| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [SXF] Berlin Schönefeld <-> Miasto berlin-schonefeld-miasto,1287,1661 | Strona 5 z 9 |
| Autor: | A-nusiA [ 14 Sty 2015 17:54 ] |
| Temat postu: | Port lotniczy Berlin-Schönefeld |
Witam, Mam pytanie do osób znających to lotnisko. Czy łatwo jest tam znaleźć przystanek lub postój autobusów na którym zatrzymuje się Meinfernbus ?? Odbieram tam siostrę w sobotę i nie chciała bym się tam pogubić. Pozdrawiam, | |
| Autor: | Niva [ 14 Sty 2015 18:00 ] | ||
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld \ Brandenburg | ||
Wszystko pięknie przedstawione na mapie na stronie Fernbusa przecież. http://meinfernbus.de/en/staedte/bus-ab-berlin#!stops
| |||
| Autor: | myca007 [ 14 Sty 2015 18:02 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld \ Brandenburg |
Nie da sie go nie zauważyć, jest bezposrednio przy wejsciu do terminala. | |
| Autor: | A-nusiA [ 14 Sty 2015 18:12 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld \ Brandenburg |
Dzięki za pomoc, | |
| Autor: | winkel [ 22 Kwi 2015 22:28 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld \ Brandenburg |
potrzebuje transportu na samolot wylatujacy 7:05 widze tylko jakiś przewoźników indywidualnych oferujących przejazd za UWAGA 120zł, polskibus wyprzedany, pociąg jedynie widze miedzy 3 z Poznania, ale to za późno i do tego dojazd z dworca do lotniska nie wiem jak wygląda. Simplexpress wyprzedany... | |
| Autor: | szymonpoznan1 [ 22 Kwi 2015 22:33 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld \ Brandenburg |
Jak z Poznania to szukaj blabla albo busy lotniskowe. Czasem są też na Grouponie taniej. | |
| Autor: | jacek96 [ 22 Kwi 2015 22:59 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld \ Brandenburg |
W Berlinie strajk kolejarzy i s-bahn nie bedzie kursowal rowniez jutro. Nie wiem, czy jezdza pociagi na lotnisko, wiec osoby ktore jutro wylatuja, niech beda przygotowane na ta sytuacje. | |
| Autor: | obibok [ 22 Kwi 2015 23:57 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld \ Brandenburg |
Jest dokładnie opisane: http://www.vbb.de/de/article/verkehrshi ... 22489.html Co prawda ODEG nie strajkuje, ale tak się nieszczęśliwie składa, że wszystkie linie lotniskowe obsługuje DB Regio, a obsługiwana przed ODEG RE2 nie jeździ już przez lotnisko. Teoretycznie S-Bahn i DB-Regio kursuje, ale według ograniczonego i niepewnego rozkładu - są podane stosowne linki. | |
| Autor: | myca007 [ 23 Kwi 2015 12:46 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld \ Brandenburg |
Kojarzy ktoś może czy na SXF da się kupić gdzieś tanio wrzątek? Dopadła mnie grypa, mam 5 godzin czekania na lot i chętnie bym jakiegoś Gripexa wypił Pozdrawiam. | |
| Autor: | jacek96 [ 23 Kwi 2015 13:05 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld \ Brandenburg |
Herbate wrzaca bez problemu dostaniesz na lotnisku. | |
| Autor: | myca007 [ 23 Kwi 2015 16:11 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld \ Brandenburg |
To wiem, ale potrzebuję rozpuścić saszetkę z lekiem. Jakby ktoś wiedział, to dajcie znać... Najwyżej polecę po leki w tabletkach | |
| Autor: | obibok [ 23 Kwi 2015 16:29 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld \ Brandenburg |
Z reguły (ale nie zawsze) herbata jest podawana tak, że torebkę masz osobno. W Rzymie chcąc rozpuścić fervex poszedłem na herbatę do McDonalda. Dzięki temu zdążyłem się skapnąć, że w autobusie pojechał mój portfel. | |
| Autor: | Kuba1976 [ 07 Lip 2015 19:49 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin sxf centrum PB |
Podepne sie pod ten temat bo akurat mi to potrzebne Przyjezdzam PolskimBusem do Berlina na Schonefeld o 7.30 . Szukajka BVG mowi ze o 7.44 mam RE7 na Berlin Hbf i tu jest pytanie czy ktos wie czy ten przystanek jest blisko miejsca gdzie staje PB ? Czy to jest ten sam przystanek ktory na mapie przystankow jest oznaczony jako S-bahn czy trzeba szukac jeszcze gdzie indziej ? | |
| Autor: | jacek96 [ 07 Lip 2015 20:12 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin sxf centrum PB |
5minut piechota. RE i S-bahn maja ten sam przystanek. Gdy wysiadziesz, to kieruj sie wzdluz terminala i dalej na prawo pod wiata. | |
| Autor: | Roku [ 07 Lip 2015 21:11 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin sxf centrum PB |
Przy okazji, jeśli ktoś ma jakieś oczekiwanie na PB czy samolot, to w budynkach stacji można znaleźć sklepiki ze znacznie tańszym piciem lub jakimiś przekąskami, niż na lotnisku. | |
| Autor: | obibok [ 07 Lip 2015 21:53 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin sxf centrum PB |
Zresztą na większości stacji są na peronach automaty z przekąskami i napojami. | |
| Autor: | arturro [ 24 Lip 2015 00:49 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld \ Brandenburg |
Może ktoś podpowie. W najbliższą środę ląduję na Schonefeld i chcę się stamtąd udać do Kostrzyna na Przystanek Woodstock. Szukam opcji, jak zrobić to najtaniej. Wiem, że na trasie do Kostrzyna jeżdżą co godzinę pociągi ze stacji Lichtenberg. Wiedząc, że Niemcy lubią ułatwiać życie pasażerom, zastanawiam się: - czy jest opcja dojazdu z lotniska do stacji Lichtenberg w ramach tego samego biletu? - czy też najpierw muszę nabyć bilet na dojazd do Berlin Lichtenberg, a potem bilet kolejowy do...? -... no właśnie - bezpośrednio do Kostrzyna, czy też do stacji Kustrin Kietz i potem w automacie w pociągu bilet stykowy do Kostrzyna? Z góry dzięki za odpowiedź. | |
| Autor: | mkobyszewski [ 24 Lip 2015 01:19 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld \ Brandenburg |
http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query2.exe/dn?ld=96242&seqnr=1&ident=7e.015154242.1437693466&rt=1&rememberSortType=minDeparture&HWAI=JS!ajax=yes!&HWAI=CONNECTION$C0-0!id=C0-0!HwaiConId=C0-0!HwaiDetailStatus=details!;~CONNECTION$C0-0!HwaiMapStatus=UNDEFINED!HwaiMapNumber=UNDEFINED!HwaiMapSlider=UNDEFINED!HwaiDetailHimMessage=UNDEFINED!; Mozesz miec wszystko na jednym bilecie i kupic online | |
| Autor: | arturro [ 24 Lip 2015 02:23 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld \ Brandenburg |
Niestety, Twój link się "przeziębił", ale jeśli odsyłałeś do opcji zakupu Berlin-Schönefeld Flughafen > Kostrzyn za 27,60 EUR (chyba tak, bo taki bilet można kupić online), to jednak da się to zrobić o wiele taniej. Trasa Berlin-Schönefeld Flughafen > Küstrin-Kietz kosztuje 11,50 EUR, ale chyba nie da się tego kupić przez net: Załącznik: berlin2.jpg [ 49.48 KiB | Obejrzany 3903 razy ] Pytanie zatem do zorientowanych - jak kupic taki bilet w taryfie VBB? W automatach DB? Należy wybrać trasę, czy bilet VBB? I dlaczego strona DB na tej trasie naprzemiennie pokazuje, że dla jednych połaczeń ceny wyświetlić nie można, a dla innych jest to VBB-Tarif? Ja różnicy nie widzę między tymi pociągami: Załącznik: berlin1.jpg [ 100.85 KiB | Obejrzany 3903 razy ] | |
| Autor: | obibok [ 24 Lip 2015 06:43 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Schonefeld \ Brandenburg |
Bo DB to taki sam beton, jak PKP i oni dość demonstracyjnie wypinają się na taryfę związkową. Kiedyś przy połączeniach w obrębie VBB wyświetlało się "taryfa zagraniczna, informacja niemożliwa". Polecam poszukanie ofert na stronie VBB. Nie pamiętam dokładnie, ale tam może się opłacić Berlin-Brandenburg-Ticket (29 euro za 5 osób). Kurde, byłem tydzień temu w Berlinie i się dziwiłem właśnie, że biletów do celów typu Szczecin nie chcą sprzedawać automaty ViP-u w Potsdamie. Ale raczej na pewno będzie to w automatach DB (choć niekoniecznie S-Bahnu). Nie pamiętam, jak z BVG. Chyba też powinny być. Nie zdążyłem się pobawić. | |
| Strona 5 z 9 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |