| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| bergen stavenger czy oslo? bergen-stavenger-czy-oslo,1376,33273 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | marasisonlyone [ 14 Sie 2013 16:17 ] |
| Temat postu: | bergen stavenger czy oslo? |
witam planuje zakup biletow dla 2 osob wylot rano powrot wieczorem nastepnego dnia do jednego z tych 3 miast w norwegii... interesuja mnie tylko fiordy czyli gdzie sa najlepszze widoki? planuje spac w namiocie albo niedrogi pokoj w koncu to tylko 1 noc... z tym ze wyjazd jest na poczatku wrzesnia i zastanwiam sie czy tam mozna jeszcze spac pod namiotem zeby nie zamarznac? pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc | |
| Autor: | kevin [ 14 Sie 2013 16:53 ] |
| Temat postu: | Re: bergen stavenger czy oslo? |
Na taki krótki wypad to chyba najlepiej Stavanger i wyprawa na Preikestolen http://www.fly4free.pl/relecja-z-wycieczki-fiordy-pulpit-rock/. Widoki fantastyczne - oczywiście, jeśli będzie dobra pogoda... Nie wypowiem się na temat spania w namiocie, bo nie mam doświadczenia. Byłem w zeszłym roku na początku października i w nocy temperatura spadała już nawet poniżej zera. Pojęcie "niedrogi pokój" nie funkcjonuje w Norwegii | |
| Autor: | marasisonlyone [ 14 Sie 2013 21:52 ] |
| Temat postu: | Re: bergen stavenger czy oslo? |
oo dzieki za informacje bardzo ladne widoki juz jedna alternatywe mam ma ktos podobne inforacje odnosnie oslo lub bergen?;) | |
| Autor: | sawiet [ 15 Sie 2013 11:25 ] |
| Temat postu: | Re: bergen stavenger czy oslo? |
Przed dwoma tygodniami odwiedzilem wszystkie 3 z wymienionych - na jeden dzien zdecydowanie okolice Stavanger. | |
| Autor: | marasisonlyone [ 15 Sie 2013 17:27 ] |
| Temat postu: | Re: bergen stavenger czy oslo? |
Tego sie spodziewalem w sumie ze oslo to nie fiordy generalnie a fiordziki no dobra dzieki za pomoc 1. Czy pogroszenia pogody w norwegii sa dlugotrwale?chodzi o to ze licze sie z tym ze jak polece na 1 dzien i bedzie do dupy pogoda no to trudno ale mysle tez nad wyjazdem na 3 dni i wtedy moze w koncu trafie w miare dobra... gorzej jak polece na pare dni i caly czas bedzie tak jak kolega Roku pokazal na 3 zdjeciu 2. Ile realnie musze liczyc za transport z lotniska stavanger na pulpit rock? wiem ze sa podawane te wyliczenia ale generlanei roznia sie od siebie... chodzi mi o autobus do promu i potem z promu znowu autobus? jeszcze raz dzieki za pomoc | |
| Autor: | sawiet [ 15 Sie 2013 17:36 ] |
| Temat postu: | Re: bergen stavenger czy oslo? |
2. lotnisko-stavanger 100 NOK prom+autobus do schroniska 232 NOK (powrotny) stavanger-lotnisko 100 NOK = 432 NOK jak przesledzisz sobie forum to znajdziesz wiele porad jak zejsc z ceny | |
| Autor: | marasisonlyone [ 18 Sie 2013 21:54 ] |
| Temat postu: | Re: bergen stavenger czy oslo? |
no to chyba nie tak zle:) przegladam sobie ta pogode na yo.no i innych portalach ale ciezko tam cos okreslic niestety opady pokazane sa ale jak z zachmurzeniem nie ma za bardzo ;/ | |
| Autor: | kangaroo1983 [ 19 Sie 2013 08:32 ] |
| Temat postu: | Re: bergen stavenger czy oslo? |
Stavanger czy Bergen, przygotuj sie na pogode jak w gorach. Moze padac a za 5 minut wyjdzie slonce. Z doswiadczenia godzinowa pogoda na yr.no pokazuje idealnie warunki. | |
| Autor: | gulakov [ 19 Sie 2013 10:30 ] |
| Temat postu: | Re: bergen stavenger czy oslo? |
na pierwszy raz (na krotko i tanio) proponowalbym bergen. wyprawa na preikestolen ze stavangaru to przynajmniej 2-3 dni. za to w samym bergen sa ladne fiordy, a i miasto jest przepiekne... | |
| Autor: | marasisonlyone [ 20 Sie 2013 01:16 ] |
| Temat postu: | Re: bergen stavenger czy oslo? |
a czy w bergen sa fiordy do ktorych mozna dotrzec na piechote albo cos fiordopodobnego? | |
| Autor: | Roku [ 20 Sie 2013 01:46 ] |
| Temat postu: | Re: bergen stavenger czy oslo? |
gulakov napisał(a): na pierwszy raz (na krotko i tanio) proponowalbym bergen. wyprawa na preikestolen ze stavangaru to przynajmniej 2-3 dni. Przesadzasz. Da się nawet rano wylądować, wejść na Preikestolen i wieczornym lotem wrócić. Koszt wyprawy ok 180 zł z dojazdem z lotniska na twarz komunikacją publiczną, lub wynajęcie samochodu i podzielenie kosztów (nawet przy 3 osobach się opłaca). | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |