzywane znajdziesz na Ebay czy Allegro, ale ja nie kupowalbym aparatu bez gwarancji. | |
| Autor: | kempin [ 15 Sty 2018 00:01 ] |
| Temat postu: | Sony a6000 czy Sony a6300? |
Pytanie jak w temacie. Czy warto dopłacić 2000zł do Sony a6300? Z głównych różnic, które ja wychwyciłem to w a6300 jest nagrywanie w 4k oraz ma lepszy autofokus. Miałem Sony a6000 przez kilka miesięcy. Niestety zgubiłem. Uważam jednak, że był rewelacyjny. Dlaczego zastanawiam się nad nowszym modelem? Mam dwójkę malutkich dzieci i oczywiście często je nagrywam. Telewizor mój nie obsługuje 4k jednak chciałbym, aby za 20 lata dzieci oglądały nagrane filmy w jak najlepszej jakości. Czy będzie jednak widać różnicę między filmem w full hd, a filmem w 4k za 20 lat? | |
| Autor: | baja [ 15 Sty 2018 00:04 ] |
| Temat postu: | Re: Sony a6000 czy Sony a6300? |
W temacie AF, zwłaszcza AF-C (co ważne przy ruchliwych dzieciakach) to przepaść. Poza tym aparat lepszy od poprzednika pod każdym względem. Wątek do zamknięcia | |
| Autor: | julk1 [ 15 Sty 2018 03:10 ] |
| Temat postu: | Re: Sony a6000 czy Sony a6300? |
kempin, tu masz wszystko o różnicach pomiędzy obydwoma aparatami: https://fotoblogia.pl/8357,sony-a6300-b ... na-swiecie | |
| Autor: | ibartek [ 15 Sty 2018 03:32 ] |
| Temat postu: | Re: Sony a6000 czy Sony a6300? |
imho kupujac obecnie a6300, placisz za efekt nowosci. cena wywalona w kosmos, za body z byle kitem ponad 4k. bym zlozyl cos innego, np gx80, filmy 4k w zasadzie w cenie a6000 | |
| Autor: | BrunoJ [ 15 Sty 2018 08:14 ] |
| Temat postu: | Re: Sony a6000 czy Sony a6300? |
To nie jest nowość. Już jakiś czas temu pokazało się a6500. Różnice auto wątku sam wyszukał, sam musi zdecydować czy są dla niego ważne. Jeśli finanse nie są ograniczeniem to wg mnie brać lepszy. Jeśli ma to być kosztem „zarżnięcia się” to tańszy, który ciagle jest bdb aparatem. Jeśli ma hyc video 4k jak najmniejszym kosztem to można faktycznie poszukać czegoś innego (ale trzeba by jeszcze porównać jakość filmów i działanie innych funkcji). Jeśli na razie nie masz na czym puszczać takich filmów to może nie warto się spinać specjalnie. Sporo tv 4k potrafi bardzo sprawnie wykonać upscaling. A za 20 lat to i to 4k może być słabą jakością. | |
| Autor: | cccc [ 16 Sty 2018 22:36 ] |
| Temat postu: | Re: Sony a6000 czy Sony a6300? |
kempin napisał(a): Pytanie jak w temacie. Czy warto dopłacić 2000zł do Sony a6300? Z głównych różnic, które ja wychwyciłem to w a6300 jest nagrywanie w 4k oraz ma lepszy autofokus. Miałem Sony a6000 przez kilka miesięcy. Niestety zgubiłem. Uważam jednak, że był rewelacyjny. Dlaczego zastanawiam się nad nowszym modelem? Mam dwójkę malutkich dzieci i oczywiście często je nagrywam. Telewizor mój nie obsługuje 4k jednak chciałbym, aby za 20 lata dzieci oglądały nagrane filmy w jak najlepszej jakości. Czy będzie jednak widać różnicę między filmem w full hd, a filmem w 4k za 20 lat? @kempin, kup to na co Cie stac, nawet starzy gorale nie wiedza, co bedzie za 20 lat. Pozdr. | |
| Autor: | badmoon [ 17 Sty 2018 01:47 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
Mam a6300 już rok. Genialna pucha, ale ma swoje słabości: 1. W 4k ma bardzo duży rolling shutter. Gwałtowne ruchy aparatem w podążaniu za ruchliwym dzieckiem spowodują nieprzyjemne pochylanie się obrazu. Wpisz na youtube, to będziesz widział o co chodzi. Można to usunąć w post lub unikać szybkich ruchów na boki. 2. Jakość FHD jest nieco gorsza niż w a6000. To prawdopodobnie tylko kwestia domyślnie mocniejszego wyostrzania w starszym modelu. FHD wygląda dobrze przy ujęciach z małą głębią ostrości. Jak będzie w kadrze dużo ostrych i kontrastowych krawędzi, to niestety widać bolączki tego trybu spowodowane pixel binningiem przy odczycie z sensora. 3. Drogie szkła, ale to niestety cały system E i jako posiadacz a6000 zapewne to wiesz A tak to same zalety w porównaniu do konkurencji w tym przedziale cenowym. Jak korzystasz z wizjera, to będziesz bardzo zadowolony, bo różnica między a6k i a6300 jest ogromna. | |
| Autor: | feniks1983 [ 03 Maj 2018 09:59 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
Jest spora szansa na A6700 w tym roku. | |
| Autor: | cccc [ 03 Maj 2018 21:50 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
Nie wiem czy jest sens wydac tyle kasy za a6700 jak sie pojawi. a6300 to porzadna maszyna i robi nawet fajne zdjecia.? BTW warto zapoznac sie glebiej z odpowiednimi ustawieniami. Probowalem robic zdjecia zorzy polarnych, ale wiekszosc mi sie nie udala. Pozdr. | |
| Autor: | monroe [ 28 Maj 2018 23:42 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
Pytanie laika... (bo to nie ja robię zdjęcia aparatem o którym mowa poniżej i raczej się na tym nie znam). Czy osoba użytkująca na co dzień D7100 będzie zadowolona z jakości zdjęć i obsługi (wiem, jest inna) w A6300? Warto przechodzić na tego bezlusterkowca z D7100, który wydaje się nam już za duży na podróże? BTW Jakby co to mam do sprzedania 4-letniego D7100 z kitowym obiektywem 18-105 w świetnym stanie o przebiegu ok. 63 000 zdjęć | |
| Autor: | consigliero [ 10 Cze 2018 21:52 ] |
| Temat postu: | Bezlusterkowce |
Ponieważ nikt się nie kwapi z odpowiedzią to postaram się trochę rozjaśnić. Miałem Canona lustrzankę z obiektywem 15-85 i wydawał mi się trochę za duży, szczególnie na motocyklu. Pierwszy błąd że pozbyłem się obiektywu, bo wchodząc w Canon M mogłem go wykorzystać, tylko że ja chciałem coś mniejszego, a sam obiektyw solidny w wadze. Teraz mam ten niby bezlusterkowiec, ergonomia dużo gorsza a jak się okazało zysk na wielkości niewielki. Jakość obrazka, zależy z jakim obiektywem, ale mam wrażenie że co nowsza puszka to obrazek gorszy. No i wieczny problem z zasilaniem, nie wiem ile robi 7100 ale bezlusterkowce przeciętnie 300-400 fotek. Mam też G80 z kitowym 12-60 i z zasilaniem ciut lepiej ale subiektywnie Canon chyba lepiej jak dla mnie rysuje. Obecnie zastanawiam się nad powrotem do lustrzanki. Ważna informacja jestem amatorem pstrykającym fotki. P.S. Z żalem wspominam Sony R1 tamten obiektyw świetnie rysował | |
| Autor: | Zibid [ 10 Cze 2018 23:46 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
R1?....... mam go - niestety, już na dobiciu. Wdzięczna maszyna, pod względem jakości zdjęć kasuje większość lustrzanek. Szkoda ze skończyli na tym jednym modelu. | |
| Autor: | becek [ 11 Cze 2018 00:56 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
Ale jak kasuje? Tak jak Gołota czy bardziej jak walec na złomowisku? Aaaaa najwazniejsze czy udało ci sie rozpakować instrukcje obsługi do lustrzanki? Bo myśle ze to dlatego robiłeś kiepskie pstryka Lustro wymaga myślenia | |
| Autor: | juggler5 [ 11 Cze 2018 13:11 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
Kazdy aparat wymaga myślenia, nie ma znaczenia czy to lustrzanka, bezlusterkowiec, kompakt czy smartfon. To tylko narzędzie, umiejetnie wykorzystane odwdziecza się dobrym zdjęciem | |
| Autor: | Czesuaf [ 17 Wrz 2019 10:00 ] |
| Temat postu: | Pomoc w wyborze bezlusterkowca |
Cześć, przymierzam się do zakupu bezlusterkowca [albo kompaktu, whatever (A jeśli ktoś zaraz powie: było, używaj opcji szukaj!!11oneone, no to informuję, że przejrzałem już dużo tematów i wciąż nie mogę się zdecydować. Poza tym kazdy ma inne parametry według których kupuje aparat) Postaram się zawęzić jak najbardziej parametry: -im mniejszy tym lepszy -zdjęcia głównie natury, koniecznie ostre i fajnie jakby kolory były ładne bez obróbki -do 3 tys. brutto Zastanawiam się obecnie nad canon powershot g7x mark ii oraz canon eos m50, przy czym chyba bardziej podobają mi się "sample photos" m50. M50 wydaje mi się robić lepsze zdjęcia jak porównuje setki sampli, g7x mii jest zdecydowanie mniejszy, nie trzeba obiektywów (choć może to i minus?) i ma obracany ekran (selfie [choć rzadko], te sprawy). | |
| Autor: | becek [ 17 Wrz 2019 10:15 ] |
| Temat postu: | Re: Pomoc w wyborze bezlusterkowca |
hmmm,pytasz o bezlusterkowca a rozważasz kupno kompaktu przemyśl to sobie jeszcze raz na spokojnie w googlach znajdziesz ,mnóstwo poradników jaki aparat wybrać | |
| Autor: | kefirm [ 17 Wrz 2019 10:21 ] |
| Temat postu: | Re: Pomoc w wyborze bezlusterkowca |
Przyjrzyj się serii Sony A7. Poprzednie modele powinieneś być wstanie kupić do 3000 zł | |
| Autor: | Czesuaf [ 17 Wrz 2019 10:26 ] |
| Temat postu: | Re: Pomoc w wyborze bezlusterkowca |
@becek: A fakt, myslałem, że co nie jest lustrzanką jest bezlusterkowcem @kefirm: kurcze, własnie mignął mi też, ale jak sprawdzałem ceny to wydawało mi się, że to kompletnie nie mój przedział. Zaraz przeszukam jeszcze raz. Jest też trochę sporawy, waga już w porównaniu do innych m50 np albo m6) rośnie | |
| Autor: | ibartek [ 17 Wrz 2019 10:32 ] |
| Temat postu: | Re: Pomoc w wyborze bezlusterkowca |
jak do natury to przyda sie i szeroko, i zoom. z tych dwoch bym wzial m50, tylko ze g7x ma jasniejszy obiektyw, a te kitowe w bezlustrach wszedzie sa ciemne. cos moze z bridge, jak fz1000 albo rx10 - ale to duze. mam fz1000 i nie jest tak zle z waga/mobilnoscia. cos z fuji, np x-t100. dobre matryce i kolory. cos z sony, kompakt rx100 albo seria a6000. i niszowe, ale za to ostre, stalki jak fuji x100 albo ricoh gr - super zdjecia, ale bez zoomu. mam x100, mialem gr. ricoh lepszy. | |
| Strona 7 z 15 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |