Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Transport po Beninie
transport-po-beninie,596,173333
Strona 1 z 1

Autor:  cart [ 09 Paź 2023 09:21 ]
Temat postu:  Transport po Beninie

Wybieram się za 3 tygodnie.
Czy są jakieś bezpośrednie autobusy/busy pomiędzy Cotonou i Abomey? A potem dalej aż do Natitingou?
Czy też trzeba się wracać do Cotonou albo do Porto-Novo?

Czy ma ktoś jakieś tipy jak ogarnąć krainę Somba? Szukać na miejscu w Natitingou jakiegoś przewodnika?

Autor:  cart [ 04 Lis 2023 20:53 ]
Temat postu:  Re: Transport po Beninie

Odpowiem sam sobie:
- są jakieś autobusy ale każda firma ma swój terminal i ciężko się w tym połapać. Jak ktoś chce jechać od razu na daleką północ to lepiej poszukać autobusu
- do Abomey bezpośrednio nie za bardzo się da ale można do sąsiedniego Bohicon. Z głównej ulicy wylotowej można złapać shared taxi. Im bliżej ronda ze statuą tym lepiej. Naganiacze pomogą. Lepiej siedzieć z przodu. Mój samochód się zepsuł 30 km przed metą i kierowca złapał inny i zapłacił z mojej części. Pomimo 7 osób w drugim samochodzie, miałem wygodne miejsce z tyłu. Z Bohicon do pałacu w Abomey motorkiem za 1k CFA
- z dworca we wschodniej części Bohicon złapałem autobus do Natitingou ok. 15tej. Na pewno jeżdżą też około 9-10 rano. 7h jazdy
- z Natitingou do granicy pojechałem motorkiem za 5k CFA z przerwą na wizytę w jednej wiosce Somba. Razem to z 45 km. Słońce pali niemiłosiernie i tego nie czuć więc lepiej użyć zawczasu UVA 50.
- odwiedziłem też Ouidah i Ganvie. Oba łatwo dostępne z Cotonou taksówkami lub motorkami. Do Ganvie trzeba wziąć łódkę z przewodnikiem. Mnie się udało za 10k, ale oficjalna cena to 6500 jak ktoś chce czekać na zebranie się grupy turystów. W moim przypadku było to niemożliwe bo nie widziałem żadnego w Beninie przez pierwsze kilka dni.

Autor:  ciachu25 [ 04 Lis 2023 22:28 ]
Temat postu:  Re: Transport po Beninie

Przed Togo nad oceanem przełam podróż i stań na nockę na chillout w Grand Popo. Mega plaże i chatki. No chyba, że jedziesz północą na Unesco (a zakładam, że tak jest) w Koutammakou i Park Pendjari lub W (raczej niedostępny był ostatnio - Boko Haram). Też git.

Autor:  cart [ 05 Lis 2023 10:15 ]
Temat postu:  Re: Transport po Beninie

Właśnie się relaksuję w Grand Popo. Zrobiłem pętlę szybciej niż planowałem więc zostały mi dwa dni relaksu. O dziwo lepsze hotele porezerwowane bo ostatni weekend przed szkołą tutaj, ale udało mi się znaleźć świetny hotel Awale Plage. Jest basen i bezpośredni dostęp do ogromnej i pustej plaży. Fale są duże więc nikt tu w morzu nie pływa.

Autor:  maxima [ 16 Lut 2025 20:50 ]
Temat postu:  Re: Transport po Beninie

Transport moto z okolic lotniska w Cotonou do Ouidah 4k cfa. Jechał droga wzdłuż wybrzeża, która jest w budowie. Widoki i klimat świetny, praktycznie pusto. Bardzo polecam te opcję. W dodatku dojezdza od razu do bramy bez powrotu
Wracaliśmy glowna droga i duży ruch oraz korki.
Aplikacja do zamawiania transportu to Gozem

Autor:  maxima [ 19 Lut 2025 11:05 ]
Temat postu:  Re: Transport po Beninie

Bus z Abomey do Natitingou kosztuje 4k. Odjeżdża ok 16. Lepiej być wcześniej, nie wiem na jakiej zasadzie sprzedają bilety, ale nasz był pełny i nie pojechaliśmy. Byliśmy ok 10min przed. Sept place chcą 10k za os jeśli mają min. 4 osoby.
Generalnie podróż długa i męcząca.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/