Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#21 PostWysłany: 06 Lut 2019 16:10 

Rejestracja: 24 Gru 2017
Posty: 5
Byłam w Baku, tam wszyscy młodzi mówią po angielsku, w sklepie ,restauracji, barze czy na ulicy. j. rosyjskiego już nie znają. Nie wiem jak jest na prowincji ale tam jest bum na j. angielski
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#22 PostWysłany: 06 Lut 2019 17:50 

Rejestracja: 28 Mar 2017
Posty: 5
Zgadzam się z przedmówcą, że generalnie z angielskim w Baku jest całkiem nieźle, ale nie jest tak, że zawsze i wszędzie. Zdarza się, że nie rozumieją ani po rosyjsku, ani po angielsku. W aptece musiałem w translate.google tłumaczyć na azerski, gdzie siedziało kilka młodych ekspedientek. Czasem starsi taksówkarze tak trochę po angielsku, trochę po rosyjsku. Z prowincji byłem w Gobustanie i mój taksówkarz znał tylko rosyjski (ja nie znam ale i tak się dogadywaliśmy). W supermarketach zawsze ktoś zna, więc jak szukałem czegoś to mi przyprowadzili osobę z obsługi z angielskim :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#23 PostWysłany: 12 Sie 2021 19:25 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1832
niebieski
Czy w związku z napiętymi relacjami z Armenia, Azerowie robia jakies problemy przy wjezdzie, gdy odwiedzilem Armenia w przeciagu ostatniego pół roku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#24 PostWysłany: 13 Sie 2021 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2404
Loty: 276
Kilometry: 521 456
Krajów: 64 / 29.9%
srebrny
Nie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#25 PostWysłany: 25 Sie 2021 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1891
srebrny
Wizzair ogłosił dziś wznowienie trasy do Baku (i paru innych miast) od 04.10.


info z budflyer

Załączniki:
W6BUD.jpg
W6BUD.jpg [ 33.19 KiB | Obejrzany 2293 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
 
      
Offline
#26 PostWysłany: 15 Gru 2021 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2404
Loty: 276
Kilometry: 521 456
Krajów: 64 / 29.9%
srebrny
Czy można się odprawić normalnie na lotnisku w Baku za darmo? Czy musze wydrukować kartę pokładowa gdzieś w stolicy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#27 PostWysłany: 15 Gru 2021 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4628
Loty: 523
Kilometry: 841 507
Krajów: 69 / 32.2%
złoty
A jaka linia ?
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#28 PostWysłany: 15 Gru 2021 16:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26093
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Znając życie, W6

Cytuj:
Mobilna karta pokładowa nie jest jeszcze dostępna. Wydrukuj kartę pokładową i okaż ją przy bramce.


Parę lat temu, miałem wydrukowany boarding pass, za parę qapików gdzieś w starym mieście. Groszowa sprawa, bo jakoś mi się nie chciało uzerać w trakcie check inu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
 
      
Offline
#29 PostWysłany: 15 Gru 2021 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2404
Loty: 276
Kilometry: 521 456
Krajów: 64 / 29.9%
srebrny
No właśnie jest 18:42, wszystko zamykają o 19:00 nie zdążę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#30 PostWysłany: 15 Gru 2021 16:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26093
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
No to można kafejki internetowe spróbować

https://goo.gl/maps/YGrQwcyrVbi9ndDg8 "TurkuAz" internet café
https://goo.gl/maps/Wd3T2h5Ee1qUne8c6 Vegas Gaming Club

Host/hostel nie druknie wam Boarding passów?
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
 
      
Offline
#31 PostWysłany: 30 Maj 2022 21:30 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 276
niebieski
Czy ma ktoś może namiary na przewodnika po Baku i Azerbejdżanie? Wybieram się tam w krótce i chętnie skorzystałbym ze sprawdzonych namiarów. Bede wdzięczny za pomoc. pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#32 PostWysłany: 10 Cze 2022 15:10 

Rejestracja: 10 Cze 2022
Posty: 18
Też szukam przewodnika mówiącego po polsku po Baku? Czy wizę bez problemu się otrzymuje ? Macie jakiś link do wizy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Lipiec 2022 Baku
#33 PostWysłany: 10 Cze 2022 16:13 

Rejestracja: 10 Cze 2022
Posty: 18
Mam do Was pytanie, zabieram się plan w Baku na 7 dni.
Od czego powinienem zacząć plnowanie tzn rzeczy obowiązkowe bez których nie wlecę do Baku.
Bilet lotniczy LOT . Czy to dobry pomysł?
Jak sprawy covidowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Lipiec 2022 Baku
#34 PostWysłany: 10 Cze 2022 16:20 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 4289
platynowy
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic? ... source=app

#2145
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Lipiec 2022 Baku
#35 PostWysłany: 10 Cze 2022 16:44 

Rejestracja: 10 Cze 2022
Posty: 18
Kothson napisał(a):
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https%3A%2F%2Fwww%2Efly4free%2Epl%2Fforum%2Fviewtopic%2Ephp%3Ft%3D151716&share_tid=151716&share_fid=27904&share_type=t&link_source=app

#2145

czy dobrze rozumiem że mając bilety lotnicze , wizę i pełne szczepienie teraz każdy może już tam wlecieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#36 PostWysłany: 05 Lip 2022 22:12 

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 5
A czy jest opcja wjechac z dwoma dawkami bez boostera ale robiac sobie test PCR przed wylotem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#37 PostWysłany: 05 Lip 2022 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1891
srebrny
@matgym Z MSZ.

Do Azerbejdżanu można dostać się jedynie drogą powietrzną. Uznawane są wszystkie szczepionki. Dokumentem potwierdzającym szczepienie jest certyfikat szczepienia, w tym uznawany jest certyfikat wydawany przez państwa UE. Co do zasady powinna wystarczyć wersja elektroniczna, ale zalecamy drukowanie poświadczeń. Dokument powinien być wystawiony w języku angielskim lub azerbejdżańskim. Za osobę zaszczepioną uznaje się osobę, która przeszła pełen cykl szczepienia i upłynęło 14 dni od ostatniej dawki. Od 15 lutego wymagane jest posiadanie przypominającej dawki szczepionki (tzw. booster), jeśli poprzednia była podana ponad 6 miesięcy wcześniej. UWAGA: przekroczyć granicę kraju można z dwiema dawkami szczepionki, ale już przy korzystaniu z miejsc gdzie wymagane jest przedstawienie certyfikatu może być wymagany wcześniej wspomniany booster. Utrudnione lub niemożliwe może być korzystanie np. z hoteli czy restauracji.
Góra
 Profil Relacje PM off
matgym uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#38 PostWysłany: 05 Lip 2022 22:51 

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 5
A ktos byl w ostatnim czasie zeby powiedziec czy z dwoma dawkami jest problematyczne podrrozowanie? Patrzy ktokolwiek na to na miejscy czy posiadam 2 czy 3 dawki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#39 PostWysłany: 05 Lip 2022 23:06 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 145
Loty: 356
Kilometry: 808 221
Krajów: 80 / 37.4%
Certyfikat sprawdzali przed boardingiem w waw I przy kontroli granicznej w Baku. Na miejscu nikt nigdzie certyfikatu nie chciał, żadnych obostrzeń też nie widać.
Góra
 Profil Relacje PM off
digger uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#40 PostWysłany: 06 Lip 2022 00:06 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2740
złoty
W czerwcu w hotelu w Baku przy zameldowaniu prosili o certyfikat. Ale to było raczej na pokaz bo jak tylko z odległości 1m zobaczyli u mnie kod QR na telefonie to już im wystarczyło :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group