Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Bankomaty
bankomaty,1122,79181
Strona 2 z 2

Autor:  Anderstud [ 10 Maj 2019 21:42 ]
Temat postu:  Re: Bankomaty

Wypłacałem w kwietniu '19 z karty USD kantoru Alior (żółty bankomat Maybank) i nie było żadnej prowizji. Przeliczone z MYR na USD po średnim kursie MasterCard.
Jeszcze jedno - w Malezji, w porównaniu z ubiegłymi latami, znacznie przybyło miejsc, w których można płacić kartą.

Autor:  benedetti [ 24 Sty 2020 20:49 ]
Temat postu:  Re: Bankomaty

Sierpień 2019. KLIA 2.
Bankomat CIMB Bank (czerwony). Wypłata bez prowizji (Visa Getin).

Autor:  meczko [ 24 Sty 2020 23:22 ]
Temat postu:  Re: Bankomaty

W lecie (lipiec-sierpień 2019) ponad miesiąc jeździliśmy po Malezji. Większość bankomatów banków wypłacała pieniądze bez prowizji - na pewno banki CIMB, BSN i UOB, nie pamiętam, czy tym razem korzystaliśmy z Maybanku, ale poprzednio też był bezprowizyjny.
Przypominam sobie tylko raz albo dwa wycof z powodu prowizji przy bankomacie któregoś międzynarodowego banku, już nie pamiętam czy Citi czy HSBC.

Autor:  DERKER [ 11 Sty 2024 19:51 ]
Temat postu:  Re: Bankomaty

Cześć - czy może ktoś potwierdzić, że na lotnisku KLIA/KLIA2 bankomaty CIMB lub Maybank dalej nie pobierają prowizji - wypłata z Revo lub kantor Aliora ?

Autor:  adam1987 [ 11 Sty 2024 20:13 ]
Temat postu:  Re: Bankomaty

Bankomat mybank nie pobrał ode mnie prowizji trzy miesiące temu.

Autor:  NBE322 [ 12 Sty 2024 06:15 ]
Temat postu:  Re: Bankomaty

W Malezji chyba żaden (lub: prawie żaden) bankomat nie pobiera opłat za wypłatę gotówki :)

(grudzień 2023)

Autor:  pabien [ 12 Sty 2024 08:33 ]
Temat postu:  Re: Bankomaty

Prawie żaden, bo jakiś (tylko nie pamiętam jaki) chciał prowizję

Autor:  glosnikking [ 17 Lut 2024 02:31 ]
Temat postu:  Re: Bankomaty

Pytanie trochę z innej beczki, ale jednak dotyczy wypłaty gotówki w Malezji:
Sytuacja wygląda następująco, zgubiłem portfel z gotówką i wszystkimi kartami, aktualnie jedyne czym mogę płacić to telefon zbliżeniowo. Z racji tego, że jednak trochę gotówki by się przydało w kieszeni, to pytanie jak to najrozsądniej zrobić?
-Próbowałem w 7eleven na wzór wypłaty gotówki w polskiej żabce, ale nie ma takiej możliwości
-zagadałem kilka razy do ludzi w knajpie (na zasadzie “zapłacę Wasz rachunek kartą a Wy mi dacie gotówkę) ale to dość czasochłonne i upierdliwe

Jakieś inne pomysły/doswiadczenie w podobnej sytuacji?

PS pytałem kilku lokalsów, ale robili miny jakbym conajmniej pytał ich o lot na księżyc :)

Autor:  NBE322 [ 28 Mar 2024 06:45 ]
Temat postu:  Re: Bankomaty

Korzystając z szablonu @Martinuss, wrzucam bankomaty w Malezji


Kraj: Malezja

Bezprowizyjne:
AmBank - 0 Prowizji
HSBC Amanah - 0 Prowizji
Maybank - 0 Prowizji
Public Bank - 0 Prowizji


Z prowizją:
Euronet - 12.00 MYR Prowizji

Niedziałające:
Bank Islam Malaysia - nie chciał wypłacić
CIMB - nie chciał wypłacić

Testowane na karcie Curve, luty 2024

Autor:  gembski [ 10 Lis 2024 13:04 ]
Temat postu:  Revoult Malezja

cześć,
W aplikacji revolut nie widzę waluty MYR. Po jakim kursie będzie przeliczał płatności revolut w Malezji?

Jestem tam tylko 2 dni. Czy lepiej wymienić gotówkę?

dzięki za pomoc

Autor:  seal [ 10 Lis 2024 13:15 ]
Temat postu:  Re: Revoult Malezja

Malezja ma bardzo dobrze rozbudowaną sieć akceptacji kart, myślę że nie ma potrzeby posiadania gotówki większej niż awaryjnej (w USD).
Wypłaty z wielu bankomatów w tym np May Bank są bez dodatkowej prowizji dla Banku więc gotówkę zawsze możesz wybrać na miejscu.

Niestety kursu nie da się podejrzeć w Revolucie dla tej waluty ale sam korzystałem bez większych problemów i kurs był OK.

Autor:  Kothson [ 10 Lis 2024 13:28 ]
Temat postu:  Re: Revoult Malezja

https://www.revolut.com/pl-PL/currency- ... /?amount=1

Kartą nie da zapłacić się za bilety w metrze ani np. w większości fast foodów, więc warto mieć ze sobą gotówkę. Hotele i większe sklepy spożywcze akceptują karty, Revolut przechodzi wszędzie.

Autor:  gembski [ 10 Lis 2024 22:55 ]
Temat postu:  Re: Revoult Malezja

dzięki za pomoc

Strona 2 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/