Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Annapurna Circuit
annapurna-circuit,1087,183642
Strona 2 z 2

Autor:  hiszpan [ 18 Paź 2025 13:53 ]
Temat postu:  Re: Annapurna Circuit

Tombak1 napisał(a):
- Czy jest potrzeba wcześniejszej rezerwacji noclegów w schroniskach, na trasie wędrówki, czy raczej nie będzie problemu z dostępnością?


Tu odpowiedź jest "nie" z wyjątkiem High Camp, który ma mało miejsc noclegowych i w szczycie sezonów trzeba koniecznie rezerwować

Autor:  kostek966 [ 18 Paź 2025 23:50 ]
Temat postu:  Re: Annapurna Circuit

Byłem kilka dni temu w high camp, szczyt sezonu i nic nie rezerwowalem, było dużo ludzi ale spokojnie się zmieścili

Autor:  Tombak1 [ 19 Paź 2025 10:01 ]
Temat postu:  Re: Annapurna Circuit

Dziękuję za informacje. Planuje zrobić tę krótsza wersję trekingu 5-6 dni, z miejscem startu z Ghandruk, lub Jinhu Danda. Mam jeszcze zapytanie dotyczące ubezpieczenia. Czy w przypadku potrzeby ewakuacj helikopterem, respektuja tam na miejscu kazda firme np. PZU, czy moze są firmy ktore sa bardziej uznawane .Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam..

Autor:  meczko [ 19 Paź 2025 18:31 ]
Temat postu:  Re: Annapurna Circuit

To jest pytanie raczej do ubezpieczyciela niż do firmy helikopterowej. O ile nic się nie zmieniło, to generalnie jest tak, że w razie potrzeby ewakuacji helikopter startuje jak ma gwarancję pokrycia kosztów. Gwarancją może być twoja karta kredytowa albo deklaracja przejęcia kosztów przez ubezpieczyciela w konkretnym przypadku, nie sądzę, żeby wystarczyło samo pokazanie polisy. Do ustalenia z PZU, czy w razie potrzeby można się z nimi skontaktować i na bieżąco zadeklarują przejęcie kosztów.
Alternatywa to wysoki limit na karcie kredytowej i psychiczna gotowość na późniejszą walkę z ubezpieczycielem o zwrot kasy.

Jeżeli ktoś to przerabiał ostatnio w praktyce i chciałby się podzielić doświadczeniem, to też jestem bardzo ciekawy.

Autor:  kostek966 [ 19 Paź 2025 19:06 ]
Temat postu:  Re: Annapurna Circuit

Są pytania i odpowiedzi ale ogólnie to nie ten temat, tutaj jest wyraźnie o trasie Annapurna circuit, a pytania są o abc czyli zupełnie inną trasę, mam nadzieję, że autor odróżnia te trasy, bo jeśli nie to dużo do zrobienia przed wyjazdem albo kilka dni spacerów po thamelu czy pokharze, a nie chodzenia po górach ?

Autor:  Tombak1 [ 19 Paź 2025 20:46 ]
Temat postu:  Re: Annapurna Circuit

Kostek nie musisz być taki złośliwy . Odrózniam te dwa szlaki. Jak masz problem to lepiej nie odpowiadaj na moje pytania . Po co masz sie irytować. Po prostu nie znalazłem tematu poswieconego ABC na forum, a uznałem że może na tym , jakby nie było tematycznie powiązanym znajdę osoby, które udziela mi kilku wskazówek. Dziękuję zatem wszystkim za porady.Pozdrawiam

Autor:  Tombak1 [ 19 Paź 2025 23:42 ]
Temat postu:  Re: Annapurna Circuit

Do kostek: Nazwy własne piszemy z dużej litery. Popracuj nad ortografią!

Autor:  msala [ 25 Sty 2026 15:00 ]
Temat postu:  Re: Annapurna Circuit

Co do przejazdu z Katmandu do Chame w jeden dzień. To planując mój przyszły wyjazd natrafiłem na takie coś:
https://www.welcomenepaltreks.com/kathm ... ivate-jeep

Cena od 60$ do 400$ od osoby w zależności od ilości osób.
Czas przejazdu 10h - ale to chyba liczone jest jak nie ma żadnych przeszkód po drodze.

Autor:  kostek966 [ 25 Sty 2026 15:14 ]
Temat postu:  Re: Annapurna Circuit

wg mnie to niewykonalne i bez sensu, ostatnio jechałem 9h do besishahar, pewnie można szybciej, z besishahar do chame nie pamiętam ile było, ale wyjechaliśmy rano z besishahar a w upper Pisang byliśmy jak zaczęło się ściemniać, więc 10h to totalna bzdura żeby tylko przyciągnąć chętnych, w góry ciężko jest w dzień, a nocą sobie nie wyobrażam jechać autem, szczególnie jak się jedzie po takiej drodze, zdjęcie,
Załącznik:
IMG_20260125_142123.jpg
IMG_20260125_142123.jpg [ 68.28 KiB | Obejrzany 258 razy ]
,
to jest zaznaczona droga z miejsca gdzie się idzie pieszo jak ktoś zaczyna wcześniej,
ogólnie ten odcinek, który z pozycji pasażera wygląda dużo groźniej, po przejechaniu sprawia, że nawet jak już się nie ma siły iść to jak się go przypomni to nie chce się już wracać i lepiej przejść thorong la

Strona 2 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/