| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Almuerzo - obiad dnia almuerzo-obiad-dnia,703,108588 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | surferie [ 07 Mar 2017 23:00 ] |
| Temat postu: | Almuerzo - obiad dnia |
W Ekwadorze najbardziej opłacalną opcją jest wybranie obiadu dnia, czyli almuerzo. Cena to 1,5-3 USD za zupę, drugie danie, napój i często deser oraz przystawkę. Almuerzo serwują mniej więcej między 12:00 - 14:00 | |
| Autor: | poncz [ 06 Maj 2017 00:10 ] |
| Temat postu: | Re: Almuerzo - obiad dnia |
Takie obiady (zwane czasami nieco inaczej) a także śniadania i kolacje można napotkać w całej Am. Płd. Rzeczywiście to super ekonomiczna opcja i często b. smaczna. | |
| Autor: | billy [ 06 Maj 2017 00:27 ] |
| Temat postu: | Re: Almuerzo - obiad dnia |
Tylko pamiętać trzeba o tej raczej nietypowej dla nas porze posiłku. W Polsce obiad jada się zwykle jednak późnym popołudniem około 16 - 18 a wtedy o almuerzo to już nawet pamięć zaginęła. Jak chce się żywić "po taniości" to trzeba przestawić się w tryb "najadam się w południe". | |
| Autor: | dc_adventures [ 19 Cze 2017 02:55 ] |
| Temat postu: | Re: Almuerzo - obiad dnia |
W niektórych miejscach w Am. Płd. mówią na to po prostu Menu del dia. Zupa + danie główne + picie + czasem deser. | |
| Autor: | poncz [ 11 Lip 2017 19:37 ] |
| Temat postu: | Re: Almuerzo - obiad dnia |
billy napisał(a): Tylko pamiętać trzeba o tej raczej nietypowej dla nas porze posiłku. W Polsce obiad jada się zwykle jednak późnym popołudniem około 16 - 18 a wtedy o almuerzo to już nawet pamięć zaginęła. Jak chce się żywić "po taniości" to trzeba przestawić się w tryb "najadam się w południe". O tej porze są kolacje ("cena") i nie ma problemu z najedzeniem się w niskiej cenie. | |
| Autor: | chester0 [ 24 Sty 2019 14:32 ] |
| Temat postu: | Re: Almuerzo - obiad dnia |
Zdecydowanie mogę polecić na Isabella menu del dia za 8$ a znaleźliśmy nawet za 6$ przy cenach w tutejszych sklepach bardzo dobra opcja w skład wchodzi zupa z reguły rosół albo zupa z fasoli do tego na drugie dość szeroki wybór kurczak,ryba, krewetki,ośmiornica ,wołowina plus deser zazwyczaj ananas i sok świeżo wyciskany. Jedna porcja wystarczy na cały dzień w tym klimacie. | |
| Autor: | tropikey [ 24 Sty 2019 14:59 ] |
| Temat postu: | Re: Almuerzo - obiad dnia |
Masz na myśli jakiś konkretny lokal, czy tak ogólnie szukać tego rodzaju oferty? Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | chester0 [ 24 Sty 2019 15:38 ] |
| Temat postu: | Re: Almuerzo - obiad dnia |
Ogólnie są tu te oferty w kilku knajpach dziś też pójdziemy to zobaczę jak ta nasza się nazywa jest przy głównym placu przy pomniku chyba Darwina. | |
| Autor: | tropikey [ 24 Sty 2019 15:54 ] |
| Temat postu: | Re: Almuerzo - obiad dnia |
To najlepiej przetestujcie jak najwięcej lokali i zrób ranking. Na pewno skorzystam Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | rw30 [ 24 Sty 2019 18:24 ] |
| Temat postu: | Re: Almuerzo - obiad dnia |
billy napisał(a): W Polsce obiad jada się zwykle jednak późnym popołudniem około 16 - 18 przepraszam za offtop, ale gdzie w Polsce jada sie obiad o tej porze? | |
| Autor: | chester0 [ 25 Sty 2019 03:25 ] |
| Temat postu: | Re: Almuerzo - obiad dnia |
@tropikey zdecydowanie mogę polecić cesar's restaurant naprzeciw pomnika , dziś byliśmy tez w shark Island skuszeni cena 6$ za zestaw ale jakośc zdecydowanie gorsza a porcja także mniejsza | |
| Autor: | Djorkaeff [ 25 Sty 2019 07:50 ] |
| Temat postu: | Re: Almuerzo - obiad dnia |
rw30 napisał(a): billy napisał(a): W Polsce obiad jada się zwykle jednak późnym popołudniem około 16 - 18 przepraszam za offtop, ale gdzie w Polsce jada sie obiad o tej porze? Wszędzie poza światem korpo i stołówkami szkolnymi. Oczywiście w teorii/tradycji, bo sytuacja się zmienia i powoli przerwa obiadowa w pracy staje się standardem. | |
| Autor: | billy [ 25 Sty 2019 18:16 ] |
| Temat postu: | Re: Almuerzo - obiad dnia |
rw30 napisał(a): przepraszam za offtop, ale gdzie w Polsce jada sie obiad o tej porze? Przepraszam za subiektywizm wypowiedzi ale czy odpowiedź: "U mnie w domu i praktycznie chyba w większości domów/rodzin które znam." bedzie wystarczająca? Badań specjalistycznych nie prowadziłem. Oparłem sie na empirii życiowej. | |
| Autor: | boots [ 25 Sty 2019 18:20 ] |
| Temat postu: | Re: Almuerzo - obiad dnia |
Nie będzie wystarczająca, bo rozmowa dotyczy obiadów w lokalach, a nie domach. | |
| Autor: | billy [ 25 Sty 2019 21:44 ] |
| Temat postu: | Re: Almuerzo - obiad dnia |
Nie bardzo chciałbym karmić offtopa i doktoryzować sie na badaniach o porze jedzenia obiadu ale moja empiria nadal podpowiada mi to samo: 1. Większość ludzi których znam (a prawdopodobnie i większośc w Polsce) jada jednak obiady w domu. 2. Ci którzy jadają "na mieście" z reguły robią to albo po drodze z pracy do domu albo po powrocie zabierają np. żonę z domu i idą razem. 3. Nadal obowiązująca w Polsce standardowa przerwa w pracy trwa 15min i ciężko wtedy wyskoczyć do knajpy zjeść i wrócić. 4. Świat nie kończy się na Domaniowskiej (czy jak tam tej ulicy przy której Mordor postawili), nie każy ma dłuższą przerwę obiadową a nawet jeśli ma (jak ja na przykład) to też nie zawsze jada obiad na drugie śniadanie. Zasadniczo żaden z moich współpracowników nie idzie na obiad przed 15-tą a ja sam jem zwykle pomiędzy 16:00 a 16:30 (o ile jem "w pracy" - w domu później). 5. Naprawdę to wszystko nie ma najmniejszego znaczenia (o której kto je i czy to większość). Chciałem jedynie zwrócić uwagę, że o ile w Polsce raczej bez problemu można zjeść obiad czy "danie dnia" o 16 tej czy sporo, sporo później. to w Ameryce Południowej częściej "Śnadanie jada się na kolację" a obiad na lunch więc jak przyjdziesz o (wczesnej dla nas) 14-tej czy nawet 13-tej zapytać o almuerzo to mozesz spotkać się z odpowiedzią "No hay." i będzie to niestety oznaczało, że nie ma juź a nie jeszcze. Taka wiedza może nawet bardziej przydać się osobom przyzwyczajonym do jedzenia w domu po pracy niż tym co żyją w kulturze "lunchowej". Tyle. | |
| Autor: | chester0 [ 30 Sty 2019 15:46 ] |
| Temat postu: | Re: Almuerzo - obiad dnia |
W Puerto ayora mogę polecić pyszne lody kokosowe z maszyny za 1$ na rogu głównej ulicy i av Binford na tej ulicy są też jadłodajnie polecane przez @blasto skorzystaliśmy i jedzenie było pyszne. Cena zestawu zupa plus drugie i sok to 5$ | |
| Autor: | p.wl [ 11 Mar 2019 14:27 ] |
| Temat postu: | Re: Almuerzo - obiad dnia |
Jakby nie spojrzec, aktualnie ciezko na posilek okolopoludniowy mowic obiad (oczywiscie zakazu nie ma | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |