Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Pytania i odpowiedzi] - Bagaż rejestrowany
bagaz-rejestrowany,228,65826
Strona 42 z 47

Autor:  szpaczny [ 24 Mar 2024 22:50 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Bagaż rejestrowany

Możesz nawet spakować w reklamówkę na śmieci.
Ważne byś sobie tak bagaż zabezpieczył że przy rzutach na odległość 10 metrów nie uszkodził się ;-)

Autor:  Kamiloos [ 15 Maj 2024 13:36 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Bagaż rejestrowany

Czesc,

Mam pytanko o bagaz w Lufthansie.

Lece WRO - MUN - JFK. Bilety kupione przez strone Lufthansy.

Czy na lotnisku w Monachium musze odebrac bagaz i nadac go jeszcze raz zczy obsluga lotniska automatycznie przeniesie moj bilet do drugiego samolotu?

Dzieki za pomoc :)

Autor:  xyrxis [ 15 Maj 2024 13:42 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Bagaż rejestrowany

Lotnisko MUN to jest Maturin w Wenezueli więc lepiej się upewnij gdzie Ty właściwie lecisz.
A tak bardziej serio to we Wrocławiu nadadzą Ci bagaż od razu do Nowego Jorku i Cię wyraźnie o tym poinformują.

Autor:  Kamiloos [ 15 Maj 2024 14:17 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Bagaż rejestrowany

@xyrxis


Zauwazylem blad juz po wyslaniu posta, nie znalazlem opcji edycji ;)

Dzieki za odpowiedz

Autor:  mikapi22 [ 24 Maj 2024 16:56 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Bagaż rejestrowany

Cześć, wybaczcie jeśli było już b podobne pytanie (nie widziałem), chciałbym się upewnić.

Mam walizkę z wyrwanym kółkiem i dziurą w obudowie, czy jeśli zakleję te dziurę tasma stretch to nie ma żadnego ryzyka że nie przyjmą walizki do nadania? Zakładam, że nie skoro była mowa że można nadać i torbę z biedronki, ale chciałbym się upewnić aby nie zostać na lodzie, bo muszę wziąć rzeczy do przeprowadzki.

Lot British Airways do Londynu z Chopina.

Dzięki! Image

Autor:  Zeus [ 24 Maj 2024 17:02 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Bagaż rejestrowany

Nadasz, ale spora szansa ze pracownik przy odbieraniu bagazu doda adnotacje ze walizka jest zepsuta.

Autor:  Sylwia Gawron [ 13 Sie 2024 13:08 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Bagaż rejestrowany

Dzień dobry,
Mam pewien problem z wagą bagażu rejestrowanego...w styczniu kupiłam bilet przez Esky , w mailu potwierdzającym rezerwację u Esky jest podane , że wykupiłam bagaż 20 kg natomiast w potwierdzeniu rezerwacji od wizzair za każdym razem widnieje informacja , że jest to 26 kg.. z racji tego , że rezerwowałam tak dawno temu ciężko jest mi stwierdzić , która opcja jest prawdziwa, wiecie może w jaki sposób to zweryfikować?

Autor:  miriam [ 13 Sie 2024 13:11 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Bagaż rejestrowany

Ważne jest to co masz na potwierdzeniu rezerwacji od wizzair.

Autor:  Azalya [ 22 Sie 2024 15:26 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Bagaż rejestrowany

Do jednego bagażu rejestrowanego (walizka 23 kg) pakuję się z dwójką dzieci (ich bilety nie mają bagażu rejestrowanego). Myślałam, że problemu nie będzie, bo podobno limity kosmetyczno-objętościowe (10x100 ml) obowiązują tylko przy bagażu podręcznym i nie dotyczą bagażu rejestrowanego, który w zakresie kosmetyków (płynów, mydeł, past do zębów, dezodorantów, lakierów do włosów, perfum) jest ograniczony wyłącznie masą całkowitą, bo stan skupienia elementów bagażu nie ma znaczenia.

1. Dlaczego więc LOT przy odprawie online informuje, że "DOZWOLONE W BAGAŻU REJESTROWANYM kosmetyki i aerozole (pojemnik <500ml, łącznie 2L)"?

2. Czy LOT przy rejsach krajowych rygorystycznie podchodzi do tego zakazu? Co się stanie, jeśli będę mieć w sumie 2,5 L albo jeden z pojemników będzie mieć 750 ml?

3. Ten zakaz dotyczy tylko kosmetyków i aerozoli, więc rozumiem, że wody butelkowanej (też cieczy - absurd) mogę przewieźć już 23 kg?

Autor:  Kri$ [ 05 Paź 2024 18:55 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Bagaż rejestrowany

Leciał ktoś z Was liniami China Southern z infantem?
https://www.csair.com/en/tourguide/befo ... ce/infant/

Nie za bardzo rozumiem zapisy:
Cytuj:
V. Free Baggage Allowance

1. An infant with a child ticket is entitled to the corresponding free baggage allowance.

2. When the free baggage allowance is calculated in weight, an infant without a seat do not enjoy free baggage allowance. When the free baggage allowance is calculated in pieces, a piece of baggage with a maximum weight not exceeding 22 lbs (10 kg) and a volume (the sum of the three sides – L x W x H) not exceeding 45 inches (115 cm) can be checked in free of charge. In addition, a foldable stroller, bassinet, or child safety seat may be carried on board free of charge.

3. Only non-foldable strollers can be checked in free of charge. Foldable strollers may be checked in free of charge if they do not comply with the cabin’s specified storage limits.


Chodzi mi głównie o stroller czyli "spacerówkę". Czy dobrze rozumiem, że nadać jako rejestrowany mogę albo nieskładaną spacerówkę albo składaną, ale za dużą, aby zmieściła się do luku bagażowego w kabinie?
Mam dość duży wózek (zajmuje cały bagażnik w kombi), nie jest to standardowa spacerówka tylko wózek do biegania Thule Urban Guide 2. Mogę go w takim razie nadać "free of charge"?
Pakować w folię bąbelkową i stretch?

Czy jeśli lecę BUD-CAN-AKL, to mogę prosić przy nadawaniu w BUD, abym mógł go odebrać w CAN (nie jestem w stanie przez 8 godzin nosić niemowlaka na rękach) i potem ponownie nadać w CAN?

Załącznik:
Thule-Urban-Glide-2.jpg
Thule-Urban-Glide-2.jpg [ 111.67 KiB | Obejrzany 1862 razy ]

Autor:  thomek205 [ 15 Paź 2024 21:10 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Bagaż rejestrowany

Cześć. Lecę z Warszawy do Australii Turkish Airlines, wszystko na jednej rezerwacji, rezerwowane na oficjalnej stronie linii lotniczej. Loty Warszawa- Stambuł- Kuala Lumpur mam Turkish (więc bagaż rejestrowany w cenie), z kolei ostatni odcinek lecę Batik Air (który bagaż rejestrowany ma płatny). Rozumiem, że na ostatni odcinek podróży będę musiał oddzielnie dokupić bagaż rejestrowany? Z góry dzięki za pomoc

Autor:  kemot [ 15 Paź 2024 21:12 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Bagaż rejestrowany

Nie będziesz musiał.

Autor:  thomek205 [ 18 Paź 2024 09:26 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Bagaż rejestrowany

Dzięki za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie. W Kuala Lumpur mam 24h na przesiadke i zamierzam wykorzystać ten czas na krótkie zwiedzanie miasta i nocleg w hotelu. Czy jeśli poproszę, żeby nadali mi bagaż do Kuala Lumpur to później następnego dnia będę go mógł spokojnie nadać na dalszą drogę, jeśli podróż będę miał na jednym bilecie?

Autor:  Zeus [ 18 Paź 2024 09:33 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Bagaż rejestrowany

Tak będziesz mógł

Autor:  mateusz323 [ 19 Paź 2024 00:18 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Bagaż rejestrowany

Pytanie czy sie zgodzą, bo chyba nie zawsze zgadzaja sie na nadanie do miejsca przesiadki

Autor:  rdw [ 23 Paź 2024 05:46 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Bagaż rejestrowany

Pytanie - kartonowe pudło zamiast walizki. Na dalekich lotniskach widywałem czasem, że można przesłać taką paczkę zamiast walizki - parę postów wcześniej piszecie, że jest to OK.
1. Chciałbym potwierdzić: czy to generalna zasada dopuszczająca paczki, czy zależy od linii lotniczej lub lotniska, trasy?
2. W Ryanair na trasie Dublin-Modlin mogę kupić maksymalnie 3 szt.bagażu rejestrowanego. Chciałbym to wykorzystać, bo tradycyjne paczki są o dziwo sporo droższe np. pocztą Irlandzką do Polski, co wydaje się zwykle tanią metodą, paczka 10 kg to 60 euro. Chciałbym więc na pokład zabrać opłaconą walizkę na kółkach i plecak, a jako rejestrowany nadać 1x duża walizka do 20kg oraz 2x paczki w kartonie. W Ryanair piszą, że "każdy pasażer może zabrać ze sobą maksymalnie trzy sztuki bagażu" ale tak naprawdę system pozwala kupić 3x 20 kg rejestrowany, 1x10 kg rejestrowany wielkości walizki podręcznej, 1x walizka podręczna i jeszcze plecak.
Czy powinieniem być spokojny, że nikt nie będzie kręcił nosem?
3. Wiadomo - rzucają walizkami to i z paczką nie będą się bawić. Ale firma kurierska międzynarodowa też potrafiła dowieźć kartony w opłakanym stanie. Czy z jakichś jednak powodów wysłanie takiej paczki rejestrowanym jest bezmyślne: jeden z kartonów to będzie drogi profesjonalny monitor komputera stacjonarnego, zapakowany w oryginalne styropiany i te w oryginalnym kartonie + mocno skleję taśmą. Ma to sens? W następnej paczce chyba wyślę oczyszczacz powietrza, też w swoim kartonie.
4. Czy dobrze myślę - do walizki rejestrowanego dam też wiertarkę i wkręty, a do podręcznego spakuję tylko akumulator wiertarki (w podręcznym będzie też w plecaku laptop oraz komputer mac mini2 <to takie malutkie pudełko podłączane do monitora> oraz trzy dyski twarde zewnętrzne oraz 2-3 niedużej mocy powerbanki - chyba nie ma przeciwwskazań aby taki zestaw mieć w plecaku)?
5. Przy okazji odnośnie Ryanair - ponieważ chyba nigdy nie wysyłałem rejestrowanego tą linią. Czy oni mają taką praktykę, że przy nadawaniu rejestrowanych poproszą mnie o zważenie lub zmierzenie bagażu podręcznego? Bo wiadomo, ludzie to naginają, duży plecak jako mały podręczny już się nie kwalifikuje, ale jest to powszechnie przepuszczane, pytanie czy nastawić się na większą kontrolę gdy będę musiał iść nadać bagaż?
Bo jeśli takie realne ryzyko jest, będę musiał kogoś zaangażować ze sobą do mojego triku pt. nie mam nic do podręcznego proszę pani! (a mój plecak i walizkę podręczną trzyma ktoś zaufany poza widokiem) - a potem do samolotu idę z magicznymi bagażami bez tych wstążek co naklejają na bagaż podręczny przy stanowisku odprawy lub nadania bagażu (w innych liniach tak miewam).

Autor:  Kothson [ 23 Paź 2024 06:51 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Bagaż rejestrowany

Przeczytaj ten wątek.

viewtopic.php?t=177286

Autor:  rdw [ 23 Paź 2024 07:17 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Bagaż rejestrowany

Dzięki. Tym nie mniej proszę o inne wypowiedzi, jako, że nie ma tam odpowiedzi na większość moich pytań, pojawia się za to szereg wątpliwości:)

Autor:  Kothson [ 23 Paź 2024 07:21 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Bagaż rejestrowany

To przeczytaj też ten i masz komplet odpowiedzi.

viewtopic.php?t=496

Autor:  skipperek [ 26 Lis 2024 01:28 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Bagaż rejestrowany

Czy istnieje możliwość nadania bagażu rejestrowanego dzień przed wylotem? Wylot z Gdańska mam bardzo wcześnie rano, więc chciałbym podjechać dzień wcześniej i nadać sobie, aby nie musieć rano stawiać się do jego nadania.

Strona 42 z 47 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/