| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Bankomaty bankomaty,1122,79181 | Strona 2 z 2 |
| Autor: | Anderstud [ 10 Maj 2019 21:42 ] |
| Temat postu: | Re: Bankomaty |
Wypłacałem w kwietniu '19 z karty USD kantoru Alior (żółty bankomat Maybank) i nie było żadnej prowizji. Przeliczone z MYR na USD po średnim kursie MasterCard. Jeszcze jedno - w Malezji, w porównaniu z ubiegłymi latami, znacznie przybyło miejsc, w których można płacić kartą. | |
| Autor: | benedetti [ 24 Sty 2020 20:49 ] |
| Temat postu: | Re: Bankomaty |
Sierpień 2019. KLIA 2. Bankomat CIMB Bank (czerwony). Wypłata bez prowizji (Visa Getin). | |
| Autor: | meczko [ 24 Sty 2020 23:22 ] |
| Temat postu: | Re: Bankomaty |
W lecie (lipiec-sierpień 2019) ponad miesiąc jeździliśmy po Malezji. Większość bankomatów banków wypłacała pieniądze bez prowizji - na pewno banki CIMB, BSN i UOB, nie pamiętam, czy tym razem korzystaliśmy z Maybanku, ale poprzednio też był bezprowizyjny. Przypominam sobie tylko raz albo dwa wycof z powodu prowizji przy bankomacie któregoś międzynarodowego banku, już nie pamiętam czy Citi czy HSBC. | |
| Autor: | DERKER [ 11 Sty 2024 19:51 ] |
| Temat postu: | Re: Bankomaty |
Cześć - czy może ktoś potwierdzić, że na lotnisku KLIA/KLIA2 bankomaty CIMB lub Maybank dalej nie pobierają prowizji - wypłata z Revo lub kantor Aliora ? | |
| Autor: | adam1987 [ 11 Sty 2024 20:13 ] |
| Temat postu: | Re: Bankomaty |
Bankomat mybank nie pobrał ode mnie prowizji trzy miesiące temu. | |
| Autor: | NBE322 [ 12 Sty 2024 06:15 ] |
| Temat postu: | Re: Bankomaty |
W Malezji chyba żaden (lub: prawie żaden) bankomat nie pobiera opłat za wypłatę gotówki (grudzień 2023) | |
| Autor: | pabien [ 12 Sty 2024 08:33 ] |
| Temat postu: | Re: Bankomaty |
Prawie żaden, bo jakiś (tylko nie pamiętam jaki) chciał prowizję | |
| Autor: | glosnikking [ 17 Lut 2024 02:31 ] |
| Temat postu: | Re: Bankomaty |
Pytanie trochę z innej beczki, ale jednak dotyczy wypłaty gotówki w Malezji: Sytuacja wygląda następująco, zgubiłem portfel z gotówką i wszystkimi kartami, aktualnie jedyne czym mogę płacić to telefon zbliżeniowo. Z racji tego, że jednak trochę gotówki by się przydało w kieszeni, to pytanie jak to najrozsądniej zrobić? -Próbowałem w 7eleven na wzór wypłaty gotówki w polskiej żabce, ale nie ma takiej możliwości -zagadałem kilka razy do ludzi w knajpie (na zasadzie “zapłacę Wasz rachunek kartą a Wy mi dacie gotówkę) ale to dość czasochłonne i upierdliwe Jakieś inne pomysły/doswiadczenie w podobnej sytuacji? PS pytałem kilku lokalsów, ale robili miny jakbym conajmniej pytał ich o lot na księżyc | |
| Autor: | NBE322 [ 28 Mar 2024 06:45 ] |
| Temat postu: | Re: Bankomaty |
Korzystając z szablonu @Martinuss, wrzucam bankomaty w Malezji Kraj: Malezja Bezprowizyjne: AmBank - 0 Prowizji HSBC Amanah - 0 Prowizji Maybank - 0 Prowizji Public Bank - 0 Prowizji Z prowizją: Euronet - 12.00 MYR Prowizji Niedziałające: Bank Islam Malaysia - nie chciał wypłacić CIMB - nie chciał wypłacić Testowane na karcie Curve, luty 2024 | |
| Autor: | gembski [ 10 Lis 2024 13:04 ] |
| Temat postu: | Revoult Malezja |
cześć, W aplikacji revolut nie widzę waluty MYR. Po jakim kursie będzie przeliczał płatności revolut w Malezji? Jestem tam tylko 2 dni. Czy lepiej wymienić gotówkę? dzięki za pomoc | |
| Autor: | seal [ 10 Lis 2024 13:15 ] |
| Temat postu: | Re: Revoult Malezja |
Malezja ma bardzo dobrze rozbudowaną sieć akceptacji kart, myślę że nie ma potrzeby posiadania gotówki większej niż awaryjnej (w USD). Wypłaty z wielu bankomatów w tym np May Bank są bez dodatkowej prowizji dla Banku więc gotówkę zawsze możesz wybrać na miejscu. Niestety kursu nie da się podejrzeć w Revolucie dla tej waluty ale sam korzystałem bez większych problemów i kurs był OK. | |
| Autor: | Kothson [ 10 Lis 2024 13:28 ] |
| Temat postu: | Re: Revoult Malezja |
https://www.revolut.com/pl-PL/currency- ... /?amount=1 Kartą nie da zapłacić się za bilety w metrze ani np. w większości fast foodów, więc warto mieć ze sobą gotówkę. Hotele i większe sklepy spożywcze akceptują karty, Revolut przechodzi wszędzie. | |
| Autor: | gembski [ 10 Lis 2024 22:55 ] |
| Temat postu: | Re: Revoult Malezja |
dzięki za pomoc | |
| Strona 2 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |