| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Annapurna Circuit annapurna-circuit,1087,183642 | Strona 2 z 2 |
| Autor: | hiszpan [ 18 Paź 2025 13:53 ] |
| Temat postu: | Re: Annapurna Circuit |
Tombak1 napisał(a): - Czy jest potrzeba wcześniejszej rezerwacji noclegów w schroniskach, na trasie wędrówki, czy raczej nie będzie problemu z dostępnością? Tu odpowiedź jest "nie" z wyjątkiem High Camp, który ma mało miejsc noclegowych i w szczycie sezonów trzeba koniecznie rezerwować | |
| Autor: | kostek966 [ 18 Paź 2025 23:50 ] |
| Temat postu: | Re: Annapurna Circuit |
Byłem kilka dni temu w high camp, szczyt sezonu i nic nie rezerwowalem, było dużo ludzi ale spokojnie się zmieścili | |
| Autor: | Tombak1 [ 19 Paź 2025 10:01 ] |
| Temat postu: | Re: Annapurna Circuit |
Dziękuję za informacje. Planuje zrobić tę krótsza wersję trekingu 5-6 dni, z miejscem startu z Ghandruk, lub Jinhu Danda. Mam jeszcze zapytanie dotyczące ubezpieczenia. Czy w przypadku potrzeby ewakuacj helikopterem, respektuja tam na miejscu kazda firme np. PZU, czy moze są firmy ktore sa bardziej uznawane .Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.. | |
| Autor: | meczko [ 19 Paź 2025 18:31 ] |
| Temat postu: | Re: Annapurna Circuit |
To jest pytanie raczej do ubezpieczyciela niż do firmy helikopterowej. O ile nic się nie zmieniło, to generalnie jest tak, że w razie potrzeby ewakuacji helikopter startuje jak ma gwarancję pokrycia kosztów. Gwarancją może być twoja karta kredytowa albo deklaracja przejęcia kosztów przez ubezpieczyciela w konkretnym przypadku, nie sądzę, żeby wystarczyło samo pokazanie polisy. Do ustalenia z PZU, czy w razie potrzeby można się z nimi skontaktować i na bieżąco zadeklarują przejęcie kosztów. Alternatywa to wysoki limit na karcie kredytowej i psychiczna gotowość na późniejszą walkę z ubezpieczycielem o zwrot kasy. Jeżeli ktoś to przerabiał ostatnio w praktyce i chciałby się podzielić doświadczeniem, to też jestem bardzo ciekawy. | |
| Autor: | kostek966 [ 19 Paź 2025 19:06 ] |
| Temat postu: | Re: Annapurna Circuit |
Są pytania i odpowiedzi ale ogólnie to nie ten temat, tutaj jest wyraźnie o trasie Annapurna circuit, a pytania są o abc czyli zupełnie inną trasę, mam nadzieję, że autor odróżnia te trasy, bo jeśli nie to dużo do zrobienia przed wyjazdem albo kilka dni spacerów po thamelu czy pokharze, a nie chodzenia po górach ? | |
| Autor: | Tombak1 [ 19 Paź 2025 20:46 ] |
| Temat postu: | Re: Annapurna Circuit |
Kostek nie musisz być taki złośliwy . Odrózniam te dwa szlaki. Jak masz problem to lepiej nie odpowiadaj na moje pytania . Po co masz sie irytować. Po prostu nie znalazłem tematu poswieconego ABC na forum, a uznałem że może na tym , jakby nie było tematycznie powiązanym znajdę osoby, które udziela mi kilku wskazówek. Dziękuję zatem wszystkim za porady.Pozdrawiam | |
| Autor: | Tombak1 [ 19 Paź 2025 23:42 ] |
| Temat postu: | Re: Annapurna Circuit |
Do kostek: Nazwy własne piszemy z dużej litery. Popracuj nad ortografią! | |
| Autor: | msala [ 25 Sty 2026 15:00 ] |
| Temat postu: | Re: Annapurna Circuit |
Co do przejazdu z Katmandu do Chame w jeden dzień. To planując mój przyszły wyjazd natrafiłem na takie coś: https://www.welcomenepaltreks.com/kathm ... ivate-jeep Cena od 60$ do 400$ od osoby w zależności od ilości osób. Czas przejazdu 10h - ale to chyba liczone jest jak nie ma żadnych przeszkód po drodze. | |
| Autor: | kostek966 [ 25 Sty 2026 15:14 ] |
| Temat postu: | Re: Annapurna Circuit |
wg mnie to niewykonalne i bez sensu, ostatnio jechałem 9h do besishahar, pewnie można szybciej, z besishahar do chame nie pamiętam ile było, ale wyjechaliśmy rano z besishahar a w upper Pisang byliśmy jak zaczęło się ściemniać, więc 10h to totalna bzdura żeby tylko przyciągnąć chętnych, w góry ciężko jest w dzień, a nocą sobie nie wyobrażam jechać autem, szczególnie jak się jedzie po takiej drodze, zdjęcie, Załącznik: IMG_20260125_142123.jpg [ 68.28 KiB | Obejrzany 258 razy ] to jest zaznaczona droga z miejsca gdzie się idzie pieszo jak ktoś zaczyna wcześniej, ogólnie ten odcinek, który z pozycji pasażera wygląda dużo groźniej, po przejechaniu sprawia, że nawet jak już się nie ma siły iść to jak się go przypomni to nie chce się już wracać i lepiej przejść thorong la | |
| Strona 2 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |